Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Sensitiivid

Go down 
+3
Siiri
tarmo
Hannah
7 posters
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimePüh Okt 19, 2008 1:00 pm

Mida te arvate sensitiividest ja nende võimetest? Mida üldse arvata "võimetega" inimestest teie meelest? Kas nende võimed võivad tulla Jumalast?
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimePüh Okt 19, 2008 10:52 pm

Kõik on ju Jumalast Very Happy

osad inimesed lihtsalt näevad/tunnetavad rohkem. ma arvan.
ja eks siin on ka erinevaid variatsioone kindlasti, kes kuidas midagi tajub.
vaatad vist saadet Selgeltnägijate Tuleproov? Very Happy

mõni aeg tagasi helistati mulle sealt saatest ja räägiti selline lugu, et tahavad teha oma võistlejatele sellise katse, et pannakse mingi punt inimesi erinevatest uskudest ritta ja siis selgeltnägijad peavad ära ütlema, kes mis usust on. et kas ma ei taha sinna moslemiks tulla Very Happy
katlino käsi oli siin vist mängus, et selline kõne minuni üldse jõudis, kui ma õieti aru sain Very Happy

ma polnud seda saadet küll kunagi vaadanud aga tundus huvitav ja käisin ära seal. (veel saab öelda, et) eelmine nädal oli lindistus. kolm võistlejat oli alles (telekas mis viimanti näitas oli vist ca 6?)
meid oli seal kuus rivis olijat. üks satanist, kaks krisnat, üks moslem, üks veneõigeusku ja üks ateist. võistlejatele öeldi, variandid ette aga ei öeldud, keda kaks on.
üks pakkus kuuest kolm, teine kuuest kaks. ja siis viimane oli Nastja. Ma olen nüüd hakanud vaatama seda saadet, päris hästi paneb. ja nii ka tookord - 100%. ja mitte lihtsalt ei öelnud ära, kes on kes vaid rääkis ka natuke juurde. mõne nädala pärast on eetris, eks siis näete Very Happy

ma ei oskagi midagi eriti kommenteerida, et kuidas jms. pettust minu silm ei tuvastanud. eks ta kuidagi midagi näeb/tajub rohkem kui tavainimesed. aga kuidas - selle jaoks peaks taga vestlema, et "diagnoosi" panna.

üks võimalus on, et Jumal talle lihtsalt on andnud suuremad võimed kui tavalisele inimesele.
aga võimalusi on kindlasti veel.
nt Koraanis räägitakse Saalomonist, et tema heaks töötasid nii linnud kui Jinnid. hoboe käis Seeba kuninganna juures maad kuulamas ja pärast kandis Soolomonile ette. ka jinnidel on sellisele infole, mida inimesed omavahel räägivad, vaba ligipääs. jinne on kahesuguseid, osad on Jumalale alistunud osad mitte. võimalik, et Nastjat aitavad jinnid. aga sel juhul kummad?
sest enne võtteid ja vahepeal me (rivisolijad) omavahel seal lobisesime igasuguseid asju ...

ühesõnaga ma ei tea Very Happy

kirjutasin, et ta igaühele seal rääkis ka midagi juurde. nt ateistile ütles, et ta on ristitud, ja oligi.
mulle ütles, et ma "olen (liiga) skeptiline" ja mul "on väga tugev usk". ja et ta tajus minu ja islami sümboli poolkuu vahelist sidet... ainuke side, mis mul selle poolkuuga oli, on see, et ma eelmine päev leidsin ühe pildi islami poolkuust ja panin selle ka siia lehele üles. isiklikult ma ei arva sest poolkuust midagi. minu arvates on see pigem mingi araablaste paganlik sümbol, mis islamile külge poogitud. aga siiski jah kontakt oli ju mul sellega just olnud...
ta neid kontakte kuidagi tajub. viimases saates, mida telekast näidati, pidid nad bändiliikmed ja nende pillid kokku panema. siis tahtis Nastja panna ühe saatejuhi (keda ta varem näinud polnud) ühe pilli taha. ja see saatejuht oligi seal korra istunud mõni hetk varem ja seda pilli näppinud. siis talle öeldi, et tema ei osale ja siis ta valis õige pillimängija sinna pilli taha... seal oli ka kuus ansambli liiget ja ta pani jällegi 100% täppi...
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimePüh Okt 19, 2008 11:10 pm

oooooooo Very Happy lahe Very Happy
kas seda saadet kusagilt netist ka naeb? Smile

ma motlen siin et kui koik energia peale taandada, siis pole ju imestada et ta aru sai.. ses mottes et koik mis me teeme, kogeme, tunnema, kuidas me oma taju avardame, jaab. Umbes nagu jataksime endast maha pideva laine.. Ja kui inimene on nii tundlik, et selle laine yles korjab ja enda jaoks lahti tolgib, siis miks mitte?

on see hea voi halb? Kes seda teab? Ehk anne Jumalast. Ja kui seda ei kuritarvita, siis las ta olla.

Koraanis on ju ka oeldud, et viimsel paeval ei jaa ykski tegu peitu, koik pisiasjad tuuakse meile ette. Ju nad siis kuskil olemas on. Muideks, Aabraham Hicksi videotes oli see toodud maailma paisumise pohjuseks - meie teadvuse paisumine, arenemine jne Smile huvitav igastahes Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeEsm Okt 20, 2008 10:52 am

Ei, mina seda saadet ei vaata Smile Olen küll paar korda peale sattunud ja Nastja on mulle (nagu ka paljudele teistele) sügava mulje jätnud küll, jah Smile Aga see pole põhjus, miks ma seda küsimust küsisin.

Muide, ma olen ka nõus sellega, et taolised asjad on võimalikud ja et mõnedele inimestele on rohkem meeli antud kasutamiseks, kui teistele. Samuti usun ma, et meil on kõigil sellised võimed sees, kuid me ei oska neid kasutada. Kui arendaksime neid, ehk siis....kes teab... Peaks ka üpris pime olema, kui taolisi asju mitte uskuda, sest liiga palju on tõendeid ümberringi taolistest nähtustest.

Mida te arvate sellest näiteks koraani põhjal, kas ennustajaid tohib külastada selleks, et nad tulevikku ette ütleksid (HÜPOTEETILISELT)?

Saadet saab muide vaadata aadressil:
http://www.boms.ee/Search.aspx?string=selgeltn%c3%a4gijate+tuleproov

Vaatan ise sealt leheküljelt ärapanijat Smile Ma arvan, et kõige ülemine saade peaks olema see kõige uuem, aga vaata ise. Seal on kuupäevad juures, kui lahti tuleb.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeEsm Okt 20, 2008 12:24 pm

Mõned arvavad, et võimeid on võimalik tekitada.. ;-) Ma ise kahtlen selles.. scratch
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeEsm Okt 20, 2008 12:41 pm

Jumalalt on võimalik kõike paluda Wink
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeEsm Okt 20, 2008 1:14 pm

katlino kirjutas:
Mõned arvavad, et võimeid on võimalik tekitada.. ;-) Ma ise kahtlen selles.. scratch

tekitada pole vast koige parem sona.. Mina kasutaks sona "arendada". Ma usun kyll et voimeid on voimalik arendada. Olen ise raakinud inimestega, kes enda vaidete kohaselt on arendanud voimeid. Lihtsalt suur soov ja palju harjutamist ja sellele keskendumist.

Loe naiteks Castaneda seeria raamatuid, seal on enam-vahem opetus selle kohta. Voi noh, vahemalt raagivad need paris paljudest voimalustest, milleks inimesed voimelised on, kui nad sellesse suunda end seavad ja vastavate harjutustega tegelevad Smile
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeTeis Okt 21, 2008 3:20 am

Hannah kirjutas:


Mida te arvate sellest näiteks koraani põhjal, kas ennustajaid tohib külastada selleks, et nad tulevikku ette ütleksid .

Ma leidsin sellise varsi Koraan 5:3,kus oeldakse et ....teie ei tohi ka tulevikku ette ennustada... Seal raagitakse pohiliselt lihasoomise keeldudest aga ka selline keeld.
Mina arvan ikkagi et tulevikku teab vaid Jumal, see ennustamine on yks kahtlane asi.
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeReede Okt 24, 2008 4:07 pm

Kadri, aga need, kellele on antud võime näha tulevikku?

Mina olen lapsest saadik näinud tulevikusündmusi unes ette.
Ennustajaks ei saa ma ennast pidada, sest ma ju ei kontrolli neid unenägusid Smile
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeNelj Jan 22, 2009 3:51 pm

Hannah kirjutas:
kas ennustajaid tohib külastada selleks, et nad tulevikku ette ütleksid
Ma võin ka ilma koraanita öelda, et ennustaja juures käimine ei too midagi head. Ei ennustajale ega ka sellele kellele ennustatakse.

Reeglina inimene kes läheb ennustaja juurde ja võttab ennustust kui mingit kindlat rada, mille saatus on temale seadnud.
Siis tal tekkivad teatud lootused.
Kuid see tähendab seda, et ennustaja pannakse olukorda kus ta ütleb välja sõna ja võtab ka vastutuse selle inimese elu eest, kellele ennustatakse.
Ennustamist võib võtta ka kui programeerimist. Kus ennustaja installib sellele kellele ennustatakse mingi programm sisse. Mida järgides see kellele ennustati peaks elama, et jõuda sinna kuhu ennustaja osutab.


Üks tuntumaid ennustamis vahendeid on TARO kaardid. Väga paljude jaoks on kaardipakkil oma elu ja teda isikustatakse. On terve rida reegleid seoses kaartidega. Üks tuntumaid on see, et inimene ei tohi iseendale kaarte panna.

Kuna ka minul on TARO kaardid, siis minu jaoks on kaardid ainult abivahend enda alateadvusega suhtlemiseks.
Kui ma olen kellegile kaarte pannud, siis ei ole ma kuulutanud seda kui vääramatu tõde, vaid olen alati rõhutanud, et see minu alateadvuse seisukoht. Just selle konkreetse hetke kohta ja siis prognoosin (mitte ei ennusta) ma ka võimaliku arengu.
Sammuti ma kasutan kaarte eneseanalüüsiks ja ka unenägude seletamiseks.

Teine abivahend mille kohta öeldakse ekslikult ka ennustamine, on Yijing, ehk eest keelde tõlgituna "Muutuste raamat"
Yijing on üle 2500 aasta vanune abivahend. Ning ka tänapäeval kasutatakse seda väga palju. Kas või Hiina päritolu börsimaaklerite poolt. Yijingiga tegelemine eeldab mõningaid teadmisi taoismist.
Nagu enamik keerulisemaid nii öelda ennustamis vahendeid ei anna ta vastuseis JAH ja EI küsimustele
Yijingilt küsimused peavad olema vägagi konkreetsed.
No umbes nii - Mis siis saab, kui ma teen nii.
Yijingi raskem meetod on nii öelda rohukõrte meetod. Seda meetodit kasutada siis kui on vaja väga head sidet oma alateadvusega. Lihtsam on kolme mündi meetod. Kus heidetakse kolma münti, kuus korda, et tekkiks heksagramm.
Eelnevalt on vaja kindlaks määrata see kumb mündi pool on yang ja kumb on yin.

Ka Yijingi võtan ma kui vahendit oma enda alateadvusega suhltlemisel.

Kõige lihtsamaks abivahendiks on loomulikult pendel. Küsimused, millele soovitakse saada vastust kas JAH või EI. Kuid ka sellega ei ole mõttet uurida selliseid asju nagu, et kas ma saan rikkaks. Vaid eelkõige uurida just praegust hetke.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeNelj Jan 22, 2009 5:31 pm

Ennustamise taga võib tegelikult vabalt olla ka mõtte-energia. Inimene kuuleb, mida keegi talle räägib, alateadlikult usub seda ja tõmbab mõtte-energiaga seda kõike omale ligi. Kui külgetõmbeseadus olemas on, nagu tuhanded inimesed nii veendunult usuvad, siis võibki see olla seletuseks Smile
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeNelj Märts 05, 2009 10:59 pm

Hannah kirjutas:
Ennustamise taga võib tegelikult vabalt olla ka mõtte-energia. Inimene kuuleb, mida keegi talle räägib, alateadlikult usub seda ja tõmbab mõtte-energiaga seda kõike omale ligi. Kui külgetõmbeseadus olemas on, nagu tuhanded inimesed nii veendunult usuvad, siis võibki see olla seletuseks Smile
See on ikkagi ka sellisel juhul inimese programeerimine teiste poolt.
Vastavalt selliseks nagu on vaja.
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeReede Märts 06, 2009 3:39 am

[quote="GEM"]Kadri, aga need, kellele on antud võime näha tulevikku?

Mina olen lapsest saadik näinud tulevikusündmusi unes ette.
Ennustajaks ei saa ma ennast pidada, sest ma ju ei kontrolli neid unenägusid Smile[/quote

nyyd ma pean oma arusaamu natuke korrigeerima.Lugesin just Koraanist Joosepi lugu,kus tema vangikaaslasele oli ennustatud tulevikku.Seega vist Jumal ikka ilmutab tulevikku teatud inimestele.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeReede Märts 06, 2009 10:10 am

See, et inimesed tulevikku unes näevad on laialt levinud. Psühhologias anti sellele ka mingi nimetus.. Phaa, aga ma ei suuda mäetadada, mis.

Ega sellest suurt kasu ei ole, sest inimene saab sellest unenäost tavaliselt alles siis aru, kui tegelikkuses see hetk käes on. Muidugi võiks ju inimene oma unenäed (vähemalt neid, mida ta mäetab) üles kirjutada. Aga me ju ei mäleta enamus oma unenägusid, vähemalt enamasti mitte neid, mis une alg- või keskfaasis näeme.

Kuna ma elu aeg olen suht jaburdusi unes näinud, siis ma olen hakanud natuke tähale panema, et kas sel, mida ma näen, on mingi seos sellega, mis ma paaril eelmisel päeval teinud/mõelnud olen, ja minu arust on seos täiesti olemas, vähemalt ajend mingiks teemaks. Ja elu ongi parajalt jabur, sellest ka jaburad unenäod!

Nii et siit ka suur dialemma. Kas seda, mida me unenägudes näeme, peaksime tõlgendama kui minevikusündmuste järelkajasid või tulevikku ennustust?

Sleep
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeLaup Märts 07, 2009 11:21 pm

Reeglina unenäod annavad aimu hetkeseisust.
Ise ma hobi korras seletan mõnikord inimestele nende unenägusi Very Happy
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimePüh Märts 08, 2009 1:51 pm

Raul kirjutas:
Reeglina unenäod annavad aimu hetkeseisust.
Ise ma hobi korras seletan mõnikord inimestele nende unenägusi Very Happy

Skeptik GEM suhtub unenägude seletamisse suure eelarvamusega Very Happy
Usun, et unenägusid on võimalik seletada, KUID see eeldab suuri teadmisi selle inimese minevikust, mõttemaailmast, unistustest jne. Ja kuna paljud meist hoiavad kõike neist vaka all, ei saagi keegi teine unenägusid objetiivselt seletada.

Või on sul mingid omad müstilised nipid? Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimePüh Märts 08, 2009 4:01 pm

Tsiteerin: :
Usun, et unenägusid on võimalik seletada, KUID see eeldab suuri teadmisi selle inimese minevikust, mõttemaailmast, unistustest jne. Ja kuna paljud meist hoiavad kõike neist vaka all, ei saagi keegi teine unenägusid objetiivselt seletada.

samas.. see, mida meie vaka all hoiame, on teada Jumalale.. Kui inimene saavutab yhenduse korgema teadvusega/Jumalaga (naiteks sonumitoojad, Koraani naite pohjal Joosep oli see, kel oli voime seletada unenagusid), siis ma ei nae pohjust, miks ei peaks olema voimalik seletada unenagusid ilma teise isiklikku hingeellu tungimata..

Koraanist toodud tosiasi et Jumal puhus meisse oma vaimu.. Ehk siis see osake Jumalast on loogiliselt siiani yhendudes Jumalaga.. Salat kui link voi yhendus on minu arusaamise jargi yhendus justnimelt selle osakesega Jumalast mis meis endis on.. See osake on ilmselgelt suurte teadmistega koigest ja koigist moodustades osa yhest tervikust kes on meile teada tuntud koondnimetuse "Jumal" all Smile Moleda vaid millised teadmised avanevad kui suudame luua yhenduse selle vaimuga Very Happy Ja Sonumitoojate sonumitest paistab see ilmselgelt valja Very Happy
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitimeEsm Märts 09, 2009 12:43 am

GEM kirjutas:
Skeptik GEM suhtub unenägude seletamisse suure eelarvamusega Very Happy
Usun, et unenägusid on võimalik seletada, KUID see eeldab suuri teadmisi selle inimese minevikust, mõttemaailmast, unistustest jne. Ja kuna paljud meist hoiavad kõike neist vaka all, ei saagi keegi teine unenägusid objetiivselt seletada.

Või on sul mingid omad müstilised nipid? Smile
Ei ole müstilised. Enda alateadvus pluss veidi loogikat, veits psühholoogiat.

No näiteks, keegi näeb unes, et talle annab mingi munk nõu.
Kõigepealt peaks arusaama mida inimese jaoks tähendab munk.
Kas ta seostab seda mingi religiooniga ja kui jah, siis kas see on tema teadlik või alateadlik seisukoht.
Kuid reegelina võib öelda, et munga nõuanne unes tähendab eelkõige mingit vaimset õpetajat.
Ja sellel ei ole mingi religiooniga miskit pistmist.

Või unenägu mis on täis ohte ja turvatunne tekkib siis kui nähakse politseid.
Selge, inimene soovib, ootab, otsib turvalisust.

Kuigi jah, igale unenäole peab lähenema personaalselt ja seoses selle inimesega kes und näeb.
Unenäod on eelkõige sümbolitega kuhjatud sõnum.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Sensitiivid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sensitiivid   Sensitiivid Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Sensitiivid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Jututuba-
Hüppa: