Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 "Islami nimi"

Go down 
+2
Siiri
Margit
6 posters
AutorTeade
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 7:38 pm

Salam aleikum,
tekkis selline küsimus, et mida arvate teie nime vahetusest moslemiks saades? Mulle endale polnud see kunagi pähe tulnud, kuid eile küsiti mul, et miks ma oma nime ära pole vahetanud. Ja ma hakkasin mõtlema, et milleks see üldse vajalik oleks? Milleks? Ega ma siis ju teine inimene seetõttu pole. Ja nagu öeldakse, et ega nimi meest ei riku.
Millised on teie kogemused? Ja kas ise olete nimevahetuse läbi teinud? Kui jah, siis mis sai määravaks asjaoluks seejuures?

Samal teemal lugemist http://www.submission.org/muslim-names.html

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 7:52 pm

Rahu!
Minu arvates on see sulaselge rumalus. Neutral On ju Koraaniski oeldud, et arge muutke oma adopteeritud laste nimesid vaid kutsuge neid oma isanimedega..

Sellist kasku kusagil pole et nimemuutus vajalik on. Minuarust on see pigem sihuke wannabe yritus.. Ja mis on need "islami nimed?" Naiteks nimi Yasmine, mis on moslemite hulgas vaga levinud.. lihtsalt ilus lillenimi araabia keeles.. Kes on sydames moslem, ei pea oma nime araabiastama. ja kes sydames moslem pole, seda ei aita see nimi kah.

Ja kuidas on lood nende kurjategijatega bom , kelle nimed on Mohamed, Ahmed ... ja ometigi kannavad oilsate moslemite nimesid Very Happy Nimi ei riku meest. afro Aga mees voib nime rikkuda kyll.. lol!

Ise oma nime ara ei muutnud, kuna ei nainud sel mingit motet. Ja mida aeg edasi, seda vahem ma sel motet naen. Miks peaksid koik inimesed kandma nimesid Muhammed, Ahmed, Aisha, Fatima jne jne jne jne, (mitte et neil nimedel midagi viga oleks), kui on veel palju teisi armsaid nimesid? sunny
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeReede Sept 12, 2008 8:02 pm

Margit, mis on sinu arvamus nn "islaminimede" suhtes praegusel hetkel?
(koik teised voivad ka muidugi arvamust avaldada Very Happy)

rahu!
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeReede Sept 12, 2008 8:43 pm

See nimeteema on mind ka kogu aeg vaevanud islami vastuvõtmisest alates Very Happy Mina vahetasin küll oma nime ära sümboolselt (selles mõttes, et teised moslemid hakkasid mind sellega kutsuma, muidu pole sel mingit tähtsust), kuid ei ole kunagi selle poindist aru saanud. See on jaburus muidugi. Sunniidid ütlevad, et seda on vaja seetõttu, kui kellelgi on kristlik või siis halvatähenduslik nimi. Ning et siis on vaja seda islamimeelseks muuta Very Happy Kuigi sellele küsimusele, misasi on siis islamimeelne nimi, kes seda otsustab, pole mulle keegi kunagi vastata osanud Very Happy Lihtsalt araabia nimed. Järjekordne näide, kuidas araabia oma traditsioone propageerib nii kavalasti.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeReede Sept 12, 2008 11:05 pm

ohoo Shocked see tuli kyll yllatusena Very Happy mis su islaminimi on siis? (kui avalikult ei taha oelda, ytle privas Razz ) lihtsalt oleks tore teada, millise neist sina valja valisid santa
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeReede Sept 12, 2008 11:26 pm

Kas sa ei teadnudki või? Very Happy See tuli mulle ka üllatusena Very Happy Mina valisin nimelt Fatima Very Happy Mulle hakkas see nimi tohutult meeldima ühest aastatetagusest teleseebist Very Happy Rohkem kutsuti mind aga Fatma'ks.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeReede Sept 12, 2008 11:33 pm

ei teadnud jah Very Happy vaga popi nime panid omale Wink ihhii
nonii, kellel veel islami nimesid on?


p.s. fennek EI olnud minu islaminimi : lol!
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeLaup Sept 13, 2008 10:37 pm

Salam aleikum,
no minu seisukoht nn islaminimede kohalt on see hetkel, et ma ei pea seda üldsegi vajalikuks. Sest nagu ennemalt sai mainitud,et ega nimi ju kedagi paremaks moslemiks ei muuda, kui teda siis pärast moslemiks saades näiteks Aishaks kutsutakse vms. See nime vahetus on minu meelest rohkem selleks, et näidata u et ma olen nüüd nö sarnane nagu araablane.. vms. Milleks muuks ta ikka vajalik on. Ei saa sellest aru. Ise mõtlen küll, et kui mind on Margitiks juba 23 aastat kutsutud, et las siis kutsuvad veel nii kaua kui elupäevi mulle kirjutatud on. Sest see on vaid ju NIMI. Ega ju päris MINUL (ma mõtlen seda sisemist mina) seda nime polegi. Nimi on ju ikka vaid füüsisel, lihtsalt selleks et kuidagi viisi teistest eristada. No et oleks ju raske rääkida, u et sellel punase peaga, roheliste silmadega, halli jopega naisel on 5 last vms.. no inimese indentifitseerimiseks läheks liiga palju mõttetut aega. Selleks ongi meil nimed, et oleks lihtsam hakkama saada..vähemalt selline on minu arvamus.

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeLaup Sept 13, 2008 10:50 pm

Tsiteerin: :
Nimi on ju ikka vaid füüsisel, lihtsalt selleks et kuidagi viisi teistest eristada. No et oleks ju raske rääkida, u et sellel punase peaga, roheliste silmadega, halli jopega naisel on 5 last vms..

haha, see oleks ju ka fyysise kirjeldus Very Happy nimi on toepoolest lyhem Very Happy

Kui sul aega on, siis voiksid vahel teisi teemasid ka kommenteerida ja arvamusi avaldada Smile koigega noustumine pole absoluutselt kohustuslik Smile tahaks kangesti naha, mis vaated ja arvamused sul teiste teemade kohta praegu on (need voivad aja moodudes nagunii muutuda Very Happy).
Lihtsalt uudishimu Smile

rahusoovidega
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 11:41 am

Salam aleikum,
midagi läks vähe segi jah... Razz no point oli igatahes selles, et oleks ju raske rääkida inimestest kirjelduse põhjal..nimi ikka lühem ja kontreetsem.

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeLaup Märts 27, 2010 1:56 am

Hannah kirjutas:
Sunniidid ütlevad, et seda on vaja seetõttu, kui kellelgi on kristlik või siis halvatähenduslik nimi. Ning et siis on vaja seda islamimeelseks muuta Very Happy
Halvatähenduslik kelle jaoks? Araablaste jaoks?
Ma võin siinkohal ühe huvitava näite tuua. Eesti keeles öeldakse number 6 kohta kuus, mis araabia slängis tähistab naise suguelundit, samas araabiakeelne 6 on sitta, mis eestlase kõrvale kõlab ropult Very Happy Kuidas toimida olukorras, kus ühe rahva jaoks on tegu täiesti normaalse nimega, kuid teises keeles tähendab see midagi roppu/ebasobivat?
Kui minu nimi tähendab nt kuskil Kambod¾as midagi rõvedat siis Eestis elades ning selle kultuuriruumiga mitte kokku puutudes pole see minu probleem Smile Seega jätan nime ikka samaks. Kuid minnes Kambod¾asse elama, kus igal pool näed, kuidas kohalikud su nime kuuldes naeru pugistavad ning see sind häirib... võib-olla oleks targem siis nimi ära vahetada Very Happy (kui ennast ei häiri siis jätta samaks Smile) Ja sel juhul vahetaksin oma nime mõne "parema" eesti nime vastu.

Ja mida tähendab "kristlik nimi"? Kristlased kasutavad teadupärast prohvetite nimesid, mis oh üllatust, on kasutusel ka moslemite poolt, kuna prohvetid on ju ühised. Võrdle - Ibrahim ja Aabraham, mõlemad tähistavad ühte ja sama inimest, lihtsalt hääldus on suupärasemaks väänatud. Minu nimi tähendab "Kristuse järgija" ning leian, et see on täiesti islamic, kuna ta oli üks prohvetitest ning tema sõnumit järgides järgin ka islamit Smile

Postituse alguses tehtud tsitaadi juurde tagasi minnes jõuame järjekordselt selleni, et 1) sunniitide jaoks on ainult araabia päritoluga nimed islamic, kuid sellel väitel pole alust, 2) sunniidid ei vaevu enda jaoks asju lahti mõtestamast (väide, nagu "kristlik nimi" oleks ebasobiv).
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimePüh Märts 28, 2010 4:27 am

vaga intrigeeriv postitus!
Kui vaadata teiste rahvaste kogemusi siis naiteks berberitel, kes on islami juba ammu vastu votnud, leidub kyll taiesti tavalisi kohalikke nimesid korvuti araabia nimedega.Naiteks naise nimi Reslaan tahendab tolkes "hirv".No selle loogika jargi peaksid kyll kolbama tavalised eesti nimed.Nimede kohandamise kohta on naide tyrklastel, kus Mohammedist on saanud Mehmet.Loogiline et inimene arvastab ikka oma kultuuri ruumiga.Naiteks araabia keeles prohvet Isaa(Jeesus) kolab natuke kohatult eesti keeles.Ja prohvetite nimesid on mugandatud eesti keelde, eriti nende prohvetite nimesid, mida kristlased ka tunnistavad, nagu Jaagup, Joosep, Taavet.Mina ikka arvan nii et Jumal on loonud erinevad rahvad ja kultuurid ja igal rahval on oigus oma kultuuri pidada taisvaartuslikuks ja mitte arvata et araabia kultuur on yle koige.Muidugi pole midagi valesti ka austuses Prohvet Muhamedi sugulaste ja kaaslaste vastu aga samas ei peaks arvama et yks eesti nimi on kohatu moslemile.Selles ma siiski noustun sunniiitidega et kui nimi tahendab midagi, mis pohimottelisest islamile vastu kaib siis tuleks see ara vahetada.
Ja kus on alus Koraanis nimede muutmise kohta???
Kas ma nyyd jargin Koraani (Jumala ilmutust) voi sunniite (inimesi)???
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeTeis Märts 30, 2010 11:48 am

Tsiteerin: :
Selles ma siiski noustun sunniiitidega et kui nimi tahendab midagi, mis pohimottelisest islamile vastu kaib siis tuleks see ara vahetada.
ehm.. ja millised nimed sellesse kategooriasse siis käiksid?
Nimi on inimesele pandud tema vanemate poolt ja iga vanem paneb oma lapsele ikkagi nime, mis tema arvates on see kõige ilusam ja parem ja erilisem nimi kõigi teiste hulgast. Seega küsimus on pigem selles, et kes on see otsustaja, kas nimi tegelikult ka islamile vastu käib? Kas inimene ise, kes ise kõige paremini teab mida see nimi TEMA jaoks tähendab või mõni rikutud mõtlemisega kaasmoslem? Smile

Loeb see mis on nimekandja enda südames. Nimi ise ei ole oluline. Kuidagi peab ju inimest kutsuma. Ja miks mitte nimega, mille selle inimese vanemad talle suurest armastusest panid...
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeKolm Märts 31, 2010 3:00 am

Ega neid islami vastaseid nimesid palju ei ole vist jah, ma lihtsalt motlen et kui peaks midagi olema, mis kaib pohimotteliselt islami vastu.Yks naide on, mida olen lugenud et nimi Diana tahendab mingit muistset jahijumalannat.Samas muidugi koik oleneb inimese enda arusaamast ja austusest vanemate vastu ja loomulikult ei tasu pimesi kuulata teisi moslemeid.Ma ise tegin ka oma usu algastmelt selle vea et usaldasin liigselt teisi moslemeid.Aga noh inimene opib kuni elab Smile
Millegiparast moned arvavad et ei sobi nimed nagu Kristi, Kristiina. Et need on seatud Kristusega.Kristus tahendab kreeka keeles "voitud mees",mitte ei tahenda Jumala poega.Seega Gem, sinu nimi ei lahe Islamiga kyll vastuollu.
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeNelj Apr 01, 2010 11:53 am

Samas... Euroopas on nimed ammu "tähenduse kaotanud" st - ilma teadmiste või abimaterjalita on raske nime tähendust tuletada. Kas või see Diana. Kui sa ei tea Rooma jumalaid, ei oska aimatagi, et Diana võiks mingisugust jahijumalannat tähendada. Araablased on jäänud selliseks, kes oma võsukestele ikka veel konkreetselt Täiskuu, Panter või Pärl nimeks panevad Very Happy
Nimi - see on ainult väline pool nagu ka riietus, välimus jne. Las sunniidid reguleerivad neid, kui see neile lõbu pakub. Islamis on tähtis sisemine pool. Seega olgu su nimi milline tahes, peaasi, et kõlaks hästi ja endale sobiks Smile

Kadri kirjutas:
loomulikult ei tasu pimesi kuulata teisi moslemeid.Ma ise tegin ka oma usu algastmelt selle vea et usaldasin liigselt teisi moslemeid.
Siinkohal meenub, kuidas mõned aastad tagasi üks Hurghada hotelli administraator üritas mind veenda selles, et David ei ole moslemi nimi, Ahmed on (ise oli ta ka Ahmed) ning moslemiks saamiseks on vaja Kairo islamikoolis (?) vajalikud kursused läbida Very Happy Laughing Olid ajad...
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeNelj Apr 01, 2010 4:39 pm

GEM kirjutas:
Samas... Euroopas on nimed ammu "tähenduse kaotanud" st - ilma teadmiste või abimaterjalita on raske nime tähendust tuletada.
No ikka ei ole küll. Näiteks Lembi ja Lembitu/ Lembit tähendab lembe.
Või Kalev tähendab kalimees - skandinaavia päraselt viiking.
Pikker, Kaur, Susi, Kärg, Põvvat, Põim, Pikne, Mõtus, Kail, Pihel, Õnne, Tuul ja Meel.
Siis ma olen kuulnud nime Aotäht. Ja ka Hõbe (Silver inglise päraselt)


Mina aga tean oma nime algupära vist kuskil 12/ 13 aastasest saadik
Rudolf, Ruudi, Ruut, Rolf ja ka Ralf ning Raul (juhul kui nad on ikka tuletatud Rudolfist) on pärit muinasgermaani nimest Hroth-wulf (‘suure kuulsusega hunt’). Ralf ning Raul võivad aga tuletatud olla ka Randolfist (‘koduhunt’ või ‘kilbiga hunt’). Raul võib tuletatud olla ka Radulfist (‘nõukas hunt’).
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeReede Apr 02, 2010 3:09 am

GEM kirjutas:

Siinkohal meenub, kuidas mõned aastad tagasi üks Hurghada hotelli administraator üritas mind veenda selles, et David ei ole moslemi nimi, Ahmed on (ise oli ta ka Ahmed) ning moslemiks saamiseks on vaja Kairo islamikoolis (?) vajalikud kursused läbida Very Happy Laughing Olid ajad...

No mida see tahendab et David pole moslemi nimi?? Lihtsalt ingliseparane variant prohvet Davudist (ar.keeles) Sunniitidel yldse naib olevat nii et araabia keel ja kultuur on yle koige koige.Peaaegu ykskoik mis asi kultuuri valdkonnas on kohe osa islamist.Selles loogikas on nii palju tode et araablased on kyll moslemid, kui moslem voib olla ka mitte araablane. Cool

muide yks sunniit ytles mulle kord et koik Davidid on juudid Laughing

Vaga lahe nali et moslemiks saamaks tukeb Kairo ylikoolis kursusi teha Laughing
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeLaup Apr 03, 2010 3:34 pm

Kadri kirjutas:


Vaga lahe nali et moslemiks saamaks tukeb Kairo ylikoolis kursusi teha Laughing

Hahahahaaaa lol! lol! Ülikõva! Meenutab seda nalja, et moslemiks saamisel tuleb tunnistus saada mingilt riigiasutuselt Laughing
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitimeEsm Apr 05, 2010 3:41 am

Raul kirjutas:
GEM kirjutas:
Samas... Euroopas on nimed ammu "tähenduse kaotanud" st - ilma teadmiste või abimaterjalita on raske nime tähendust tuletada.
No ikka ei ole küll. Näiteks Lembi ja Lembitu/ Lembit tähendab lembe.
Või Kalev tähendab kalimees - skandinaavia päraselt viiking.
Pikker, Kaur, Susi, Kärg, Põvvat, Põim, Pikne, Mõtus, Kail, Pihel, Õnne, Tuul ja Meel.
Siis ma olen kuulnud nime Aotäht. Ja ka Hõbe (Silver inglise päraselt)
Pidasin silmas kõige tavalisemaid Euroopas levinud nimesid ning nende puhul tähendus leida ilma vastavate teadmiste, abimaterjalide või almighty Google'i abita ON keeruline, kui mitte öelda võimatu.
Näiteks Kaspar - pean tundma semiidi keeli ja Toorat, et tuletada selle tähendus sõnast gizbar - "Master of the Treasure".
Tagasi üles Go down
Sponsored content





"Islami nimi" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Islami nimi"   "Islami nimi" Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
"Islami nimi"
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Nimi Muhamed Koraanis
» VF: "Free Minds"-millega tegu? Kas alkohol on seaduslik?
» VF: Islami reeglid
» "The Secret"& Abraham-Hicks: Videod sel teemal
» VF: Mis pani teid astuma islami usku?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: