Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Mormoonid .

Go down 
+3
Hannah
Kadri
tarmo
7 posters
AutorTeade
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimeLaup Mai 16, 2009 10:47 pm

Kohtusime täna mormooni misjonäridega.

Leidsin kolm arusaama nende usust, mis läksid minu arusaamistega teravalt vastuollu:

- Mormoonide "liikumise" "asutaja" Joseph Smith olevat kohtunud ja juttu rääkinud Jeesuse ja Jumal-Isaga, kes mõlemad olid füüsilistes kehades inimestena. St jah - ka Kõikvõimas Jumal Ise olevat olnud inimesena. Nende arusaamine on, et Jumalal on füüsiline inimkeha (täiendava kinnitusena lisaks sellele, et Smith ise Jumalat näost näkku kohtas, öeldi, et aga "Jumal lõi ju inimese oma näo järele" - Piibli üks esimesi salme loomisloos).

- Joseph Smith on prohvet - Joseph Smithi enda sõnade kohaselt. Koraan aga ütleb väga selgelt, et Muhammad oli viimane prohvet.
33:40 Mohammed was not the father of any of your men, but he is the messenger of God and the seal of the prophets. And God is fully aware of all things.

- Joseph Smith olnud prohvet ja tal oli 12 apostlit, pärast tema surma sai üks apostlitest prohveti staatuse ja pärast selle surma järgmine ja selline prohvetite järjepidev asendumine toob meid tänasesse päeva, mil ka on neil prohvet sellest samast liinist. See prohvet ütleb, et narkootikumidest tuleb hoiduda, sest need kahjustavad inimkeha. Minu küsimusele, et kas ka kanep kuulub nende arusaamiste järgi nende narkootikumide nimistusse, öeldi, et jah, nende praegu elav prohvet on öelnud, et kanep kuulub ka sinna hulka. Kuna ta kahjustab inimkeha.
Samas on kanep tuntud ravimtaim.
Siin tekib loogikakonflikt: kuidas ravimtaim (mis keha tervendab) inimkeha kahjustab? Kui ta ju tervendab seda. Sest ta on ju ravimtaim.
(Üks huvitav meditsiinilise kanepi patsiendi pihtimus, lugege kindlasti, saate üsna laia arusaama kanepist kui meditsiinist: http://foorum.kanep.info/viewtopic.php?t=3169 ja vaadake ka selles tekstis olevat kõige viimast linki ühele 10 minutisele videole - tasub vaadata)


Ühesõnaga leidsin ma kolm põhjust, mille järgi järeldada, et mormoonid ei saa järgida õiget õpetust.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 5:01 am

tarmo kirjutas:


- Joseph Smith on prohvet - Joseph Smithi enda sõnade kohaselt. Koraan aga ütleb väga selgelt, et Muhammad oli viimane prohvet.
33:40 Mohammed was not the father of any of your men, but he is the messenger of God and the seal of the prophets. And God is fully aware of all things.

Seitsmanda paeva adventistidel on ka prohvet Ellen White. Seega tekibki kysimus, mis ilmutusi sellised inimesed nainud on voi nad lihtsalt valetavad?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 12:50 pm

tarmo kirjutas:

Siin tekib loogikakonflikt: kuidas ravimtaim (mis keha tervendab) inimkeha kahjustab? Kui ta ju tervendab seda. Sest ta on ju ravimtaim.

Ka ravimtaime on võimalik kuritarvitada ja valesti kasutada selliselt, et see halvasti mõjuks. Nad toonitasid seda päris mitu korda. Ma usun, et seda oli ka silmas peetud selle all, mida nende väidetav prohvet ütleb tänapäeval.

Ma mõtlen kogu aeg, et kui vahetada sõna prohvet ära sõnumitoojaga, siis oleks asi rohkem klaar. Õigupoolest sisult nad ongi samad, kannavad edasi inspiratsiooni teistele. Mina sain aru, et kõik see üleliigne, mis sinna juurde räägiti (et Jumalal on füüsiline keha või et meie füüsiline keha ja hing saavad pärast surma üheks), ei tulnud nende pühast raamatust, mille Joseph Smith väidetavalt leidnud oli, vaid on juurde mõeldud usujuhtide, sõnumitoojate ja võibolla isegi ta enda poolt. Täpselt nagu islamis on hadithitega lugu. Ja selge see, et usujuhtidesse tuleb suhtuda erilise ettevaatlikkusega.

Üldjuhul pean ma sellega nõustuma ja arvan samuti, et tegu ei ole puhta asjaga. Minu hetkelise tasemega see kokku ei klapi.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 1:38 pm

Mina olen ka mormoonidega kohtunud.

Vaatsin nende prohvetite hierarhiat. No anti mingi ilusate piltidega leht kätte. Enamus neist on täie tervise juures ja siinses ilmas. Kui ma küsisin, et kas nii 'vacancies' ka on, no et masu (majandussurutise) tingimustes ju ajad rasked. Et võtaks nii mõnegi positsiooni vastu. Aga ei, need prohveti kohad pidid olevat vaid meestele reserveeritud. affraid

No ja mina, kui väike feministi hakatis, ei suutnud nii jäikasid soo-rollide vahesid taluda. Ma kunagi käisin nende koosolekul siin Tallinnas. Seal jäi äärmiselt tervavalt silma, kuidas mehed olid naistest klass kõrgem. Islami ja araabia kultuuriga ei andnud võrreldagi.

No ja siis nad veel nõudsid liikmetelt raha sisse, 10% kuu sissetulekust. No ja meie lemmiku masu tingimustes on see ju meeletult suur summa ning eided ja taatid seal ägisesid, et raha pole. Mina kui majandusinimene tõusin siis püsti ja pakkusin nn järelmaksu teema välja. Või astmelise maksu, et rikkad rohkem, vaesed vähem. Selle peale pöördusid meeste tapjalikud pilgud mulle, mille peale mõtlesin, et mu pere ja laps ikka vajavad mind, et parem on suu kinni panna. Aga huvitav oli kogu see meeste-naiste vaheline jäik dünaamika.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 1:52 pm

See on huvitav, jah, ma olen seda sama tähele pannud juba ammu, et naistel pole autoriteeti nii palju seal. Kõrgemad ametid nende kiriku hierarhias on ainult meeste päralt. Nad selgitavad seda umbes nii, et erinevatele rollidele sobib erinev stuff.
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 2:19 pm

Minu jaoks tõmbab nende mainet alla see, et nad tänavatel oma usku kuulutamas käivad. Usk ei ole müügiartikkel, mida inimestele 5 minutiga pähe määrida.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 2:48 pm

Tsiteerin: :
Mina kui majandusinimene tõusin siis püsti ja pakkusin nn järelmaksu teema välja. Või astmelise maksu, et rikkad rohkem, vaesed vähem.
appi kui naljakas lol! lol! lol!
jarelmaks, hahahahaaaa Very Happy

aga 10 % on toesti kopsakas kogus.. moni ime siis et neil nii palju raha on organisatsioonis sees.. Seega veel yks religioon, mille peapoint on ari& kasumid Wink

aga huvitav, mida naisterahvad selles asjas leiavad? Miks on moned inimesed avabatahtlikult nous teisejargulisteks laskma end pidada??

ja islam& araabia kultuur.. see ju riigiti & kogukonniti nii erinev. soltuvalt sellest, kas, kuivord & millistesse hadithitesse uskuda. On ringkondi, kus naistel paris normaalne elu ja on lausa riike, kus naised ikka ka piisavalt teisejargulised (nt saudi, kuhu teatud vanuses naist ilma meheta riiki sissegi ei lasta, kus naisel puudub elementaarne liikumisvabadus & iseseisvus & voimalus oma soovi kohaselt oma elu ise korraldada). St selles ei nae ma miskit halba kui naine ise seda soovib ja rahul on, mis mul harja punaseks ajab, on see, kui naine sooviks vabadust aga miskised tarkpead selle ara keelavad Wink
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 4:58 pm

Ega asjad nii hullud ka mormooninaistel ei ole, nagu araabia traditsioonidega maades Smile Neil on toredad ja puhtad põhimõtted (Ei joo, ei suitseta, isegi kohvi ja teed ei joo). Kui neid kõrvalt jälgida, ei ütleks küll, et naine mingis mõttes teisejärgulisena paistab. Kindlasti mitte. See tuleb välja siiski vaid sellest ühest asjast, et samu ameteid nad kirikus pidada meestega ei saa (näiteks koguduse juhi amet). Aga jah, paraku on ka palju sellist, millega ei saa moslem nõus olla.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 6:35 pm

Hannah kirjutas:
tarmo kirjutas:

Siin tekib loogikakonflikt: kuidas ravimtaim (mis keha tervendab) inimkeha kahjustab? Kui ta ju tervendab seda. Sest ta on ju ravimtaim.

Ka ravimtaime on võimalik kuritarvitada ja valesti kasutada selliselt, et see halvasti mõjuks. Nad toonitasid seda päris mitu korda. Ma usun, et seda oli ka silmas peetud selle all, mida nende väidetav prohvet ütleb tänapäeval.
no jutt oli see, et kanep on keelatud kuna on tervisele kahjulik. nagu kasvõi ülalviidatud videost näha, ei ole kanep tervisele kahjulik isegi siis kui 15 jointi päevas teha, vastupidi - osade hädade vastu peavadki doosid suured olema.
mis juhtub kui seda liiga palju tarvitada, on see, et kaovad ära või vähenevad meeldivad psühhedeelsed (kreekakeelsetest sõnadest psyche - hing ja deloo - paljastama. Psühhedeelia all võib mõista hinge nähtavaks tegemist) omadused.

Tsiteerin: :
Ma mõtlen kogu aeg, et kui vahetada sõna prohvet ära sõnumitoojaga, siis oleks asi rohkem klaar. Õigupoolest sisult nad ongi samad, kannavad edasi inspiratsiooni teistele
koraan teeb sõnumitoojal ja prohvetil vahet. Nt see sama ülalviidatud salm, kus neist mõlemast korraga räägitakse ja ühe kohta öeldakse, et Muhammad oli sellistest viimane.

Tsiteerin: :
Mina sain aru, et kõik see üleliigne, mis sinna juurde räägiti (et Jumalal on füüsiline keha või et meie füüsiline keha ja
see, et Jumalal füüsiline keha on, oli ju nende "prohveti" enda "elukogemusest". ma sain aru, et see oli kirjas selles "prohveti" poolt kirjutatud raamatus (see venekeelne raamat, mida nad näitasid).

see, et nende usku midagi traditsiooni ja haditi taolist sisse oleks trüginud, on välistatud seetõttu, et "Jumala prohvet viibib ju endiselt nende juures"... seega kõik, mida nendele misjonäridele misjonäridekoolis õpetatud on, on kooskõlas elus oleva prohveti arusaamadega.

GEM kirjutas:
Minu jaoks tõmbab nende mainet alla see, et nad tänavatel oma usku kuulutamas käivad. Usk ei ole müügiartikkel, mida inimestele 5 minutiga pähe määrida.
aga mismoodi sa arvad, et prohvet Muhammad, Jeesus või kesiganes oma usku levitasid? samuti ju tänaval suvalistele inimestele, kes vaevusid nendega rääkima/neid kuulama jääma.

Kadri kirjutas:
Seitsmanda paeva adventistidel on ka prohvet Ellen White. Seega tekibki kysimus, mis ilmutusi sellised inimesed nainud on voi nad lihtsalt valetavad?
arvan, et sellele küsimusele saab vihje juba koraani 1:7st. Ja põhjus, miks nad misguided on, on ilmselge - nad seavad Jumalale partnereid.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimePüh Mai 17, 2009 8:15 pm

GEM kirjutas:
Minu jaoks tõmbab nende mainet alla see, et nad tänavatel oma usku kuulutamas käivad. Usk ei ole müügiartikkel, mida inimestele 5 minutiga pähe määrida.
IRW. Eelmise aasta augustis, seisin Tallinnas Sõpruse puiesteel, ootasin bussi, et tööle sõita. Oli laupäeva või pühapäeva õhtu. Jalas olid kauboi saapad, peas kaabu ja seljas poolpikk nahk tagi. Järsku astus mu juurde mormoon ja hakkas rääkima, et ma näen välja väga ameerikalik ja kukkus siis mulle piiblist rääkima. Kuna mul oli bussi oodates igav siis lasin tal jutustada. Mingi hetk mobla helistas ja töökaaslane küsis, et kas ma ei kavatsegi tööle tulla. Kuna ma päris õigel kohal ei oodanud bussis, siis nad sõitsid mööda aga viimasel hetkel ikka märkasid mind ....

Aga üldse olen ma tähelepannud, et igasugused usukuulatajsad ujuvad just siis külge kui on elus mingid raskused. See on suht kummaline. Ok. Kui tänaval ligi ujutakse, siis on need usukuulutajad väga head psühholoogid, et näevad inimeste olemisest juba seda aga kust nad teavad just siis mulle ukse taha tulla?

Sellest kõigest järeldan, et piibelik jumal lihtsalt üritab ära kasutada inimeste nõrkusehetki, et neid inimesi enda maailma tõmmata. Ning kui veel mõelda seda, et suurem osa täiskasvanuid pööravad usku just rasketel hetkedel elus, no kas või näiteks vanglates.
Ning see katse inimeste nõrkuse momenti ära kasutada on üks põhjus miks ma hästi ei suhtu tegelasesse kes algselt oli juutide Jahve.
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitimeEsm Mai 18, 2009 5:24 am

Seda peab jah mainima et neil mormoonidel on mingid pohimoted mille jargi nad omale jargijaid varbavad.Naiteks eelistavad nad rikkamaid inimesi voi vahemalt selliseid kes naevad rikkamad valja.Tean kohe juhtumit oma tutvusringkonnast kus inimesele, kes kandis mingit tavalist jopet, nad ligi ei tikkunud aga kui too pani selga mingi soliidema riietuse, tulid nad kohe raakima. Laughing
Samas tuleb neile ameerikast tulud varbajatel au anda et nad on eesti keele selgeks oppinud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Mormoonid  . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mormoonid .   Mormoonid  . Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Mormoonid .
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Teised usundid, uskumused, sektid, hadithid..-
Hüppa: