Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Loa küsimine

Go down 
+3
Siiri
tarmo
Margit
7 posters
AutorTeade
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeKolm Märts 11, 2009 10:25 pm

Rahu,
selline küsimus siis, et kas ja kus on Koraani kirjas selline asi, et enne kui naine tahab kodust lahkuda, peab ta mehelt ( või ka isalt) ennem luba küsima. Et just siis kui ta üksinda tahab minna. Ja ka siis kui näiteks meest pole kodus aga näiteks oleks vaja hädasti väljas korra käia (apteegis vm).

Ise pole veel leidnud. Nii, et kui keegi leiab andke teada.

Rahu südamesse.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeKolm Märts 11, 2009 11:29 pm

minu koraani teadmised on õnneks hadititest täiesti puutumata ja seetõttu tean, et sellist asja koraanis ei ole Smile

rahu
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeNelj Märts 12, 2009 12:33 pm

sellist asja Koraanis pole.

Islamis on onneks veel selline tore asi, kus inimene, kes kasib teisel midagi teha, peab olema
1. voimeline seda ka pohjendama vastava toestusega Koraanist
ja
2. see, kel midagi kastakse teha vaitega et see on Jumala kask, peaks enne teo sooritamist ISE JARGI KONTROLLIMA (17:36), kas see on ikka Jumala kask Smile

yldiselt selle kombega olen kursis kyll - sihuke "tore" araablaste tava naise liikumisvabaduse piiramiseks.. Pakun et ebakindlate meeste valjamoeldis, kes kardavad et kui naine liialt valjas kaib, leiab omale uue ja parema mehe.. Seega parem on naist kodus hoida et ta nn paha peale ei laheks.. samas kui mehed ise end sihukese asjaga ei piira.. st naise kaest nemad kyll luba ei kysi enne valjaminekut Smile
kuulsin kunagi yht mosleminaist innukalt raakimas, kus ta valjendas enda seisukohta et naise ainus point siin ilmas elada on meest teenides ja tema elu lihtsamaks tehes. Et naine loodigi mehe jaoks, seega tema elu peab keerlema ymber mehe. Ja kuna naise funktsioon on lapsi toota, siis loomulikult ka ymber laste&majapidamise.. Smile Tore ju kui moni naine sellega nous ja rahul on ja taie hingega asja kallal - lucky man Smile

aga muidu Koraanis on oeldud et mehed ja naised on vordsed ja et neil on teineteisele sarnased oigused ja ka kohustused Smile Lisaks selllele on Koraan vaga selge selles et igayhel on
a) usuvabadus (uskuda mida soovi on)
b) kaitumisvabadus (teha mida tahad ilma teist kahjustamata)
c)kohustus tagada ka teistele need vabadused ja kaitsta teisi ahistamiste eest kui selleks joudu on
d) kohustus otsida abi kui tema suhtes on ebaoiglaselt kaitutud

Sina syndisid siia ilma elamaks OMA elu, tegemaks OMA otsuseid - nii haid kui halbu, oigeid kui valesid. Ja mitte kellelgi pole oigust sinult neid vabadusi votta voi oma tahtmisi sulle peale suruda. St voidakse ju oma arvamust valjandada, aga sundida ei saa Wink See, kas sina seda arvamust kuulda votad, on sinu otsus ja valikuvabadus Smile Inimese vaba tahet tuleb austada Smile

Koraanis on prohvetil keelatud sundida kedagi uskuma voi tema korraldusi jargima Smile Mitte ykski mees ei saa sulle tulla ytlema et neil on suurem voim Jumala poolt antud kui prohvetile Wink hihi
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeNelj Märts 12, 2009 6:33 pm

mina arvan, et mõistlik on nii, et kui naine tahab välja minna, siis ta ütleb oma mehele või isale (emma kummaga ta koos elab), et ta läheb välja. Informatsiooni ja viisakuse mõttes lihtsalt. Tegemist ei ole loa küsimisega vaid viisakusega.
ja kui kedagi kodus ei ole, siis lihtsalt läheb Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeNelj Märts 12, 2009 10:42 pm

See viimane võiks meeste kohta ka käia.. no nii viisakuse mõttes.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeNelj Märts 12, 2009 11:30 pm

aga loomulikult Smile
elementaarne viisakus
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeReede Märts 13, 2009 2:37 pm

tarmo kirjutas:
mina arvan, et mõistlik on nii, et kui naine tahab välja minna, siis ta ütleb oma mehele või isale (emma kummaga ta koos elab), et ta läheb välja. Informatsiooni ja viisakuse mõttes lihtsalt. Tegemist ei ole loa küsimisega vaid viisakusega.
ja kui kedagi kodus ei ole, siis lihtsalt läheb Smile

irw.. aga kas kujutad ette kui mitu korda tuli mul oma mehele selgitustood teha ja pohjendada MIKS ma ei helista talle too juurde kui kodust valja lahen ja ei raporteeri oma lahkumisest, sihtkohast ja eeldatavast tagasituleku kellaajast Smile

huvitaval kombel kui ise toole laksin, ei kippunud tema samuti mulle too juurde helistama ja oma igat liigutust raporteerima Wink

nyyd onneks on maha rahunenud.. aga jah esimesed 2 aastat oli ikka vaidlusi sel teemal Wink

aga see jah normaalne ju kui minemas oled ja teised kodus, siis nagemist ikka oelda ja teada anda et valjas oled... Very Happy
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeReede Märts 13, 2009 10:07 pm

Jah, ega ma ise ka ei mäletanud, et oleks sellist asja kohanud Koraanis. Aga siiski tahtsin kindluse mõttes küsida üle, et ehk keegi teab sellest midagi.

Eks ma arvan ka seda, et see ole siiski vist suuresti ka selle pärast kuskilt võetud, et eks need mehed ole ikka tegelt suht ebakindlad ja kardavadki, et naine mõne parema leiab. Ja seetõttu ka sellist asja nõuavad, et teatada/küsida ennem kodust lahkumist (luba).

Mingis mõttes ma arvan, et see on tegelikult isegi ju kena. Ses suhtes, et sa näitad siiski sellega mingisugust austust oma abikaasa suhtes üles niiviisi. Et sind ikkagi huvitab, mis tema arvab ning et ta siiski teaks, et sa ei tegele mingite kahtlaste asjadega. Et ega see ju sul tükki küljest ei võta ning samas kui see hoiab kõik õnnelikud, siis milleks selle üle kakelda. Ikka rahu ja kannatust.

Muidugi teine asi on ka see, et kas ka mees oma käikudest sulle teada annab, no ma pole päris kindel, et kas see oleks üldse vajalik. Ma arvan, et lõpuks tüütaks lihtsalt põhimõtteliselt ära, kui ta igat väiksemat liigutust mulle raporteeriks. Ma saan aru pealegi seda, et mõned mehed lihtsalt tahavadki veidi rahu ka saada.. mitte et naine pidevalt ta kallal näriks. No ja ega naistele see ka ei meeldi. Rahulikult ja mõistusega ikka kõike.

Sellest koduperenaisest nii palju, et kui ikkagi naine tööl ei käi (ükskõik mis põhjusel siis.. no välja arvatud haigus ehk vms), siis peaks ta ju siiski mingit tööd ikkagi tegema. Et ei oleks nii, et mees rassib pikad päevad tööl ja naine vahib samal ajal päevad läbi teleka ees ja närib krõpsu. Poleks ju eriti loogiline ja pealegi ei tahaks sellist naist mitte ükski mees. (ma vähemalt arvan nii). Et siis olekski naise töö kodu ja laste eest hoolitsemine. Ja kui mees tuleb õhtul koju töölt ning kodu on korras ning puhas ning lapsed korras ja puhtad ning armastusega valmistatud toit pliidil ning naine samuti end mehe jaoks korda sättinud, siis ma arvan, et selle mehe armastus naise vastu püsib ning kasvab veelgi. Vastupidiselt (kodu räämas jm) tekiks ka vastupidine efekt. Nii, et ma ei arva, et olla koduperenaine on midagi sellist, mis oleks mõttetu. Vastupidiselt võiks olla see sinu (naise) üks tähtsamaid osi elus, sest kõik on omavahel seotud. Armastus, abielu, lapsed, kodu, puhtus...


Rahu ja armastust!
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeReede Märts 13, 2009 10:52 pm

nõus Smile
aga on ka muid pere formaate. ja nad kõik on ok omal kohal.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeLaup Märts 14, 2009 1:19 am

nujah, eks ta ole, et mis kellelegi sobib. Mina hindan korgelt oma isiku- ja liikumisvabadust. Mulle ei sobi kui keegi tuleb ja hakkab mulle piire seadma - esiteks, kes on andnud piiride seadjale selleks oigused? ja teiseks, iga inimene synnib siia ilma selleks et teha ise omad valikud - head ja vead ja siis neist vastavalt oma suutlikkusele oppust votta.

Autol on hea ja ohutu olla garaazhis. Aga autot ei ehitatud mitte selle jaoks et see garaazikaunistus oleks vaid selleks, et sellega ringi liikuda. Jah, see on ohtlik; jah, auto voib paris katki minna ja ometigi ei takista autojuhti see teadmine autot kasutamast..

Tsiteerin: :
Mingis mõttes ma arvan, et see on tegelikult isegi ju kena. Ses suhtes, et sa näitad siiski sellega mingisugust austust oma abikaasa suhtes üles niiviisi. Et sind ikkagi huvitab, mis tema arvab ning et ta siiski teaks, et sa ei tegele mingite kahtlaste asjadega. Et ega see ju sul tükki küljest ei võta ning samas kui see hoiab kõik õnnelikud, siis milleks selle üle kakelda. Ikka rahu ja kannatust.

Austus.. njaa... aga kuidas oleks abikaasa austus minu suhtes. Mis sisaldab endas minu vabaduste ja oiguste austamist ja mitte nende piiramist? Smile Kas austus tahendab seda et yhe oigused jalge alla tambitakse selleks, et teise kahtlustav ja usaldamatu meel saaks rahu? Voi tahendab austus seda, et mees austab muuhulgas ka naise oigust olla tema ise ja elada oma elu nii nagu ta seda soovib, armastades ja austades teda sellisena nagu ta on ja lubades tal elada oma elu ja teha oma valikuid?

Miks peaks minu mees arvama et ma tegelen kahtlaste asjadega? Mis pagana parast peaks talle yldse selline mote pahe tulema? Koraanis on selline varss, mis ytleb:

49:12 O you who believe, you shall avoid any suspicion, for even a little bit of suspicion is sinful. You shall not spy on one another, nor shall you backbite one another; this is as abominable as eating the flesh of your dead brother. You certainly abhor this. You shall observe GOD. GOD is Redeemer, Most Merciful.

Seega kahtlustamine on patt. See on pohimotteliselt ju nn "saatana sosistamise" kuulda votmine, mis tekitab pahe kubinal negatiivseid motteid, tundeid ja muudab ka kaitumise halvemaks. Tekitab lihtsalt mottetuid tylisid mittemillestki. Ja syydlane on raudselt see, kes on andnud jarele oma kahtlustele, millele tal toendusmaterjali tuua pole.

Ei, tykki kyljest ei vota, aga mulle isiklikult ei sobi selline asi. Minu jaoks on see yks kontrollfriikluse valjundeid, mida ma kohe yldse ei kannata Wink Eriti veel kui selle sisteemiga kaasa lahed ja siis vahel unustad mehele helistamast too juurde et "lahen nyyd lapsega parki" voi et "lahen 5 minutiks poest piima tooma" ja parast sellest nihuke draama keeratakse kokku kuidas teda kui meest yldse ei austata.. noh pohimotteliselt nii et annad sorme *(pyyad olla viisakas ja kena) aga voetakse terve kasi. ja siis veel ollakse pahased, kui tervet katt ei taheta ikka anda.. Lihtsalt teatud kommetel on tendents aja jooksul voimenduda.. Aga jah, praeguseks meil sel teemal absoluutselt vaidlusi ei ole. Mees on ara harjunud, et mina ei raporteeri oma kaikudest, on parajalt rohkem usaldavamaks muutunud (endaga ja oma kahtlustavate motetega tood tehes ja voideldes).. samas kui molemad kodus oleme ja siis vaja valja minna, siis loomulikult anname teada, mitte ei kao niisama vaikselt ara Smile

Tsiteerin: :
Muidugi teine asi on ka see, et kas ka mees oma käikudest sulle teada annab, no ma pole päris kindel, et kas see oleks üldse vajalik.
no aga kuhu austus jaab?
ega see ju naisegi puhul vajalik pole Wink nagu eelnevalt juba mainisin - mottetu tegevus igast liigutusest raporterida. Ja mehed-naised on koraani jargi vordsed nagunii. seega pole motet neid jagada eri leerideks Smile kui just asi synnitamist ja rinnaga toitmist ei puuduta Smile sest minuteada sellega veel mehed hakkama ei saa Smile
Tsiteerin: :
Sellest koduperenaisest nii palju, et kui ikkagi naine tööl ei käi (ükskõik mis põhjusel siis.. no välja arvatud haigus ehk vms), siis peaks ta ju siiski mingit tööd ikkagi tegema. Et ei oleks nii, et mees rassib pikad päevad tööl ja naine vahib samal ajal päevad läbi teleka ees ja närib krõpsu.
irw Smile noh lastega kodus olles seda juba naljalt ei juhtu Smile ainult lastega tegelemine (ilma majapidamistoodeta) on oma olemuselt juba taiskohaga too. Selle ameti nimi inglismaal on nanny ja see on paris hasti tasustatud too oma kindlate tooaegadega Wink teine amet, mida lastega kodusolev ema tavaliselt teeb on cleaner/housekeeper/cook ja see on vahemalt poole kohaga amet.


Tsiteerin: :
Et siis olekski naise töö kodu ja laste eest hoolitsemine. Ja kui mees tuleb õhtul koju töölt ning kodu on korras ning puhas ning lapsed korras ja puhtad ning armastusega valmistatud toit pliidil ning naine samuti end mehe jaoks korda sättinud, siis ma arvan, et selle mehe armastus naise vastu püsib ning kasvab veelgi
njaa Wink eriti lahe oleks see kui mees ka seda toona vaartustaks Smile tihti (mitte koigi puhul, tean piisavalt erandeid)kipub asi olema nii ,et meeste suhtumine on selline et nemad kaivad tool ,teenivad raha ja naine logeleb niisama kodus ja puhkab lastega (irw, termin "lapsePUHKUS" on raudselt eluvooraste meeste leiutis, kes ise kunagi yksi lastega pikemalt olema pole pidanud). Ja see tottu on ainult oiglane, kui mees tuleb koju nagu hotelli, saades taisteenuse koristamise, kokkamise ja teab veel mille naol. Loomulikult tahab selline mees kodus puhata parast rasket vasitavat toopaeva - naine lasku samas vaimus edasi - ta ju paev labi kodus puhanud, irw Wink

see on ju ammu teada et kui naine viskab end diivanile pikali, siis on ta lihtsalt laisk. Aga mees, kes end pikali viskab, on vasinud Wink Kui naine on tugevasti ylekaalus, siis on ta paks/rasva lainud, sama suur mees aga soliidne Wink Jne Smile

minu arust on normaalne et abielumees teeks abielus olles samu asju majapidamises mida ta tegi enne abiellumist (naine ei vordu minu arusaamise jargi koka ja koristajaga.. ei syndinud meist, naistest, keegi poll ees, tolmuhari yhes ja triikraud teises kaes). Seega mingil maaral (naiteks enda omade, aga vahet pole tegelt kelle) pesude pesemine, kuivama panek, triikimine, kappidesse toppimine, koristamises ja kokkamises kaasa loomine voiks kuuluda siiski ka mehe poolse panuse hulka mis ta pereellu panustab toost vabal ajal.. Tool kaivad naised teevad seda muideks nagunii Smile

Abielu voiks elu lihtsamaks teha selle arvelt et mitmeid asju ei pea yksi tegema vaid saab teatud asju jagada, muutes elu selle vorra lihtsamaks Wink Ja kuidas muidu teineteise tegemisi rohkem vaartustada osata kui endal antud vallas kogemus puudub?
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeLaup Märts 14, 2009 1:40 am

Tsiteerin: :
naine samuti end mehe jaoks korda sättinud, siis ma arvan, et selle mehe armastus naise vastu püsib ning kasvab veelgi. Vastupidiselt (kodu räämas jm) tekiks ka vastupidine efekt

kas naine peaks end sattima mehe jaoks et mehe armastus pysiks? Mina olen omade kogemuste ja jareldustega nii kaugele joudnud et
*kui pyyad teha asju teiste jaoks eesmargiga saavutada teatud tulemus(mehe armastus), siis jaab see tulemus tihtipeale tulemata.
*kui teed midagi teise jaoks ilma midagi vastu soovimata (nt armastust), siis toob elu kaasa yllatusi

* enese sattimisel on mote sees, kui seda teha enese jaoks, oma enesetunde tostmiseks. Tulemuseks on roomsam naine, roomus naine aga on kordades kylgetombavam kui depressiivne voi meeleheitlikult teisele meeldida pyydev

*kodu koristamisel on mote sees kui ise soovid elada puhtas majas. Teise inimese jaoks (kui ise suurt ei hooli) koristamine on sama hea kui enese vagistamine.. Kui soov lahtub endast ja eesmargiga endale roomu valmistada, siis lendab too kah joudsamalt ja koik saab kiiremini tehtud, emotsioonid on positiivsemad.

* defineeri "raamas" Smile Nt paartuhat aastat tagasi oli puhtusel hoopis teine tahendus kui tanapaeva antibakteriaalses maailmas Wink muldporandaid paris tolmuvabaks ei saadudki.. Aga tanapaeval moni tolmu nahes vaat et minestab..
*tihti peale on raamas kodu indikaatoriks et seal elavatel inimestel on kusagil mingi blokk peal - energia ei liigu vabalt. (depressioon ja sellest tulenevad hadad nagu jouetus, energiapuudus, suutmatus keskenduda jne on yks laiemalt levinud pohjuseid) Seega ei ole joudu/tahtmist/viitsimist seda asja ette votta. Neil kel on raha, palkavad koristaja Wink


*loomulikult on meeldiv tulla korras koju. samas jallegi kui panna kodukord esiplaanile ja veel niivord et see mehe armastust naise vastu kahandaks, siis paistab et sel mehel on vildakad prioriteedid. Aga voib-olla see mees abielluski naisega pohjusel et ise ei viitsinud kodu korras hoida ja siis nii-oelda muretses omale koduroboti.. Tyhja sest hingesugulusest, peaasi et maja korras oleks ja naine kena valja naeks.. Pinnapealne vark.. Kodu korrashoid ei vota veel nii palju aega - see monest minutist mone tunnini voib varieeruda aga naise valine ilu kaob ykskord.. ja siis tuleb otsida noorem ja ilusam.. Kel juhtumisi ka rohkem energiat kodu korrastamiseks Wink hahahahaaaa Very Happy

Aga eks ta ole hukka moista on alati lihtsam kui moista. Kritiseerida on lihtsam kui kaed kylge lyya ja oma jouga abiks olla lol!
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimePüh Märts 15, 2009 10:25 pm

Tuline vastuhakk. Ja tegelikult on ju sul ka täiesti õigus neis asjus. Ja ega ongi nii, et IGAÜHELE sobib erinev asi. Ja mis ühe jaoks on normaalne võib teise jaoks olla täiesti eba. Ja seetõttu elavadki kõik pered (muidugi kõik invidiviidid seal veel lisaks eraldi) erinevat elu. Ükski pere pole ju teisiega käitumuslikult sarnane ja seepärast peabki lihtsalt mõistma ning mitte ainult kohut mõista, mida tõesti on väga kerge teha. Ja eks ole tõesti ju palju sellist saja nähtud, et no, et meie peres on nii aga meie peres naa. Nagu oleks siis üks teisest parem, pole ju. Nad lihtsalt on ERINEVAD ja selles peitubki võlu.

Tsiteerin: :
Tsiteerin::
naine samuti end mehe jaoks korda sättinud, siis ma arvan, et selle mehe armastus naise vastu püsib ning kasvab veelgi. Vastupidiselt (kodu räämas jm) tekiks ka vastupidine efekt

kas naine peaks end sattima mehe jaoks et mehe armastus pysiks?
Ei ma ei arva, et naine peaks lihtsalt selle jaoks end sättima, et mehe armastus püsiks. Ma tegelikult mõtlesin (kuigi ma tean,et kirjutasin hoopis teisiti.. no juhtub), et naine sätiks end tegelikult siiski end iseenda jaoks ikka kõigepealt, et ta ise tunneks hästi ja ilusana ning siis kui ta ise tunneb endaga rahulolevana alles pärast seda võib ta ka mehele head teha. Sellest olen küll aru saanud, et kõigepealt pead ikka ise end hästi tundma enne kui kedagi teist võiksid õnnelikuks teha. Armasta end ja sa armastad maailma.

Tsiteerin: :
loomulikult on meeldiv tulla korras koju. samas jallegi kui panna kodukord esiplaanile ja veel niivord et see mehe armastust naise vastu kahandaks, siis paistab et sel mehel on vildakad prioriteedid. Aga voib-olla see mees abielluski naisega pohjusel et ise ei viitsinud kodu korras hoida ja siis nii-oelda muretses omale koduroboti.. Tyhja sest hingesugulusest, peaasi et maja korras oleks ja naine kena valja naeks.. Pinnapealne vark.. Kodu korrashoid ei vota veel nii palju aega - see monest minutist mone tunnini voib varieeruda aga naise valine ilu kaob ykskord.. ja siis tuleb otsida noorem ja ilusam.. Kel juhtumisi ka rohkem energiat kodu korrastamiseks

Asi pole ju nii siiski mõeldud, et naine on justkui mingi kodurobot. Ma mõtlestin pigem seda, et ka naine teeb mingit tööd siiski ning ega ma eriti ei taha küll uskuda, et kodus kus tolmurullid ning muud kollid võtavad võimust, võiks midagi eriti harmoonilist olla/toimuda. Vähemalt mina ei tunneks küll end seal eriti hästi. (muidugi on teisi keda see absoluutselt ei huvita, kas kodu on puhas või mitte). Kõigil on erinevad standardid. Ja ma tõesti ei ütleks, et ma mingi eriline puhtusefriik nüüd ka oleks, lihtsalt kord on meeldiv ning pärast koristustöid on alati hea olla (väsinud kuid hea), silm puhkab (alati ei pruugi see kord küll kesta väga kaua, no nii umbes 5 min ehk, kuid... Smile )

Jah, tõesti on väline ilu väga ülehinnatud, kuid kahjuks on see nii nagu ta on. Ja see tähendab, et see on siiski oluline, kas või kõige vähimalgi määral. Ja kas tõesti tahad sa väita, et sul on absoluutselt ÜKSKÕIK, mida su mees kannab? Ma ei tahaks seda uskuda, ning ma ei usu ka et ka temal sellest täiesti ükskõik on mida sina kannad. Kas siis vanu dressipükse, milledes võib küll mõni auk olla, kuid oi kui mugavad nad on, või siis hoopis mingit kena kleiti, mis ei pruugi nii mugav kanda olla, kuid sa näed lihtsalt selles nii superhea välja?! Ma pakuks et 95% (kui mitte päris 100) oleks minuga nõus, et pigem võiksid sa seda kleiti kanda. Muidugi kui sa ISE tahad hea välja näha. Wink


Aga nii nagu ma alustasin ma ka lõpetan. Kõik on väga individuaalne ja kõigile sobivad erinevad asjad. Ühele meeldivad õunad, teisele kirsid ja kolmas vihkab puuvilju. Aga kõigil on õigus oma arvamusele ning keegi neist pole seepärast teistest halvem.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeEsm Märts 16, 2009 1:12 am

Margit, kuidas on sinul lood isaga/mehega ja selle teatamisega?
Või uurid niisama?
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeEsm Märts 16, 2009 1:22 am

Tsiteerin: :
Tuline vastuhakk.
hihi Very Happy tuli miski tuline vastuhakutuju peale Wink
Tsiteerin: :
Sellest olen küll aru saanud, et kõigepealt pead ikka ise end hästi tundma enne kui kedagi teist võiksid õnnelikuks teha
tapselt Smile
Tsiteerin: :
et kodus kus tolmurullid ning muud kollid võtavad võimust, võiks midagi eriti harmoonilist olla/toimuda.

vaga voimalik muideks Smile harmooniline suhe on ikka inimeste vahel ju. ja kui just koos pole mingi ylisegadusearmastaja ja korrafriik (need kaks yldjuhul labi ei saa hasti pikemalt), siis on koik voimalik. Koik soltub inimeste prioriteetidest. Kes naeb enda korval teist inimest ja kes eelistab tahelepanu poorata tolmurullile.. Kui otsitakse armastust, siis leitakse see kus iganes ka ei olda (ja tolmurulli ei pane suures armastuses tahelegi). Kui otsitakse vigu, siis neid leiab samuti alati ja igayhe juurest Smile Ka koikse suurema puhtusefriigi majast voib kuskilt leida mone tolmurulli.. Paris iga nurgatagust ei loo keegi laikima Wink

irw Smile aga muidu piisab paarist pisikesest lapsest et sellisest asjast suht kergelt reaalsus saaks Smile

tegelikult on nii et paljud asjad kujuenvad valja alles koos elades aja jooksul.. Mul olid enne abiellumist hoopis teistsugused ideed ja ideaalid. Osad neist on ikka kapitaalselt muutunud olude sunnil.. jalle kogemuse vorra rikkam Smile

Tsiteerin: :
Ja kas tõesti tahad sa väita, et sul on absoluutselt ÜKSKÕIK, mida su mees kannab? Ma ei tahaks seda uskuda, ning ma ei usu ka et ka temal sellest täiesti ükskõik on mida sina kannad. Kas siis vanu dressipükse, milledes võib küll mõni auk olla, kuid oi kui mugavad nad on, või siis hoopis mingit kena kleiti, mis ei pruugi nii mugav kanda olla, kuid sa näed lihtsalt selles nii superhea välja?! Ma pakuks et 95% (kui mitte päris 100) oleks minuga nõus, et pigem võiksid sa seda kleiti kanda. Muidugi kui sa ISE tahad hea välja näha.
mul toesti ei ole oma mehe riietusstiilile midagi ette heita Smile seega teda teades voin taitsa rahus oelda et ykskoik mida ta kannab Wink ja ise kannan justnimelt riideid, mis on mugavad. ebamugavaid riideid ei kanna ka siis mitte kui need ilusad on Wink sest nad on ebamugavad. Ma lihtsalt ei ostagi selliseid. Milleks raisata raha ebamugava ja ilusa asja peale, kui veidi otsides ja ringi liikudes leiab vaga suure toenaosusega mugava ja ilusa Smile Ja kuna mu garderoob koosneb ainult mugavatest riietest, mis mulle meeldivad(ja kui mulle meeldib, siis vahemalt enda arust naen neis hea valja), siis suht kama, mida sealt omale selga viskan Smile

igayks on erinev jah Wink lahe ju Smile
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeEsm Märts 16, 2009 5:10 am

mina arvan antud teema kohta seda et see loa kysimine on lihtsalt viisakuse asi.Eks normaalne mees ikka lubab ka.mina onneks valja minekuks luba kysima ei pea Very Happy kuna mees teab niikuinii et kain iga paev valjas jalutamas ja poes kui me just koos kuhugi ei lahe.Riietuse kohta nii et mehe poolt ilu ja minu poolt praktilisus kuna kodus mul teenijaid ei ole.Onneks mulle kodused tood/fyysilised tood meeldivad,saab nii pingeid maandada.
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeEsm Märts 16, 2009 2:18 pm

tarmo kirjutas:
Margit, kuidas on sinul lood isaga/mehega ja selle teatamisega?
Või uurid niisama?

Tegelikult juhtus mul selline küsimus lihtsalt tulema mõttesse. (või kui juhuslik tegelikult see oligi?!) Pole kunagi sellist loa küsimist olnud. Olen siiski eestlane ja eurooplane, mitte mõnes islamiriigis kasvanud. Nii, et vaba elu.
Aga hetkel mingil määral sellised arutlused ka käivad. Miks jne...

Püüan mõista ka teisi ja mitte olla nii jäärapäine ses suhtes.
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeEsm Märts 16, 2009 2:30 pm

Tsiteerin: :
tegelikult on nii et paljud asjad kujuenvad valja alles koos elades aja jooksul.. Mul olid enne abiellumist hoopis teistsugused ideed ja ideaalid. Osad neist on ikka kapitaalselt muutunud olude sunnil.. jalle kogemuse vorra rikkam

Selles võin sinuga 100% nõustuda. Sa arened ja olud muutuvad ning arusaamad muutuvad. Miski pole tegelikult sama, mis see oli varem. Enda peal võin väita, et see, kes ma olin ja mis ma tegin ning mis ma mõtlesin, kui olin 18 (või isegi 22) pole enam paljuski paljuski see, kes ja mis ma olen täna. Kõik on nii erinev. Ja see ongi kõige põnevam. On ju arenevat lastki nii nii huvitav jälgida ning panna tähele kõiki neid uusi asju, mida ta iga päev juurde õpib. Meie peame lihtsalt enda jälgijad olema. Huvitugem omi tegemistest ning arenemistest. Lihtsalt rõõm!


Tsiteerin: :
mul toesti ei ole oma mehe riietusstiilile midagi ette heita Smile seega teda teades voin taitsa rahus oelda et ykskoik mida ta kannab Wink ja ise kannan justnimelt riideid, mis on mugavad. ebamugavaid riideid ei kanna ka siis mitte kui need ilusad on Wink sest nad on ebamugavad. Ma lihtsalt ei ostagi selliseid. Milleks raisata raha ebamugava ja ilusa asja peale, kui veidi otsides ja ringi liikudes leiab vaga suure toenaosusega mugava ja ilusa Smile Ja kuna mu garderoob koosneb ainult mugavatest riietest, mis mulle meeldivad(ja kui mulle meeldib, siis vahemalt enda arust naen neis hea valja), siis suht kama, mida sealt omale selga viskan

See riiete jutt oli tegelikult rohkem üldisemalt ja mingite suht suvaliste näidete põhjal loodud. Wink
Aga tõesti, see on parim, kui mugavus=iluga. Smile Ega mulgi neid ebamugavaid riideid midagi pole. Ega ma ikka ei kannaks küll ka neid. Samas ei tahaks väita, et need just ka vanad dressid vaid oleksid. (mul polegi dresse.. Very Happy) Püüan lihtsalt ka leida neid asju, mis näeksid välja kenad ja samas oleks ka seljas mugavad. Nagu sinagi. Smile Ja ma arvan, et kvaliteetsete rõivaste puhul võiks ehk peaaegu väitagi, et mugavus=iluga. Igatahes. Smile


Rõõmu, pidevat arenemist ning armastust kõiges!
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeTeis Märts 17, 2009 10:48 pm

Thank God i'm single!!!!! Shocked Pärast neid jutte siin, arvatavsti veel pikaks ajaks...
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeKolm Märts 18, 2009 1:38 am

hahahahaha Very Happy Smile Ega sa siis omale mingit hullu ei pea valima Wink vali moni normaalne inime Wink Smile ahahahhahaha
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeKolm Märts 18, 2009 3:56 am

ma olin abielu alguses hadas mehe ylihoolitsusega,ostis mulle mulle mingi hirmkalli firmariide.Aga kahjuks oli see mulle paar numbrit suur.Kuid mis parata, see olevat olnud viimane eksemplar ja talle nii meeldinud.Kuna olin rase sel hetkel, siis kulus see isegi marjaks ara. Very Happy


Viimati muutis seda Kadri (Kolm Apr 01, 2009 4:55 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeKolm Märts 18, 2009 9:00 pm

Hannah kirjutas:
Thank God i'm single!!!!! Shocked Pärast neid jutte siin, arvatavsti veel pikaks ajaks...


Heh.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Ega ju asi pole tegelikult nii hull midagi. Võib vaid nii paista sulle ehk Wink Sul veel aega otsida/oodata seda õiget. Smile

Armastust iseenda ja kõigi teiste vastu!
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitimeNelj Märts 26, 2009 8:14 pm

"5 minutiks piima järele" või "tunniks lastega parki"-stiilis teatamistel ei näe ka mina mingit mõtet. Enda vabadus tuleb säilitada, nõustun täpselt Siiri väitega, et selliste järeleandmistega võetakse alguses sõrm, siis terve käsi.
Kuid ei tuleks unustada, et tegu on ikkagi kahe seotud inimesega, nii et kui ntx terve päev eemal viibitakse, on täiesti normaalne ka sellest teatada. Kui inimene armastab siis ta ka muretseb, kuhu teine nii kauaks jäänud on Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Loa küsimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loa küsimine   Loa küsimine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Loa küsimine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: