Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 VF: Islami seadus

Go down 
AutorTeade
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: Islami seadus Empty
PostitaminePealkiri: VF: Islami seadus   VF: Islami seadus Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 3:23 pm

Cessa



Joined: 11 Jan 2008
Posts: 1
Location: Tallinn

Posted: 11 Jan 2008 12:46 am Post subject: Islami seadus

--------------------------------------------------------------------------------

Tere kõigile,

Ma olen üsna algaja islamis. Ei ole ennast kunagi usklikuks pidanud, kuid viimasel paaril aastal on see teema päevakorrale kerkinud, kuivõrd tulevane abikaasa on moslem. Ma ei julge end veel moslemiks küll nimetada, aga usun ainujumala olemasolusse ja siiani ei ole ma leidnud ka veel ühtegi teist islami põhitõde, mis minu isiklike tõekspidamistega vastuollu läheb. Aga mitteüllatuslikult on mitmed minu sõbrad-tuttavad väga skeptilised moslemiks hakkamise ja moslemiabielu suhtes. Eriti mis puudutab selle seaduslikku poolt.

Siit ka minu küsimus: mis on islami seadus? Ja kuidas seda praktikas ikkagi rakendatakse? Minu arusaamist mööda on Koraan ikkagi see, mis paneb paika moraalinormid. Ja seadused on igas riigis erinevad vastavalt riigi tavadele ja ajaloole jne. Ja nagu kirik ja seadus on Eestis lahus, siis võiks ka eeldada, et religioon ja seadus on lahus ka islamimaades. Kas eksin? Või on see riigiti erinev? Ja mis teeb ühest riigist üldse islamiriigi? Kas see, kui valdav enamus elanikest on moslemid? Või on sellel veel mõned kriteeriumid?

Ja kas on tegelikult (seaduslikult) ka mingi karm vahe sellel, kui ma abiellun islamimaal ja mitte Eestis? Või kui ma abiellun nö islamitalituse (võrdluseks kiriklik laulatus) kaudu või lihtsalt registreerimise (võrdluseks ilmalik laulatus) teel?

Nüüd sai küll palju küsimusi, aga siin tundub mitmeid teadjaid postitajaid olema, ehk jaksate vastata. Olen tänulik ka viidete eest allikatele, kust sellealast infot leida võiks.

Aitäh!

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 11 Jan 2008 11:28 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

teretulemast foorumisse!

toepoolest palju kysimusi. aga see-eest hasti asjalikud. Pyyan neile vastata ka. Kuna hetkel pole vaga pikalt aega, siis panen esialgu midagi lyhidalt.

sa ise ei julge end moslemiks nimetada... aga mida sa kardad? Moslem tahemdab eesti keeles alistumist JUmala tahtele, rahumeelset inimest. Oled sa see? Usud, et Koraan on Jumala sona? (enne tuleks see labi lugeda suht kriitilise pilguga, et veenduda selles, kas on voi ei.)

Koraani uurides naed toenaoliselt, et islam on yks selge, konkreetne ja loogiline religioon.

Mis puutub nyyd edasisse, siis jah, Koraan on see, mis paneb paika oigusnormid neile, kes on moslemid. Ent mitte koigile moslemitele sellest ei piisa. Nii paradoksaalne ku isee ka pole, siis neid, kes AINULT Koraanist oma seadused votavad (nagu Koraanis endas on kastud) nimetatakse pigem uskmatuteks yle 90% moslemitest usub, et lisaks koraanile tuleb jargida ka hedithitest tulenevat infot. vt meie foorumi hadithi alafoorumisse. hadithid on jutukesed, ms levisid peale prohveti surma suulisel teel polvet polve edasi ja umbes 200 aastat epale prohveti surma pandi kirja Bukhari jt. poolt. koik, mida naed tanapaeva islamimaailma probleemse kylje poolt, tuleneb neist kirjutistest. Mina isiklikult usun ja jargin ainult Koraani ja usun, et kui viitsid selle foorumi sisusse syveneda, siiis saad ehk isegi aru.

paar soovitust aga on mul sulle kyll: esiteks: ara hakka moslemiks ainult seetottu et see abielu paberite jaoks vajalik on. enne jata juba abiellumata.
teiseks. islamis on kastud et enne kui sa mingit osa islamist toeseks pead, kontrolli KOIK ISE jargi nagu varsis 17.36 kirjas. St. ara usu kedagi, ka mitte oma tulevast meest. Ilma toenditeta. Vaga palju kasutatakse ara inimeste rumalust ja aetakse neile islami asemel kellelegi kasulikku olevat agendat. tulemuseks on mingi pseudo-religioon, inimeste poolt valja moeldud, mis sisaldab palju sellist, mida Koraanis pole. naiteks moned usuvad, et muusika on keelatud, pildid on keelatud,skulptuurid on keelatud, koer on rapane loom, abielu lahutamiseks piisab sellest kui mees ytleb sulle 3x et sa oled lahutatud, et naised peavad ringi kaima ratik peas ja kaetud peab olema koik peale nao ja kate. jne jne. Koraanis pole koike seda. ja ometigi peetakse neid osaks islamist..

seega enne moslemiks hakkamist tuleb kova eeltood teha. Ent koik algab soovist alistuda Jumalale. On sul selleks soovi? Jumal on yks. Alistu sellele, kellesse sa usud. Ja sealt juba vaata edasi, kas Koraan on Tema sona.

Kui tosine usklik on su tulevane mees? Millisesse sekti ta kuulub? *kysi ta kaest ,et kas ta on sunni voi shia. Sunnisid on veel mitme erineva koolkonna jargijaid.. millist tema jargub? Kui selle seaad teada, on sul lihtsam uurida tema mottemaailma ja arusaamu. Samuti saad aimu seadustest, mida tema islamiks peab. Mis riigist ta parit on? Erinevate riikide moslemitel on kohati erinevad tavad ja toekspidamised teatud asjus..
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
 
VF: Islami seadus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Islami reeglid
» VF: Mis pani teid astuma islami usku?
» parim eestikeelne islami/koraani veebi-kogukond
» "Islami nimi"

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Jututuba-
Hüppa: