Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 "Küsi ja sulle vastatakse"

Go down 
2 posters
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

"Küsi ja sulle vastatakse" Empty
PostitaminePealkiri: "Küsi ja sulle vastatakse"   "Küsi ja sulle vastatakse" Icon_minitimePüh Sept 12, 2010 12:44 pm

Ei ole kindel, mis selle värsi number on ja kas see üldse koraani värssidest tuleneb, kuid selle mõtte taga peitub päris võimas värk, ma olen avastanud Smile

Küsimuse enda taga tundub peituvat mingi selline energia, mis on erinev sellest energiast, mis tekib, kui inimene midagi väidab. Mõlemad energiad on kõikvõimsad ja paar juhtumit mu oma elust kinnitavad, et nendega tuleb päris oskuslikult ümber käia, kui soovid on konkreetsed Smile

Esitasin hiljuti juhuslikult mõttes küsimuse "Kuidas ometi saavad mõned inimesed oma pangakaarte automaatidesse unustada, kui hajameelne selleks ometi olema peab?" Ei läinud nädalatki mööda, kui tegin ise sama asja ära lol! UNUSTASIN lihtsalt pangakaardi automaati Very Happy
Ja huvitav oli asja juures see, et ma tõepoolest tundsin asja vastu küsides huvi, ehk siis olin vaimselt vastuseootele end seadnud. See sai tähendada ainult seda, et universum hakkas automaatselt tööle mulle vastuse hankimisega ning saingi mõne aja pärast teada, kuidas inimesed siis ikkagi kaarte unustada suudavad Very Happy Sest ma ju KÜSISIN ja küsides saame me ju ikka vastuse varem või hiljem. Mida võimsamalt meie aju töötab, seda kiiremini vastused ka tulema hakkavad.

Teine olukord, mis on meie ridades olevatele inimestele rohkem tuntud, on vast see, kui me enda kohta midagi väidame. Tulemus on ju, teadagi, täpselt sama Smile Kui ma korrutan endale, et ma olen tubli/rikas/tark/edukas/oskuslik inimene (eeldusel, et ma tõesti usun seda), hakkab universum tööle meile tõendite hankimisega väite kinnitamiseks.
Muidugi kehtib täpselt sama ka enda mahategemise puhul. Universumi jõud ei tunnista positiivset ja negatiivset eraldi. Kõik, mida me väidame (seda tundes), saab meile tõestatud Smile

Niisiis, kui mõni asi mind eriliselt huvitab ja ma küsin seda, seades end samas ka vastuseoote re¾iimile, siis varem või hiljem ma vastuse ka saan. Juhul, kui ma just ei raiu oma tõde millegi kohta, mis takistab mu pilgul avardumast. Sest sellisel juhul oleks tegu juba väitega, mis samuti korduvat kinnitust leidma hakkab. Kui aga mõni küsimus pähe kerkima peaks, millele ei ole aga soovi oodata elupoolset vastust (nagu minu näite puhul Very Happy), siis tundub, et kõige mõistlikum on vist asi pärast küsimuse kerkimist enda peas lahti mõtestada ja esitada see ümber väiteks. Umbes et: "Tõenäoliselt unustavad inimesed oma kaarte automaatidesse seetõttu, et /..../ kuid mina hoidun sellest."

Kellelgi veel kogemusi sellise teemaga?

lol!
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

"Küsi ja sulle vastatakse" Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Küsi ja sulle vastatakse"   "Küsi ja sulle vastatakse" Icon_minitimeKolm Sept 29, 2010 12:21 am

hahahhaaa Smile Mina küsisin endalt kunagi et kuidas ometi inimesed saavad religiooni tõsiselt võtta ja sellesse uskuda. Näiteks nagu kristlased kristlusesse usuvad. Küsisin endalt et mis peab inimese peas toimuma et ta nii naiivset uskumustesüsteemi (just sellisena paistsid islam ja kristlus mulle gümnaasiumiajal) tõsimeeli ja täie hingega uskuda suudaks. Olin kindel et usk on nõrkadele ja naiivsetele Smile ehheee Smile

Ja ei läinudki väga kaua mööda kui ma sain teada, mis tunne on uskuda ja milline peab olema inimese mõistus kes seda asja tõsiselt ja täiest hingest usub. Olen enam kui kindel et kui ma poleks küsinud, ei oleks ma iial islamit sellisena avastanud.

Ajal mil ma täiehingeline sunniit olin, imestasin vaikselt ja küsisin endalt et mis paneb inimest, kes on enese jaoks tõe leidnud, sellest uuesti eemalduma, nagu mõnesid inimesi näinud olin.. Ja ei läinud kaua aega mööda, kui hakkasin sunniitlust hoopis teise pilguga nägema ning eemaldusin sellest ise, kusjuures olukord keeras selliseks et sunniitluse järgimine minu jaoks lihtsalt võimatuks sai.

Oma mehe endise naise käitumist jälgides küsisin endalt, loomulikult enne abiellumist, et mis paneb inimese selliselt käituma. Abielludes sain teada..

Selliseid näiteid võib lõputult tuua ja tooma jäädagi. Endale on lihtsam kui murda pead meeldivate teemade üle Smile Ja püüda mõista neid, kes käituvad mitte-niiväga-meeldivalt, muidu kutsume nemadki oma ellu Smile

Küsimuse taga on tõepoolest vägi. Koraanis on kirjas et Jumal suurendab uskliku usku ja uskmatu uskmatust. Lisaks on seal kirjas et Jumal ei muuda meid enne kui me ise endid muudame. Seega kõik muutused me elus saavad alati alguse meist endist. Mitte kedagi ega midagi pole sellles süüdistada. Mitte et süüdistamisest üldse mingit tolku tuleks Smile Smile
Tagasi üles Go down
 
"Küsi ja sulle vastatakse"
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: