Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Ajalik ja ajatu

Go down 
3 posters
AutorTeade
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Ajalik ja ajatu Empty
PostitaminePealkiri: Ajalik ja ajatu   Ajalik ja ajatu Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 10:29 am

Salam aleikum,
olgem kultuursed ja õppigem ka teisi usundeid. ETV "Ajalik ja ajatu" käsitleb erinevaid usundeid. Sel korral oli teemaks hinduism. Videot saab vaadata: http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=85264

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Ajalik ja ajatu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ajalik ja ajatu   Ajalik ja ajatu Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 3:05 pm

Oo Smile Mashallah! Ma olen hull kultuurihuviline Razz Suured tänud! Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Ajalik ja ajatu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ajalik ja ajatu   Ajalik ja ajatu Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 3:33 pm

http://doormann.tripod.com/the0.htm

akki pakub huvi ka see kirjutis: siin on tommatud paralleelid traditsionalistidest moslemite rituaalide ja hinduismi rituaalide vahel. Sarnasused ja symbolid on hammastavalt sarnased. Mul jai toenaoliselt palju kahe silma vahele, ent nendel, kes hajj rituaalidega paremini kursis, jagub "aratundmisroomu" kauemaks..

Muuhulgas oli mainitud Koraanis mahatehtud jumalusi Al'lat & Al Uzza ja nende vordseid vasteid hinduismis Exclamation
Moned tsitaadid:
Tsiteerin: :
According to Encyclopedia Britannica and Séance Islamia the Arabs are ignorant of their own history of the pre-Muslim era. By a strange euphemism they call it a period of ignorance and darkness. Probably no other country in the world has deliberately written off a 2,500 year period of their own history by systematically stamping out and snapping all links with the past. They have wiped the memories of preMuslim era off their minds. So while they chose to remain ignorant of their past ironically enough it is they who dub the pre-Muslim era as a period of ignorance

Tsiteerin: :
As the pilgrim proceeds towards Mecca he is asked to shave his head and beard and to don a special sacred attire. This consists of two seamless sheets of white cloth. One is to be worn round the waist and the other over the shoulders. Both these rites are remnants of the old Vedic practice of entering Hindu shrines, clean shaven and with holy seamless spotless white sheets.
kusjuures ma olen moelnud juba monda aega selle meeste riietuse yle, et kust sihukesed ideed on tulnud (Koraanis ju sellist korraldust pole, et OMBLUSTETA valgeid riidetykke peab kandma hajj ajal ja ometigi on Koraan detailne ja sellest pole midagi valja jaetud.) jareldus: see komme on tulnud valjastpoolt Jumala sona. Ajalugu naitab, et tegu siis hindudelt yle voetud kombega.. Koraanis ei ole ja hindude kommetes on. Tekib kohe kysimus, et kas prohvet sai siis votta Koraani valiselt yle hindude kombeid?? Ma ei usu et ta seda teinud oleks..

Tsiteerin: :
The pre-Islamic history of Arabia is the story of Indian Kshatriyas over that land, with the people following the Vedic way of life.

In our attempt to reconstruct the story of pre-Islamic Arabia we begin with the name of the country itself. As explained earlier the name is fully Sanskrit. Its central pilgrim centre, Mecca is also a Sanskrit name. Makha in Sanskrit signifies a sacrificial fire. Since Vedic fire worship was prevalent all over West Asia in pre-Islamic days Makha signifies the place which had an important shrine of fire worship.

The seven perambulations too are significant. At Hindu wedding ceremonies the bride and bridegroom go round the sacred fire seven times. the practice of seven perambulations around the Kaaba shrine in Mecca is, therefore, a Hindu Vedic custom. It is also a proof that Mecca was Makha or the shrine of the sacred fire around which worshippers made seven perambulations.

kus on Koraanis raagitud 7 keerlemiskorrast?
Aga nende tekstide pohjel paistab ara, kust kombeid yle voetud. need nn islami traditsioonid on oma olemuselt suur mix hindude veedarituaalidest ja symboolikast (poolkuu& taht, seitsmekordsed keerlemised, omblusteta valgete linade kandmine, paljaks pygamine jne), Vana testamendi esimeste raamatute kommetest (kividega surnuksloopimised, habemekasvatus, lisa toitumisalased keelud jne).

yhesonaga ajaloo uurimine paljastab koik need koraanivalised kombed, rituaalid ja tavad paris kenasti ara. et kust need tulnud on ja mida need rituaalid TEGELIKULT tahistavad

jallegi saab selgeks 17:36 hoiatus MITTE jargida seda, mille kohta teadmised puuduvad. Kui ikka rituaali kirjeldust Koraanis pole, siis enne kui see iseenesestmoistetavana yle votta teistelt, voiks uurida tagamaid. ja seda rohkem kui yhest allikast...
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Ajalik ja ajatu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ajalik ja ajatu   Ajalik ja ajatu Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 3:42 pm

http://aididsafar.com/shaivite.html veel yks artikkel minu eelmisele postitusele jatkuks..
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Ajalik ja ajatu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ajalik ja ajatu   Ajalik ja ajatu Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 4:18 pm

Hämmastav! Ma olen ammu täheldanud sarnasusi hinduismi ja islami traditsioonide vahel, aga neid siin on palju rohkem ju, kui ma eales arvasin Neutral
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Ajalik ja ajatu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ajalik ja ajatu   Ajalik ja ajatu Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Ajalik ja ajatu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Teised usundid, uskumused, sektid, hadithid..-
Hüppa: