Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?

Go down 
+2
Siiri
Metskiur
6 posters
AutorTeade
Metskiur




Postituste arv : 3
Join date : 18/09/2008

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeReede Sept 19, 2008 11:59 pm

Tere kõigile!

Olen uus siin foorumis. Islamist tean ma veel vähe. Ma tahtsin teilt esmalt paluda minuga kannatlik olla, sest mõned minu küsimused võivad natuke rumalad olla. Aga mind trööstib tsitaat, et ei ole olemas rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused. Smile
Algatuseks tahaksin väljendada oma vaimustust siinses foorumis valitseva töökuse ja teadmiste üle, eriti sulle, Siiri. Kuidas sa selle oled saavutanud? Kui kaua sa nende teemadega juba nii aktiivselt tegeled? Kust sa kõike seda õppinud oled?

Mul on kohe ka paar küsimust. Kristlased nimetavad end ju kristlasteks, ehkki see oli algselt negatiivne nimetus. Aja jooksul ei näi neil midagi selle nimetuse vastu olevat. Inimesi, kes on sellise vaatevinkliga, nagu teie siin, nimetatakse inglisekeelses kultuuriruumis Only-Quranys või siis ka Anti-Hadiths... Põhimõtteliselt nimetatakse neid gruppe sektideks. On neil sellega õigus? Kuidas teie end ise nimetate?
On see tõesti tõde, et te ei võta prohveteid endale eeskujuks? Moosest, Abrahami, Jeesust, Muhamedi?
Mulle on selge, et on olemas vaid üks koraan, siis see araabiakeelne. Mis aga tõlkeid puudutab, siis on olemas tuhandeid erinevusi. Sest iga tõlkija paneb tõlkesse ka oma arvamuse st. tõlgenduse. Kas teil on olemas oma tõlge? Kust seda leida?
Loodan, et mu küsimused ei ole kuidagi ebasobivad ja et teil on võimalik mind oma teadmistega edasi aidata.

Peace out!
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 12:44 am

cheers cheers teretulemast foorumisse! cheers cheers

Tsiteerin: :
Ma tahtsin teilt esmalt paluda minuga kannatlik olla, sest mõned minu küsimused võivad natuke rumalad olla.
no problems Smile isiklikult pyyan olla kannatlik koige ja koigiga, kes teele satuvad. Selle poole pyydlevad koik moslemid Wink kuidas valja kukub, on iseasi Smile


Tsiteerin: :
Aga mind trööstib tsitaat, et ei ole olemas rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused.
Laughing lol! Laughing
Tsiteerin: :
Kuidas sa selle oled saavutanud? Kui kaua sa nende teemadega juba nii aktiivselt tegeled? Kust sa kõike seda õppinud oled?
umbes paar aastat lugemist, uurimist. Koraani lugenud, iga paev natuke.. www.free-minds.org leht pohjalikult labi uuritud, sealt lehelt leitud linkide alt artikleid uuritud, sunni ja shia lehtedega tutvust teinud.. Kui huvi on, siis leiab ka aja tegelemiseks. Ja islam on minu jaoks toeliselt huvitav teema, mis nagu naha, pakub avastamismaad igasuguse aregnuga inimestele. Igayks saab muidugi ka vastavalt aru..
Tsiteerin: :
Inimesi, kes on sellise vaatevinkliga, nagu teie siin, nimetatakse inglisekeelses kultuuriruumis Only-Quranys või siis ka Anti-Hadiths... Põhimõtteliselt nimetatakse neid gruppe sektideks. On neil sellega õigus? Kuidas teie end ise nimetate?
mina nimetan end moslemiks - Jumalale alistunuks, rahumeelseks.. Very Happy Sedasi on Jumal nimetanud koiki neid, kes pysivad Tema rajal. Koraani jargi kaisid samal teel koik usklikud ja sonumitoojad. Moslem pole nimi- vaid omadussona.
Mina naen sektide tekke pohjust peamiselt selles,et koondutakse yhe ideoloogi ymber - sekti liider, opetlane, usujuht, kuidas keegi end nimetab; ja suletakse oma meeled koige muu ees. Sektide tekkepohjused on minu nagemuse jargi Koraani valised allikad. Kellel sunna, kellel ahlulbayt, kellel kood 19, jne

isiklikult ei kuulu yhtegi sekti ega ryhmitusse, kuna ma uurin koike ise. samas tunnen tugevat yhtsustunnet koigiga, kes sama teevad Smile kes motlevad, arutlevad, omavad oma arvamust, mille on omandanud tanu iseseisvale toole ja uurimistele. olgu mul nendega samad voi eriarvamused pisiasjades - pole absoluutselt mingit tahtsust.
Tsiteerin: :
On see tõesti tõde, et te ei võta prohveteid endale eeskujuks? Moosest, Abrahami, Jeesust, Muhamedi?
ei ole Smile Minu jaoks on nad koik meile eeskujuks. Koraan on tais materjali ja infot nende kohta. Kui selle eemale toukaksin, siis oleksin yks eemaletoukajatest, kes lykkavad Jumala sonumi eemale. Lood prohvetitest on koige paremad naited yldse, kuidas Koraani seadusi praktiliselt ellu rakendada. Naited prohvetite iseloomude kohta kutsuvad yles pyydlema samas suunas. Minu jaoks pole Muhammad AINUS eeskuju, kuna Jumal on oelnud et me ei tohi teha vahet prohvetitel. Prohvetid olid parimaks eeskujuks yldse usklikele. Seda kinnitab ju Jumal Koraanis.

46:9 Say, "I am no different from the other messengers, nor do I know what will happen to me or to you. I only follow what is inspired to me. I am no more than a clear warner"
2:285 The messenger believes in what was sent down to him from his Lord. And the believers, all who believe in God, and His angels, and His Scriptures, and His messengers: “We do not differentiate between any of His messengers;” and they said: “We hear and obey, forgive us O Lord, and to you is our destiny.”

Tsiteerin: :
Mulle on selge, et on olemas vaid üks koraan, siis see araabiakeelne. Mis aga tõlkeid puudutab, siis on olemas tuhandeid erinevusi. Sest iga tõlkija paneb tõlkesse ka oma arvamuse st. tõlgenduse
jah, sest iga tolge on tolkija tolgendus varsist. see soltub tolkija enda arusaamisest, haalestatusest, meelestatusest ja veel paljustki muust. vahet pole, kes tode otsib, see ka leiab. Smile kannatust on vaja ainult. rusikareegel on et koik see, mis sulgudesse pannakse tolgetesse EI SISALDU araabiakeelses Koraanis. Need on koige ilmsemad tolkijapoolsed lisandid.

kui miski asi on kahtlane ja ei tundu paris oige sydames, siis jattagi asi lahtiseks ja paluda Jumala juhatust. Mingil ajal saab asi selgeks. muidugi eeldusel et vahepeal ikka edasi opitakse, uuritakse, arenetakse.

Siiamaani on vaid yks koraani tolge, millel pole kommentaare, sulgusid ega muud sellist ja selle leiab eelpoolnimetatud free minds lehelt.

Minu lemmikkoht hetkel Koraani oppimiseks on
http://quranix.org/
kus on tolked nende poolt, kelle jaoks Koraanist yksi piisab islami jargimiseks
koos sonastikuga
http://www.studyquran.co.uk/PRLonline.htm
kust yle kontrollida yksikuid sonu, mis tekitavad kysimusi. seal on juhised algajatele ka, kuidas sonaraamatut kasutada ja sonatyvesid maarata Smile

Tsiteerin: :
Loodan, et mu küsimused ei ole kuidagi ebasobivad ja et teil on võimalik mind oma teadmistega edasi aidata.
hehee Smile kui on kysimus, siis jarelikult on sobiv. mis kasu on sellest, kui kysimused endasse jaavad?
ent abi soovitan paluda Jumalalt. See on koige kindlam. Sest teiste kaest saad ainult teiste arvamusi Wink Tode teab Jumal ja Tema on ainus, kel on voimu juhatada Smile
Siit foorumist saadud vastused kontrolli kindlasti ise koik yle nii hasti kui oskad Wink eks me koik eksime ja tihtipeale tuleb valja hilisemate teadmiste omandamise kaigus, et varem asjast hoopis valesti aru saadud Smile Me ei pretendeeri siin keegi "usujuhi" tiitlile (andku teada kui keegi pretendeerib! Smile )

Ma kysiks omalt poolt ka:
milline on su enda suhe islamiga hetkel? Miks see sulle huvi pakub? Mida enese jaoks avastanud juba oled?
Oled igati oodatud aktiivselt koigis teemades kaasa looma, arvamust avaldama, kysima, filosofeerima jne jne clown selleks see foorum tehtud saigi ja elus pysib see just tanu koigile neile, kes kaasa loovad Smile mida rohkem erinevaid inimesi kaasa loob, seda rohkem on huvitavat lugemist.

koike head ja rahu soovides
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 1:48 am

Tere tulemast ka minu poolt!! Very Happy Tore näha uut ja uudishimulikku seltskonda Very Happy

Mina isiklikult ei armasta end liigitada üldse kuhugi. Kutsun end küll moslemiks, kuna Jumal on seda sõna kasutanud meie pühas kirjas ja kuna see tähendab araabia keeles Jumalale alistunut, siis seetõttu ma seda ka teen, kuna ma olen alistunud. Tegelikult peaks ju ometi eksisteerima selleks ka mõni meie oma sõna Razz Näiteks oleme kõik alistunud = moslemid Very Happy Sest point on see, et selline mäng nagu elu käib ikka ühesuguste reeglite järgi, ükskõik, kes, kus ja kuidas seda siis ka ei mängiks Smile Elu jagab kaardid, meie valime, kuidas nendega mängida, et võita Smile Seega oleme me põhimõtteliselt kõik ikkagi ühesugused Very Happy Kõik püüdleme samade väärtuste poole, soovides teha head, ennast ARENDADA teadmistelt ja vaimult, vältida probleeme ja halba jne, lihtsalt et igaüks erineva nurga alt. No ok, mitte igaüks Razz Mõni armastab elada süsteemist väljaspool ka. Aga paljud siiski! Smile Nii nagu kehtivad füüsikaseadused meile kõigile ühesuguselt, vaatamata meie soole, rassile, mõtetele, veendumustele, kehtivad niisamuti ka eluseadused Smile

Mis puutub koraani tõlgetesse, siis on nii paraku, jah, et kõik tõlked on kallutatud ühel või teisel viisil. Ma otsin endiselt sellist universaalset ja absoluutselt objektiivset tõlget ja ei ole siiani veel seda kõige rahuldavamat leidnud Razz Siiski olen ma ka rahul siiri pakutud aadressiga. Samas on huvitav võrrelda omavahel erivaadetest lähtuvat tõlget ka aadressil www.yaqb.org, kuna selles saab korraga näha nii haditheid pooldavaid väiteid, kui ainult koraani pooldavaid ja muud ka.

Põnevat avastamist sulle! Very Happy

Aga, jah, räägi endast! Wink Mind ka huvitab sinu suhe islamiga Smile
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 1:28 pm

teretulemast Smile

mina nimetan ennast lihtsalt moslemiks või alistunuks, kuna pean ennast sellel rajal käijaks, mille Jumal meile andnud on - nö Abrahami tee. Sekti moslemiteks aga pean ma kõikvõimalikke muid lähenemisi, k.a. haditi moslemid (sunni, shia jne).
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Metskiur




Postituste arv : 3
Join date : 18/09/2008

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 7:58 pm


Oli rõõm teie vastuseid lugeda. Tänud!
Muidugi tekkisid kohe uued küsimused.
Siiri kirjutas:
samas tunnen tugevat yhtsustunnet koigiga, kes sama teevad kes motlevad, arutlevad, omavad oma arvamust, mille on omandanud tanu iseseisvale toole ja uurimistele.
Ma leian samuti, et iseseisev uurimine on väga hea asi. Kui aga igaüks uurib ja selle käigus oma arvamuse kujundab, siis on meil ju palju-palju erinevaid arvamusi, mis aga ei vii kokkukuuluvustundeni. Sest ma arvan, et 10 000 eestlase kohta, kes koraani loevad ja seda kõik isemoodi mõistavad, võib siis ju tekkida ka 10 000 erinevat arvamust ja 10 000 erinevat usuliikumist. Ja ma ei tea, kas see on ikka religiooni mõte? Sel juhul meil ju ei ole ühist kogukonda, sest me oleksime väga paljudes punktides erinevatel arvamustel, peale väheste ühemõtteliste faktide, nagu näiteks see, et on olemas üksainus Jumal. Mida teie arvate?
Kas ühtne kogukond ehk siis moslemite kogudus ei ole islamis mitte oluline faktor? (Nii palju kui mina olen aru saanud.) Juutidel ja kristlastel ju on oma ühtsed kogudused, kas see moslemite puhul siis mitte ei ole kummaline, kui nemad koraanile sel kombel lähenedes ühtsusetuks muutuvad?

Aitäh netilinkide eest. Freemindsist ma juba olin kuulnd, aga need koraanilingid olid mulle uued. Thanks!
Siiri kirjutas:
ent abi soovitan paluda Jumalalt. See on koige kindlam. Sest teiste kaest saad ainult teiste arvamusi Tode teab Jumal ja Tema on ainus, kel on voimu juhatada
Sul on tõesti õigus. Aga kas sa arvad, et kui ma koraanis millestki aru ei saa, siis peaksin ma Jumalalt küsima, kuidas ma sellest aru pean saama? Kuidas ma selle vastuse saan?

Siiri kirjutas:
Me ei pretendeeri siin keegi "usujuhi" tiitlile (andku teada kui keegi pretendeerib! )
Kas siis only-koran-liikumisel ei ole eesotsas ühte või mitut tarka pead, kes on nö. kogu asja eestvedajateks ja teistele autoriteetideks?

Siiri kirjutas:
milline on su enda suhe islamiga hetkel? Miks see sulle huvi pakub? Mida enese jaoks avastanud juba oled?
Minu suhe islamiga on väga hea. Smile Ma tahan loota, et Allah paneb mind moslemina kirja ja teeb minust ühe Paradiisiaia elaniku. ... et ta juhib mind õigel teel ja kinnitab mind minu usus veelgi.
Islam huvitab mind, sest ma näen seda kui õiget usku, milleni Jumal ise mind on juhatanud. Jumal annab mulle selles usus valguse ja turvatunde, mida ma varem (kristluses) tundnud ei ole. Ma olen avastanud, et mu süda lööb selle usu rütmis (loodan, et mulle andestate selle sentimentaalsuse Smile )
Olen veel avastanud, et Allah kaitseb seda usku viimsepäevani. Seda mõistan ma nii, et nii Tema raamatut kui ka religiooni. Just mõkemaid, sest üks on teiseta ebatäiuslik.

Hannah kirjutas:
Sest point on see, et selline mäng nagu elu käib ikka ühesuguste reeglite järgi, ükskõik, kes, kus ja kuidas seda siis ka ei mängiks Elu jagab kaardid, meie valime, kuidas nendega mängida, et võita Seega oleme me põhimõtteliselt kõik ikkagi ühesugused Kõik püüdleme samade väärtuste poole, soovides teha head, ennast ARENDADA teadmistelt ja vaimult, vältida probleeme ja halba jne, lihtsalt et igaüks erineva nurga alt. No ok, mitte igaüks Mõni armastab elada süsteemist väljaspool ka. Aga paljud siiski! Nii nagu kehtivad füüsikaseadused meile kõigile ühesuguselt, vaatamata meie soole, rassile, mõtetele, veendumustele, kehtivad niisamuti ka eluseadused
Esmalt aitäh sooja vastuvõtu ja heade sõnade eest!
Sulle vist meeldib metafooriliselt väljenduda. Või jäi mulle vale mulje?
Selgita mulle palun, mida sa elu all täpsemalt silmas pead?
Ja mida sa nende kaartide all mõistad? (Ma küsin, sest tahan sinu ilusatest sõnadest õigesti aru saada.)
Sulle samuti suur tänu lingi eest. See netileht on samuti väga huvitav.


Sulle Tarmo, samuti tere! Tore ka üht teist meeshinge kohata! (Meie eesti islamiteemalistes foorumites on ju valdavalt vaid naissoo esindajad aktiivsed. Smile)
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 8:57 pm

Küsimused on nii lahedad asjad Very Happy Neid on tore omada, onju? Very Happy Mul on halvad kogemused selja taga, mil ma ei tohtinud ühes islami kogukonnas küsimusi alati esitada, seega tean selle väärtust Very Happy

Ma vastaksin sinu küsimuse peale, kuidas me kõik ühtsed saame olla, kui mõtleme erinevalt, nii nagu oskan ja sellest isiklikult aru olen senini saanud Smile

Me oleme ühtsed tänu ühisele Raamatule, mis meil on Smile Meil on selles ühised reeglid, ühised kohustused, ühised õigused. Me teame samu asju, nagu sa isegi näiteks tõid (on vaid üks Jumal, kelle kirjutis on täiuslik ning kelle peale me loodame, kui meil on raske ja keda täname, kui meil hästi läheb) Smile Sellegipoolest ei ole islam selline religioon, mis paneks inimesed ühtemoodi "marssima", samu liigutusi tegema samal ajal ning ühtemoodi ajusid kasutama. Jumal on meil kõiki individuaalseks loonud, me kõik oleme ju erinevad, selles pole kahtlustki Smile See aga, kuidas meie mõistus asju neist ühistest õigustest, reeglitest, tähelepanekutest omale vastu võtab ja endale tõlgendab, on igaühe puhul erinev ju Smile Jumal teadis seda, kui meile koraani saatis. Sest meil kõigil on erinev elukogemus, erinevad arusaamad, erinev keskkond, erinevat õppetunnid, mis viib meid ka erineva tasemeni usus. Seega polegi see ju loogiliselt võimalik, et me saaksime igast detailist aru kõik ühtemoodi Smile Ja pealegi, mis oleks selle point? Miks peaks Jumal meid maale saatma, andma meile terve hunniku iga üksiku detailini läbiseletatud juhised, kuidas me astuma peame, kuidas sööma peame, kuidas millessegi suhtuma peame, mida millestki arvama peame jne Smile Minu sügav veendumus on, et meie eesmärk siin elus on areneda. See on põhjus, miks meid on loodud Smile Vaimselt areneda, saada paremateks inimesteks. Kuna me kõik seda erinevalt teeme, erineva taseme juures olles, erinevalt püüeldes, siis on Jumal andnud meile kriteeriumid, mille piiridesse peame jääma ning ülejäänu peame me avastama ise Smile Sest avastused elus on arengu eelduseks ju Smile Peame tükikesi elust kokku korjama, et ühtset tervikut kokku saada, millel on siis oma nägu.

Seepärast ei saagi me seda ühtemoodi teha, kuna me lihtsalt oleme nii erinevad Smile Kuid see ei takista meil olla ühtne kogukond, hästi läbisaada, ideid vahetada, mõtteid arutada omavahel Smile Sest olgu me siin nii erinevad kui oleme, tõesti on tuntav vahe sees moslmil ja mittemoslemil. Vahe on just selles, et mõni inimene, kes ei taju taolist Jumalalähedust, ei olegi võimaline sellistest teemadest rääkima. Kogesin alles eile taolist asja oma elus ühe vana sõbraga. Meie siin aga oleme selleks valmis Smile Ja see, et me erinevalt asjadest aru saame, ei lahuta meid Smile Sest vaimsetest teemadest on meil ju nii palju üksteiselt õppida, üksteisega jagada Smile Ja eriti, kui aru saada sellest, et islamis ei ole ilus asi teistesse negatiivselt suhtuda (in fact, mille väljasurumine on üldsegi üks arengu eesmärkidest koraanis), siis ei tekita me sellega ka probleeme endale, kui teine meid mõnes asjas ei mõista või kui jääb eriarvamusele Smile Teisest religioonist pärit inimestega jällegi võib tekkida see jama, et toppama võidakse jääda baasasjadele (a la, kes on Jumal üldse), mis ei pruugi jällegi edasi viia süvaarutluseni, millest omakorda millestki õppida pole jne. Sest baas on moslemitel ikkagi sama Smile

Ühesõnaga, oluline pole niivõrd kokkuhoid siin ilmas (see pole eesmärk, vaid privileeg pigem Smile - inimesed on ju kokkuhoidlikud loomupoolest Very Happy ), kuivõrd just isiklik arenemine ja püüd liikuda isiklikult täiuse poole, viia oma isiklik suhe Jumalaga maksimumini jne.

Kui koraanist aru ei saa, tuleks, jah, Jumalaga suhelda Smile Varem ei mõistnud mina seda ka, kui oluline see olla võib, kuid olen hakanud praktiseerima hiljuti ning see tõesti toimib Smile Kuna ma alles hiljuti seda praktikas kasutama hakkasin, siis ei saa ma niivõrd hästi oma kogemustest siinkohal rääkida, kui võibolla teised, kuid võin öelda, et juba ainuüksi see tunne, et sa küsid nõu KÕIGE TARGEMALT, kes annab kõige õigema vastuse (ühel või teisel viisil) on juba iseenesest vabastav ja rahuldust pakkuv queen


Metafooriline väljendusviis on vahel lihtsalt kõige täpsem geek Seega harrastan seda, jah. Mida ma selle all silmas pidasin? Pidasin silmas just seda, et meile on antud siin elus ressursid, mida kasutada Smile Neid ma armastan kutsuda isiklikult eeldusteks. Need on eeldused, mis võimaldavad meil edasi liikuda ja IGAS OLUKORRAS ALATI õige valik teha. See, kas inimesed tõesti teevadki õige valiku, on nende enda teha (millest tulenebki väljend, kuidas keegi oma kaarte välja mängib, mille elu on andnud). Elu ennast samastan ma vahel ka Jumala endaga, kuigi see ehk kõige täpsem väljend pole. Elu on ikkagi see, mida Jumal meile kasutamiseks andnud on. Kuid selle eluga kaasa on antud ka eeldused/kaardid, mis on tulnud üsnagi juhuslikult tegelikult ("kaardisegajalt" Jumalalt) Smile A la, kes sünnib vaeses peres, kes rikkas, kes sünnib haigena, kes vaesena, kes peab rohkem vaeva nägema, et eesmärkideni jõuda, kes vähem (halvad-head kaardid). Tegelikult see tsitaat Voltaire'i oma (igaüks peab elult pakutavad kaardid vastu võtma, aga see, kuidas ta nendega mängib, et mäng võita, on ta oma teha) Smile Aga see on kõige õigem ja kohasem minu enda maailmapildiga. Niiet igalühel on võimalik käituda elus alati õigesti; alati on valikud meil olemas ning hulk hulk eeldusi Smile Paika on pandud ka reeglid/piirid (alustades loodus- ja füüsikaseadustest, lõpetades Jumala paika pandud sõnaga), mille piires peame olema ja kust väljuda ei saa (või ei tohiks). Kes ei ole, saab karistada/hoiatada. Lõpuks rühime me ju ikka kõik võidu poole, eksju Smile Milleks on võime elada võimalikult täiuslikult ja peale selle saada tasu! Wink
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 11:59 pm

Tsiteerin: :
Kui aga igaüks uurib ja selle käigus oma arvamuse kujundab, siis on meil ju palju-palju erinevaid arvamusi, mis aga ei vii kokkukuuluvustundeni.
eeee.. see on kuidagi teisiti. kaarid tekivad siis, kui tekib soov et teine ilmtingimata jagab minu vaatenurka.. ja kui ei jaga, siis teeb tuju pahaks, eks Smile aga kui omale lahti motestada et juhatada saab vaid JUMAL ja et meie ei tea, kes meist on koige oigemal teel (ok, jatan valja koige ilmsemad iidolikummardamise ilmingud, sest nendega ei tunne ma et eriti midagi yhist oleks). Seega on voimalik et mone teise inimese tolgendus antud teema kohta on oigem ja mina, kuna pole joudnud oma arengul samale tasemele, ei nae seda lihtsalt nii. Voi olen edasi liikunud juba sellest punktist. Ent minu isiklik kogemus on, et syda hoiab nende poole, kes kasutavad oma moistust ja pyydlevad toe suunas ja on alandlikud, just selles osas et kui Koraanist selged varsid valja tuua, siis toepoolest korrigeerivad oma arusaami ja kaitumist ja ei otsi mingit nipiga koverust, miks sellest varsist korvale hiilida..

pohiline on see et kui inimesest ohkub soovi areneda, ta naitab yles teatud voolavust (st ei oma jaiki toekspidamisi, mida mingi hinna eest ei muuda, mis ka ei juhtuks), opib, jouab uute jareldusteni elus, siis mind lihtsalt tombab nende poole. Ma tunnen nendega tugevat yhtsust, vaatamata sellele, kuidas nende tolgendused pisiasjades varieeruvad. Meil on sama raamat, mida koik uurime - mis annab veel yhtsema tunde kui millegi poole koos pyydlemine labi raskuste?

naiteks palveteema, mis traditsiooniliste vaadetega moslemeid vaga paelub. et kuidas te palvetate Very Happy Minu jaoks ykskoik, mis valise vormi on keegi selleks valinud. Aga SISU, et palve on ainult Jumala meelespidamiseks, Jumalaga suhtlemiseks ja seda tehakse regulaarselt. Ja mul pole absoluutselt mingit probleemi palvetada koos ykskoik millise usklikuga olenemata palve tekstist kui need tingimused taidetud. Mis voiks olla toredam kui koos Jumala meenutamine? Smile

pealegi, vaadeldes seda nailiselt yhtset moslemikogukonda. naiteks sunniidid. vaata, jalgi nende tegemisi. esiteks neil ei ole yhtset arusaamist islami kohta. samuti on igayhel eriarvamused. igayhel omad liidrid usujuhtide naol, kelle arvamus on koige koige koige. kogukonna sees on vaga tavaline see, et noutakse vanemate austamist, kritiseeritakse neid, kes ei taida koike koige oigemini jne jne. see et valiselt koik koos samade liigutustega palvetavad, on nailine yhtsus, ent seesmiselt seda ei ole taheldanud. see nailine yhtsus saavutatakse jouga mahasurumise teel. joumeetodid. ara kysi, ara motle, jargi! ja kui julged tuua mingid argumendid, siis hakatakse viskama vastu koige arutumaid syydistusi: "kas sa vihkad meie prohvetit?" "Kas sa arvad et tead paremini kui meie prohvet?" jne jne . suu kinni ja kuuletu. kui sellest yle astud ja ikkagi kysid, siis voib asi loppeda sellega,et pannakse sulle uskamtu tempel otsaette ja heidetakse kogukonnast valja Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimePüh Sept 21, 2008 12:17 am

Tsiteerin: :
Sest ma arvan, et 10 000 eestlase kohta, kes koraani loevad ja seda kõik isemoodi mõistavad, võib siis ju tekkida ka 10 000 erinevat arvamust ja 10 000 erinevat usuliikumist.

usuLIIKUMINE saab tekkida vaid siis, kui on usuJUHT voi liider, kelle sabas koik sorgivad. Koraanis ei viita miski sellele et meil peaks moni olema. vastupidi - hoiatused selle eest, et arge laske liidritel endid eksiteele juhtida. Et seda on eelmiste polvkondadega juhtunud juba. Moslemid pole selles suhtes samuti immuunsed. Vaata kui palju liikumisi ja koolkondi on islamis. ja iga koolkonna eesotsas on INIMENE, kelle arvamus on see, millest juhindutakse. Nad on teinud hulga kaske ja keelde stiilis "deebetkaart on halal ja krediitkaart on haram", "piltide joonistamine on haram kuid telekas esinemine on halal". nad on loonud terved uued systeemid ja suruvad oma kasud-keelud koigile selle ryhmituse jargijatele peale. Kes neile selleks oiguse andis?

2:166 When those who were followed will disown those who followed them, they will see the retribution; all means have abandoned them.
2:167 Those who followed them said, "If we only could have a chance to disown them as they have disowned us." It is such that God will show them their works, which will be regretted by them; they will not leave the fire.

9:31 They took their Priests and Monks to be patrons besides God, and the Messiah son of Mary, while they were only commanded to serve One god, there is no god but He, be He glorified for what they set up
.

kui iga inimene uurib ja opib eraldi ning ei usu endal olevat absoluutset tode, siis on ta arutlemisaldis, on innukas oppima, motisklema, kuulama ara ka teiste arvamusi ja enda oma vastavalt korrigeerima osas, mis paistab, et teine moistab paremini:

39:18 The ones who listen to what is being said, and then follow the best of it. These are the ones whom God has guided, and these are the ones who possess intelligence.

49:11 O you who acknowledge, let not a people ridicule other people, for they may be better than them. Nor shall any women ridicule other women, for they may be better than them. Nor shall you mock one another, or call each other names. Evil indeed is the reversion to wickedness after attaining acknowledgement. Anyone who does not repent, then these are the transgressors.

49:11 toob valja huvitava aspekti, et teine VOIB OLLA parem kui mina, isegi kui ma ise arvan et mul on oigus. Seega on tohutult tahtis jaada alandlikuks(st mitte ylbeks, teiste yle naervaks), kuulata teine ara. ME EI TEA, kes meist on koige oigemal teel, seega pyydleme headuse poole ja oleme arvestavad ka teistega Smile ja ei teki 10 000 liikumist, vaid yks ja yhtne: liikumine TOE poole Wink See teeb yhtsemaks kui miski muu

nt traditsioonide jargijate seas on tugevaid lahkhelisid, et kelle traditsioon on koige oigem. ja igayks vaidab endal olevat absoluutse toe.. ja oi seda oelutsemist, mis laheb lahti, kui sinu tode erineb nende omast.. teise sekti opetlaste pihta pori loopimine jms, mis Koraani jargi absoluutselt usklikule kohane kaitumine pole.

30:32 Or like those who split-up their system, and they became sects, each group happy with what it had.
6:159 Those who have divided their system and become sects, you are not with them in anything. Their matter will be with God, then He will inform them of what they had done.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimePüh Sept 21, 2008 12:20 am

Siiri kirjutas:
kui sellest yle astud ja ikkagi kysid, siis voib asi loppeda sellega,et pannakse sulle uskamtu tempel otsaette ja heidetakse kogukonnast valja Smile

Eiei... kogu foorum pannakse kinni lausa, kui keegi küsida julgeb! lol! lol! lol!


Nali naljaks, tegelikult on see asi natuke tõsine ja kurb ka Sad Ma olen ikka varem pannud sellised asjad ja käitumised inimeste süüks mitte usu enda omaks, kuid mis siin salata, pean siiriga nõustuma. Olen aru saanud, et need käivad suht käsikäes Neutral Käitutakse vastavalt, mida järgitakse. Omad Kogemused speaking here.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimePüh Sept 21, 2008 12:37 am

Tsiteerin: :
Kas ühtne kogukond ehk siis moslemite kogudus ei ole islamis mitte oluline faktor?
kas sulle on tahtis nailine ja valine yhtsus, voi seesmine - st pyydlemine yhise eesmargi poole..

kas sinu fookuseks on kivikuubik Mekas voi Tode Jumalalt?

2:143 And as such, We have made you a balanced nation so that you may be witness over the people, and that the messenger may be witness over you. And We did not make the focal point that you became on except to distinguish who follows the messenger from those who will turn on their heels. It was a great thing indeed except for those whom God had guided; God was not to waste your belief. God is Merciful and Compassionate over the people.
Focal Point
2:144 We see the shifting of your face towards the sky; We will thus set for you a focal point that will be pleasing to you, "You shall set yourself towards the Restricted Temple; and wherever you may be, you shall all set yourselves towards it." Those who have been given the book know it is the truth from their Lord. God is not oblivious of what you do.
2:145 And if you come to those who have been given the Scripture with every sign they will not follow your focal point, nor will you follow their focal point, nor will some of them even follow each others focal point. And if you were to follow their desires after the knowledge that has come to you, then you would be one of the wicked.


Mina seadsin oma fookuseks toe Jumalalt ja suunan end sinnapoole kus iganes ma ka ei oleks. Ja koik teised, kes sama teevad, kes keskenduvad toeotsimise peale (ja samuti peavad Koraani Jumala sonaks, millest juhatuseks piisab), on minu kaaslased sel poneval teel.. ja see on yhtsus.
Tsiteerin: :
Juutidel ja kristlastel ju on oma ühtsed kogudused, kas see moslemite puhul siis mitte ei ole kummaline, kui nemad koraanile sel kombel lähenedes ühtsusetuks muutuvad?
see yhtsus on vorreldav karjamentaliteediga. see parsib inimese arengut ja motlemist. on juht ja on lambukesed.

koraanile lahenemisega on selline huvitav asi, et kaib labi mingi klikk Wink ja sealt edasi tekib yhtsustunne Smile
Koraani varssidest selgitavad seda aspekti jargmised:
3:103 Hold firmly to the rope of God, all of you, and do not be separated. Remember God's blessing upon you when you were enemies and He united your hearts, then you became, with His blessing, brothers; and you were on the verge of a pit of fire and He saved you from it. Thus, God clarifies for you His signs, so that you may be guided.
8:63 And He made unity between their hearts. And had you spent all that is on Earth, you would not have united between their hearts, but God united between them. He is Noble, Wise.


Mulle jaab just eriti 8. peatykist tugev mulje et need inimesed, kelle sydamed Jumal yhendas, olid piisavalt erinevad inimesed.. nii erinevad et oleks nad ise ilma Jumala abita yritanud, ei oleks nad yhtseks saanud.
samas kui Koraani jargijate hulgas (mitte koigi, aga eks igayhel ole oma diil Jumalaga kah) lihtsalt ON selline seletamatu yhtsus vaatamata valistele eriarusaamadele. see on lihtsalt kuskil sygavamal, mis esmapilgul ei tarvitse silmagi hakata Wink Minu isiklik kogemus, kordan veel, on selline, et justnimelt sydames tunnen vaga sooja poolehoidu nende suunas, kes toe poole pyrgivad, kysimusi esitavad ja motisklevad Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimePüh Sept 21, 2008 12:46 am

Hannah kirjutas:
Siiri kirjutas:
kui sellest yle astud ja ikkagi kysid, siis voib asi loppeda sellega,et pannakse sulle uskamtu tempel otsaette ja heidetakse kogukonnast valja Smile

Eiei... kogu foorum pannakse kinni lausa, kui keegi küsida julgeb! lol! lol! lol!


Nali naljaks, tegelikult on see asi natuke tõsine ja kurb ka Sad Ma olen ikka varem pannud sellised asjad ja käitumised inimeste süüks mitte usu enda omaks, kuid mis siin salata, pean siiriga nõustuma. Olen aru saanud, et need käivad suht käsikäes Neutral Käitutakse vastavalt, mida järgitakse. Omad Kogemused speaking here.

nojah, kellel millised kogemused Smile mind lihtsalt blokiti Wink KORAANI tsiteerimise eest islamifoorumis

olen veendumusel et TODE kannatab igasuguseid kysimusi ja see seisab valede hulgast alati selgelt ja tugevalt valja nii et need, kes seda otsivad, ka leiavad.

samas need, kes valesid eelistavad, kasutavad kinnimatsimise tehnikaid. eemaldatakse tode valede hulgast, siis paistavad valed usutavamatena.. nad ei usu Jumalat, kui Jumal ytleb et ainult TEMA saab juhatada.
28:56 You cannot guide whom you love. But it is God who guides whom He wills; and He is fully aware of those who receive the guidance.
Nad usuvad siiralt et NEMAD on need , kes juhatavad teisi oigele teele ja seeparast varisevad iga oma sona eest, mida raagivad, toetuvad opetlastele (kuna opetlased teavad nende arust rohkem (argument et nad vaidavad end rohkem teadvat naiteks mone teise sekti opetlastest, ei moju)) ja tunnevad vastutust selle eest, et koik ikka oigele teele juhatatud saaks. Arvestades et neile peab kysimata kuuletuma, on see ka arusaadav, miks nad sihukest vastutust tunnevad. Samas piisaks vaid USUST JUMALASSE ja TEMA SONASSE, et kogu see koorem nende olult langeks Smile Seelabi kaoks ka vajadus varjata (naiteks teatud Koraani varsse) ja kysijale suu pihta lyya.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimePüh Sept 21, 2008 12:50 am

Tsiteerin: :
Kas siis only-koran-liikumisel ei ole eesotsas ühte või mitut tarka pead, kes on nö. kogu asja eestvedajateks ja teistele autoriteetideks?
ei ole Very Happy see ongi tore asja juures. on entusiastid, kes oma motteid rohkem teistega jagavad (nt artiklite kirjutajad free-mindsis), ent nad on avatud ka teiste arvamustele, kuulavad ara ja teevad omad jareldused. nad ei vaida omavat absoluutset tode ja kinnitavad et vastavad artiklid valjendavad vaid NENDE antud hetke arusaamu teemadest Smile

koikide artiklite kohta oodatakse tagasisidet, vajadusel viiakse sisse korrektsioonid. Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimePüh Sept 21, 2008 12:53 am

Tsiteerin: :
Sul on tõesti õigus. Aga kas sa arvad, et kui ma koraanis millestki aru ei saa, siis peaksin ma Jumalalt küsima, kuidas ma sellest aru pean saama? Kuidas ma selle vastuse saan?

minu kogemuste jargi nii, et esitan kysimuse, jatan teema lahti, elan oma elu edasi, tegelen Koraani uurimisega ja oigel ajal teadmine lihtsalt tuleb. asjad loksuvad ise paika. kusjuures see nn "inspiratsioonivalgatus" voi "juhatus" voib tulla taiesti suvalisel ajal - kas kellegagi vesteldes, midagi lugedes voi lihtsalt midagi tehes nii-oelda kargab pahe.. jakui asjad on oma kohal, siis on antud teema kohta nii kindel teadmine, et seda ei kanguta enam miski. nii-oelda labitud etapp, jarjekordne puzzletykike on oma koha leidnud ja selgelt paistev pildiosa laienenud.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimePüh Sept 21, 2008 1:10 am

Tsiteerin: :
Olen veel avastanud, et Allah kaitseb seda usku viimsepäevani. Seda mõistan ma nii, et nii Tema raamatut kui ka religiooni. Just mõkemaid, sest üks on teiseta ebatäiuslik.

Koraanis on oeldud et kaitseb vaid raamatut.. usk on inimeste sydames ja individuaalne suhe Jumalaga. Nagu Koraanis on oeldud juhatab Tema neid, kes Teda ja Tode otsivad.. Ara unusta ara et Jumal on ju elus ja ikka taitsa olemas Wink

mis puutub religiooni, siis see on teema, mis vajaks ehk veidi lahtimotestamist.
Kui silmas pidada traditsioone ja muud sellist, siis selle eest on Koraanis pigem hoiatatud.. Hoiatused stiilis, et eelmised polved on lainud eksiteele traditsioonide ja vanemate (sh usujuhtide, kes traditsioone elus hoiavad) jargimiste tottu. usutakse et inimeselt inimesele kandunud asi ei muutu..

sul on kristlik taust - siis peaksid ju isegi nagema, kuidas Jumala sonumitoojast sai Jumala poeg ja lopuks Jumal ise. lihtsalt teatud ideed, mille yks valja moelnud ja teised polvest polve korranud.

traditsioon armulaual - kristuse vere joomine ja liha soomine ???? kas jeesus ikka toesti noudis oma vere joomist ja liha soomist?

islam kui religioon, mida massid jargivad, on rohkem killustatud kui see esmapilgul paistab. sunna enda sees on 4 suuremat koolkonda ja siis veel peotais vaiksemaid. kusjuures sama teo eest on erinevate koolkondade jargijatele erinevad karistused. palve hylgamise eest naiteks kolmel koolkonnal on karistuseks surm, yhel vangistus.. koik pretendeerivad selle koige toesema koolkonna tiitlile ent ometigi saatis Jumal alla YHE seadustekogu, kus SELGED juhised. ja on oelnud et kes ei moista kohut Jumala sonaga, need on kurjategijad. Nende seadused ei tule Koraanist vaid hadithitest.
5:44 ......And whoever does not judge with what God has sent down, then these are the rejecters
5:45 ........And whoever does not judge with what God has sent down, then these are the wicked.
5:47 ........And whoever does not judge with what God has sent down, then these are the vile ones.


seda et hadithid Muhammadist pole Jumala poolt alla saadetud, teavad koik moslemid. need on pelgalt suust suhu levinud kylajutud prohveti vaidetavatest tegudest ja ytlustest, mis tais vastuolusid ja kummalist infot.
Moslemid moistku kohut Koraaniga. Ja naiteks palve hygamine pole yldse mingi probleem, kuna Koraanis on oeldud et

2:256 There shall be no compulsion in religion: the right way is now distinct from the wrong way. Anyone who denounces the devil and believes in GOD has grasped the strongest bond; one that never breaks. GOD is Hearer, Omniscient.

USUS POLE SUNDUST. oige tee on eristatud valest (Koraan on kriteeriumiks) ja igayhe oma valik, kas haarab tugevast oksast, mis iial ei murdu - Jumalast, voi votab kuulda saatanat.

2:185 The month of Ramadan, in which the Quran was sent down as a guide to the people and a clarification of the guidance and the criterion. Therefore, those of you who witness the month shall fast therein. Whoever is ill or traveling, then the same number from different days. God wants to bring you ease and not to bring you hardship; and so that you may complete the count, and glorify God because He has guided you, that you may be thankful.

nii. nyyd said motted kirja.. ysna pikalt ja pohjalikult, loodan et leidsid siit midagi, mille yle moelda.. Very Happy ma pole veel ara oppinud lyhikesi ja konkreetseid vastuseid andma Wink
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimePüh Sept 21, 2008 1:40 am

veel yks asi Smile need kysimused, mis sul tekkinud on ja arutluskaik, ei ole midagi uut Smile paljud meist on juba olnud seal maal alguses.. tunnen neis ara nii enda kui veel mone teise Smile inimene, kes selliseid kysimusi esitab, hakkkab mingit kindlat sekti jargima ainult juhul, kui laseb end "ara peedistada" monel "targemal". Kui edaspidigi kysimusi esitades Jumala poole poorduda ja USALDADA juhatus Tema hoolde, siis oiget sektlast sinust ei saa Smile selleks on vaja rohkem lambamentaliteeti - joosta karjaga kaasa teadmata miks koik jooksevad. Lihstalt seeparast et koik jooksevad. voi et oleks yhtne tunne Smile

"When the night covered him over, He saw a star: He said: 'This is my Lord.' But when it set, He said: 'I love not those that set.'When he saw the moon rising in splendor, he said: 'This is my Lord.' But when the moon set, He said: 'unless my Lord guide me, I shall surely be among those who go astray.'When he saw the sun rising in splendor, he said: 'This is my Lord; this is the greatest (of all).' But when the sun set, he said: 'O my people! I am indeed free from your (guilt) of giving partners to Allah. For me, I have set my face, firmly and truly, towards Him Who created the heavens and the earth, and never shall I give partners to Allah.'"(Quraan 6:76-79)
"We have send It down as an Arabic Quraan in order that you may learn to use your Aqal (brains)." (Quraan 12:2).
Do they not ponder on the Quraan? Had it been from any other than Allah, they would certainly have found therein much discrepancy." (Quraan 4:82).
"And We have indeed made the Quraan easy to understand and remember: Then is there any that will receive admonition?" (Quraan 54:17, 22, 32, 40).
"And they shall say: O our Lord! surely we obeyed our leaders and our great men, so they led us astray from the path;" (Quraan 33:67)
"Or do you think that most of them do hear or use their reasoning? They are nothing but as cattle; nay, they are straying farther off from the path." (Quraan 25:44)


pane tahele siin vordlust KARJAGA. loomakarjas valitseb ka "yhtsus", on oma liidrid, kellele ylejaanud kari kuuletub. kes vastu vaidleb, olgu valmis voitlema. Mitte selliselt ei pea moslemikogukond olema yhtne..

ja yks motlemapanev artikkel naitamaks, kuhu moslemite "karjamentaliteet" ja kask liidritele kuuletuda viinud on. see kirjeldab tapselt seda, mida olen isegi kogenud naiteks egiptuses viibides, kus inimestel on motlemine ikka vaga vaga kinni.

http://free-minds.org/articles/politics/education.htm
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeTeis Sept 23, 2008 12:54 am

Siiri kirjutas:


pealegi, vaadeldes seda nailiselt yhtset moslemikogukonda. naiteks sunniidid. vaata, jalgi nende tegemisi. esiteks neil ei ole yhtset arusaamist islami kohta. samuti on igayhel eriarvamused. igayhel omad liidrid usujuhtide naol, kelle arvamus on koige koige koige. kogukonna sees on vaga tavaline see, et noutakse vanemate austamist, kritiseeritakse neid, kes ei taida koike koige oigemini jne jne. see et valiselt koik koos samade liigutustega palvetavad, on nailine yhtsus, ent seesmiselt seda ei ole taheldanud. see nailine yhtsus saavutatakse jouga mahasurumise teel. joumeetodid. ara kysi, ara motle, jargi! ja kui julged tuua mingid argumendid, siis hakatakse viskama vastu koige arutumaid syydistusi: "kas sa vihkad meie prohvetit?" "Kas sa arvad et tead paremini kui meie prohvet?" jne jne . suu kinni ja kuuletu. kui sellest yle astud ja ikkagi kysid, siis voib asi loppeda sellega,et pannakse sulle uskamtu tempel otsaette ja heidetakse kogukonnast valja Smile

Seda lugedes tuli mul meelde midagi naljakat oma kogemustest.Kui minu vaated porkusid nii teravalt kohalikus moshees et mind saadeti psyhholoogi vestlusele.Nad polnust sellest enne midagi kuulnud, et yks moslem hylgab haaditid,nad arvasid et see inimene, kes nii arvab on vist hull!!! lol!
Peale vestlust nad mu vaimses tervises enam ei kahelnud, arvasid vaid et olen eksiteel Very Happy
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 5:49 pm

Jätkates teemal sunniidid-ainult Koraani järgijad, tooksin näitena ühe kirja.

Mul on tuttav Liibüast. Rääkisime mõned päevad tagasi islami teemadel.
Arutlesin selle üle, kas hadithe peaks uskuma või ei, ja ossssaaa kus mees läks põlema (automaatne reaktsioon - kui rünnatakse inimese arvamust/arusaamu, tunneb, et rünnatakse teda ennast) ja kus sealt torust hakkas tulema...
Kuna mul oli kiire, saatsin lõpetuseks talle lingi lehega (ei meenu, millise täpselt), kus kutsutakse inimesi üles AINULT Koraani järgima ja hadithid kus seda ja teist jätma.

Sain temalt vastuseks sellise kirja:

I'm not going to say Assalamo Alikum this time as this greeting we say to muslims only this will apply if you agree with the religion of the website you forwarded to me, hope Allah bring you back to islam, as in my view you are NOT muslim any more if you believe in this new religion which made by non muslims to take away new muslims from the right path and confuse them about Islam, unfortunately you was easy target to them, of course you will fall into their traps as you have NO basic Islamic knowledge, i went trough the site i found it absolutely and obviously a new religion that have no connection to Islam accept they using quranic verses with evil explanation of the meaning far away from the pure quraan that Allah reveled in Arabic which i don't need someone to tell me the meaning........ if you truly looking 4 the truth forget about ur typical european mentality, show humbleness and that you need the guideness to god and submit ur self to god and he will guide you if you were sincere..... one last thing about muslim scholars, we highly respect our scholars who spent 50 years and more seeking the knowledge to get to this position, they didn't claim it in one night as you think, and thanks to Almighty who make it easy for all muslims to know the false one from the real godly scholar as long that muslim knows the simple basic Islam.... hope from Almighty god to bring you back to his str8 clear path,,, have a look on this Islamic site insha'Allah if you have true sincerity will help you www.sultan.org , take care and plz show humbleness this time not to me but to god as god doesn't guide stubborn and arrogant people...................................................bye


Näete siis, mis tore kirjake (:
Äkki on teil mõtteid, kuidas talle vastata?
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 5:50 pm

GEM'i postitus sai liigutatud, kuna see on huvitav ja väärib eraldi teemana esiletõstmist Smile Leiate selle aadressilt:
https://islamifoorum.forum.co.ee/arvamused-motted-kusimused-f3/kirjavahetus-sunniidiga-sunna-ja-koraan-vs-ainult-koraan-t200.htm

sorry, GEM kui su veidi segadusse ajasin seetottu!
Tagasi üles Go down
Metskiur




Postituste arv : 3
Join date : 18/09/2008

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 9:40 pm

Tere!

Olen hetkel uurimisreisil ja ei saa paraku aega edasi vestelda. Aga ärge mind veel maha kandke Smile Niipea, kui tagasi olen, on mul taas aega siia tulla. Mul on veel palju küsimusi. Smile

Tervitustega,
Metskiur
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 10:04 pm

Cool!! afro lol!
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 11:13 pm

yhinen Hannahiga Very Happy sunny

tore et endast ikka elumarki andsid Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?   Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Anti-hadith, only-koran, koran-union, al-quraniyya, ...? Sektid?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Mis on hadith?
» VF: Signs Magazine: The Best Hadith

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: