Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Arge keelake omale haid asju :)

Go down 
2 posters
AutorTeade
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Arge keelake omale haid asju :) Empty
PostitaminePealkiri: Arge keelake omale haid asju :)   Arge keelake omale haid asju :) Icon_minitimeReede Mai 15, 2009 1:38 am

5:87 O you who believe, do not forbid the good things that God has made lawful to you, ...
Koraanis selline varss, mis ytleb: teie, kes usute, arge keelake haid asju, mille Jumal on teinud teile seaduslikuks/lubatuks..

Esther Hicks & abraham raagivad sellisest asjast nagu the law of allowance.. Ehk siis lubamise seadusest. Et kui me midagi kysime, siis meile alati antakse. Ainult et kui me ei saa, seda mida me soovime, siis tahendab see seda et me ise ei ole valmis veel lubama neid asju oma kogemusse. Ehk siis kuna sulberdame vastuvoolu (negatiivsed emotsioonid, tunded), jaab meile markamata koik see hea.

Lubamise olek on Hicksi&abrahami jargi aga tanulikkus/armastus/meeldivad tunded..


Nii et natuke avaram viis kuidas seda varssi moista Smile jallegi tore vaadata kuidas need opetused paistavad yhilduvat ;)Lubagem endile koigi neid haid asju mida soovinud oleme. Smile
Jumal ei muuda meie olekut kui me ise endid ei muuda.. Smile
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Arge keelake omale haid asju :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Arge keelake omale haid asju :)   Arge keelake omale haid asju :) Icon_minitimeReede Mai 15, 2009 10:47 am

Ma paneks selle värsis rõhu sõnale lawful.

Tahta võib küll igasugu asju, aga kas neid ka saama peab või kas need asjad ikka on eetilised, moraalsed ja heatahtlikud teiste ja isenda suhes, selles on küsimus. Isekus on siin ilmas nii metsikult laialtlevinud nähtus, mis minu südame pahaks ajab. See-eest kulle jälle meeldib Islami arusaam, et olgu sul nii palju, kui sul vaja ja minu loogika järgi antaksegi nii palju või vähe kui vaja. See muidugi kaldub teemasse, et kui paljuon vaja ja mitu puud on mets. Aga... Islami järgi lasub inimesel vastutus, et see mis tal on, et ta kasutaks seda õieti. Seega, meile mitte vaid ei anta hüvesid (mis iganes vormis), vaid ka vastutust sellega hästi ümber käia.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Arge keelake omale haid asju :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Arge keelake omale haid asju :)   Arge keelake omale haid asju :) Icon_minitimeReede Mai 15, 2009 12:22 pm

Tsiteerin: :
Tahta võib küll igasugu asju, aga kas neid ka saama peab või kas need asjad ikka on eetilised, moraalsed ja heatahtlikud teiste ja isenda suhes, selles on küsimus
aga kui asi pole heatahtlik iseenda voi teiste suhtes, siis see ju pole HEA ASI Smile

varsis on ju oeldud GOOD THINGS Smile kas hea asi saab olla ebaeetiline? Milles see headus siis seisneb? voi ebamoraalne hea asi?

hea asi on HEA Wink ja hea minu jaoks iseenesestmoistetavalt eetiline, moraalne ja heatahtlik iseenda & ymbritseva keskkonna (sh teiste inimeste) suhtes Smile

Isekus on mones mottes hea. Sest kui inimene pole piisavalt isekas et iseenda vajadusi esiplaanile panna, teeb ta seelabi koigi teiste elu raskeks. Me voib-olla moistame isekust veidi erinevalt.. Aga ma olen taheldanud et sellest ajast peale kui hakkasin endale elama ja sona otseses mottes muutusin isekaks, ehk siis seadsin enda onne ja heaolu esikohale (loomulikult vottes vastutuse oma onne eest endale ja mitte teisi syydistades voi teistele lootma jaades), on tulemused olnud vaga positiivsed Smile naiteks abikaasagi paistab olevat kergendatud faktist et ma ei noua temalt et tema mind lobustaks/teeks midagi minu heaks. Vaid et teen ise. Oma isekatest huvidest lahtuvalt Smile Ja olen onnelik. Ning kuna mina olen onnelik, on tema kah. Paistab et onnetunne on nakkav Wink
Tsiteerin: :
See-eest kulle jälle meeldib Islami arusaam, et olgu sul nii palju, kui sul vaja ja minu loogika järgi antaksegi nii palju või vähe kui vaja. See muidugi kaldub teemasse, et kui paljuon vaja ja mitu puud on mets. Aga... Islami järgi lasub inimesel vastutus, et see mis tal on, et ta kasutaks seda õieti.
vajadused on inimeseti erinevad. Jumal pole piiri pannud, jarelikult on need piirid meie endi tommata lahtuvalt meie sisetundest Smile Jallegi vordluseks Solomon, kellele oli VAJA (ta ise defineeris oma vajadused) olla suurim/voimsaim valitseja kes iial elanud. Ja Jumal andis talle nii varad kui ka valitsejaameti Smile Siit jareldub et kuna ylempiiri pole paika pandud ja kuna Jumala varud on ilma loputa, siis mis meile antakse piirdub meie endi kujutlusvoime ja soovidega Wink igayks ei soovigi maiseid rikkusi. Moni keskendub ainult vaimsetele vaartustele. Moni tahab molemat. Ei midagi halba kummaski versioonis Wink

aga jah, mida rohkem vara, seda suurem on vastutus. Seega inimese oma valida toesti millise koorma omale votab Smile
Tsiteerin: :
Ma paneks selle värsis rõhu sõnale lawful
jah, Koraanis on ju valja toodud terve nimekiri asjadest, mis on haram, ehk keelatud.. Need ei kuulu sinna nimekirja.. aga neid, mida otseselt keelatud pole ja mis meie nagemust mooda head on (ja moiste "hea" varieerub inimeseti, et ikka maailm kirjum oleks Wink ), ei maksa keelata. Ei endale ega teistele Wink
yhe naitena tooks meestele kulla kandmise keelu, mida ometi Koraanis keelatud pole.. voi siidi kandmise keelu.. vms. Jumal pole keelanud, seega on seaduslik ja kui monele meeldib, siis miks mitte Smile Mis selles halba on, eks? Smile voi siis monedes ringkondades on muusika keelatud.. Milleks ometi?
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Arge keelake omale haid asju :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Arge keelake omale haid asju :)   Arge keelake omale haid asju :) Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 1:28 pm

Nõus, Jumal on ju ka öelnud, et küsi, ma annan sulle. flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Sponsored content





Arge keelake omale haid asju :) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Arge keelake omale haid asju :)   Arge keelake omale haid asju :) Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Arge keelake omale haid asju :)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Koraani õpetused-
Hüppa: