Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Moslemite kokkusaamine Pudisool.

Go down 
5 posters
AutorTeade
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Sept 29, 2008 12:50 pm

Assalamu alikum!

Ramadani lõpu puhul ja Eidi tähistamiseks organiseeritakse Pudisool 4.oktoobril kokkusamine. Laupäeval just selle pärast, et siis on vaba päev ja inimesed saavad tulla.

Kogunetakse kell 9h-9h30 Balti jaamas. Kõik, kellel autot ei ole, pannakse kellegi auto peale või kui enam kohti ei jagu, siis saab sealtsamast bussipeale minna. Kaasa palutakse võtta 100 EEK, kuna kohapeal saab süüa-juua, kaasa arvatud värskelt tapetud lamba liha. Kuna tegemist on puhkekohaga, siis on seal võimalus ka soovijatel ööseks jääda.

Kogunema ei pea muidugi Balti jaamas, vaid võib otse ka sinna minna. Kas kellegil on plaanis sinna minna?
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Cessa




Postituste arv : 2
Join date : 31/08/2008

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Sept 29, 2008 12:58 pm

Tere!

Kas kuskil peaks registreerima ka, kui on soov minna?
Kas see toimub Pudisoo Puhkemajas või kuskil mujal?
Ja kas on kuskilt veel võimalik rohkem infot selle kokkusaamise kohta saada?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Sept 29, 2008 2:33 pm

Rohkem infot võid küsida meili teel aadressidelt hommik@hotmail.com või info@islam.pri.ee Smile Nemad oskavad öelda!
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Sept 29, 2008 2:38 pm

Registreerima küll ei pea. Seda organiseerib meie Kadriorus asuv moshee, eesotsas Imani ja Ildariga.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Sept 29, 2008 4:54 pm

siis peaks minema.
aga ega see selline laager jälle ei ole, kus mehi ja naisi lahus hoitakse? et muidu äkki mõni näeb vastassugupoole paljast käsivart vms ja ... Razz

kuskil ma kunagi nägin mingit eestikeelset kuulutust, kus jagati inimesed gruppideks. Siiri teab seda värssi ka siia kohe peast kirjutada Wink


Viimati muutis seda tarmo (Esm Sept 29, 2008 5:53 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Sept 29, 2008 5:51 pm

9:107 And there are those who establish a temple to do harm and cause rejection, and to divide between the believers, and as an outpost for those who fought God and His messenger before. They will swear that they only wanted to do good, and God bears witness that they are liars.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Sept 29, 2008 6:04 pm

Ma pole seal paljudel üritustel käinud. Suvel, kui saudid külas olid, siis ma käisin ja siis olid palvetades ja loengutel naised ja mehed koos, jutuajamistel lahus, ala mehed tegid oma juturingi ja naised oma.

Nii et ei oska kommenteerida. Sellist äärmiselt ranget kontrolli seal küll ei ole.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 9:06 pm

käisin üritusel, tore oli Smile
millalgi vblla kirjutan pikemalt aga seniks üks väike tähelepanek.

teel Pudisoole sõitsime läbi Kadrioru palvemajast.
kui uksest sisse minna, siis on seal kohe "teadetetahvel". ja seal oli mingi A4 paber pealkirjaga (ca) "Muhamedi viimane jutlus". Jõudsin paar rida seda lugeda ja muuhulgas oli seal kirjas :
Tsiteerin: :
...10 aastat pärast Prohvet Muhamedi (+ rahu olgu temaga kiri araabia keeles) ... ehk aastal 632 p Kr.
Koraan ütleb, et me peame kõiki prohveteid ühtviisi kohtlema.
et siis:
Prohvet Muhamed rahu olgu temaga
ja:
Kr.

Very Happy:D:D

juhtisin sellele ka pealiku Ildari tähelepanu. Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 9:27 pm

Ma ükskord küsisin ise ka ühtedelt, et miks me aega KRISTUSE järgi arvestame, kui meil on islam Smile Öeldi, et muidu ei saaks maailmas orienteeruda Very Happy Kõik kasutavad seda juba Very Happy
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 11:42 pm

tarmo, palun kirjuta jah, kui aega saad!
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimePüh Okt 05, 2008 1:17 pm

Tsiteerin: :
kuidas sind seal vastu võeti, mis seal üldse tehti ja kuidas suhtuti? Kas nad üldse teadsid su teistsugustest vaadetest? Kas sulle meeldis? Mida uut õppisid, mis sulle meeldis/ei meeldinud? Kuidas mulje oli? Kas said sealt omale midagi juurde? jne Smile

tore oli
Balti Jaamas jagunesime autode peale. olin autos, kus oli üks mees koos oma poja ja õepojaga. sõitsime Pudisoole, rääkisime poliitikast ja ka erakonnast.
kohapeal rääkisin ühele algeeria noormehele miks on kanepi suitsetamine Koraaniga kooskõlas. (algeeria on üks peamisi riike, kust seda Hispaaniasse ja Prantsusmaale tuuakse.) meie kõrval tapeti parasjagu lammast, lasti verest tühjaks joosta, naha maha võtt, sisikonna puhastamine, pesemine, liha tükkideks raiumine.
hiljem rääkisin taga sellest, et meil on Pühakiri, täidetud detailidega. Sellest ei ole midagi välja jäetud. protected book.
et miks ta siis mulle räägib, et viis korda päevas tuleb palvetada?
samal ajal keetsid naised lammast ja tegid suppi.
mängisime võrkpalli. hea mäng oli. seis jäi sõbralik 2:2.
söime.
palvetasime (vist nende kolmas palve). proovisin ka koos nendega palvetada. see oli robotlik liigutuste jada: seismine, kummardus, seismine, paus, põlvili, kummardamine, paus, tagasi põlvili, paus, püsti ja uus ring... mitmed, mitmed korrad järjest. ma oleks tahtnud rahulikult palvetada aga tegin nende keskel olles selle tava enamvähem kaasa.
siis rääkisin pealikuga palve kordadest ja sellest, et Koraanis on detailselt välja toodud kaks palvekorda. ajaliselt paika pandud. siis kas fully detailed book-ist ei piisa, et on vaja hadititest juurde lugeda?
et usud Koraani? - jah
Koraan ütleb, et see on fully detailed. - mh
sellest pole midagi välja jäetud. - mh
Jumal on lubanud seda kaitsta segunemast valega. -mh
ja siis on sunna, mis ei ole kaitstud.
ja sealt polegi vaja detaile otsida, sest Koraan ise on fully detailed.
et siis - milleks?

vähemalt seda ma püüdsin talle seletada, tal ei pruukinud jaguda kannatlikkust mind ära kuulda ...
aga samas oli ta avatud dialoogile.

siis palvetati veel, sellest ma enam osa ei võtnud, läksin jalutama.
siis söödi lambaliha-riisi bloffi.

ja siis ma sõitsin 3 algeerlase ja veel ühe tõmmuga, nende autoga linna tagasi.

mida õppisin?

kuulasin, mis nad rääkisid lamba tapmise kohta. et nii nagu nemad looma tapavad voolab veri ilusti välja (kui õieti aru sain?) ja see on lihale hea. halal.
(kui minult halal toidu kohta küsisin, siis ütlesin ka oma kogemuse. et kui ma toidu juures Jumala nime mainin/palun õnnistust, et siis on toit ok/puhas. vähemalt nii olen mina Koraanist aru saanud. ei ole täheldand, et tapmise ajal peab midagi mingit teatud moodi tegema. rohkem nagu söömise juures ikka...
kui kellelgi on teistsugune arusaamine, siis kommenteerige.)

esimest korda elus palvetasin koos teiste moslemitega. ja leidsin nende palvetamise viisi väära olema. ka aja. selles mõttes, et nad järgisid palvekombeid ja traditsioone, millest Koraanis õnagi pole.
aga sellele vaatamata olid kõik kellega suhtlesin lahked ja kenad, valmis arutama ja ka kuulama.

olen tänulik Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimePüh Okt 05, 2008 7:12 pm

kolab ponevalt Very Happy nii et naised keetsid ja mehed mangisid palli Smile hihihii Very Happy

palve peeti araabia keeles, eks? Smile Kui palju aru said sellest, mida laususid?
Muideks nende nn pauside ajal pobisetakse midagist tasakesi endamisi Smile tegelikult mingeid pause pole traditsioonilises palvetamisviisis. Vahemalt minule nii opetati..

Kas see oli sunniitlik voi shiiitlik palve? (need on natuke erinevad.. Shiidi palvesse lisatakse Ali nimi sisse kuhugile)

Ja siis huvitab mind veel et kas naised ja mehed pavetasid eraldi voi koos? kuidas see oli ara organiseeritud
Tsiteerin: :
esimest korda elus palvetasin koos teiste moslemitega. ja leidsin nende palvetamise viisi väära olema. ka aja. selles mõttes, et nad järgisid palvekombeid ja traditsioone, millest Koraanis õnagi pole
?

nii et sina ei leidnud sellest palvest midagi? jattis tyhja tunde? Paljud ytlevad selle kohta et sihuke roboti moodi automaatne vark. Olen taheldanud, et see pobisetakse labi valgukiirusel, kui yksinda palvetatakse.. Minu jaoks isiklikult ei tekkinud ka sellest mingeid erilisi tundeid, mida nyyd sydame tunde jargi palvetades tunnen.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimePüh Okt 05, 2008 7:50 pm

Siiri kirjutas:

Kas see oli sunniitlik voi shiiitlik palve? (need on natuke erinevad.. Shiidi palvesse lisatakse Ali nimi sisse kuhugile)

Ja siis huvitab mind veel et kas naised ja mehed pavetasid eraldi voi koos? kuidas see oli ara organiseeritud
Tsiteerin: :
esimest korda elus palvetasin koos teiste moslemitega. ja leidsin nende palvetamise viisi väära olema. ka aja. selles mõttes, et nad järgisid palvekombeid ja traditsioone, millest Koraanis õnagi pole
?

nii et sina ei leidnud sellest palvest midagi? jattis tyhja tunde? Paljud ytlevad selle kohta et sihuke roboti moodi automaatne vark. Olen taheldanud, et see pobisetakse labi valgukiirusel, kui yksinda palvetatakse.. Minu jaoks isiklikult ei tekkinud ka sellest mingeid erilisi tundeid, mida nyyd sydame tunde jargi palvetades tunnen.

kust ma peaksin teadma, millise sekti palve see oli? Very Happy
mehed ees, naised taga.
miks küsimärk pärast tsitaati? eelviimase sõńa algusest on s täht puudu Smile
tühi loomulikult. ma ei tea millest eespalvetaja rääkis. koguaeg oldi liikumises. ma ju ei tea seda liikumise rütmi, järelikult kulus minu tähelepanu füüsilistele tegevustele. see ei olnud palve, minu jaoks. pigem meenutas see, minule jällegi, võimlemiskava, kus õpetaja tegi ette ja mina kui üks õpilastest pean samad liigutused järgi tegema Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimePüh Okt 05, 2008 8:26 pm

kysimark.. ahh, napukas. mul lapsed kargasid kirjutamise ajal ringi ja pyydsid mind aidata.. Very Happy

noh, vahemalt said natuke voimelda Smile ja ega seegi ju loppkokkuvottes halb pole Smile cat alien
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Okt 13, 2008 8:19 pm

lugedes seda salmi:
30:48 God Who sends the winds, so they raise clouds, and He spreads them in the sky as He wishes, then He turns them into joined pieces, then you see the rain drops come forth from their midst. Then when He makes them fall on whomever He wills of His servants, they rejoice!
meenus üks lugu sealt Pudisoolt. Mängisime võrku Basketball , päike paistis ja mingil hetkel hakkas ka pehmet sellist uduvihma laadset vihma vaikselt tulema. Kõigil oli kohe hirmus häda kuskile varjualuse alla joosta. Hüüdsin, et mis nüüd, mängime edasi, mis see väike vihm ikka teeb... Kui ma üksi sinna platsile olin jäänud, hakkasin ka lõpuks varjualuse poole vaikselt liikuma - enne kui kohale jõudsin oli sadu lõppenud.
aga jah, mehed olid nagu suhkrust Very Happy

mulle vihm meeldib cheers
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Okt 13, 2008 8:56 pm

Laughing hehehee
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitimeEsm Okt 13, 2008 11:58 pm

lol! lol! lol! aga vihm on lahe jah ja parajalt tugev tuul ka!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Moslemite kokkusaamine Pudisool. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Moslemite kokkusaamine Pudisool.   Moslemite kokkusaamine Pudisool. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Moslemite kokkusaamine Pudisool.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Uus moslemite veebileht

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: