Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Halvad asjad meile karistuseks?

Go down 
4 posters
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 6:31 pm

Lugesin täna üht suurat koraanist ning leidsin palju värsse sellest, mille üle mõtiskleda. Üks nendest on arvatavasti vastus minu ammusele küsimusele enda peas: miks toimuvad siin ilmas meiega halvad asjad? Võimalusi on ju palju ja kõige loogilisem tundus mulle alati, et vast siis kas meid õpetades ja tugevaks tehes või siis meid millegi eest karistades. Tundub, et siiski karistamise-teooria langeb listist välja. On ju värss, mis ütleb järgmist:

16:61 If GOD punished the people for their transgressions, He would have annihilated every creature on earth. But He respites them for a specific, predetermined time.

Ehk siis seda, et Jumal ootab ja ei hakka karistama meid enne ülestõusmispäeva.

Varem ma arvasin, et see võib olla ehk seotud selle kõige lõplikuma karistusega, mis meid viimsel päeval ees ootab, kuid täna leidsin veel teisegi värsi:

29:10 And from among the people are those who say: "We believe in God," but if he is harmed in the sake of God, he equates the persecution inflicted by the people with God's punishment!

Öelge teie, kuidas te sellest värsist aru saate, aga minule tundub küll, et see kõlab vägagi selle moodi, et see nii ikkagi päris ei ole, et inimeste tagakius on karistus Jumalalt vaid ikkagi test inimestele siin maa peal, sest Jumal ütleb ju, et vaatamata sellele, kas inimene on usklik või ei, teda testitakse:

29:2 Did the people think that they will be left to say: "We believe" without being put to the test?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 3:38 pm

Ma ikka pidevalt mõtlen sellele teemale, kuidas mõned meist usuvad siin, et head ja halba saab ligi tõmmata omale mõttejõuga ja jäin sellejuures pidama kahel värsil, millest ma püüan sotti saada Smile

Kuna ma olin ise alles nüüd selle tunnistajaks kõige ilmselgemal moel enda elus, kuidas ma endale halba mõtetega ligi tõmban tegelikult (4 sellist "kokkusattumust" nädala jooksul, mil mõttele järgneski KOHE vastav tagajärg ka), siis tuletas see mulle meelde salmi, kus Jumal ütleb tõesti, et kõik halb tuleb meist endist, kuid kõik hea tuleb Jumalast. Samas on ka öeldud, et KÕIK tuleb Jumalast, aga see selleks hetkel. Eks siin, ma usun, on tegemist laiendatud mõttega eelmisele lausele. Koraanivärss ise on 4:79.

Siiski tekkis mul küsimus, mille järgi võetakse sellist asja, et kõik HEA samuti meile meie endi mõttejõuga sünnib, kui Jumal ütleb konkreetselt, et see tuleb Temast? Teada on vaid see, et halb tuleb meist endist (ja nii see tõesti on, aga Jumal juba ise tunnistab seda ja Temast ka piisab). Ühesõnaga kui mõelda, et nii hea kui ka halb mõlemad tulevad meie endi mõttejõu toimel, siis ei ole ju 4:79 värsil mingit pointi. Miks peaks siis Jumal mainima eraldi ära, mis tuleb Temast ja mis meist.

Järelikult näen mina seda, et meie ise tekitame endale halba, kuna oleme selle ära teeninud, kuid head võime saada nii palju kui soovime siin elus, sest Jumal on lubanud seda kõigile anda, kes soovivad, oleme me siis selle ära teeninud otseselt või mitte - see ei mängi rolli. Sest teada on, et head asjad juhtuvad kõigile, kuid halb juhtub vaid neile, kel midagi ellu suhtumisega viga on (terminoloogia on küll pisut lapsik Very Happy Aga peaasi, et point selge oleks). See on ka 4:79-ga palju paremini kooskõlas ja selgitab asja paremini lahti. Hea ei tule MEIST. See tuleb meie soovide korral Jumalast. Meie oma TEGUDEGA seda ei mõjuta. Kuid halb tuleb tõesti meie endi tegudest/mõtetest/sõnadest...nagu Jumal ka ütleb.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 4:03 pm

mina saan sellest "koik tuleb Jumalast" aru nii, et Jumal on see, kes meie motetest lahtuvad teod teoks teeb. Ilma Tema tahteta ei toimu midagi..

naiteks, usu yle moeldes.. Jumal on Koraanis oelnud et Jumal ei muuda midagi inimeses kui inimene ise ennast ei muuda. Seega soov peab tulema inimesest, inimene hakkab pyydlema muutuste poole ja siis Jumal laseb neil taide minna..

"halb" on ka suhteline moiste Smile asi, mis on meie taju jargi halb ja pohjustab meile yhel eluhetkel stressi, voib hiljem osutuda millekski, mille yle tanulik olla Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 4:11 pm

Sellisel juhul mis sorti erinevusest Jumal värsis 4:79 räägib? rabbit Miks ta ei ütle, et kõik tuleb Jumalast, vaid lisab sellele, et halb tuleb meist endist kuid hea tuleb Temast? Mis see vahe siis on? Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 9:48 pm

Hannah, ma sulle sellele kysimusele ei vasta Wink Kysi Jumala kaest ja anna teada, kui vastuse oled saanud Very Happy

Aga see varss jai lugemisele ette tana ja paistab ka siia teemasse natuke kuuluvat Very Happy :

10:11 And if God were to hasten for the people the evil as He hastens for them the good, then they would have been ruined. We thus leave those who do not wish to meet Us wandering in their transgression.

hasten=kiirendama, tottama

see on aarmiselt ponev varss Very Happy
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 11:40 pm

Siiri kirjutas:
Hannah, ma sulle sellele kysimusele ei vasta Wink Kysi Jumala kaest ja anna teada, kui vastuse oled saanud Very Happy



Hehee Very Happy Ma muidugi küsin Jumalalt selle kohta. Aga minu küsimus ei olnud mõeldud mitte selleks, et ise vastust saada Very Happy sest ma juba selgitasin nagu mina hetkel sellest aru saan ning see on minu jaoks väga loogiline ja võibolla tuleb midagi, mis mu arvamust muudab kunagi. Hetkel tahtsin lihtsalt sinu arvamust teada Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 3:57 pm

Hannah kirjutas:
Siiri kirjutas:
Hannah, ma sulle sellele kysimusele ei vasta Wink Kysi Jumala kaest ja anna teada, kui vastuse oled saanud Very Happy



Hehee Very Happy Ma muidugi küsin Jumalalt selle kohta. Aga minu küsimus ei olnud mõeldud mitte selleks, et ise vastust saada Very Happy sest ma juba selgitasin nagu mina hetkel sellest aru saan ning see on minu jaoks väga loogiline ja võibolla tuleb midagi, mis mu arvamust muudab kunagi. Hetkel tahtsin lihtsalt sinu arvamust teada Very Happy

Hannah, ara ei tasu unustada ka seda Jumala lubadust, et Ta taidab meie soovid.
Nii siin kui Seal.


ytlesid, et sul pole kunagi millestki puudu olnud. st sa oled saanud koik, mida sa oled osanud tahta.
kui sa nyyd oskad rohkem tahta, siis on vaja samuti vaid tahta ja Jumal annab. mida tahta oskad - seda saad Very Happy
st oma elu muutmiseks on vaja vaid tahta midagi. ja kui oskad tahta midagi, mis su elu muudaks, siis muutubki.
voti on muidugi selles, et ara tee midagi valesti ja tee head.

hea tegemise koha pealt isiklik soovitus: motle valja, mis on valesti sinu ymber/yhiskonnas ja hakka midagi tegema, et see asi enam valesti ei oleks. Smile varem voi hiljem suudad sa teistele ka selgeks teha, et see asi on valesti. ja siis saab see kunagi ka muuudetud oigeks. moel voi teisel.
aga midagi ei pruugi juhtuda kui enne ise midagi ei tee selles suunas. Very Happy
contribute towards betterment
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 5:00 pm

Jah, see võib olla võimalik Smile Ma üldse ei välista seda Very Happy Aga ma ei saa seda ennem uskuda täielikult, kui olen seda ise kogenud. Otseseid kogemusi mul hetkel veel ei ole, kuna ma pole kunagi selle peale mõelnud ja seda jälgida üritanud oma elus Razz Aga võimalik, et see nii tõesti on, jah, sest paljudel inimestel on sarnased kogemused ja nüüd, mil ma olen hakanud taolist asja jälgima oma elus, olen ma märganud seda sama efekti negatiivse puhul.

Muide, on sul kuskil käe pärast seda värssi võtta, kus Jumal lubab täita kõik meie soovid siin ja teises ilmas? Ma olen siiani näinud värsse, mis ütlevad, et me saame kõik teises ilmas, mida tahame.

Ja ikkagi ei saa ma üle selleks 4:79 värsist. Kui absoluutselt kõik tuleb meist endist ja meie mõtete tulemusena, siis mis erinevustest see värss räägib? Ma näen siin hetkel suurt vastuolu ja kuna ma tean, et koraanis ei ole vastuolusid, siis pean ma selle asja endale õigesti selgeks tegema ja mingit loogikat vahetama või midagi Very Happy
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 5:39 pm

salam aleikum,
mul tuli selline mõte, selle 4:79 kohta. kui 4:78 on öeldud, et kõik on Jumalast, siis on mõnes mõttes ka halb, mis sa teed Jumalast, kuigi SINA ise teed seda endale. Sul on enda vaba tahe ja järelikult teed sa halb ikka ise endale. (ise sellest arugi saamata - siin tuleb mängu see, et neg tõmbab neg. ning alateadvuslikud mõtted saavad teoks, kui nendesse tõesti uskuda. näiteks kui keegi mõteb pidevalt, et ta teeb avarii, ja kardab seda tõesti väga. siis tõesti juhtubki avarii, kuna ta seda endale ligi tõmbas, kuigi täiesti tahtmatult). Samas võib ju ka nii head ligi tõmmata, kuid hea puhul on see, et ka Jumal tahab sulle head.
On ju mitmeid lugusid ka Koraanis selle kohta, kuidas inimesed teevad endale ise halba, näiteks kas või seal samas:
4:77 Did you not see those who were told: “Restrain yourselves, and
uphold the communion, and contribute towards betterment.” But when
fighting was decreed for them, a group of them feared the people as much
as they feared God or even more so. And they said: “Our Lord, why did
You decree fighting for us? If only You would delay for us till another
time.” Say: “The enjoyment of this world is little, and the Hereafter is far
better for those who are aware; you will not be wronged in the least.”

Jumal ei taha halba, inimesed teevad seda endale ise. Twisted Evil

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 6:12 pm

Hannah kirjutas:
Sellisel juhul mis sorti erinevusest Jumal värsis 4:79 räägib? rabbit Miks ta ei ütle, et kõik tuleb Jumalast, vaid lisab sellele, et halb tuleb meist endist kuid hea tuleb Temast? Mis see vahe siis on? Smile

no aga "halb" on ehk suhteline moiste? akki on asi selles et me lihtsalt tajume asasid asju "halbadena", kuigi tegelikult on ka need "halvad" asjad millekski "head"? selles mottes et negatiivsed oppetunnid pohimotteliselt suunavad meid ju teisiti kaituma ja end paremuse poole muutma.. Samas inimene, kes on tanamatu/uskmatu vajub tihti enesehaletsusse ja sel juhul ongi see "halb" talle halb ja mitte hea. Ent samas piisab vaid sellest, kui ta votab vastutuse oma tegude eest endale ja takkajargi akki naeb, kuidas see, mis algul tundus "halb", tuli talle hoopis kasuks ja et tanu sellele said tema tulevikus toimuvad syndmused talle kasu tooma.

motlen siin enda pealt et ma olen piisavalt kangekaelne inimene, et tihti juhtub et "haid" soovitusi kuulda ei vota ja siis ongi ainus voimalus mind panna end muutma labi "halva", mille all pean lihtsalt silmas mingil hetkel tajutud ebameeldivaid olukordi. Samas kui lopptulemus - olles analyysinud oma kaitumist ja seda, mis "halbade kogemusteni" on viinud, on minu joaks "hea" ehk mille labi olen edasi arenenud. Lopptulemusena olen seelabi oppinud alandlikkust ja tagasihoidlikkust Smile

Inimesed, kes on liialt "tulipaised", vajavad suht ekstreemseid kogemusi et seda mentaliteeti jahutada. Vaiksed ja viisakad meetmed nende peal ei toimi. Ja loppude lopuks on nad koik need syndmused ise omale kaela tommanud Jumala seadustega kooskolas. Jumal on lasknud seda koike nendega juhtuda - see koik oli Jumalast. Olid need karmid syndmused halvad? Ei, lopuks ikka ju head.. Kui mone jaoks olid need halvad, siis AINULT tema enda tottu, kuna tema otsustas tajuda neid kui HALBU syndmusi ja keeldus kangekaelselt sealt EDASI ARENEMAST. Tommates endale samalaadset "halba" ka tulevikus ligi


ehh sai nyyd pikk heietus, ma ei tea kuidas teie sellest aru saate,aga minu motted on hetkel sellised Very Happy ma ise saan ysna selgelt aru, mida selle all silmas pean, lihtsalt aarmiselt raske on sonadesse panna.
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 7:29 pm

salam aleikum,
ma saan sinust täiesti aru siiri. ja ma mõistan täielikult seda, et "halba" võib mitmeti mõista. ja ega ju tihti peale ongi, et läbi selle selle me vaid õpimegi. oleme tihtipeale jäärapäised ses suhtes, et me ei taha muidu kuidagi õppidas/areneda, kui vaid läbi enda kogemuste ja sageli on need tol hetkel näivad negatiivsed olukorrad. hiljem see muidugi võib vägagi muutuda. kui muidugi inimene tahab midagi sellest kogemusest õppida, siis võib ta aru saada, et asi polnud tegelikult üldsegi nii hull, ning näeb olukorda teises valguses. endal mitmeid sellised kogemusi. nüüd vaatan mineviku olukordadele hoopis teisiti. ma arvan, et seda "halba" on ka mõnes mõttes vaja, sest see on elu ja tänud kõigele sellele, mis ma olen kogenud olen ma täna siin see, kes ma olen, tänu Jumalale. nii, et õppigem ja arenegem.


salam aleikum
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 7:41 pm

Jap Smile See pani praegu ka minu jaoks asjad paika. Ma olen alati arvanud, et halb ei ole üldsegi halb meile, vaid sõltub vaid meie vaatepositsioonist sellele. Aga unustasin selle seda värssi lugedes ära ja teie tuletasite mulle selle jälle meelde lol! Niiet halb tuleb meile seetõttu meist endist, et me ise otsustame suhtuda sellesse kui halba asja. Samas kõik tuleb Jumalast, Tema saadab meile kõik teele ette elus. Nüüd on ka minu vastuolud kadunud Very Happy
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 7:57 pm

Super! Hannah, sa said hakkama sellega et panid minu motted kokku yhte lyhilausesse:
Tsiteerin: :
Niiet halb tuleb meile seetõttu meist endist, et me ise otsustame suhtuda sellesse kui halba asja.
vot seda ma tahtsingi oelda Very Happy cheers
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 8:05 pm

Jeeeiii... cheers
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 9:41 pm

10:44 God does not wrong the people in the least, but it is the people
who wrong themselves.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Halvad asjad meile karistuseks? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Halvad asjad meile karistuseks?   Halvad asjad meile karistuseks? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Halvad asjad meile karistuseks?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Koraani õpetused-
Hüppa: