Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Õnnelikku Ramadani

Go down 
5 posters
AutorTeade
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeLaup Aug 22, 2009 11:06 am

Rahu,

soovin kõigile neile, kes tänasest paastu peavad ilusat ja õnnelikku ning rahu toovat kuud!

2:185 The month of Ramadhan, in which the Qur’an was revealed; as a
guide to the people and a clarification of the guidance and the criterion.
Therefore, whoever of you witnesses the month, then let him fast therein.
And whoever is ill or traveling, then the same number from different
days. God wants to bring you ease and not to bring you hardship; and so
that you may complete the count, and glorify God for what He has guided
you, that you may be thankful.


Hoidkem eemale halvast!

2:45 And seek help through patience, and through the communion. It is a difficult thing, but not so for the humble.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeLaup Aug 22, 2009 1:01 pm

Yhinen toredate ramadanisoovidega Smile Koigile neile kes paastu ette votavad - et oleks valgustav kogemus ja opiks palju uut ja huvitavat selle kuu jooksul Wink

Kuu on piisavalt pikk aeg selleks et inimese ellu olulisi muutusi sisse viia ja kui ikka sydamega enese taiustamise kallal vaeva naha, siis nii monigi asi ehk jaabki kylge Smile

Halvast eemalehoidmine ka mottetasandil loob suureparased eeldused veelgi paremaks tulevikuks.. Sest koik fyysilised kogemused saavad alguse mottest & sonast Smile

Ilusat paastukuud koigile Smile
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeEsm Aug 24, 2009 8:05 pm

Moned soovitused ka paastumise kergendamiseks,akki tulevad kellelegi kasuks:

- Break your fast with water - drink a lot of it (1 liter min.)
- Eat a salad (preferably a big one) right after the water, since the absence of food makes the stomach very sensitive.
- Have a 20-minute break if you're full after the salad (your stomach shrinks during the fast and most likely you'll be full after a big salad.)
- Eat fruits and proteins after the break.
- Have a high-carb pre-pre-dawn meal (before suhoor) - this will supply your body with lots of energy for the fasting period.
- Don't consume carbs during your pre-dawn meal (suhoor) - your insulinlevel will spike and make you crave for food during fasting.
- Avoid sweets and junk food. If you're going to have that then it is best to do so after your iftar meal. Don't eat sweets or junk food for suhoor, as your insulin level will spike, and you would supply your body with junk that will make your fast harder.
- Eat whole foods (unprocessed foods) for suhoor.

Ise pyyan nii teha;yldse tundub see kordne paastumine kergem kui eelmised.Kui enne sai paastutud nii raseduse ajal kui ka imetava emana siis seda enam on lihtsam

Very Happy
Ilusat Ramadani aega minu poolt! Very Happy
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeEsm Aug 24, 2009 8:19 pm

[quote="Margit"

[i]2:185 The month of Ramadhan, in which the Qur’an was revealed; as a
guide to the people and a clarification of the guidance and the criterion.
[/quote]

Vaga selge ja konkreetne! Kui keegi veel kahtleb; et Koraan pole taiuslik! cheers


Viimati muutis seda Kadri (Teis Aug 25, 2009 7:07 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeEsm Aug 24, 2009 10:35 pm

Aitäh Kadri heade soovituste eest Smile Rahu toovat kuud!
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeLaup Aug 14, 2010 3:26 pm

Mul on tekkinud yks kysimus seoses ramadaniga.Kuna paevad muutuvad yha pikemaks sest ramadan liigub lahemale suve keskele,siis kas on ikka Jumala taiuslik plaan panna inimestele sellist rasket koormat paasuda mingi 20 tundi ja jatta soomiseks-joomiseks vaid 4 tundi voi veel vahem.Naib et paastumine sobib vaid lounamaadesse;pohjamaadesse nagu ei sobi;Talvel on kyll lihtsam;aga see on nork lohutus suvel.Mida arvate sellest?
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimePüh Aug 15, 2010 1:15 am

Kadri, soovitan kuulata oma sisemist häält ja selle järgi otsuseid teha. Kui tunned, et paastumine sulle ei sobi, vaimset arengut sellega ei kaasne, kurnab keha ja nüristab meeled siis äkki tasuks mõelda alternatiivi otsimisele.

Ise paastusin 2 aastat tagasi kuu aega ja aasta aega tagasi nädala (?) Mõlemal korral olin nii füüsiliselt kui vaimselt nõrk ja loid, tervis streikis ja pea oli kui tsementi täis valatud. Paastumisest räsitud zombit andis pärast mitu kuud tagantjärgi üles turgutada. Kõigest sellest järeldasin, et taoline näljakampaania pole minu jaoks; normaalseks funktsioneerimiseks vajan iga päev kolme toidukorda. Kui vaadelda paastumist kui millestki loobumist, et enda vaimset tasandit arendada siis minu puhul töötab kõige paremini inimestega suhtlemise vähendamine/peatamine mõneks ajaks. Seda ideed toetavad ka koraani värsid ja kirjakohad, kus paastumisest on räägitud kui "paariks päevaks tummaks jäämise" võtmes, tuues näiteks Maarja, kes inimestega suhtlemisest hoidus pärast Jeesuse sünni ettekuulutuse kuulmist.
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeEsm Aug 16, 2010 1:34 am

jaa ikka vaime aspekt tuleb ka ette votta;Samas pean tunnistama et paastumine teeb natuke tigedamaks ja loiumaks,kuigi hakkan juba ara harjuma;esimesel paevadel oli janu suurem kui nalg. Ma arvan et selle varsi tahendus voib olla aja jooksul muutunud voi on kysimus araabia keele tolkes. Tundub et Lounamaades pole hullu midagi; paevad ja ood enamvahem yhe pikad aga pohjamaades;no mida need veel peaksid tegema;kes elavad teisel pool poorijoont;Varem jargisin paastu automaatselt aga nyyd suvel tundub et akki on mingi nihe kuskil tahenuses? Koraan ju ytleb et paastumine on kohustuslik;akki on alternatiiv paastust vabastamine kui ikka keset pooripaeva ei joua? See on mul lihtsalt teoreetiline kysimus; et mis on Jumala plaan ses suhtes.
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeKolm Aug 18, 2010 5:52 pm

Päikesetõusust päikeseloojanguni paastumine ei tundu loogilisena ka seetõttu, et poolustel on polaaröö / polaarpäev. Selle loogika järgi nälgivad inimesed ühel poolusel surnuks, teisel aga võivad vabalt vitsutada. Nii vildakas reegel ei saa kuidagi Jumalalt tulla...
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimePüh Aug 22, 2010 2:35 am

kuskil oli juttu et varasemal aegadel oli Ramadan suvel ja siis kasutati paikese kalendri;hiljem muudeti ara kuukalendriks et ramadan oleks liikuv pyha.Minu arvates oleks vast koige oigem ja oiglasem et ramadan oleks siis kevadisel voi sygisesel pooripaeval; siis oleks paevad ja ood yhepikkused.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeEsm Aug 23, 2010 1:52 pm

Olen ise ka uurinud selle kohta varasemalt, et mis värk nende polaarpäevade ja -öödega on. Samuti ka meie jaanipäevaga, kus päike ei lähe üldse ju looja. Et siis ei saagi süüa või? Very Happy Mulle seletati seda sellega, et siis arvestatakse aega mitte päikese vaid kella järgi Razz
Igatahes kuna ma hetkel õpin õige toitumise kohta, siis olen ma enda jaoks välja selgitanud, et kui nälga võib veel inimene taluda, ilma, et organism lausa totaalselt üles ütleks, siis januga on teised lood. Inimene ei ole üldse loomu poolest mõeldud janu tundma, vaid peaks regulaarselt vett jooma lonksukeste kaupa iga veerand tunni järel. Organism vajab vett absoluutselt kõikideks protsessideks, mis kehas normaalselt toimuvad ja janu tähendab juba seda, et asi on päris kriitiline ning keha pole kõike vajalikku kätte saanud normaalseks funktsimiseks.
Kuid samas pole ka näljaga lood sugugi paremad Razz Toidust sõltub meie veresuhkru tase ja kui sellega on lood paigast ära, võib see esile kutsuda tõsiseid haigusi, alustades kasvõi suhkruhaigusest.
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeKolm Aug 25, 2010 1:44 am

Mina olen siiski ka enne Islamit mingisuguseid veepaevi pooldanud;naiteks 24 tundi vaid vett juues.Parandas kohe enesetunnet peale seda.Oeldakse et toksiinid hakkavad paastumisel kehast eralduma.Kuna organism ei kuluta energiat seedimisele.Selle Islamliku paastu meditsiinilisest kyljest pole hasti aru saanud;minu jaoks on see pigem usuline kohustus.Samas leian et paastumiseks oleks hea ikka spetsiaalne puhkus votta; ega too korvalt ei jaksa kyll 10 paeva nalgida.Suvel pooripaeval siis 3 tundi selleks et kugistada oopaeva norm toitaineid.Samal ajal igapaevased kohustused-seda vist igayks ei jaksa Shocked Shocked
Muidugi eks neid tervisealasid teooriad ole erinevaid ja teadmised ka avarduvad aja jooksul.
Yldiselt ma arvan et toiduta saab organism hakkama kyll mingi aeg aga vesi on vaga vajalik,8 klaasi vett oopaevas on minimaalne.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeTeis Sept 07, 2010 11:42 pm

Sel aastal võtsin üle pika aja ette traditsioonilises ramadani stiilis paastu. Lihtsalt seepärast et viibisin eestis kus laste eest hoolitsemise sai oma vanematele jätta mõneks ajaks.

Söögist loobumine teeb tõepoolest loiumaks, energiat on vähem, kannatlikkust ka. Enesega tegelemiseks polegi paha variant, sest õige see on, kui peale ei söö, hakkab organism energiat kulutama vanade varude arvelt ning eemaldama kehast toksiine. Selle tõestuseks ilmusid teise paastupäeva lõpuks mu käsivartele toredad punased punnid, mis alles nüüd vaikselt kaduma hakkavad.

Sel aastal siis paastusin 9 päeva, kus sõin õhtul peale päikeseloojangut ühe kerge aga tervisliku eine (palju värskeid aiasaadusi ja vesi), millega siis järgmise õhtuni vastu pidasin. Mingit öösöömingut ei korraldanud enne päikesetõusu. Kuigi algul oli plaanitud 10 paastupäeva, tekkis 9. päeva õhtul sisse tunne, et selleks korraks aitab ja siis sai vaikselt hakata end jälle toiduga harjutama.
Tulemus: energiat ülearugi, isud rämpstoidu ja magusa järele olid praktiliselt kadunud, on siiani. Superhea enesetunne, kaal alanes ka päris korralikult ja siiani pole tagasi tulnud Smile Nii et ülirahul selle paastuga. Kuna kehas mürke vähem, ju siis tervis ka parem olema peaks.

Nüüd aga on tekkinud tung korraldada tõepoolest paast suhtlemisest, kus saaks teatud perioodi vältel jäägitult enesega tegeleda, Jumalaga suhelda jne Smile Ehk siis aeg enesele, kus puhastada oma mõtlemine harjumuspärasest saastast ning asendada see puhtama, positiivsema ja parema mõtlemisega. Usun et see võib kaasa tuua imesid. Natuke Eestis mõtlemise korrastamisega juba tegelesin ja tulemused annavad juba praegu tunda ning on ületanud igasugused ootused Smile

ja vee kohapealt - veevajadus on ikkagi väga individuaalne. Ise joon seda väga vähe, kui siis vaid keedetud kujul mõne sooja joogina või mahlana.. aga 8 klaasi küll välja ei tule. hea kui 2-3 klaasi ööpäeva kohta .) paastu ajal veelgi vähem Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeKolm Sept 08, 2010 8:11 pm

Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitimeKolm Sept 08, 2010 10:15 pm

see rõõmusõnum on täitsa õige Smile olen söönud palju ja igasugust sööki ilma et tervis või kehakaal kannataks. ja olen võtnud kaalus juurde vaatamata suht vähesele söögile. Kõik sõltub mentaliteedist ja suhtumisest sööki Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Õnnelikku Ramadani Empty
PostitaminePealkiri: Re: Õnnelikku Ramadani   Õnnelikku Ramadani Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Õnnelikku Ramadani
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Paastumine, palveränd ja kalender-
Hüppa: