Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kust sai siia ilma kurjus?

Go down 
5 posters
AutorTeade
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeReede Okt 02, 2009 1:18 am

Koraanis on palju juttu kurjadest ja kurjusest jne. Samuti on seal kirjas et absoluutselt koik on Jumala loodud..

yhes foorumis kohtasin huvitavat tsitaati
Tsiteerin: :
Hea ei saa iial sünnitada oma vastandit! Sest elu ei sünnita surma ja pimedus pole valguse allikas ning haigus ei anna tervist...
Basilius Suur
, millele vastasin jargmise mottearendusega.. :
Kui hea ei saa synnitada oma vastandit siis jarelikult kurjust ei eksisteeri.. Sest. Enne kogu selle kompoti loomist oli Jumal. Ja Jumala olemus on armastus, mida yldjuhul peetakse "heaks".
1.Kuna absoluutselt koik on Jumala loodud, st kui asjade algolemusse taanduda, ei leia me midagi mis poleks Jumala poolt loodud yhel voi teisel kujul,
2. Vaites et kurjus eksisteerib ja et headus ei saa kurjust synnitada, oleme joudnud vastuoluni.
Kas Jumal on vastuoluline? Vaevalt, kuna koik loodu toimib nagu kellavark - tapne ja voimas systeem.

Jarelikult yks kahest peab olema tosi:
1. Headus saab synnitada kurjust. ja seega eelpool esitatud vaide on vale.
2. Headus ei saa synnitada kurjust. ja seega kurjust tegelikult ei eksisteeri.


Mida arvate?
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeReede Okt 02, 2009 9:15 pm

Jumal loi Iblise ehk kuradi kes lihtsalt tema omal tahtel Jumalale vastu hakkas.Jumal ei kaskinud tal vastu hakata samas ei pannud nii oelda ka katt ette ka.Nii ka inimestel kes on Jumala loodud, on antud vaba valik olla hea voi kuri.Nii on minu arusaam Koraani pohal.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeLaup Okt 03, 2009 6:00 pm

ok, hea point. Aga. Jumal loi Iblise sellise iseloomuga et tal oli voimalus vastuhakuks.. Ehk siis Iblise loomuse loi ju Jumal Smile

See ju umbes sama, et pista aastasele lapsele terav nuga kaeulatusse ja kui ta sellega miskit "halba" korda saadab, ytled et "ma ju ei kaskinud tal seda kuritarvitada".

Arvestades et Jumal loi yldse sellised valikud nagu "hea" ja "kuri", siis jarelikult pidi see "kuri" ka millekski hea voi vajalik olema.. Teadupoolest ei tee Jumal vigu voi midagi "kogemata". Ja Koraani enda jargi, Jumalast tuleb ainult hea.

Koraani varsid, mis edastavad sellised motted:

64:11 No misfortune strikes except with God's leave. And whosoever believes in God, He will guide his heart. And God is fully aware of all things
3:165 And so it was when you suffered setback; even though you afflicted them with twice as much setback; you said: "Where is this coming from?" Say: "It is from yourselves." God is capable of all things.
31:20 Did you not see that God has committed in your service everything in the heavens and the Earth, and He has showered you with His blessings, both apparent and hidden? Yet from the people are some who argue about God without knowledge, without guidance, and without an enlightening Scripture.

pohimotteliselt nendest varssidest leiab motted et :
ebaonn tabab meid Jumala loal (64:11)
ja see tuleb meist endist (3:165)
Jumal on andnud meile Oma onnistused & ainult oma onnistused koige naol, millega me oleme ymbritsetud. Koik meid ymbritsev on pandud meid teenima. (31:20)

Seega koik (ja kui Jumal ytleb koik, siis peab see olema toepoolest KOIK), kaasaarvatud erinevad olukorrad, millesse me satume (nn "halb") on pandud meid teenima. Yhel voi teisel moel. ytlus: "mis ei tapa teeb tugevaks" on paris tabav. Jarelikult ka see, mis meie tajudes on "halb", voib laiemas perspektiivis osutuda hoopis onnistuseks meile ja voib meid suureparaselt teenida.
Jarelikult on yha enam motet olla tanulik absoluutselt koige eest, mida me elus kohtame - need on Jumala onnistused meile Wink Isegi kui me seda mingil hetkel ei tunne voi ei moista. Igast olukorrast voi syndmusest opime midagi - mida positiivsemalt suhtuda ellu, seda parem Smile
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeKolm Okt 07, 2009 6:34 am

Igas heas on veidi paha ja igas pahas on veidi head
Kust sai siia ilma kurjus? Ying-yang
Ja kui üks pool saavutab täiuse, siis kukub, see kokku, et teha ruumi uuele ja vastandile.

Ja veel, pikk valgusesse vaatamine teeb pimedaks, kuid pikalt pimeduses viibimine teeb nägijaks Very Happy

Pealegi, kui me kohtume oma teel kurjusega, kas see mitte ei näita meie enda sisemist kurjust?
Ja kas kurjuse vältimine ei ole hoopis hirm ja soovimatus iseennast näha ...

Aga üldse on headus ja kurjus lihtsalt emotsionaalsed seisundi. Ning emotsioone on vaja selleks, et õppida. Kui emotsioon kaob, saabub ka teadmine.
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeKolm Okt 14, 2009 2:21 pm

113:1-2 Ütle: ma otsin abi koiduaja Isanda käest koos maailmaga loodud kurjuse vastu.

Selgesõnaliselt.

90:4 Tõesti, me lõime inimese vaeva sisse.

Arvan, et nimetatud maailmaga loodud kurjus ongi inimeste proovilepanekuks. See, kes ühtegi valet liigutust pole teinud, mugavat üksluiset üllast elu elanud, ei tea sõna PROGRESS tähendust, ta püsib kogu aeg samal pulgal. See, kes on teinud vigu, käinud "kurjuse kantsis", oma kogemustest õppinud, pingutab ja püüdleb parema poole, selle käes on tulevik.
Look how far you've come, not how far you've left to go.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeReede Okt 16, 2009 11:31 am

Kui igast "kurjast" sünnib hea ja "kurjust" on vaja, et mõista "head" ning õppida vastandi kohta, siis kas "kurjus" ongi nii väga kuri? Kas kõik, mida Jumal loonud on, ei olegi üdini täiuslik selles valguses?
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeTeis Okt 20, 2009 1:18 pm

panen siia yhe tsitaadi Neale Donald Walschi raamatust "Conversations with God III", Kus Jumal raagib sellest kes voi mis Ta on ja miks on maailm loodud sellisena nagu see on. Smile
Tsiteerin: :
God:
I am God.
I am the Goddess.
I am the Supreme Being. The All of Everything. The Beginning and the End. The Alpha and Omega.
I am the Sum and the Substance. The Question and the Answer. The Up and the Down of it. The Left and the Right, the Here and the Now, the Before and the After.
I am the Light, and I am the Darkness that creates the Light, and makes it possible. I am the Goodness Without End, and the "Badness" which makes the "Goodness" good. I am all of these things - the All of Everything - and I can not experience any part of My Self without experiencing All of My Self.
And this is what you do not understand about Me. You want to make Me the one and not the other. The high and not the low. The good and not the bad. Yet in denying half of Me you deny half of your Self. And in so doing, you can never be Who You Really Are.

I am the Magnificent Everything - and what I am seeking is to know Myself experientially. I am doing this through you, and everything else that exists. And I am experiencing My Self as magnificent through the choices I make. For each choice is self creative. Each choice is definitive. Each choice represents Me - that is, re-presents Me - as Who I Choose to Be Right Now.
Yet I cannot choose to be magnificent unless there is something to choose from. Some part of Me must be less than magnificent for Me to choose the part of Me which is magnificent.
So, too, is it with you.
I am God, in the act of creating My Self.
And so, too, are you.
This is what your soul longs to do. This is that for which your spirit hungers.
Were I to stop you from having what you choose, I would stop My Self from having what I choose. For My greatest desire is to experience My Self as What I Am. And I can only do that in the space of What I Am Not.
And so, I have carefully created What I am Not, in order that I might experience What I Am. Yet I am everything I create - therefore I Am, in a sense, What I Am Not.

NDW question: how can someone be what they are not?


God:
Easy. You do it all the time. Just watch your behaviours.
Seek to understand this. There is nothing that I am not. Therefore I Am what I Am, and I Am What I Am Not.
THIS IS THE DIVINE DICHOTOMY.
This is the Divine Mystery which, until now, only the most sublime minds could understand. I have revealed it for you here in a way that more can understand.

Minuarust vaga motlemapanev ja huvitav koht antud raamatust. Hea naide selle kohta, kuidas iga asi on omal kohal ja kuidas "maailmaparandamine" (mitte et sel midagi viga oleks) algab ainult iseendast Smile Meile on antud valikud. Ja Koraanis on muuhulgas kirjas,et me saame koik mida palume & millest unistame.. hehee

Antud kirjakohast siis tuleb valja point et maailmaga loodud kurjus ei ole loodud mitte proovilepanekuks vaid et meil oleks valikuid, mille hulgast valida enesele meeleparane.

Yks naide omast elust:
Kaisime tytrega(4 aastane Smile) poes toitu ostmas. Lasin tal valida moned asjad endale. Jogurtiriiuli juures tekkis jargmine olukord: tema valib omale miskid jogurtid. Mina panen ka paar teistsugust karusse. Tytar oli hairitud sellest ja kukkus minuga pragama et tema ei taha seda jogurtit, mille mina olin votnud. Mina siis seletan talle et tead, sa ei pea seda yldse sooma, ma votsin selle endale. Tema aga kisub jogurti karust valja ja paneb riiulile tagasi. Mina votan selle riiulilt ja panen karusse.. Ja nii me jagelesime hea jupp aega. Mitte mingit moodi ei suutnud ma talle selgeks teha et ta juba valis omale enda omad ja et mina valin endale selle, mis mulle meeldib, mis siis et erineva Smile Loomulikult mina kui suurem ja tugevam Twisted Evil sain oma tahtmise ja saime molemad oma.. lol! Kodus muidugi pyydis ta jarjekindlalt minu jogurtid prygikasti paigutada..

aga ohtul enne magamaminekut selle juhtumi yle jargi moeldes tabas mind sihuke hea lambipirni efekt Smile Idea

Et meie elu on suht samasugune ju nagu see poeskaik - loputud riiulid igasuguste kaupadega, millest paris koike ei proovi iial ara.. Me ei lahe poodi ega osta seda tyhjaks vaid valime omale meeleparase.. Ja paljud asjad ongi just valikud. Mis ei puutu meisse, kui meie neisse ei topi oma nina voi katte ei vota..
Kasvoi see seagripikampaania - meil on olemas info, mida me sellega peale hakkame? Kas usume? Kas paanitseme? Kas ignoreerime - pole meie valik jne jne.. Ja siis on selliseid, kes kaituvad nagu mu pisitytar poes: kui MINA ei taha, siis ei tohi keegi teine ka seda tahta... (Nt "seagripivastane vaktsiin kohustuslikuks" idee toetajad)
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeKolm Okt 21, 2009 8:35 pm

Kumb on kuri ja kumb on hea?
Kust sai siia ilma kurjus? Pentagram2

Kust sai siia ilma kurjus? Pentagram

Ühte neist seostatakse satanismiga, ehk saatana teenimisega. Seega siis kurja teenimisega.

No aga kui panna pentagramm ümmargusele lauale ja laua ümber 10 inimest, siis viiele tundub see olevat kurjuse sümbol ja viiele ei ole see kurjuse sümbol.
Aga kui liigutada pentagrammi laual, või liigutada lauda või inimesed ise liigutavad ennast ümber laua. Mis siis juhtub?
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeNelj Nov 05, 2009 7:07 pm

Ma olen ikka moelnud selle varsi kohta et me saame koike,kolab nagu natuke utoopiliselt? Mina pole veel kyll koike saanud Smile ilmselt tuleb siis koik oigel ajal.Kui koik otsekohe saabuks ei kasvaks me kannatlikkuses.
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeNelj Nov 05, 2009 7:12 pm

[quote="Siiri

Yks naide omast elust:
Kaisime tytrega(4 aastane Smile) poes toitu ostmas. Lasin tal valida moned asjad endale. Jogurtiriiuli juures tekkis jargmine olukord: tema valib omale miskid jogurtid. Mina panen ka paar teistsugust karusse. Tytar oli hairitud sellest ja kukkus minuga pragama et tema ei taha seda jogurtit, mille mina olin votnud. Mina siis seletan talle et tead, sa ei pea seda yldse sooma, ma votsin selle endale. Tema aga kisub jogurti karust valja ja paneb riiulile tagasi. Mina votan selle riiulilt ja panen karusse.. Ja nii me jagelesime hea jupp aega. Mitte mingit moodi ei suutnud ma talle selgeks teha et ta juba valis omale enda omad ja et mina valin endale selle, mis mulle meeldib, mis siis et erineva Smile Loomulikult mina kui suurem ja tugevam Twisted Evil sain oma tahtmise ja saime molemad oma.. lol! Kodus muidugi pyydis ta jarjekindlalt minu jogurtid prygikasti paigutada..

[/quote]
Tuttav olukord! minu Pea aegu 4 aastane poeg kaitub tapselt samamoodi. Very Happy
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeReede Nov 06, 2009 4:13 pm

Kadri kirjutas:
Ma olen ikka moelnud selle varsi kohta et me saame koike,kolab nagu natuke utoopiliselt? Mina pole veel kyll koike saanud Smile ilmselt tuleb siis koik oigel ajal.Kui koik otsekohe saabuks ei kasvaks me kannatlikkuses.
Siin peaks vahet tegema mida sa Tahad ja mida sa Vajad.
Öeldakse ju, et tahtmine on taevariik, saamine on iseasi.
Kuid samas saame kõik mida me vajame alati. Ning kõik mida me Vajame tuleb omal ajal.
Kõik on jälle mõtlemises kinni.

No näiteks, tahetakse oma kodu, kuid selle all peetakse silmas maja ja aeda jne. jne.
Kuid kas maja on tähtis selleks, et oleks kodu? Seega me tahame maja, kuid kodu jääb sellisel juhul tahaplaanile. Aga inimene vajab eluks siiski kodu mitte maja ja kodu sul on olemas seal kus on perekonnaga hea.
Kodu võib olla ka kuskil üürikorteris, kui perekond on harmooniline ja kokkuhoidev.

Või näiteks mingi varases 20 eluaastas kutt räägib, et ta vajab naist oma ellu. Kuid peab silmas naise all mingit supermodelli välimusega tibi ehk naist mustas - https://www.youtube.com/watch?v=yOtv4kN-PAs&feature=fvw
Kuid äkki ta vajab omale naiseks just naabri Mari, kes on veidi ülekaaluline.
Kuid oma Tahtega blokeeritakse see mida tegelikuilt Vajatakse ja kutt jooksebki ja ei märkagi et tema naaber ukse taga elab Alice - https://www.youtube.com/watch?v=wcVLeUFW-AM


Viimati muutis seda Raul (Reede Nov 06, 2009 4:22 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimeReede Nov 06, 2009 4:21 pm

Aga mis puutub veel kurjusesse, siis ilu on ju vaataja silmades.
Seega siis kui me näeme maailmas kurjust, me näeme ainult enda kurjust.
Maailm peegeldab meid ja näitab meile ennast just sellisena nagu me tegelikult oleme.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimePüh Nov 08, 2009 1:50 pm

kas me yldse midagi VAJAME, on kysimus. Ses mottes et elu laheb edasi alati. Ja iga kord kui meil moni asi saamata jaab, ei ole ju hullu. Isegi surma jargselt jaab meie teadvus edasi elama, nagu need, kes kliinilisest surmast tagasi tulnud, teavad raakida. Seega mida me vajame? Very Happy
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitimePüh Nov 08, 2009 6:31 pm

Me vajame armastust. Me vajame kohta kus magada, me vajame süüa ja juua, me vajame õppetunde millest õppida ja areneda. Me vajame vastassugupoolt, et areneda ja luua, vastassugupoolt on vaja ka järglaste saamiseks jne. jne.
Me vajame turvalist keskkonda, kuhu suurest õppimisest väsinud pead saaksime puhkama panna.

No näiteks mõni kelle kutsumus on pilli mäng, vajab pilli mida mängida.
jne. jne.

Ning lõppude lõppuks on meil Vaja selgeks saada, et me elame siin nüüd ja praegu ja see on meie jaoks hetkel reaalsus kus me elame ja oleme ning areneme ja õppime ja kui väsime, siis me vajame puhkust ja und.


Ja me vajame ka seda, et saaksime aru mida me ainult tahame ja mida me tõesti vajame.
No näiteks, mingi nipsasjakene meie kamina peale on saanud selle pärast, et me ainult tahame seda.
Aga no et meil külm ei hakkaks, on meil vaja riideid.
Kui aga ajada taga armanit ja versatcit või prada on kah ainult tahte peale
Sest leidub ka lihtsaid ja praktilisi riideid millega me saame ka iseenda loovust väljendada.
Sest ka seda me vajame, et miski oleks käegakatsutav. Et näeksime, et meie tööl on tagajärg ja just selline nagu me vajame.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kust sai siia ilma kurjus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kust sai siia ilma kurjus?   Kust sai siia ilma kurjus? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kust sai siia ilma kurjus?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kylgetombeseadus. Miks me siia ilma syndisime. Abraham-Hicks jargi..
» Kurjus maailmas?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: