Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid

Go down 
4 posters
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeReede Sept 05, 2008 12:03 am

Kuna ma ise olen moslem olnud alles vähe aega, siis ma ei tunne veel koraani nii läbi ja lõhki nagu võibolla paljud teised ja seega ma siin ikka aeg-ajalt avastan omaette uut ja huvitavat ning tunnen sellest rõõmu, mistõttu tahan seda ka teistega jagada rabbit

Täna leidsin ka mõned huvitavad kirjakohad, millele tasuks rohkem mõelda:

25:33 And they do not come to you with an example except We came to you with the truth and (a) better explanation/interpretation.

Jumal ise tuletab meile meelde ja annab kindlustunnet selles, et uskmatud ei saa tuua meie ette mingit sellist tähendamissõna, mida Tema ise meile lahti ei seletaks ja kusjuures kõige paremini veel. Jällegi on rõhutud kannatlikkusele "behind the scene".

25:43 Have you seen him who takes his low desires for his god? Will you then be a protector over him?

See on lausa eriliselt põnev Very Happy Mõelge, Jumal ise ütleb meile, et Jumalad ei ole mitte ainult kullast kujukesed või pildikesed, kelle poole kummardatakse, vaid nendeks võivad olla pelgalt ka meie ihad, soovid, mida me ei kontrolli. Täpselt nagu ma alati uskunud olen, aga pole kunagi selle värsi peale veel sattunud.

25:54 And He is the One who created from the water a human being, so He made for him blood kin and mates. And your Lord is Capable.

See on teine huvitav aspekt. Jumal mainib, et me oleme Ta juba varem hüljanud. Kas see on kuidagi seotud meie eluga enne sündi, nagu mõned usuvad?

Jumal on maininud mõnes kohas, et inimene on loodud veest, teises kohas, et savist. See on pisut segadusseajav. Mis te selle kohta arvate?

25:77 Say: My Lord would not care for you were it not for your prayer; but you have indeed rejected (the truth), so that which shall cleave shall come.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeReede Sept 05, 2008 1:10 am

Vaga lahe et motteid jagad Very Happy selleks see foorum tehtud saigi Smile jagatud room on teadupoolest kahekordne Very Happy

90% inimesest koosneb ju veest Very Happy savi, maised materialid.. koosneme ju mateeriast.. koraanis on mainitud veel kolmaski loomine: spermast & munarakust Smile ehk olid need lihtsalt erinevad loomise etapid?
Tsiteerin: :
See on teine huvitav aspekt. Jumal mainib, et me oleme Ta juba varem hüljanud. Kas see on kuidagi seotud meie eluga enne sündi, nagu mõned usuvad?
tundub nii. varem hyljanud ja varem kinnitanud et Tema on meie ainus Jumal
7:172 And your Lord took for the children of Adam from their backs, their progeny; and He made them witness over themselves: “Am I not your Lord?” They said: “Yes, we bear witness.” Thus you cannot say on the Day of Resurrection that you were unaware of this.

Mulle tundub et ehk oli asi nii, et algul anti inimesele miskid reeglid katte, ta astus neist yle (aadam-saatan-keelatud puu). Seelabi hylgas ta Jumala.. Siis kahetses, palus andestust.. Anti lubadused... Ja saadeti meid maale naitama, kas me lubadusest kinni ka peame.. Tulemused on silmaga naha..

7:172 jatab eriti selge mulje et mitte keegi ei saa ylestousmispaeval teatada et ta ei teadnud et Jumal on nende isand. Et see teadmine peab meil koigil kusagil sees olema..
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeReede Sept 05, 2008 2:10 am

jah,Koraanis on selliseid varsse, et looduses on marke motlevatele inimestele.Seega on taiesti loogiline, et inimene peaks aru saama, et kogu selle suurejoonelise loodu(tahistaevas,mered,taimed,loomad)taga peab olema keegi suur ja voimas Jumal.Iseasi, kes soovib seda moista. Cool
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeReede Sept 05, 2008 11:57 am

Siiri kirjutas:


Mulle tundub et ehk oli asi nii, et algul anti inimesele miskid reeglid katte, ta astus neist yle (aadam-saatan-keelatud puu). Seelabi hylgas ta Jumala.. Siis kahetses, palus andestust.. Anti lubadused... Ja saadeti meid maale naitama, kas me lubadusest kinni ka peame.. Tulemused on silmaga naha..


Ahaa, vot see võib küll olla jah, et Jumal peab sellega just Aadamat ja tema naist silmas. Tuleb veel uurida. Aga öelge teie Smile Mis te arvate taolisest evolutsioonist, mida loodusteadlased meile pakuvad inimese tekke kohta? Smile Kui inimene sai kõigepealt alguse veest (nagu nende sõnul kõik teisedki elusolendid Maa peal) ning hakkas sealt edasi arenema kuni jõudis siis inimesesarnaseks olendiks välja (erinevateks inimtüüpideks sealjuures - homo erectus, homo habilis, homo ergaster kuni siis lõpuks sapiensini välja jne jne), siis millised neist huvitav olid NII ÖELDA Aadam ja ta naine, kes esimesena Jumala olemasolu taipasid? Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeReede Sept 05, 2008 2:33 pm

kas sonaga "aadam" tahistatakse yht konkreetset inimest voi tervet inimkonda algselt? Selle yle kaivad vaidlused. On neid, kes usuvad et Aadam oli yks konkreetne inimene ja on neid, kes usuvad et aadam tahistab inimkonda kui sellist yldises mottes..

evolutsioon sellises mottes nagu sa valja toid, pole valistatud.. olen kuulnud teadlaste vaiteid et elu tekkis vees savikihtide vahel Very Happy ehk toesti?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeReede Sept 05, 2008 4:08 pm

Kuule, jah....nüüd, kus sa seda mainisid, tuleb mul endal ka meelde artikkel, mida ma alles hiljuti lugesin selle kohta, kuidas arvatakse, et algne elu sai üleüldse alguse veealustel vulkaanilähedastel aladel, kuna seal on keskkond kõige sobilkum, mineraaliderohkem jne. Mina usun ka evolutsiooni selliselt, nagu ma välja tõin, võibolla ainult väikeste erinevustega. Ma millegipärast ei taha arvata, et me ahvist oleme tulnud Very Happy Aga no mine sa tea.

Muide sinu idee selle aadama kohta... kas sa pead siis silmas seda, et kui Aadam ja ta naine tegid vea ja murdsid Jumalale sõna, siis võis see olla kuidagi seotud suure inimkonnaga, kes värsi kohaselt lubasid algselt Jumalale kuuletuda enne sündi, kuid siis ikkagi hülgasid ta?
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeReede Sept 05, 2008 6:30 pm

Koraanis on ju oeldud et kedagi ei karistata kellegi teise pattude eest... Akki oli hoopis nii et Jumal keelas inimkonnal (aadamal) syya teatud puust, aga nemad astusid keelust yle.. Ehk siis tegu rohkem kui yhe aadama ja tema naisega. ja igayks, kes keelust yle astus , oli yleastuja, kes saadeti maale..

kui loogiline on see, et Jumal paneb yhe aadama parast terve inimkonna keerulistesse oludesse siin Maal..?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeLaup Sept 06, 2008 12:07 am

Hehee Very Happy Sama loogiline, nagu kristlaste jaoks on see, et naised peavad igavesti kannatama sünnitusvalu Eeva patu pärast Very Happy Nemad ei arva üldse, et Aadam oleks pattu teinud. Ma ei tea küll piibli seisukohti, aga kristlastelt olen küll seda kuulnud.

Seda, et meie maksame Aadama ja tema naise pärast, ei ole ma kunagi uskunud. Pigem ütleb minu loogika, et siin on mingi sügavam tähendus selles loos. Et selle kaudu laseb Jumal meil õppida, mis juhtuks ka meiega, kui meie nii teeksime. Näiteks teooria sellest, kuidas Jumal ütleb, et me tänulikud oleksime ja ei tohi viriseda selle üle, mis meil on. Ehk siis peame reegleid järgima. Kui me seda ei tee, siis saame elult karistada ja langeme "alla maale" ehk siis halvemasse situatsiooni, niikaua kuni hakkame taas aru saama ja väärtustama seda, mis meil on/oli enne kui halvemasse jõudsime. Vastasel juhul jäämegi "langema" Smile
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeEsm Sept 08, 2008 3:57 pm

evolutsioonist.
selline seos:

51:20 And in the Earth are signs for those who comprehend.
51:21 And within yourselves; do you not see?

kui me vaatame loote arengut, siis mingil hetkel meenutab see konnakullest ja kala jne kuni lõpuks areneb inimese kujuliseks.
et siin oleks justkui väga selge viide sellele, et inimene arenes nö üheraksest kuni inimeseni.
märgid meie sees.
kui sündides ei ole inimene kohe valmis, siis ei pruukinud ta seda ka luues olla...
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitimeEsm Sept 08, 2008 6:13 pm

Kusjuures, seoses evolutsiooniga tuli mul meelde ka ühe inimese mõte sellest, et lootearengu etapid võivad olla samased inimese evolutsiooniga üleüldises mõttes. Ma ei oska küll öelda, kuidas seletada siis inimeseks arenemist täies mahus, kuid iseenesest, nagu sa ka ise ütlesid, nähtus iseenesest on sarnane inimloote arengule, et algul olid ju Maa esimesed asukad meres elavad üheraksed, siis mitmeraksed (kaanid, kalad) sealt edasi läks miljoneid aastaid, enne kui tekkisid kahepaiksed (näiteks konnad), sealt mingid molluskid ja putukad jne jne. Ühesõnaga kattub üpris paljus inimese loote arenguetappidega Smile Niiet see värss, kuidas inimeses endas vastused olemas on, võib kajastuda palju rohkemas, kui me ettegi oskame kujutada.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid   Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Mõned huvitavad mõtlemapanevad värsid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Midagi huvitavad teadusevallast: Maa paisub

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Koraani õpetused-
Hüppa: