Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Head teod vs suplikatsioonid

Go down 
5 posters
AutorTeade
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 1:01 pm

hajameelselt islamilehti uurides sattusin sellise huvitava asja peale:
kui tahad et koik sinu patud kustuksid, tuleb lausuda 100X yhe paeva jooksul: "subhan allah wa bihamdih"
kui tahad sooritada 1000 head tegu VOI kustutada 1000 pattu, siis lausu 100X "subhan allah"
kui tahad sooritada 10 head tegu JA kustutada 10 pattu siis lausu 10x "Allahuma salli ala nabiyena muhammad salla allahu aleihi wasallam"


11:114 You shall hold the contact prayer at both ends of the day and the near part of the night. The good deeds take away the bad. This is a reminder for those who remember
28:84 Whoever brings forth a good deed, he will receive a better reward than it. And whoever brings forth a sin then the retribution for their sins will be to the extent of their deeds.
18:7 We have made what is on Earth an adornment for them, so that We will test them as to who is better in deeds.


selle loogika jargi oleks nagu mingi lausejupi lausumine vordne "hea TEOGA". Mille alusel peetakse sonu "tegudeks"? Loomulikult on tahtis lausuda head ja palvetada jne. Aga see ei tahenda seda, et ainult palvest piisaks. Vastasel juhul, miks on Jumal rohutanud TEGUDE osatahtsust?

Koraanis oli yks varss, mida hetkel yles ei leia kus oli kritiseeritud neid, kes ei PRAKTISEERI seda mida nad OPETAVAD. Ehk siis sonadest yksi ei piisa. Praktika peab sonu toetama Smile
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 1:55 pm

Ma arvan, et nende lausete ütlemises, kordamises on psühholoogiline aspekt, et Jumal ikka meeles seisaks ja seega oma käitumises ja tegemistes eetiliselt ja usupäraselt käitutakse.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 4:38 pm

Siiri kirjutas:
kui tahad et koik sinu patud kustuksid, tuleb lausuda 100X yhe paeva jooksul: "subhan allah wa bihamdih"

Mis jama ka need inimesed välja ei mõtleks...
Siit võiks siis järeldada, et jood end kurguauguni hundijalavett täis, õgid sealiha, pilkad Jumalat ja teed kõiki muid patte - siis kaagutad terve päeva tuimalt "Subhan Allah wa bihamdih" ja elu on jälle ilus ja täiuslik?

4:108 Nad võivad varjata oma (pahategusid) inimeste ees, kuid nad ei saa neid varjata Jumala ees.

4:112 See, kes tegi patuteo, tegi selle hädaks iseendale. Jumal on ju teadja ja tark.

69:18 Sellel päeval astute te (Jumala) ette ja ükski teie saladus ei jää peitu.

20:110 (Jumal) teab nende minevikku ja tulevikku.

31:23 Kui keegi ei ole jäänud uskuma, siis ära kurvasta tema uskmatuse pärast.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 8:31 pm

katlino kirjutas:
Ma arvan, et nende lausete ütlemises, kordamises on psühholoogiline aspekt, et Jumal ikka meeles seisaks ja seega oma käitumises ja tegemistes eetiliselt ja usupäraselt käitutakse.

Ok, Jumala meelespidamises pole ju midagi halba ja see on Koraaniga taielikus kooskolas. Loomulikult tuleb Jumalat meeles pidada.
Kysimus on selles, et keda jargib see, kes usub et papagoi moodi kordamine tegelikult ka ta patud kustutab?

kas saad pihta, mida ma motlen? Et kui Jumal Koraanis julgustab meid Teda meeles pidama JA haid tegusid tegema, siis asja selline tolgendus, et kordan oma asjad ara ja seelabi olen sooritanud heateod - selline usk paneb inimest vahem pingutama. Milleks tegutseda, kui saab midagi korrutades sama voi veel paremagi tulemuse?

Naiteks heateo sooritamine votab ju aega ja energiat. selleks et sooritada 1000 heategu ja seega teha mitu mitu inimest onnelikumaks, tanulikumaks, aidata neid rasketest olukordadest valja voi tehes teiste elu mugavamaks. Yhesonaga teenida yhiskonda, laheb paris palju aega.

100x millegi korrutamine ei vota palju aega, ei tee teisi inimesi onnelikuks ning see tegevus ei too mitte kellelegi kasu (lausujale ehk niipalju et tal pysis Jumal meeles selle aja jooksul).
Sellise korrutamise julgustamine suunab inimesed passiivseks.
Jumal Koraanis aga julgustab inimesi aktiivselt teiste abistamisest osa votma ja haid tegusid sooritama.

Minu jaoks paistab selline opetus olevat pigem islami yle irvitamine selle sona otseses mottes. Tundub olevat nagu saatana loks , millesse paljud langenud..

Lihtsalt mind on alati pannud imestama nende moslemite kaitumine, kes palvetavad 5x paevas, peavad koigist rituaalidest kinni, samas aga naiteks petavad naist, valetavad, manipuleerivad ja teevad muul moel oma ymberkaudsete elu keeruliseks. Siis ohtul pobisevad oma suplikatsioonid ja usuvad et Jumal seelabi koik nende patud kustutanud on.

Samas kui Koraani jargides peaksid nad heastama oma halvad teod heade tegudega. Ja kui heastamise nimel rohkem tood ja vaeva tuleb naha, siis loppkokkuvotteks on ju mugavam patu tegemisest hoiduda. Loppkokkuvotteks voidab nii heategija kui terve yhiskond tervikuna.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimePüh Nov 09, 2008 11:46 am

Siiri kirjutas:
katlino kirjutas:
Ma arvan, et nende lausete ütlemises, kordamises on psühholoogiline aspekt, et Jumal ikka meeles seisaks ja seega oma käitumises ja tegemistes eetiliselt ja usupäraselt käitutakse.

Kysimus on selles, et keda jargib see, kes usub et papagoi moodi kordamine tegelikult ka ta patud kustutab?

Vahe ongi selles, et see, kes neid lauseid kordab, ei võta seda kui monotoonset lauste kordamist, vaid sellega kaasneb ka sügav hingeseisund, millega kontakt Jumalaga saadakse.

Sama kehtib ka nt tavamoslemite palvetamise kohta. Osad arvavad, et tegemist on mõttetu võimlemisega, teised jälle leiavad asjas sügava mõtte. Sest palvetamises iga lause, iga liigutus omad sügavamat liigutist. Ja selge, et osadele selline palvetamine väga sobib. Kellele see midagi ei anna või kes pole poindile pihta saanud, siis tuleb muidugi oma palvetamise viis leida.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeEsm Nov 10, 2008 3:23 pm

Ma küsin täiesti puhtteoreetiliselt praegu: mida te siis mõtleksite, kui taoline käsk olekski tõesti koraanis olemas, et 100 korda päevas subhaana't lausuda? Smile Kas on võimalik, et siis need inimesed siin, kes praegu vastu on, otsiksid SEL JUHUL teisi väiteid ja seisukohti antud teema osas? Smile

Võibolla me võtame automaatselt osapooli lähtudes ühest vaatepunktist, aga tegelikkuses oleksime suutelised olema palju objektiivsemad ja leidma palju enam pooltargumente erinevate asjade osas?

Ma üldse ei väida, et ma arvan, et me peame taoliseid asju lausuma. Ei arva. Aga tegelikult on võimalik absoluutselt kõige suhtes leida nii vastu- kui ka poolehoid, sõltuvalt sellest, kumba poolt me esindame Smile

Ma nüüd ei tea, kas te saite mu poindile pihta Very Happy

Mulle tärkas see pähe üleüldse sellest praegu, et mäletan, kui imelik tundus minu jaoks esmapilgul koraanis mainitud liigutustega koos palvetamine näiteks. Ma ei näinud sellel pointi ja arvasin, et see on järjekordne traditsioonide väljamõeldis. Niipea aga kui nägin, et selline käsk on tegelikult ka koraanis kirjas, muutus minu kriitika automaatselt vastupidiseks Very Happy Hakkasin nägema, et aga oot oot, võibolla tõesti ongi nii parem ja hakkasin nägema positiivseid külgi selles Very Happy Ja muide panin täpselt sama tähele ka paari teise inimese juures sama teema osas Very Happy:D
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeEsm Nov 10, 2008 3:55 pm

Hannah kirjutas:
Ma küsin täiesti puhtteoreetiliselt praegu: mida te siis mõtleksite, kui taoline käsk olekski tõesti koraanis olemas, et 100 korda päevas subhaana't lausuda? Smile Kas on võimalik, et siis need inimesed siin, kes praegu vastu on, otsiksid SEL JUHUL teisi väiteid ja seisukohti antud teema osas? Smile
seda lugedes meenus selline kirjakoht:

10:15 And when Our clear revelations are recited to them, those who do not wish to meet Us said: “Bring a Qur’an other than this, or change it!” Say: “It is not for me to change it of my own accord, I merely follow what is inspired to me. I fear, if I disobey my Lord, the retribution of a great day!”

Tsiteerin: :
Mulle tärkas see pähe üleüldse sellest praegu, et mäletan, kui imelik tundus minu jaoks esmapilgul koraanis mainitud liigutustega koos palvetamine näiteks.
liigutustega... Rolling Eyes
mina pole ühtegi liigutust kohanud seoses palvetamisega. on vaid kestvad tegevused või asendid nagu põlvitamine, prostrating vms.
ainuke asi, mis liigutuse moodi kõlab on "fell down prostrating" aga ma ei näe, et palve sellest koosnema peaks et end järjepanu maha kukutada Very Happy
milliseid liigutusi sa silmas pead?


Viimati muutis seda tarmo (Esm Nov 10, 2008 4:05 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeEsm Nov 10, 2008 4:02 pm

Koraani salmide korrutamiset. selle mõtekus sõltub ennekõike meelestatusest.
kui neid lihtsalt korrata (ja nt palvehelmestega kordi lugedes) ja samal ajal mõelda millegi muu peale, siis ...

asja mõtekuse mõõdupuuks võiks võtta nt selle, et kas loetakse neid kordi või mitte.
kui sa mõnda Koraani salmi korrutad ja LOED KORDI, siis on asi ikka metsa poole ja tegemist on ebausuga (-arvates, et nt 100ni jõudes nüüd midagi juhtus).
kui sa aga lihtsalt korrutad mõnda mõtet, et "meeleolu tekitada", siis ei pruugi selles midagi valesti olla.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeEsm Nov 10, 2008 4:37 pm

tarmo kirjutas:


10:15 And when Our clear revelations are recited to them, those who do not wish to meet Us said: “Bring a Qur’an other than this, or change it!” Say: “It is not for me to change it of my own accord, I merely follow what is inspired to me. I fear, if I disobey my Lord, the retribution of a great day!”



Oota, et nüüd mida siis? Very Happy:D Et ma olen koraani muuta tahtnud sinu meelest või? Very Happy:D Ma ju ütlesin selge sõnaga "puhtteoreetiliselt" Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeEsm Nov 10, 2008 5:15 pm

Hannah kirjutas:
tarmo kirjutas:


10:15 And when Our clear revelations are recited to them, those who do not wish to meet Us said: “Bring a Qur’an other than this, or change it!” Say: “It is not for me to change it of my own accord, I merely follow what is inspired to me. I fear, if I disobey my Lord, the retribution of a great day!”



Oota, et nüüd mida siis? Very Happy:D Et ma olen koraani muuta tahtnud sinu meelest või? Very Happy:D Ma ju ütlesin selge sõnaga "puhtteoreetiliselt" Very Happy
puhtteoreetiliselt: oleks tädil noku, oleks hoopis onu Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeEsm Nov 10, 2008 5:47 pm

Tsiteerin: :
Ma küsin täiesti puhtteoreetiliselt praegu: mida te siis mõtleksite, kui taoline käsk olekski tõesti koraanis olemas, et 100 korda päevas subhaana't lausuda? Kas on võimalik, et siis need inimesed siin, kes praegu vastu on, otsiksid SEL JUHUL teisi väiteid ja seisukohti antud teema osas?
siin ka tarmo seisukohaga nous - Koraanis ju ei ole sellist kasku..

Tsiteerin: :
asja mõtekuse mõõdupuuks võiks võtta nt selle, et kas loetakse neid kordi või mitte.
kui sa mõnda Koraani salmi korrutad ja LOED KORDI, siis on asi ikka metsa poole ja tegemist on ebausuga (-arvates, et nt 100ni jõudes nüüd midagi juhtus).
kui sa aga lihtsalt korrutad mõnda mõtet, et "meeleolu tekitada", siis ei pruugi selles midagi valesti olla.
vaga hasti oeldud ja taitsa nous. Ise olen ka kordusi kasutanud justnimelt "meeleolu tekitamiseks" ehk siis enese teatud lainele viimiseks.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeEsm Nov 10, 2008 5:50 pm

Aga siis on ju sellistel suplikatsioonidel täiesti mõte olemas, ehk jõudsime teema algusesse tagasi. flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeEsm Nov 10, 2008 6:15 pm

ee... ma pidasin silmas suplikatsioon kui patu kustutaja. Selle mottekuses ma kahtlen.

Suplikatsioon kui meeleolu tekitaja = see tootab loomulikult.

ja siis veel see suplikatsiooni teatud arvu kordi kordamine - selle lugemise ja arvestamisega laheb ju osa tahelepanu juba kordade lugemisele. Mida head see annab ja kui mottekas on?

algse teema pealkiri oli suplikatsioon vs head teod. Ehk siis suplikatsioon kui "hea tegu", mille teatud arvu kordade lugemine "patu kustutab"..
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitimeEsm Nov 10, 2008 9:09 pm

tarmo kirjutas:
Hannah kirjutas:
tarmo kirjutas:


10:15 And when Our clear revelations are recited to them, those who do not wish to meet Us said: “Bring a Qur’an other than this, or change it!” Say: “It is not for me to change it of my own accord, I merely follow what is inspired to me. I fear, if I disobey my Lord, the retribution of a great day!”



Oota, et nüüd mida siis? Very Happy:D Et ma olen koraani muuta tahtnud sinu meelest või? Very Happy:D Ma ju ütlesin selge sõnaga "puhtteoreetiliselt" Very Happy
puhtteoreetiliselt: oleks tädil noku, oleks hoopis onu Very Happy


Hmm....jajah, ok, ma ikka ei selgitanud end piisavalt, nagu kartsingi Smile Sellest ka teisitimõistmised. Püüan uuesti Smile Et siis mõte seisnes selles, et ma ei maininud seda aspekti selleks, et näidata, justkui oleksid koraanis vead Smile Selles on point! Vaid ma mainisin seda selleks, et näidata, et meie objektiivsusel on tihti vead sees Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Head teod vs suplikatsioonid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Head teod vs suplikatsioonid   Head teod vs suplikatsioonid Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Head teod vs suplikatsioonid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Teised usundid, uskumused, sektid, hadithid..-
Hüppa: