Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Mõtlemapanevat koraani kohta

Go down 
4 posters
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mõtlemapanevat koraani kohta Empty
PostitaminePealkiri: Mõtlemapanevat koraani kohta   Mõtlemapanevat koraani kohta Icon_minitimePüh Dets 07, 2008 11:06 pm

Nägin täna dokumentaalfilmi National Geographic nimega Koran, produtsent Anthony Thomas. Kellel on satelliit, soovitan kindlasti kordust vaadata, täna 00:00 ja 03:00. Seal rääkis päris intrigeerivast teemast, nagu vanadest koraanitekstidest, mis on leitud - õigupoolest kõige esimesed üldse. Oli leitud vaid osaline säilinud tekst. Kaks huvitavat aspekti oli teadlaste poolt välja toodud - üks oli see, et ühel tekstil(minu meelest mitte see esimene, millest alguses jutt oli) oli algne tekst maha pestud ja üle kirjutatud niiet tähendus muutus. Teiseks huvitavaks asjaoluks oli see, et algne araabia kirjapilt erines tunduvalt tänapäeva omast. Samuti oli see ka ilma tekstialuste ja -pealmiste täppideta, mis tähendab seda, et ainuüksi ühel sõnal võis olla 30 erinevat tähendust. Just nii oli öeldud. Oli veelgi üks huvitav tähelepanek. Nimelt avastati, et kui värsis, mis räägib sellest, et pärast surma saab taevasse 70 neitsi juurde (millest on meil siin foorumis ka varem juttu olnud ja mida siin tõlgendati teisiti), muuta araabia keeles alumiste täppide asukohta, muutub selle värsi tähendus sarnaseks sellega - pärast surma saab paika, kus istuda kristallselgete viinamarja puude all. Naljakas on ka see, et viinamarja-motiiv ei puudu ka kristlikust kultuurist, kus paljudel maalidel on kujutatud pühasid inimesi üksikut viinamarja käes hoides.

Mõtlesin, et peaksin teiega neid fakte jagama. Ma ei ole ise veel oma arvamust kujundanud selles osas, kuid usun, et nii mõnigi teist oleks huvitatud.

Kel võimalus, siis kindlasti vaadake ja korrigeerige mind siin, kui ma millestki valesti aru sain, sest ma üritasin küll süveneda, aga kolme õega siin kodus pole see just eriti kerge Smile
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Mõtlemapanevat koraani kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõtlemapanevat koraani kohta   Mõtlemapanevat koraani kohta Icon_minitimeEsm Dets 08, 2008 8:45 am

Jessas, küll sa oled tubli. Ma nägin jah, et see Koraani saade tuli. Aga samal ajal olid "Tantsud tähtedega". flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mõtlemapanevat koraani kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõtlemapanevat koraani kohta   Mõtlemapanevat koraani kohta Icon_minitimeEsm Dets 08, 2008 11:49 am

Hehehee Very Happy Neid tantse tähtedega mina enam vaadata ei viitsi Very Happy Mulle need saatejuhid ei meeldi eriti.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Mõtlemapanevat koraani kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõtlemapanevat koraani kohta   Mõtlemapanevat koraani kohta Icon_minitimeEsm Dets 08, 2008 11:27 pm

oooo Very Happy kolab ponevalt.

Mina olen lugenud et alguses puudusid haaldusmargid. Mitte tapid, vaid need kriipsukesed all ja yleval, mis margivad lyhikeste vokaalide asukohta ja puudumist. Kuna araabia keeles teadupoolest neid ei kirjutata. Ja see toepoolest muudab nii monegi sona tahenduse laiemaks.

Viinamarja juttu olen mingist free-mindsi artiklist lugenud, kus naiteks oli valja toodud see "selgetevoi suurte silmade" koht, mis toepoolest ka nende avastuse jargi pigem viinamarju ja nende taiuslikkust kirjeldab.. Seega see osa kolab monevorra tuttavana..

akki on see saade kusagil youtube'is yleval?
Tagasi üles Go down
harriet




Postituste arv : 14
Join date : 31/03/2010

Mõtlemapanevat koraani kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõtlemapanevat koraani kohta   Mõtlemapanevat koraani kohta Icon_minitimeKolm Juun 15, 2011 1:46 pm

Tsiteerin: :
pärast surma saab taevasse 70 neitsi juurde (millest on meil siin foorumis ka varem juttu olnud ja mida siin tõlgendati teisiti),
Ei suuda seda kohta ise leida, kas keegi palun juhataks mind selleni?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Mõtlemapanevat koraani kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõtlemapanevat koraani kohta   Mõtlemapanevat koraani kohta Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Mõtlemapanevat koraani kohta
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Pohilised opetused Koraanist kaitumise ja elamise kohta ik
» VF: Mida ytleb Jumal Koraanis Koraani enda kohta

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Koraani õpetused-
Hüppa: