Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Doonorlusest

Go down 
+2
katlino
Margit
6 posters
AutorTeade
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 12:44 pm

Rahu kõigile,
tekkis selline küsimus siis, et kas veredoonorlus on lubatud? Ise pole küll otseselt selle keeldu Koraanist leidnud? Mis on teie mõttet selle teema kohta?

Rahu!
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 3:30 pm

Minu teada on küll lubatud.

Lähis-Idas pole näiteks reesus negatiivet verd ja alati on mu med.kaartidele paksult punasega kirjas, et reesus neg. Kord mul soovitati ka doonoriks minna, sest seda verd on väga vähe. Emiraadid aga ostavad ka verd sisse.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 5:15 pm

Mis võiks olla põhjus teiste abistamise keelamiseks? Kui doonorlus päästab iga päev kümneid-sadu inimesi, siis mis võiks olla põhjus selle mitte lubamises? Jumal ju ütleb, et me peame teisi aitama.
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 5:36 pm

Kuskilt meenub selline ütlus, nagu "Kõik, mis kuulub ühele moslemile, on keelatud teisele moslemile: tema veri, varandus ja au." Vist oli hadithitest, kuid võin ka eksida. Eks osad juhinduvad sellest ja välistavad enda jaoks doonorluse...
Püüan selle lausejupi kohta rohkem uurida.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 5:52 pm

see on hadititest.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 6:05 pm

Ma olen kusagilt kuulnud (ei suuda meenutada kust), et me oleme oma kehaosade eest vastutavad. Et Viimsel Päeval meie käed, jalakesed ja muud kehaosad räägivad, kuidas me neid elu jooksul kohelnud oleme. Seega on inimesed kohustus oma keha eest hoolitseda.

Selle loogika järgi osad arvad, et kehaosad, sh ka veri on väga oluline ja nn jagamisele ei kuulu.

Samas on Islam ju ka väga humaanne religioon (almused vaestele jne) ning selle põhimõtte järgi, kui vajadust on, siis tuleb annetada.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 6:06 pm

tarmo kirjutas:
see on hadititest.

Teeme nii, et kui keegi arvab, et midagi hadithidest on, et siis toogu konkreetne tõend, muidu on ju tegemist arvamusega, ehk valetamisega.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 6:56 pm

katlino kirjutas:
tarmo kirjutas:
see on hadititest.

Teeme nii, et kui keegi arvab, et midagi hadithidest on, et siis toogu konkreetne tõend, muidu on ju tegemist arvamusega, ehk valetamisega.

No aga too siis sina ka tõend selle kohta, et me enda kehaosade eest vastust anname Very Happy Siis on asi nagu aus Very Happy
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 7:05 pm

tarmo kirjutas:
see on hadititest.

Jah, kindlalt on hadithitest. Leidsin selle ütluse vihikust, kuhu tegin ühe islami-teemalise raamatu kokkuvõtet ja olin märkinud sinna, et hadith. Konkreetset viidet kahjuks ei oska tuua, sest olin need numbrid märkimata jätnud Mad
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 7:45 pm

katlino kirjutas:
Ma olen kusagilt kuulnud (ei suuda meenutada kust), et me oleme oma kehaosade eest vastutavad. Et Viimsel Päeval meie käed, jalakesed ja muud kehaosad räägivad, kuidas me neid elu jooksul kohelnud oleme. Seega on inimesed kohustus oma keha eest hoolitseda.

samas on ju tegelikult nö vere vahetus meile ka hea Very Happy et verd saaks uuendada. see on meie organismile vaid tegelikult kasuks.
ise olen ka lugenud sellistest asjadest, et (vere)doonorlus on keelatud islamis. Ok, ma suudan mõista, miks organidoonorlus on/oleks keelatud, kuid veredoonorlus? See pole meile kahjulik, vaid kasulik ning samas võime aidata ka ju teisi inimesi sellega. Ja heategu on ju alati positiivne. Wink

Rahu
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 7:59 pm

katlino kirjutas:
tarmo kirjutas:
see on hadititest.

Teeme nii, et kui keegi arvab, et midagi hadithidest on, et siis toogu konkreetne tõend, muidu on ju tegemist arvamusega, ehk valetamisega.
Very Happy:D:D

ma ei ole ühtegi haditit kunagi lugenud ja saan sulle tõendiks Koraani pakkuda - seal seda ei ole.

Hannal oli väga sobiv kommentaar Very Happy

rahu
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 8:12 pm

Margit kirjutas:


samas on ju tegelikult nö vere vahetus meile ka hea Very Happy et verd saaks uuendada. see on meie organismile vaid tegelikult kasuks.



Jah! See on õige Smile Olen sama kuulnud ja ka kogenud.
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 10:31 pm

GEM kirjutas:
Kuskilt meenub selline ütlus, nagu "Kõik, mis kuulub ühele moslemile, on keelatud teisele moslemile: tema veri, varandus ja au." .

mina arvan et sona "veri" on siin tahenduses elu
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimeEsm Okt 27, 2008 11:58 am

Kadri kirjutas:
GEM kirjutas:
Kuskilt meenub selline ütlus, nagu "Kõik, mis kuulub ühele moslemile, on keelatud teisele moslemile: tema veri, varandus ja au." .

mina arvan et sona "veri" on siin tahenduses elu

Ja mulle on jäänud selline mulje, et sunniidid ei näe just eriti suurt vaeva asjade sügavama tähenduse leidmiseks... Very Happy
Ma pakkusin lihtsalt sellise varjandi, äkki need doonorluse-vastased juhinduvad sellest.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitimeEsm Okt 27, 2008 1:03 pm

GEM kirjutas:

Ja mulle on jäänud selline mulje, et sunniidid ei näe just eriti suurt vaeva asjade sügavama tähenduse leidmiseks... Very Happy

See oli küll suht naela-pihta-lause Very Happy Mitte üldse halvas mõttes sunniitide vastu. Aga paraku nii ENAMASTI on, jah Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Doonorlusest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Doonorlusest   Doonorlusest Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Doonorlusest
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: