Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.

Go down 
+4
Hannah
katlino
Siiri
GEM
8 posters
Mine lehele : 1, 2, 3  Next
AutorTeade
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Dets 23, 2008 11:50 am

2:173 Teile on keelatud raiped, veri, sealiha ja see, mis pühendatud ebajumalatele.

Ilmselgelt on selle värsiga Jumal keelanud sealiha. Kuid Jumal ei tee midagi "niisama".
Milliseid sealiha kasulikke ja kahjulikke omadusi te teate?
Tahaks arutluse käigus ja erinevate argumentide pakkumise käigus jõuda selleni, MIKS on sealiha keelatud, mis temas siis nii halba on.


Kuna ise toiduekspert ei ole, siis ei oska mingit kasulikku omadust välja tuua. Smile
Kahjulikest on näiteks see, et võrreldes kana- või kalkunilihaga on sealiha raskem seedida. Mäletan veel, kui sai ikka üks korralik seapraad sisse söödud, ägises seda rasket kõhutäit oma paar tunnikest diivanil horisontaalses asendis seedida Laughing
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Dets 23, 2008 12:09 pm

kahjulikest omadustest naiteks seda, et korgeima kolesterooolisisaldusega
headest omadustest - no mingied vitamiine/mineraale ta ju ikka sisaldab..
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Dets 23, 2008 2:22 pm

Sellest oli samad alagrupis ka varem natuke juttu. Panan copy paste oma sealsest arvamusest:

Ma pole teab mis suurem toitumis-spetsialist, aga sealiha hävitab näiteks meie organismis neid samu häid baktereid (piimhappebaktereid), mida Eestis nüüd iga piimatoote juurde lisatakse.

Lugesin kunagi sakslaste kohta, kes ju ka kogu elu sealiha on hulgim söönud, et tänu nt hapukapsale, mida nad sealiha kõrvale söövad, saavad nad neid häid baktereid tagasi.

No iga naine võib aga pikalt rääkima jääda headest ja halbadest rasvadest ja rasvarikast toidust ja kolesteroolist ning sealiha on nüüd sellest vaatenurgast viimane, mida süüa.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Dets 23, 2008 3:39 pm

Mina olen kuulnud sellist informatsiooni (ei vastuta ebatõesuse ees Very Happy ), et sealihas pidavat elutsema mingid bakterid, mida teiste loomade lihas ei ole. Need bakterid on inimorganismile kahjulikud (oletatavasti põhustavad just need paljusid südamehaigusi) ning need surevad alles siis, kui liha täiesti söeks küpsetada. Enne seda mitte.

Mis mind isiklikult huvitab, on see, et koraanis on mainitud sealiha. Kui nüüd sellest sõnast lähtuda, siis teaduslikust küljest ei kuulu liha kategooriasse ju näiteks searasv ega ka kamar(nahk). Seega ei tea, kas "sealiha" juures on lähtutud lihtsast inimkeelest ja mõeldud siga üldiselt või siiski peaks olema konkreetsem siinkohal. Siiamaani pole mina omale searasva näiteks keelanud.
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Dets 23, 2008 4:02 pm

Hannah kirjutas:
....koraanis on mainitud sealiha. Kui nüüd sellest sõnast lähtuda, siis teaduslikust küljest ei kuulu liha kategooriasse ju näiteks searasv ega ka kamar(nahk).

Täna oli Siiriga sellest juttu... Näiteks ¾elatiini tehakse seakontidest. Kas tarretist süües on sul tunne, et sööksid siga? Very Happy
Kui nüüd sõnasabast kinni hakata (sealiha), siis on vorst ka ju lubatud.... Sest mis muu see eurovorst on, kui jahvatatud seakondid + nahk + sool + roosa toiduvärv...
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Dets 23, 2008 4:21 pm

GEM kirjutas:
Kui nüüd sõnasabast kinni hakata (sealiha), siis on vorst ka ju lubatud.... Sest mis muu see eurovorst on, kui jahvatatud seakondid + nahk + sool + roosa toiduvärv...

Inimesed suudavad endale igasugu ettekäändeid leida, ala vorstis pole liha, seega head isu! See on inimkonnale üks hästi loomulik omadus asju enda kasuks mõelda, keerata, väänata jne.

Minu arust on vorst lihatoode ja saiade riiulist seda veel leida ei saa No
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Dets 23, 2008 4:39 pm

Tõsi ta on, iga asi annab endale kasulikuks väänata.
Vorst loetakse küll lihatoodete alla, kuid LIHA ta ju endas ei sisalda. Põhimõtteliselt siis ju lubatud...

Ise neid vorste ja vinkusid niikuinii ei söö, olgu siis sea- või linnukontidest jahvatatud Very Happy Toiteväärtus ju täiesti null.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Dets 23, 2008 8:52 pm

vorsti ikka lihast ju tehakse Smile pluss varvid jm moginad Smile mina liigitan vorsti kyll lihatoodete alla. loe pakendilt koostisosi: tavaliselt esimene nimekirjas on sealiha.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Dets 23, 2008 9:05 pm

Aga ega eriti ei teata jah, miks sealiha ei tohi süüa. Äkki see teema kuulub nn müstika valdkonda, millest moderne teadus veel jagu pole saanud.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeReede Dets 26, 2008 3:31 pm

katlino kirjutas:
Äkki see teema kuulub nn müstika valdkonda, millest moderne teadus veel jagu pole saanud.

Irw, järjekordne "avastasime, aga nät! Koraanis oli juba ammu see sama tarkus kirjas" ? Very Happy
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeLaup Dets 27, 2008 12:08 am

ega seegi voimatu pole Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeTeis Veeb 10, 2009 5:40 pm

selline mõte siia, et sealiha sarnaneb inimlihale. mul üks tuttav rääkis, et ta on inimliha söönud. sealiha pähe mingis grillis. st tellis sealiha prae aga sai inimliha prae. alles mitu päeva hiljem saanud teada selle venelase nime, keda ta sõi...
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeKolm Veeb 11, 2009 12:09 am

Sea liha sarnaneb jah inimese lihale keemiliselt.

Põhimõteliselt on isegi võimalik sea organeid kasutada inimesel.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeNelj Veeb 12, 2009 7:45 pm

tarmo kirjutas:
mul üks tuttav rääkis, et ta on inimliha söönud. sealiha pähe mingis grillis. st tellis sealiha prae aga sai inimliha prae.

Ja mina nägin täna lehma lendamas ja varsti hakkas lund sadama.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeReede Veeb 13, 2009 2:07 am

Raul kirjutas:
Sea liha sarnaneb jah inimese lihale keemiliselt.

Põhimõteliselt on isegi võimalik sea organeid kasutada inimesel.

kasutataksegi ju. Olen lugenud sea sydame siirdamisest inimesele. Wink tootab kyll Wink
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeReede Veeb 13, 2009 4:11 am

Hannah kirjutas:
Siiamaani pole mina omale searasva näiteks keelanud.
Nii palju kui mina tean on searasv kahjulikum kui sealiha.Yldse pole soovitav loomade rasva syya, enne kypsetamist/keetmist oleks hea rasv eemaldada.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeEsm Juun 01, 2009 8:59 pm

Juba üle kahe aasta pole ma sealiha söönud.

Täna pistsin käe ühte seltskonnas söögiks olnud krõpsupakki. Olles näputäit krõpse 10 sekundit närinud, kuulsin paki omanikku ütlemas, et need on sealihast ja kamarast.

3 minutit hiljem tundsin röga efekti. Ja siis taipasin, et viimati tundsin ma seda 2 aastat tagasi, siis kui ma viimati sealiha sõin...

Nüüd on jälle kõik korras Smile

Nendele, kes sealiha söövad, peaks seda olukirjeldust lugeda andma. Ehk paneb mõtlema? Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeKolm Juun 03, 2009 9:45 pm

tarmo kirjutas:


Nendele, kes sealiha söövad, peaks seda olukirjeldust lugeda andma. Ehk paneb mõtlema? Smile
Psühholoogiline efekt.

Kui kellegile eestlasele näiteks anda ette liha ning kui ta seda maitseb, siis talle öelda, et see oli roti või kassi või koera või sisaliku või mao liha ja sellele järgneb sama efekt nagu sinul.

Kui sa ei oleks teadnud mis maitseline see on, siis ei oleks mingit röga ka tekkinud.


Muide, millest tuleb eestlaste sealiha lembus? Mina arvan, et see tuleb sellest, et kunagi oli siga meie esivanemate juures pühaks loomaks. Talvise pööripäeva ajal küpsetati jõuluorikas ja see ohverdati Päikesele. Ning siis söödeti koduloomadele, et nad oleksid järgmine aasta viljakad ja terved.
NB! Ohverdamise juures ei oma erilist tähtsust mis see füüsiliselt on vaid tähtis on see mis ta vaimses plaanis on.
Mõnikord kutsuti pulmades isameest ka kärsameheks.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeKolm Juun 03, 2009 10:05 pm

Varasem postitus:

Hannah kirjutas:
Mina olen kuulnud sellist informatsiooni (ei vastuta ebatõesuse ees Very Happy ), et sealihas pidavat elutsema mingid bakterid, mida teiste loomade lihas ei ole. Need bakterid on inimorganismile kahjulikud (oletatavasti põhustavad just need paljusid südamehaigusi) ning need surevad alles siis, kui liha täiesti söeks küpsetada. Enne seda mitte.

Mis sa sellest arvad? Smile
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeKolm Juun 03, 2009 11:59 pm

Raul kirjutas:
Psühholoogiline efekt.
efekt oli täiesti füüsiline ja maitseelunditega tuvastatav
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeReede Juun 05, 2009 12:06 am

Mul oli kunagi juhust isaks olla, ühele väiksele tüdrukule.
Ta kui kartuli suhu pani hakkas ta öökima. Täiesti füüsiliselt.
Mul on mõnede hautatud köögiviljadega sama efekt.
Seega on ka kartul ja köögiviljad tegelikult ebapuhtad Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeReede Juun 05, 2009 12:13 pm

Raul, sinu versioon võib ka õige olla.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeReede Juun 05, 2009 3:30 pm

Raul kirjutas:
Mul oli kunagi juhust isaks olla, ühele väiksele tüdrukule.
Ta kui kartuli suhu pani hakkas ta öökima. Täiesti füüsiliselt.
Mul on mõnede hautatud köögiviljadega sama efekt.
Seega on ka kartul ja köögiviljad tegelikult ebapuhtad Very Happy

Kas just ebapuhtad, ma kasutaks pigem väljendit "antud inimesele mittesobivad".
Üks vitsutab hautatud köögivilju kahe suupoolega, teine ei talu isegi nende lõhna.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeReede Juun 05, 2009 3:52 pm

Hannah kirjutas:
Varasem postitus:

Hannah kirjutas:
Mina olen kuulnud sellist informatsiooni (ei vastuta ebatõesuse ees Very Happy ), et sealihas pidavat elutsema mingid bakterid, mida teiste loomade lihas ei ole. Need bakterid on inimorganismile kahjulikud (oletatavasti põhustavad just need paljusid südamehaigusi) ning need surevad alles siis, kui liha täiesti söeks küpsetada. Enne seda mitte.

Mis sa sellest arvad? Smile
Võtta tükk sealiha ja mine kuskile laborisse ja lase määrata selle mikrobioloogiline koostis.
Eks siis näed Very Happy


Viimati muutis seda Raul (Reede Juun 05, 2009 4:24 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitimeReede Juun 05, 2009 4:17 pm

GEM kirjutas:
Raul kirjutas:
Mul oli kunagi juhust isaks olla, ühele väiksele tüdrukule.
Ta kui kartuli suhu pani hakkas ta öökima. Täiesti füüsiliselt.
Mul on mõnede hautatud köögiviljadega sama efekt.
Seega on ka kartul ja köögiviljad tegelikult ebapuhtad Very Happy

Kas just ebapuhtad, ma kasutaks pigem väljendit "antud inimesele mittesobivad".
Üks vitsutab hautatud köögivilju kahe suupoolega, teine ei talu isegi nende lõhna.

Meil maal peeti mesilasi. Kunagi kui väike olin, siis ma sõin seda mett nii palju, et tekkis allergiline reaksioon. Peale seda ma jälestasin aastaid mett. Kuni hakkasin uuesti sööma.
Ka kasutütre kartuli "hirmust" sain ma jagu ja hiljem sai praetudkartulist (eriti kui mina seda tegin. Väikeste pekki tükkidega ja searasvas praetult. Kui ta ema praadis kartuleid mingis õlis, siis talle see eriti ei maitsenud) tema lemmik toit.
Või sibul. Kui ma näen toidu sees sibulat, siis muutub toidu maitse mulle vastikuks. Aga kui ma ise kokkan ( ja väga hästi veel Very Happy) siis ma lisan küll sibulat ja söön seda meeleldi.

Ma ei ta mis minul põhjustab seda vastikuse efekti mõnede toitude suhtes aga Tarmo puhul on tegemist selgelt religiooniga seotud "soovituse" ehk konkreetne keeld.

Sarnast efekti, nagu esines Tarmol võib esineda ka näiteks juutide juures. Kui talle midagi sisse sööta ja öelda hiljem, et see ei olnud ko¹¹er, siis võib tal sama moodi tekkida röga või võib ta hakkata öökima. Kuigi just täpselt sama looma liha, kes oleks tapetud "õige" meetodiga oleks ta söönud meeledi ja kiitnud taevani.

Selle kõige pärast ma olengi kõigi nii öelda "soovituste" vastu mida sisaldavad kõik religioonid.
Inimene ei peaks sobituma religiooniga vaid religioon peaks sobituma inimesega.
Heaks näiteks kuidas religoon sobitub ümbruskonna ja inimestega on Tiibeti budism. Reeglina budismis taunitakse üldse liha söömist. Aga Tiibetis iseenesest on ju taimede kasvatamine vaevarikkas. Kuigi Tiibeti mungad, kui ehitavad mingit uut pühakoda sõeluvad pühakoja alla jääva maaläbi, et ehituse käigus ei saaks viga ükski elusolend, ehk siis kõik mis elab on püha. Kuid samas nad söövad ikkagi liha. Ja seda teevad ka teised rahvad kelleni on jõudnud budism Tiibeti kaudu. Mongolid, burjaadid, kalmõkid jne. jne.
Lahe näide on Milarepa - http://nyingmapa-buddhism.no-ip.org/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=1452&Itemid=2 Tiibeti suur joogi. Ta elas erakuna ühes koopas. Kord toodi talle kitseliha. Mila ei jõudndu seda ära süüa ja lihale tekkisid vaglad. Alguses Mila noppis lihas vaglad välja aga hiljem hakkas tundma süümekaid, et ta ei austa ELU, sest ta võtab ju vakladelt ära nende toidu.


Kokkuvõttes, kui on olemas selline loom nagu siga ja seda ka süüakse, siis on see ikka vajalik sellele inimesele. (Mu kasutütre näide)

.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3Mine lehele : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» VF : aspartaami kahjulikkus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Lubatud ja keelatud-
Hüppa: