Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Süda musklisse

Go down 
5 posters
AutorTeade
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimePüh Apr 19, 2009 11:19 pm

Salam,

Seekord tahan teiega jagada minu suurt vaimustust rattasõidust ja muidugi on teil võimalus mu selle suvist progressi facebooki vahendusel järgida Very Happy

Ok, nüüd asja juurde. Nimelt, ma hakkasin rattasõiduga tegelema kaks suve tagasi koos oma 55a emaga. No meil tavaline ring oli alguses u 15 km ja nüüd on tavaks 30km ring ära teha (kuigi mina olen ka 60 km ringe teinud, kui mõned koogid ja tordid vahepeal sisse õgitud). Põhipoint on aga selles, et kui ema hakkas rattaga sõitma, olid tal aastakümneid südamerütmi häided olnud. Ja paar kuud peale suhteliselt head rattatrenni, kus me kõik ilusti vormi saime ja lihased pingule, kadusid emal südamerütmi häired ning pole siiani tagasi tulnud. Eks süda on nii samuti lihas. Kui ei treeni läheb nõrgaks ning kui treenid läheb ka süda 'musklisse', no igatahes tugevaks.

Nii et kevad käes ja treenima. Kui mitte välist, siis vähemalt sisemist poolt. Pealegi tulevad sporti tehes alati head ideed, sest aju saab ju rohkema vere kaudu rohkem hapnikku.

flower

P.S.: Ja kujutage vaid ette, kui musklis peab selle pisikese kiisu süda olema (vt vasakule), et niimoodi tundide viisi panna... Crying or Very sad vist peaks talle ka puhkust lubama..
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimePüh Apr 19, 2009 11:33 pm

Tsiteerin: :
Pealegi tulevad sporti tehes alati head ideed, sest aju saab ju rohkema vere kaudu rohkem hapnikku.

salaam,

milline oli viimane hea idee, mis sul sporti tehes tekkis, mida oled valmis jagama? Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeEsm Apr 20, 2009 3:55 am

Jah mina olen ka tahelepannud et ka lihtsalt jalutades tulevad head motted.Kui just mitte geniaalsed mottevalgatused Laughing siis nii monedki sassis solmed saavad lahti harutatud.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeEsm Apr 20, 2009 10:26 am

[quote="tarmo"]
Tsiteerin: :
milline oli viimane hea idee, mis sul sporti tehes tekkis, mida oled valmis jagama? Smile

Salam, tead ega minu mõtted teab mis tähelepanuväärsed pole. No näiteks viimased kuud olen ma vaid oma artikli kallal töötanud ning kui värske õhu kätte minna ning nati vereringet ka keerutada, siis, ma võin uhkusega öelda, sünnivadki 'minu teaduspärlid'.

Näiteks, eile jõusid mulle lõpuks kohale, kuidas saab ilusti omavahel siduda identiteeti ja rõivastust. (See lõplik arusaam tuli kusagil 16. ja 17. km vahel) Mul hetkel artikli teemaks Araabia naiste riietus ja naiste sotsiaalsed identiteedid ehk kuidas nad näevad/tunnetavad end erinevates elu valdkondades (nt identiteet emana, identiteet moslemina, identiteet emiraatlasena ja identiteet professionaaline tööelus). No ja vot see viimane kutsubki esile erinevate identiteetide konflikti (naine vs ärijuht näiteks) ning minu roll ongi uurida, kuidas nad tasakaalustavad oma eri identiteete ning milliseid strateegiaid nad kasutavad, et oma osasid alasurutud (või diskrimineeritud) identiteete kaitsta või parandada. Ja muidugi keedan ma kogu selle pudru ja kapsad veel riitusega ehk sellega, milliseid tähendusi naised oma riietusele omistavad, ehk siis minu kontekstis must abaya kui professionaalne tööriietus ning selle seos professionaalse identiteediga. No näiteks, läänes naised püüavad tööelus võimalikult mehelikud välja näha, et neil hästi läheks. Sellist strateegiat Araabia naistel pole. Must abaya on jube visuaalselt suures kontrastis valge ghandura või lääne riietusega. Samuti on moslemi naistel keelatud olla mehine või imiteerida meeste viise, käitumist, rääkimistiili või riietust. Seega vähe sellest, et Araabia naisi tööelus kordades rohkem diskrimineeritaske, kui Lääne naisi, on neil ka vähem strateegiaiad, et tööelus edukad olla.

See artikkel on tegelt juba otsapidi sees teadusajakirjas "Gender in Management: an International Journal" ja Insha Allah see varsti (peale minu parandusi) ka avaldatakse.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeEsm Apr 20, 2009 1:01 pm

kõlab huvitavalt.
pane link kui ilmub. Smile



Tsiteerin: :
Samuti on moslemi naistel keelatud olla mehine või imiteerida meeste viise, käitumist, rääkimistiili või riietust.
kes neid keelab?
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeEsm Apr 20, 2009 3:04 pm

rattasoit on taiega vahva tegevus Smile ise olen viimasel ajal hakanud tegelema kondimisega. Selles mottes et kohe teadlikult, suht kiire tempoga Smile Ilmad laksid lihtsalt nii ilusaks et kahju toas istuda. Ohtuti tuleb ara nii 3-15 km ohtu jooksul ,olenevalt kui vasinud paevastest jantimistest olen Smile

Tsiteerin: :
Seega vähe sellest, et Araabia naisi tööelus kordades rohkem diskrimineeritaske, kui Lääne naisi, on neil ka vähem strateegiaiad, et tööelus edukad olla.

see on tegelikult taitsa huvitav kuidas see niimoodi valja on kujunenud Smile Naiste kaes on tegelikult paris head voimalused ja suur voim: laste kasvatus Smile Milliseks kasvatad oma pojad&tytred, selliseks kujuneb vastava polvkonna olukord kah.. Alustada tuleb iseendast, oma motlemise &kaitumise muutmisest. Selle tulemusena muutuvad lahikondsed. Need, kes iseenda yle kontrolli saavutavad, on koige voimsamad inimesed siin ilmas yldse. Meistrid. Prohvetid. Sonumitoojad Smile Need inimesed inspireerivad sadu ,tuhendeid, miljoneid. Mitte oma peale surudes. Vaid oma olekuga& eeskujuga teisi inspireerides Smile

Omadest kogemustest olen joudnud jareldusteni et diskrimineeritakse seda, kes laseb end diskrimineerida. Ja laseb see kellel on hirmud. Hirm - see on see, mis hoiab inimest tagasi. Hirm teiste inimeste (just inimeste, sest Jumal on Koige Halastavam, Koige armulisem, koige andestavam Smile ) ees.. Ja seda hirmu kasutatakse ara. Smile Koige raskem on oma hirmudest voitu saada, ja toepoolest, araablaste yhiskond on paris korralikult hirmutamise-pohine. Siiski usk Jumalasse oleks nagu voti hirmudest vabanemiseks. Need kes on tahtnud, on ka saanud Smile Sest ka araabia maailmas on naisi, keda ei diskrimineerita, kellel on voimu ja kes on edukad? Mis on nende saladus? Very Happy

Teine huvitav aspekt araabia maailmas on justnimelt see jame piir, mis on tommatud meeste-naiste vahele. Vaatamata sellele, et Koraanis nende vordsust on mainitud, pyytakse sealkandis neid lahutada nii palju kui voimalik - koolides, palvekohtades, isegi kodudes (kui moni vooras kylla tuleb). Ma olen taiesti kindel,et hingel pole sugu. Ja et tegelikult on oma pohiolemuselt (vaimselt) mehed ja naised samamoodi yhtemoodi nagu mustanahalised, valgenahalised ja asiaadid Smile See looks nagu valiselt kontrasti, millesse jaavad kinni need, kes ei viitsi syveneda inimese olemusse Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeEsm Apr 20, 2009 3:07 pm

Kadri kirjutas:
Jah mina olen ka tahelepannud et ka lihtsalt jalutades tulevad head motted.Kui just mitte geniaalsed mottevalgatused Laughing siis nii monedki sassis solmed saavad lahti harutatud.

Seda ehk seeparast, et kui me millelegi vastu ei punni, siis anname voimaluse lahendusel tulla Smile Kui tavaliselt sassis solmega kusagil ajusid ragistada, siis tihti juhtub et meie omad motted ei lase lahendusel tulla. St motteenergia on vastuolus sellega, mis oleks lahendus. Ent jalutama minnes liiguvad motted tavaliselt mujale. Krampis olek lodvestub ja seega lubab soovitud lahendustel meie kogemusse tulla Wink St me ei torju oma vastuoluliste motetega lahendust eemale Smile

Paljude asjadega, millele esialgu lahendust ei paista, ongi parem lihtsalt paluda Jumalat, et lahendus tuleks kui on oige aeg ja siis jatta see asi Jumala hoolde ja mitte oma pead sellega vaevata. Ja lahendus tuleb. Vagagi ruttu seda viisi kasutades Smile
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeEsm Apr 20, 2009 8:00 pm

Siiri kirjutas:
Milliseks kasvatad oma pojad&tytred, selliseks kujuneb vastava polvkonna olukord kah..

Õige aga siinkohal on oluline pigem kasvatada oma poega. Sest kui vaid tütart kasvatada, et ta peab oma õiguste eest seisma, siis on sellest on vähe kasu. Vaeseke saab karmid õppetunnid niikuinii. Lihtne näide naiste karjäärielust on see, e naised teevad pooe rohkem tööd, et saavutada samasugust tunnustust mis nende meeskollegid. See käib siis mees ja naisjuhtide kohta, grupp keda mina uurin.

Seega ühiskond ei muutu enne, kui muutuvad mehed. Mehed aga muutuvad vaid generatsiooni vahetusega.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeEsm Apr 20, 2009 8:05 pm

tarmo kirjutas:
Tsiteerin: :
Samuti on moslemi naistel keelatud olla mehine või imiteerida meeste viise, käitumist, rääkimistiili või riietust.
kes neid keelab?

Kuna ma baseerun ka haditidele siis siit paar järgmist (mõlemad Al-Bukhari järgi):

"Allah cursed the men who make themselves look like women and the women who make themselves look like men"

"Among the signs of Doom's Day, men will begin to look like women and women will beging to look like men"

Ja Araabia ühiskonnas seda väga järgitakse. Eriti just meeste juures, aga ka naiste.

flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeEsm Apr 20, 2009 10:03 pm

katlino kirjutas:
tarmo kirjutas:
Tsiteerin: :
Samuti on moslemi naistel keelatud olla mehine või imiteerida meeste viise, käitumist, rääkimistiili või riietust.
kes neid keelab?

Kuna ma baseerun ka haditidele siis siit paar järgmist (mõlemad Al-Bukhari järgi):

"Allah cursed the men who make themselves look like women and the women who make themselves look like men"

"Among the signs of Doom's Day, men will begin to look like women and women will beging to look like men"

Ja Araabia ühiskonnas seda väga järgitakse. Eriti just meeste juures, aga ka naiste.
julged väited.

kas Jumala pühakiri pole piisavalt detailne keeldude osas?
6:114 “Shall I seek other than God as a judge when He has sent down to you this Scripture fully detailed?” ...

Ja Jumala needuse kohta ka üks mõte:
11:18 And who is more wicked than one who invents lies about God? They will be displayed before their Lord, and the witnesses will say: “These are the ones who lied about their Lord.” Alas, God’s curse will be upon the wicked.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeTeis Apr 21, 2009 2:03 am

katlino kirjutas:
tarmo kirjutas:
Tsiteerin: :
Samuti on moslemi naistel keelatud olla mehine või imiteerida meeste viise, käitumist, rääkimistiili või riietust.
kes neid keelab?

Kuna ma baseerun ka haditidele siis siit paar järgmist (mõlemad Al-Bukhari järgi):

"Allah cursed the men who make themselves look like women and the women who make themselves look like men"

"Among the signs of Doom's Day, men will begin to look like women and women will beging to look like men"

Ja Araabia ühiskonnas seda väga järgitakse. Eriti just meeste juures, aga ka naiste.

flower

noh jah. eeldusel et need hadithid on toesed siis.. see mismoodi mehed ja naised valja naevad, on kultuuriti niivord erinevad. naiteks. Araabiamaades tavaparane meeste riietus - see yrp/kleit, mida nad kannavad, on euroopas ikke suht naiselikuks riietuseks peetav. Mul ode yks kord kylla tuli ja meest selles kleidis/yrbis nagi, siis irvitas et naha jah kelle jalas siin peres pyksid on (mina kleite ei kanna, haha) ja kelle kleidisabas lapsed ripuvad Wink oi kui lobus tema jaoks see oli Wink

Shoti meeste seelik - jallegi vagagi mehelik nende traditsioonis ja ometigi naised kannavad samasuguseid teistes riikides..

isegi juuste pikkus - osades traditsioonides aetakse koigil pead kiilaks - juuste pikkus ei ole seega soo tunnuseks.. vanal ajal olid pikad juuksed meestel traditsiooniks - vaata voi Jeesuse portreesidki Wink

ja Koraanis on minuteada viiteid kultuuride erinevustele kui markidele Jumalalt, mille yle inimestel hea ajaviiteks motiskleda. Ehk siis on ok et erinevad kultuurid omavad erinevaid traditsioone, muuhulgas ka riietustavasid (mis paljuski ilmastiku isearasuste tottu erinevad on) Wink

Muidugi kui nyyd selles hadithis polnud moeldud fyysilist moondumist ehk siis kehakuju sarnasusi:) hmm.. kui inimene end vaga rasva soob siis tegelikult voivad mees ja naine suht sarnased valja naha kyll Wink teatud sootunnused ei paista valja ja see mis paistab, on vist jah suht samasarnane Wink Koraanis oli miski varss, mis ytles et sooge ja jooge moodukalt, Jumal ei salli ogardeid Smile Smile A noh, pakun et islamiriiki sellise tolgendusega ei lahe, sest hadithite tolgendamist ei saa ju samuti lihtrahvale jatta, seda peab proff tegema Wink ehk siis koraani ei saa moista ilma hadithiteta, haditheid ei saa moista ilma usujuhita..

65:3 ..Anyone who puts his trust in God, then He suffices him..
lihtsam oelda kui teha Smile hihii:)

Tsiteerin: :
Seega ühiskond ei muutu enne, kui muutuvad mehed. Mehed aga muutuvad vaid generatsiooni vahetusega
Minu kogemused naitavad seda, et me naeme endi ymber seda, millele oleme endid haalestanud, olgu siis teadlikult voi mitte. Soltuvalt sellest, mis olukorras sa oled, naed enda ymber vaid head ja ilusat voi siis koike vaga syngetes toonides.. voi midagi vahepealset Smile Selleks et muuta mehi, tuleb eelkoige muuta iseenda suhtumist nii meestesse kui ka ylejaanud maailma Smile Naised on mones mottes ise end sellisesse rolli pannud. Nad jargivad oma eellasi - vanema polvkonna naisi, traditsioone. Ja traditsioon opetab naisele andma - loputult. Ja samuti sisendab neile et nad ei vaari saamist. Traditsioon opetab neile et nad on mehe ees igavesed volglased. Traditsiooni jargi on nad ebapuhtad u veerandi oma elust. Niivord ebapuhtad, et nad ei tohi sel ajal luua sidet Jumalaga..Koik see mojub koormana. Kas nad teadvustavad endale voi mitte ei loegi.. Ja niikaua kuni nad ise noustuvad koige selle alavaaristavaga, niikaua nad voimule ei paase ka. Aga see on nende valik. Kes otsib, kes tosiselt poordub Jumala poole, kes opib, puurib ja uurib, see leiab ka vastused. Kes otsib tode, see leiab selle. Ja see tode on vabastav.

8:53 That is because God was not to change anything He bestowed to a people, unless they change what is in themselves. God is Hearer, Knowledgeable.

Vaata seda varssi 8:53. Selles peitub suureparane vastus. See naitab ara, milline voim on inimeste kaes. Very Happy Inimesed (sh naised) peavad muutma, mis on nende endi sees. Kui yks yksik inimene tahab muuta oma olukorda, siis ei tule mitte alustada selle olukorra jouga painutamisest,vaid tuleb alustada selle muutmist mis on tema enda sees. Ja siis vastavalt sellele muutub ka olukord Wink
Tsiteerin: :
Õige aga siinkohal on oluline pigem kasvatada oma poega. Sest kui vaid tütart kasvatada, et ta peab oma õiguste eest seisma, siis on sellest on vähe kasu. Vaeseke saab karmid õppetunnid niikuinii. Lihtne näide naiste karjäärielust on see, e naised teevad pooe rohkem tööd, et saavutada samasugust tunnustust mis nende meeskollegid. See käib siis mees ja naisjuhtide kohta, grupp keda mina uurin.

kusjuures ma algul kirjutasingi ainult "poegi", aga siis lisasin ka tytreid. Molema kasvatus on oluline Smile Yhiskonda ei ole vaja poolitada&jagada. See on yks tervik Smile Ja karmid oppetunnid. nendega on nii et jallegi oma tegude tagajarg.

Mina oma karmides oppetundides olen nainud, kuidas enese suhtumise muutmine muudab ja silub ara ka olukorrad. Mida roomsam olla ja mida tanulikum, seda rohkem saadab Jumal teele olukordi, mis elu lihtsaks ja monusaks teevad. Koik lihtsalt sujub Smile Ja huvitav on see, et vaikestel lastel tuleb see kuidagi instinktiivselt.. Vanemad lihtsalt "rikuvad" nad ara. Ja millega? Opetavad neisse syytunnet.. Manitsevad neid koikvoimalike sadade ohtude eest (systides neisse HIRME), millest enamus neid kunagi ei ohusta (noh nii igaks juhuks), sisendavad neisse kui rumalad, ohmud ja ebakompetentsed nad on. Oma tytrelt naiteks olen oppinud et ka vahel taiega nirus olukorras suudab ta sailitada oma roomsameelsuse. Isegi kui ta ei tunne ennast eriti hasti, vastab alati et koik on korras ja pyyab kasvoi vagisi manada naole naeratuse. Haige olles raagib et ta on terve jne. Kui veel aasta tagasi pyydsin teda nn "reaalsusega" kurssi viia (a la kui ta ikka on haige, siis tehagi talle selgeks et ta seda on jne), siis nyyd olen selle teadlikult lopetanud. ja oi kui palju ma olen temalt oppinud Wink pohimotteliselt see sama vark, mida mina oppisin hammastusega hicksi loengutest, kryoni tekstidest, koraanist jms kohtadest, tuleb temal koik loomulikkusest ja instinktiivselt. Kahjuks osadest instinktidest olen aja jooksul juba jagu saanud, aga eks ta hiljem opi tagasi..

tagasi selle tsitaadi juurde. Tunnustus.. kui naine otsib tunnustust, siis see on ilmne naide sellest, et ta on endale pahe votnud et ta pole piisavalt vaartuslik Smile sest kui sa tead et oled vaartuslik, pole sul sooja ega kylma tunnustusest Wink niikaua kuni nad pyyavad toestada et nad on sama head kui mehed, jaavadki nad alamateks Wink Ja need kes TEAVAD, et nad on sama vaartuslikud, need lihtsalt on Smile Ja ei jaa nad nii markamatuks midagi Smile Need kes pole saavutanud edu, pole enda mottemaailma veel korda teinud. Nad ei ole selleks vaimselt veel valmis.
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeKolm Apr 22, 2009 4:20 am

katlino kirjutas:
No ja vot see viimane kutsubki esile erinevate identiteetide konflikti (naine vs ärijuht näiteks) ning minu roll ongi uurida, kuidas nad tasakaalustavad oma eri identiteete ning milliseid strateegiaid nad kasutavad, et oma osasid alasurutud (või diskrimineeritud) identiteete kaitsta või parandada. Ja muidugi keedan ma kogu selle pudru ja kapsad veel riitusega ehk sellega, milliseid tähendusi naised oma riietusele omistavad, ehk siis minu kontekstis must abaya kui professionaalne tööriietus ning selle seos professionaalse identiteediga. No näiteks, läänes naised püüavad tööelus võimalikult mehelikud välja näha, et neil hästi läheks. Sellist strateegiat Araabia naistel pole. Must abaya on jube visuaalselt suures kontrastis valge ghandura või lääne riietusega. Samuti on moslemi naistel keelatud olla mehine või imiteerida meeste viise, käitumist, rääkimistiili või riietust. Seega vähe sellest, et Araabia naisi tööelus kordades rohkem diskrimineeritaske, kui Lääne naisi, on neil ka vähem strateegiaiad, et tööelus edukad olla.

No mina olen kyll lugenud yhest pesuehtsast laane kasiraamatust kuidas naistel edukalt kariaari teha ja seal oeldakse et arge pyydke mehelikud valja naha vaid naiselikud.Lihtsalt olla soliidsemad.
Mina arvan ka et naised voiksid ikka naiselikud ja mehed mehelikud valja naha.St et yldiselt oleks arusaadav kes on mees ,kes naine.Muidugi detailidesse ma ei laskuks.Eks nii monedki asjad on sarnased ka,naiteks matkasaabastel mina kyll ei suuda vahet teha kui just silti pole kyljes.Naine voib pykse ka kanda ja ikka on arusaadav et ta on naine.Pigem on asi maneerides.
Mis puutub veel meestel ja naistel vahet tegemisse siis nii moneski araabia riigis on asi nii oelda must valgelt selgeks tehtud Laughing mehed valges, naised mustas.Isegi varvipimedad saavad sotti. Laughing
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeKolm Apr 22, 2009 3:52 pm

Tsiteerin: :
nii moneski araabia riigis on asi nii oelda must valgelt selgeks tehtud mehed valges, naised mustas.Isegi varvipimedad saavad sotti

ma ei tea miks aga need kaks lauset ajasid mu taiega naerma Smile just see vordlus varvipimedatega Smile hahahahahha Smile mitte et ma seda varem teadnud poleks et yhed musta ja teised valgesse riietatud Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeLaup Mai 09, 2009 10:11 pm

Siin oli ennem hirmudest juttu. Tean, et minu jutt ei ole küll teemakohane, kuid sain täna ühelt inimeselt päris huvitava mõtte, mida teiega jagada soovisin hirmude teemal. Nimelt ütles ta sellise lause, et hirmud on vahendiks sellele, et Jumalat endale "ligemale aegajalt tõmmata". Ma tean küll, mis nüüd esimesena vastuseks tuleb mulle: et Jumal ongi kõige lähemal olev jõud meile üldse ja seda pole vaja ligi tõmmaga enam Very Happy Seepärast täpsustan ära, et pean silmas ligitõmbamise all Jumala meenutamist. Hirmud on paratamatult emotsioonid, mis panevad inimest tuge, lohutust ja kaitset otsima. Seega, nagu siin varem mainitud on, kuna ei saa olemas olla asja/nähtust, millest peegelduks AINULT negatiivne, siis võib hirmude positiivseks küljeks ollagi see, et hirmu tundes otsime kaitset Jumalalt, mõtleme Jumala peale ning palvetame rohkem. Mis te arvate?
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitimeLaup Mai 09, 2009 11:07 pm

ideaalis on ju Jumal koguaeg meelel.
sellises olukorras ei teki hirme.. kui ollakse teadvel, kui mõistetakse tõde või tegelikkust, siis ei ole ju midagi karta.
seega kui tekib hirm, siis see on märk sellest, et ollakse Jumalast eemaldumas, unustamas, illusioonidesse kadumas...

seega on hirm indikaatoriks, mis näitab, et sa oled kaugenemas (ja on vaja läheneda).
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Sponsored content





Süda musklisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Süda musklisse   Süda musklisse Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Süda musklisse
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Tervis-
Hüppa: