Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Teie usuline taust enne islamit

Go down 
+4
Margit
Hannah
Siiri
GEM
8 posters
AutorTeade
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeReede Nov 07, 2008 3:53 pm

Küsimus siis selline, milline oli teie usuline taust enne islamiga tutvumist ja moslemiks saamist?
Olite mõne teise ususekti liige?
Ja mis teid sellest eemale tõukas?
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeReede Nov 07, 2008 7:59 pm

hmm.. olin lihtsalt toe otsingutel.. sektidesse pole kunagi kuulunud.. kui see vaike sunniitluse periood valja arvata.. aga siis polnud ma sydamega asja juures. Jaljendamise tasandil olin.

enne islamit olin carlos castaneda kirjutiste fann

eemale ei touganud miski Very Happy Kui otsid tode, siis lihtsalt liigud yhelt tasemelt teisele koos teadmiste kasvuga Smile
sunniitlusest toukas eemale must kurjakstegev energia, mis hadithite uurimisega mind endasse tombas ja minu depreka syvenemisele kovasti kaasa aitas..

Kuidas sina? Kuhu kuulusid?
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeReede Nov 07, 2008 9:02 pm

Siiri kirjutas:
Kui otsid tode, siis lihtsalt liigud yhelt tasemelt teisele koos teadmiste kasvuga Smile
Nõustun!
Teadmised suurenevad iga päevaga. Kuid enda küsimuse all mõtlesin eelkõige seda, et mis jäi puudulikuks või arusaamatuks selle eelmise religiooni juures.


Siiri kirjutas:
Kuidas sina? Kuhu kuulusid?
Minu tee islamini on olnud ikka väga sinka-vonka...
Alustades kasvõi sünnist, kus ema tahtis mind kohe ära ristida, kuid isa pani käe ette: ,,Las valib ise oma tee!"

Eelkooliealisena ja algkooli alguses sundis ema mind pühapäevakoolis käima.
Sellest perioodist on ainult ähmased mälestused värviraamatutest, milles sai Moosesele ja Aabrahamile ja Jeesusele nägusid pähe värvida Very Happy
Ja muidugi tahvel, millele neid riidest inimesi "kleebiti" (selle abil jutustati prohvetite lugusid, olete võibolla näinud neid kirikute lastetubades), mis kõikidele jõnglastele hirmsasti meeldis, sest see oli nii vahva Very Happy Razz bounce !
Üks asi, mis mind pahaseks tegi - kui meile tuli buss järele ja teised kiiresti ära jooksid, püüdis õpetaja alati mind kinni ja pani meie-isa-palvet lugema. Vihast vahutavana pressisin neid sõnu läbi hammaste ja lõpus ütlesin "aamen" asemel alati "kaamel" Very Happy
Kristlane (õigem oleks öelda - "kristlike kalduvustega") olin 10-aastaseks saamiseni. Püüdsin isegi Piiblit lugeda, aga võite arvata, kui raske on ~8-9-aastasel sellist raamatut tudeerida Laughing

Mingiaeg sai minust absoluutne ateist, seejärel kristluse vastane, midagi veel satanismiga seoses.... Vahepeal huvitusin hirmsasti hinduismist ka.... Kuni minust sai ühe väheteatud usundi liige...

Mõned aastad pärast seda kõike islam. Ja tuli sõna otseses mõttes täiesti lambist. Hakkasin uurima, sattusin loomulikult sunniitide mõju alla ja edasi teate ise. Pidev kõikumine sunniitluse ja ateismi vahel. Ma ei ütle, et sunniitlus oleks 100% jama - eks ta sisaldab natuke islamit ka, aga segatuna araablaste kultuuri, rumalate inimeste lolluste ja muude luuludega. See oligi periood, kui pärast sunniitide kombel palvetamist sai baari mindud, pits kangemat hinge alla võetud ja edasi linna peale pidutsema mindud... "Uskliku" perioodid vaheldusid "tänapäeva noore" perioodidega Twisted Evil Laughing .

Õnneks juhatati mind õigele teele tagasi.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeReede Nov 07, 2008 9:08 pm

Mina hakkasin Jumalat otsima juba 12-aastaselt Smile Olen pärit mittereligioossest perekonnast, tõuke andis selleks üks film Smile Praegu tundub see vanus nii väike olema Very Happy aga tol ajal olin täiesti eneseteadlik selles osas.

Kõige ennem pöörasin tähelepanu kristlusele. Kandsin ristikest kaelas mitu aastat. Siis hakkasin edasi uurima(samamoodi ei saa öelda, et miski mind eemale oleks tõuganud - lihtsalt arenemiseetapp) ja jõudsin sunniitluseni. Selles olin mitu aastat, siis arenesin ka sellest edasi ja jõudsin siia Smile Seal olles ei tundnud ma samuti, et miski mind oleks eemale tõmmanud (õelaid inimesi ümber süüdistasin nende endi, mitte usu pärast), kuid hiljem nägin ikka, et see päris õige asi pole Smile Ja nüüd jõudsin välja selleni, et ei teagi enam kuidas end kutsuda Very Happy Ma olen otseloomulikult moslem, sest ma olen alistunud Jumalale ja otsin tõde vaid Temalt, mitte enam inimestelt (mis on ka "moslemi"-sõna tähendus), aga pole veel tõde leidnud täielikult.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeReede Nov 07, 2008 9:13 pm

GEM kirjutas:
... ja lõpus ütlesin "aamen" asemel alati "kaamel" Very Happy


IIRRWWWW!! lol!
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeReede Nov 07, 2008 9:20 pm

Rahu,
noorena olen ristitud. ja ka pühapäevakoolis (mingi aeg) käinud. Kuid tegelikult eriline kristlane ma nüüd küll ei olnud. Kuidagi väga kauge oli rusk minust. Ses suhtes, et ei saanud aru, et kes siis tegelikult Jeesus oli, ses suhtes, et teda võetaksegi kui Jumalat kristluses, kuigi samas on ta ju nende arusaama järgi hoopis Jumala poeg. Et siis väga segadusse ajav, et kes on siis ikkagi kes. Et kui kristluses on ikka et kummardatakse ju ikkagi Jeesust rohkem, mitte siis tema "isa" - Jumalat. Et no väga keeruline ja üldsegi mitte loogiline arusaam neil ses suhtes. Minu arvamuse järgi.
Seetõttu polnud ka eriti imestada ses suhtes, et ma islamiga tutvudes, mind selle poole tõmbama hakkas. Islamis on asjad ikka loogilised ja põhjendatud ning pole mingeid keerulisi mõistatusi ses suhtes, et keda siis ikkagi peaks kummardama ja keda peaks tänama kõige eest. Nii, et jah.. aga eks see teekondki ole olnud raske, kuid tänan Jumalat et olen selle siiski läbinud ja seetõttu jõudnud sellesse punkti, kus olen täna! Ja see teekond sisaldas ka endas nagu enamuse puhul ka seda sunniitluse perioodi, kuigi jah tuleb tunnistada, et ega see päris õige ei tundunud. Samas ei saa ma öelda, et ma neid haditheid nii väga palju oleks üldse uurinudki. Kuigi kahtlased on nad tundunud mulle algusest peale. Eks nad tundusid mulle selliste lihtsate juttudena, kui nüüd päris puhta tõena. Kuid jah, tuleb olla tänulik, et olen täna selles punktis kus ma olen!!
Ja eks ole ju veel palju, mida uurida ning mille üle mõtiskleda. Selle teekonna lõppu pole veel kaugeltki näha. Ja eks peamegi ju õppima iga päev midagi uut, et hoida oma meeled erksad ja mõistuse ikka töös Wink

Rahu
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeReede Nov 07, 2008 9:59 pm

umbes 16 aastaselt hakkasin ema sõbranna eestvedamisel kristlaste piiblikoolis vms käima.
paralleelselt hakkasin kristlastega ka võrkpalli mängimas käima ja igasugustes laagrites, võistlustele jne käima.
kirikus mulle eriti käia ei meeldinud aga piibli lugesin kodus kaanest kaaneni läbi...
aga sinna paika see asi jäi. midagi nagu oli aga samas nagu ei olnud ka... venelased ütlevad selles situatsioonis - ne mjasa ne rõba Smile

nüüd paar aastat tagasi hakkasin islami kohta uurima kuna (ühena põhjustest) mõtlesin, et kui neid moslemeid nii palju maailmas on, siis oleks väga mõistlik ennast kurssi viia, et miks ja kuidas.
eestikeelses internetis jõudsin kõigepealt islam.pri.ee-ni lugesin selle läbi, kusjuures ainuke ebaloogiline koht tundus kohe see külajutukeste teema, selle jätsin pooleli aga muu lugesin läbi.
kõik need imed ja asjad tundusid väga huvitavad ja väga loogiline oli kogu see asi ka võrreldes kristlusega.
siis uurisin edasi ja sattusin ühte foorumisse, kus Siiri kellegagi haditite üle vaidles ja kõrvalt vaatajana tundus ühe jutt äärmiselt loogiline ja kirjakohtadega põhjendatud, samal ajal kui teine jättis tugevalt soovida.
nii ta läks... Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeReede Nov 07, 2008 10:29 pm

castaneda systeemi juures paistis silma see et see oli veidi eluvooras.. yhiskonnast eraldumine, jarglaste mittemuretsemine jne jne.. see polnud loomulik.

huvitav oli see systeem. aarmiselt huvitav. hirmutav. ponev.. ja eluvooras Smile vaga palju oli juttu meile nn nahtamatust maailmast. ma usun et see voib taitsa nii olla, nagu nad seal kirjutasid, aga nende viis vabaduse saamiseks ja nn pogenemiseks oma saatuse eest, tundub Koraani valguses olevat taielik enesepett.

Smile

castaneda systeem polnud religioon.. lihtsalt sodalase tee Smile noidade maailm..
http://www.prismagems.com/castaneda/ ja sealt edasi valida lingid
1. The Teachings of don Juan
2. A Separate Reality
3. Journey to Ixtlan
4. Tales Of Power
5. The Second Ring of Power
6. The Eagle's Gift
7. The Fire From Within
8. The Power of Silence
9. The Art of Dreaming
12. The Active Side of Infinity

see peaks andma hea ylevaate nende filosoofiast. Huvitavad motted seal. paris mitmed

millise vaheteatud usundi liige sa olid, GEM, kui see saladus pole? mis selle usundi point oli? Miks ei sobinud sulle?
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 12:25 am

GEM kirjutas:
Ma ei ütle, et sunniitlus oleks 100% jama - eks ta sisaldab natuke islamit ka,.
vaga hasti oeldud! Smile
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 1:16 am

Siiri kirjutas:
castaneda systeemi juures paistis silma see et see oli veidi eluvooras..
Castaneda on üks neid mida lugedes mind tabasid pidevalt errorid. Piltlikult võiks võrrelda sellega, et kui sattuda internetis kahtlasele leheküljele siis hakkab viirusetõrje programm koledat häält tegema ...

Mina olen läbi tormanud budismist, taoismist, piiblit olen mitu korda lugenud, satanismiga olen kokku puutunud kuni paganluse ja shamanismini.
Ja üldse kõik mis vähegi shamanistliku maailma pilti esindab. Kaasa arvatud vodou ja santeeria.

Ning neid miksinud, ümbertõstnud. Proovinud "sabasi" ära lõigata jne. jne. Very Happy
Ning saadud juppides ehitanud jalgratta mis mu tagumiku villi ei hõõru Very Happy
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 2:55 am

Rahu koigile!
Mina olen end juba koolipolvest peale sydames usklikuna tundnud.Aga tosisema sammu astusin nn."usuristimisena"babtistide koguduses.Edasi liitusin Seitsmenda Paeva Adventistidega.Peab ytlema, et ega kristluses mind mind miski ei hairinud,vastupidi see pakkus nii mondagi hingele ja vaimule.Tooksin valja yhe tahelepaneku kui vorrelda seda mis on adventistid muule kristikule maailmale siis moslemid, kes ainult Koraani jargivad on umbes suhtes.Kuna neil pyytakse ka elada tapselt Piibli opetuste jargi, mitte traditsioonide jargi.Ju mulle siis sobis see uuriv ja puuriv Smile lahenemine usule.Huvi islami vastu tekkis otsest kokkupuutest islamimaailmaga, peale seda olin no.yhe jalaga kristluses, teisega Islamis.Kuni mingis punkis tundsin et Islam on ainuvoimalik elamisstiil ja minu tuleviku suund.Samas olin ikka algul kohutavalt naiivne, arvasin et koik mida moslemid praktiseerivad, pohined Koraanil.Elasin labi samasuguse kogemuse, nagu Siiri juba eelpool kirjeldas.Tundsin, et olen sattunud kuhugi rumaluse ja pimeduse musta auku.Islamisse tulek kristlikust maailmast oli olnud kui pimedusest valgusesse tulek.Olin vaga onnelik et voin moista Islamit ja olla moslem.Haaditid paiskasid aga selle roomu ja selguse pormu.Siis tuli Siiri, kes pani yhes eelnevas foorumis valja moned Koraani varsid sisuga et meile piisab ainult Koraanist.Selleks ajaks olin juba aru saanud et peale Koraani eksisteerivad ka haaditid ja just tulebki see Islami syngem pool.See sisendas lootust et Islam on siiski midagi ilusat.Lugesin hoolega free-mindsi ja nii sai minust nn.koranist, kuigi enda meelest olen lihtsalt moslem, alistunud Jumalale.Ja ma olen vaga onnelik sisemise rahu yle, kuigi vaadete erinevused sunniitidega tekitavad tihti ebakolasid.
Aidaku Jumal meil koigil kaia mooda sirget teed ja viia meid Paradiisi!
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 11:27 am

Minu jutus midagi märkimisväärset pole olnud. Olen Kaarli kirikus ristitud ja leeritatud, kusjuures see toimus minu elu kõige 'rajumatel' aegades ala 16-18a. Minul oli sama probleem, et ma ei saanud aru, miks kõik Jeesuse poole palvetavad, et Jumalat ei palunud kirikus mitte keegi.. väga kummaline. Mäletan, et leerieksam oli igasugu asju täis ja ma suutsin eksamlil pooled küsimused spikerdada. Keegi ju ei arvanud, et usklik usutesti tehes spikerdab, seega oli see äärmiselt lihtne. No see juba näitab, kuivõrd ma selle asja juures olin. Kuigi mul on siiani Kaarli kirikuga soojad suhted, ei mäleta, millal viimati käisin. Kadrioru moshees on igatahes huvitavam koht.

Islam tuli minu ellu läbi mu abikaasa. Vaevalt, et ma oleks ilma temata Islamini jõudnud, sest mind tõmbasid budism ja hinduism kordades rohkem. Aga Islamit hakkasin ma õppima Londonis, kui ma olin 20, mees tegeles ülikooli lõpetamisega ja minul oli tohutult vaba aega, et Islamit õppida. Jube tore aeg oli, mäletan, et kolasin pidevalt Regent Park moshees, lugesin pooled nende raamatud läbi.. tegin tutvust sealsete naistega, kes mind äärmiselt hästi vastu võtsid jne. Sellest on nüüd juba 10 aastat möödas.

Kuigi ma pean ütlema, et Ilsam mulle alguses üldse ei meeldinud. Liiga palju reegleid. Ühed arvavad, et Islam on hea, et tal on kõik ilusti lahti seletatud. Mina polnud sellega harjunud, et usk on niivõrd konkreetne. Sest olime ju harjunud selliste uduste asjadega nagu Püha Kolmainsus, millest ma pole siiani aru saanud, mis see on.

Aga ajapikku muutus Islam loogilisemaks. Aga peab ütlema, et kui me suht varsti Emiraatidesse kolisime, siis sealsed moslemid olid hoopis teistmoodi kui Londonis ja ma jään vast alatiseks seda Londoni moslemite atmosfääri igatsema. Emiraatdies kompenseeritakse seda 'uusmoslemite' selstkonnaga, kes on usust palju teadlikumad, kui kohalikud. flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 12:09 pm

kui kaugele sa hinduismi & budismi uurimisega joudsid? Very Happy Mis sulle nendes usundites ei istunud? Voi lihtsalt ei synvenenud neisse niivord kui islamisse?
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 1:45 pm

Mulle hinduism väga sümpatiseeris, aga 19.aastaselt läksin ma Indiasse hindu pere juurde mõneks ajaks ja siis ma vaatasin, et see asi ei ole kaugeltki nii nagu raamatutes kirjutatakse. Nad usuvad suhteliselt kentsakaid ja mõistusevastaseid asju ja siis ma keerasin asjale selja ning kohe tuli mu ellu ka Islam, nii et ma rohkem pead selle üle ei murdnud.

Mäletan, et peretütar oli parajasti beebiootel, kui ma nende juures olin. Ta oli oma toa Lääne roosapõsksete beebide pilte täis tippinud ja usk seisnes selles, et kui ta on ümbritsetud ilsatest beebi piltidest ja ta neid ise pidevalt näeb, siis tuleb talle ka ilus beebi. Ta vist ei arvanud, et geneetika teeb ikka oma töö ja blondi beebi talle ei sündinud, aga väga armas mustasilmne jõmpsikas. Muidu on hinduism tore, aga jah osad sellised ebamaised seigad olid totaalselt mõistusevastased.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 8:17 pm

Tsiteerin: :
Mäletan, et peretütar oli parajasti beebiootel, kui ma nende juures olin. Ta oli oma toa Lääne roosapõsksete beebide pilte täis tippinud ja usk seisnes selles, et kui ta on ümbritsetud ilsatest beebi piltidest ja ta neid ise pidevalt näeb, siis tuleb talle ka ilus beebi. Ta vist ei arvanud, et geneetika teeb ikka oma töö ja blondi beebi talle ei sündinud, aga väga armas mustasilmne jõmpsikas. Muidu on hinduism tore, aga jah osad sellised ebamaised seigad olid totaalselt mõistusevastased.

see tegelikult ju ei ole moistusevastane Very Happy kui neid "law of attraction" videosid vaadata, siis soovitati ju ka teha mingi "mind movie" kuhu kogud nn ideaalilahedased voi ideaaalpildid kokku et end positiivselt motiveerida. Et sihteesmark ikka meeles pysiks.. Point on selles, et haalestad enda vastavale lainele Wink Palve on ju sisuliselt sama. Et kui Jumalalt midagi palud, ju sul ikka endal ka mingi kujutluspilt asjast on Wink

Ja nagu naed, sai ju peretytar armsa beebi Very Happy Nii et paris mooda ei pannudki Smile Ikka toimis see asi Wink
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 9:49 pm

See kõlab küll naljakalt ja täiesti absurdselt, et piltide vaatamine võiks kuidagi midagi mõjutada ja kohe kindlasti ei usu ka mina sellesse Very Happy Aga millesse ma usun, on usk ise ja selle jõud. Kui ikka tõsiselt sellesse ise uskuda, siis automaatselt genereeritakse enda ümber ka vastav ümbrus, keskkond, energia, mis iganes, ja sealt edasi võibolla isegi jah....kes teab. Ma olen kogenud, et mõtetel, usul ja isegi sõnadel on tohutu jõud taga. See kõlab väga absurdselt, aga mõtete ja usuga millessegi on võimalik isegi luua iseseisvat suhtlevat energiat.

Kui sellest lähtuda, siis teoseeriliselt on igasugusel ebausul, needmisel, loitsimisel, rituaalidel ka jõud taga. Pelgalt seetõttu, et inimesed oma tugeva usuga neisse loovad energiat, mis panevad need kõik toimima.

Ma ei ole veel veendunud, aga hakkan ka nägema, et see "law of attraction" polegi vist üldse nii jama Very Happy Päris paljud asjad saavad oma vastuse sellest teooriast lähtudes, et mida endast kiirgad, seda saad ka vastu.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimePüh Nov 09, 2008 12:49 am

katlino kirjutas:
Mäletan, et peretütar oli parajasti beebiootel, kui ma nende juures olin. Ta oli oma toa Lääne roosapõsksete beebide pilte täis tippinud ja usk seisnes selles, et kui ta on ümbritsetud ilsatest beebi piltidest ja ta neid ise pidevalt näeb, siis tuleb talle ka ilus beebi. Ta vist ei arvanud, et geneetika teeb ikka oma töö ja blondi beebi talle ei sündinud, aga väga armas mustasilmne jõmpsikas. Muidu on hinduism tore, aga jah osad sellised ebamaised seigad olid totaalselt mõistusevastased.
Oeh ...

Asi ei olnud ei geneetikas vaid eelkõige selles, et ema seisund, tema mõtted, tunded jne. jne. mõjutab ka sündivat last.

Ma tean juhuseid kus inimene tunneb ennast üksikuna ja tunneb, et teda ei ole kellegile vaja ...
Ta läks siis nii öelda nõia juurde ja seal läbi hüpnoosi selgus, et kui ta viljastati ja tema hing tuli .... siis ta nägi, et ema ja isa magavad. Ning ta tundis, et ta ei ole OODATUD ....

Need pildid olid lihtsalt selleks, et ema psühhika oleks keskendunud ainult positiivsele energiale ja läbi ema jõuaks positiivne energia ka lapseni ....
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimePüh Nov 09, 2008 12:11 pm

Kadri kirjutas:
Edasi liitusin Seitsmenda Paeva Adventistidega.Peab ytlema, et ega kristluses mind mind miski ei hairinud,vastupidi see pakkus nii mondagi hingele ja vaimule.Tooksin valja yhe tahelepaneku kui vorrelda seda mis on adventistid muule kristikule maailmale siis moslemid, kes ainult Koraani jargivad on umbes suhtes.Kuna neil pyytakse ka elada tapselt Piibli opetuste jargi, mitte traditsioonide jargi.
et nad ainult piibli järgi elavad ei ole päris korrektne öelda. neil on veel keegi Ellen G White, keda nad vist prohvetiks vms peavad ja seetõttu loevad nad piibli kõrvale ka tema raamatut (-uid?). nt "Suur Võitlus" - on minulgi olemas aga ma pole seda kunagi lugenud...
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeKolm Nov 12, 2008 8:02 am

tarmo kirjutas:
et nad ainult piibli järgi elavad ei ole päris korrektne öelda. neil on veel keegi Ellen G White, keda nad vist prohvetiks vms peavad ja seetõttu loevad nad piibli kõrvale ka tema raamatut (-uid?). nt "Suur Võitlus" - on minulgi olemas aga ma pole seda kunagi lugenud...

Kas sa tomabad "Suure Voitluse" naol paralleeli haadititega?

Aga Koraani jargi peaks see jutt et see naisprovet sai mingeid ilmutusi siis valejutt olema?? Tegelikult oli tal siiski ka asjalikke motteid.

No mulle tundus kyll, et ikka uuriti Piiblit ja pyyti selle jargi elada.Tehti ka igasuguseid seminare ja loenguid pidevalt.
Aga minu meelest on see raamat "Suur Voitlus" paris hea kristliku ajaloo seisukohalt.See kuidas keskaajal katolik kirik isemotlejaid tagakuisas,nt.lood Jan Husist ja teistest, kes astusid avalikult valja kiriku rumaluse ja omavoli vastu,ning keda selle eest tuleriidale saadeti.Pohimotteliselt jatkub sama tendents ka tanapaeval, mis parata, inimese loomus on ikka sama labi aegade.Muidugi ei saadeta tanapaeval kedagi enam tuleriidale aga ikka pyyab valitsev vaimulikkond "lihtlambaid" oma ohjes hoida ja kui sa siis nende vaateid kritiseerid ,oled kohe polu all Laughing
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitimeKolm Nov 12, 2008 8:35 am

ma nii täpselt seda EGW asja ei tea, seega ei tahaks mingeid täpsemaid hinnanguid anda Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Sponsored content





Teie usuline taust enne islamit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie usuline taust enne islamit   Teie usuline taust enne islamit Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Teie usuline taust enne islamit
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Jargige meie rada ja meie kanname teie patud!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Teised usundid, uskumused, sektid, hadithid..-
Hüppa: