Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Mediteerimine & ja pea puhastamine motetest

Go down 
2 posters
AutorTeade
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Mediteerimine & ja pea puhastamine motetest Empty
PostitaminePealkiri: Mediteerimine & ja pea puhastamine motetest   Mediteerimine & ja pea puhastamine motetest Icon_minitimeReede Nov 14, 2008 4:08 pm

Tarmoga oli meil kunagi vestlus sel teemal. vist pogusalt isegi mainitud siin foorumis.

http://uk.youtube.com/watch?v=KJlOZNtarEc&feature=related
Siin on Abraham Hicks video selle kohta. Tema ka ei paista pooldavat pea tyhjendamist motetest.. Kogu aeg meditatsiooni jooksul.

Tema mote oli selline, et me peaksime pyydma suunama oma motteid paremuse poole. Ja kui me seda ei suuda kerge vaevaga, (naiteks mingi eriliselt vastik mote mis ei taha peast kaduda), siis on parem motlemine moneks ajaks vaigistada.

Ja need, kes otsustavad mediteerida mitmeid tunde ja loobuda selleks ajaks motlemisest, on need, kes ei suuda treenida oma motteid. Inimene ei syndinud siia ilma selleks, et vajutada "paus" nuppu Wink Aga paus on parem kui ylesvoolu liikuda (st halbu motteid moelda voi moelda ja tunda negatiivset). Ehk siis lahendus oleks selline et kui hakkad liikuma ylesvoolu, vajutas "paus" nuppu, keerad oma paadi ringi ja liigud edasi parivoolu pidi. See on meditatsioon ja hiljem kui sellega harjud, siis niipea kui meeled vaigistad, paaseb Allikas jutule labi sinu.

Video lopp on lahe, kus raagib sellest, kuidas Esther oli 9 kuud mediteerinud, Abraham oli pyydnud jutule paaseda ja iga kord oli Esther need motted kinni pannud, pidades neid omaenda hyplevateks moteteks.. (monkey-mind).... Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Mediteerimine & ja pea puhastamine motetest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mediteerimine & ja pea puhastamine motetest   Mediteerimine & ja pea puhastamine motetest Icon_minitimeReede Nov 14, 2008 6:29 pm

jah, üsna sarnased mõtted minu kogemustega
nt:
tarmo kirjutas:
ma arvan, et võti sellesse, et üldse saaks korralikult Jumalaga kontakti palve ajal on ühest küljest ka selles, et sa ei peaks vastanduma nendele asjadele, mille kohta sa arvad, et need sind segavad palve ajal.
mul näiteks hakkas üks naaber praegu palve ajal klaverit mängima Very Happy lisaks veel mõnele muule segavale faktorile.
aga ma arvan, et kui meie anname kõik võimaliku endast (oma tänulikkuse, palvetega jms), et kontakti saada Jumalaga, siis annab ka Jumal. ja ma ei arva, et ideaalne vaikus siinjuures üldse oluline on. ei ole ju vaja vaikusele keskenduda Very Happy eriti kui seda pole Very Happy
kontakt Jumalaga on lihtsalt ÜLE nendest kõikidest võimalikest "segajatest" ja sa ei märkagi lõpuks neid / või hakkavad need segajad hoopiski kaasa aitama / või kaovad ära. kui neid "mitte toita oma mõtetega" pidevalt.
lisan ka sellise mõtte, et olukord meie ümber (segajad) ei ole meie enda tekitatud, me ei saa neid muuta, pole mõtet närvi minna, tuleb leppida olemasolevaga ja tänulik olla, mitte vastanduda.

tarmo kirjutas:
ja see "pea mõtetest tühjaks tegemine" ei peaks siinjuures ka eesmärk olema.
see kiiks pärineb kõikjalt mujalt aga mitte Koraanist
eesmärk on ju vastupidine, et Jumal su pea täidaks arusaamisega <- no see lause ei ole kindlasti täiuslik kirjeldamaks seda aga ok. lisaks veel mitmeid tundeid jne.

siinjuures praegu meenus mulle, et ühes (surnust tagasi tuleku) videos (mis ka siin lehel ripub aga see ei olegi tegelikult oluline) kirjeldas üks tegelane olukorda taevas nii:
"...its just you know that you know that you know, just having revelation constantly..." umbes kuidagi nii võiks ju seda olukorda tegelikult kirjeldadagi aga kindlasti ei ole ka see täiuslik ja ei kata kõiki vajalikke nurki.
(toodud tsitaadid siit teemast https://islamifoorum.forum.co.ee/salat-ehk-kontaktpalve-f6/vf-palvetamisest-t96.htm)
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
 
Mediteerimine & ja pea puhastamine motetest
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Tänapäevased õpetajad ja nende õpetused-
Hüppa: