Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 VF: inimene, hing, vaim, saatan

Go down 
AutorTeade
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: inimene, hing, vaim, saatan Empty
PostitaminePealkiri: VF: inimene, hing, vaim, saatan   VF: inimene, hing, vaim, saatan Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 4:52 pm

fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 16 Oct 2007 10:45 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

INIMENE

allikas: http://www.free-minds.org/articles/science/human.htm

Sura # 76 (Inimene):

1. "Kas pole see mitte fakt et inimene polnud midagi, mida mainida?"
2. "Me loime inimese vedelikesegust, kahest vanemast selleks et teda testida. Seega me tegime temast kuulja ja nagija."
3. "Me naitasime talle kahte rada, ta on kas tanulik selle eest voi tanamatu."

Enamus inimesi on tanapaeval ebateadlikud meie STRUKTUURIST.

Enamus meist kasvab yles moeldes,et me koosneme vaid "hingest", mis poordub peale meie surma tagasi Jumala juurde.

Kuigi see invo on osaliselt oige, tuleb valja et inimene koosneb veel monedest osadest, mida Jumal Koraanis meile selgitab:

See on saatana systeem meid segadusse ajada ja norgendada et me ei teaks kuidas Temaga voidelda! Yks peamisi reegleid igas konfliktis on:"Tunne oma vaenlasi!" Aga enne seda tuleb oppida "ennast tundma".


Kas Rouh = Hing?

See on suurim arusaamatus, mille inimesed on loonud, mis aitab vaanata kysimust, kes me oleme.

Araabiamaades, kui keegi sureb, siis inimesed ytlevad: "Palvetame ta Rouh yle"

Samuti kui nad raagivad kellestki suremas, ytlevad nad "ta Rouh on temast lahkunud."

Koolides opetatakse lastele et Rouh on hing ja see on see, mis sureb ja mille yle kohut moistetakse - kas karistatakse voi tasutakse heategude eest.

Siiski, lugu muutub, kui vaatame, mida Jumal ytleb:

"Jumal votab 'Nafs' kui surm saabub ja samuti uneajal..." (39:42)

"Mitte ykski 'Nafs' ei sure valjaarvatud Jumala loal kindlaksmaaratud ajal.." (3:145)

"Iga 'Nafs' maitseb surma ja siis saad oma tasu Ylestousmispaeval..." (3:185)

"...Sa ei tohi tappa 'Nafs' mille Jumal on teinud pyhaks, valjaarvatud oigluse huvides..." (6:151)

"...Ta ytles: Mu Issand, ma olen oma 'Nafs"-ga oigelt teelt eksinud..." (27:16)

Kas saab pilt selgemaks?

Jumal ytleb ,et meie hing on "nafs" ja et see "nafs" on see, mis voetakse ara suremise ajal ja see on see, mille yle moistetakse kohut viimsel paeval. "NAFS" oleme meie, see on meie terve olemus, see on kui kivi, mis muutub kergemaks voi raskemaks labi meie endi tegude.

Seega kui "hing" on "nafs", siis mis on Rouh?

Rouh = Vaim.

"Kui barjaar eraldab teda neist, siis me saatsime talle Oma "Rouh". Ta (Rouh) laks tema juurde inimolendi kujul." (19:17)

"Nad kysivad "Rouh" kohta. Ytle: ""Rouh" tuleb mu Issandalt. Ja teile pole antud teadmisi, valjaarvatud natuke." (17:85)

Saab selgeks et "Rouh" on Jumalalt ja et see on "teadmiste" kogu, mis aitab inimolendit tema elus. Seda on koige parem kirjeldada kui "Vaimu"

Nagu naha, on loomadel samuti "Nafs" nagu meil (see on nende elujoud), kuid ometi ei ehita ahvid kosmoselaevu vm.

'Rouh' on Jumala kingitus meie liigile et anda meile "teadmistes" eelis.

"Kord kui ma taiustan tema (inimese) ja puhun temasse Oma "Rouh", siis peate kummarduma tema ette." (15:29)

Koik loomad voivad yksteisega suhelda (maletate lindude konet Solomoniga?). Siiski ainult inimene on see, kel on "teadmised".

Rouh on Jumala kingitus meile ja see on ainult HEA. Info, mida "rouh" annab igale meist, tuleb kasutada meie kasuks, aga meil on valik kasutada seda kurja tegemiseks (tuumafyysika pommi valmistamiseks naiteks)

"Rouh" ei lahene KUNAGI sulle ja ei paasta su paeva. Naiteks kui sa oled raskustes, et millestki aru saada. Kui sa ei palu Jumala abi, siis vaim ei tule ytlema :"hei, siin on sulle vastus!". Ei, sa pead sellele ise lahenema. Samuti on see alati sona-sonaline. Sa pead olema toepoolest sprtsiifiline, kui midagi kysid. Seda ei pea ytlema valja valjusti, sa void sellele moelda, sest tihti on inimesed raskustes valjendamaks just seda, mida nad tahavad oelda. Jumala vaimuga ei pea selle yle muretsema - niipea kui sul on tahe midagi kysida, vaim teab kysimust.. peaasi et sa tahtsid kysida seda ja seda YKSI. (Kuigi ta teab koiki kysimusi, mida sina, ei hakka ta vastama seda, mida sa pole kysinud).

Seega saame kokku votta praeguseks selle, mis meil on:

Inimolend koosneb siis:

1. "hing" - "nafs" (SINA - persoon, kes teeb otsused ja mille yle kohut moistetakse)

2. "Vaim"- Rouh (Kingitus Jumalalt, see EI kuulu sulle, sa ei oma seda, kuid koigil on sellele juurdepaas - nagu Koraan. Selle eesmark on anda vastuseid ja teadmist aitamaks hingel jouda oigete otsusteni).

Saatan - Shaitan

Kolmas ja koige tapvam segu inimese olemuses on "Saatan".

"Ta (Saatan) ytles:"Kuna Sa oled austanud teda yle minu, siis kui Sa pikendad mu tahtaega kuni Ylestousmispaevani, votan ma voimust koigi tema jarglaste yle, valjaarvatud moned." (17:62)

Onnetu fakt meie elus on see,et Saatan esitas valjakutse meie esivanemate oigusele omamaks juurepaasu "Rouh" -le. Saatan vaitis et tema on paremini kvalifitseerunud Jumala kingituse kasutamiseks ja et ta teeks sellega paremaid tegusid.

Ta (Jumal) ytles: "Mis takistas sind teenimast, kui Ma kaskisin sind?" Ta ytles: "Ma olen parem kui tema, Sa loid minu tulest, ja loid tema mudast." (7:12)

Selline inimese voimete yle kahtlemine viis vaidluseni taevas ja "kahtlused" kerkisid seelabi esile:

Sura 38 (S'ad):

67 . Ytle:"Siin on suureparased uudised".
68. "Millest sul polnud aimugi".
69. "Mul polnud enne teadmist Korges taevas toimunud vaenu kohta."
70. "Mulle on inspireeritud et mu ainus missioon on tuua teieni hoiatused."
71. Su Issand ytles inglitele:"Ma loon inimese savist."
72. "Kord kui ma olen ta loonud, puhun temasse Oma Vaimu, te peate teda aitama."
73. Koik inglid aitasid teda,
74. valjaarvatud Saatan; tema keeldus ja oli liiga ylbe, tanamatu.
75. Ta ytles: "Oo saatan, mis takistas sind aitamast mille ma loin Oma katega? Kas oled liiga ylbe? Kas sa hakkad vastu? "
76. Ta ytles: "Ma olen parem kui tema; Sa loid minu tulest ja tema savist."
77. Ta ytles: "Seeparast pead saama valjavisatud. Sind saadetakse pagendusse."
78. "Sa oled syydi moistetud kuni Kohtupaevani."
79. Ta ytles: "Mu Issand, anna mulle ajapikendust kuni Kohtupaevani."
80. Ta ytles:"Sulle on antud ajapikendus. "
82. Ta ytles:"Ma vannun Sinu suursugususe juures, et ma sadan nad koik eemale".
83. "Valjaarvatud Sinu ylistajad, kes on ainult Sulle yksi end pyhendanud.

Ylaltoodud varsid annavad selle loo edasi vaga selgelt. Saatan palus et talle antakse voimalus toestada et inimene pole sobiv selle ylesande jaoks.

Ja Jumal lubas seega Saatanal (kel on kurjad kavatsused) meid ahvatleda (ent tal POLE meile juurdepaasu):

"Sa void neid eksitada oma haalega ja kokku kogud akoik oma joud ja oma rahva nende vastu ja jagada nende raha ja lapsi ja anda neile lubadusi. Ykskoik mida saatan lubab, pole muud kui illusioon." (17:64)

"Ma tulen nende eeest ja tagant ja paremalt ja vasakult ja Sa leiad et enamus neist on tanamatud." (7:17)

Kui lugu oleks siin loppenud, siis oleks meiega siiski veel koik korras. Probleem on selles, et Saatan on suutnud meie esivanemaid trikitada andmaks talle JUURDEPAASU meie Hingedele:

"Saatan sosistas neile, selleks et saada juurdepaasu nendesse. Ta ytles: Teie Issand ei keelanud teile sellest puust, valjaarvatud takistamaks teid saamaks ingliteks ja saavutamaks igavest eksistentsi." (7:20)

"Keelatud" puust soomine andis Satanale pideva juurdepaasu meie "Nafs"-le

Seega segu, mis meis praegu on, on jargmine:

1. 'Hing' - Nafs ;

2. "Vaim"- Rouh;

3. Saatan - Shaitan (See on saatana voime paaseda ligi meie hingele ja olla voimeline neid mojutama).


Saatan on seega YLIM valelikkus, mis meis esineb. Kui kusagil eksisteerib valelikkus, ara otsi seda enda ymber.. endast valjastpoolt - See asub su enda sees!

Veel halbu uudiseid: mitte nagu Rouh, saatan LAHENEB sulle. Kui sul on dilemma, annab tema sulle vastuse. Kas vastus on oige voi vale, pole isegi kysimus, sest me teame et see pole oige. Monikord, isegi enne kui tekib dilemma, loob saatan sinus kaose.. sest ta annab sulle niipalju valet ellu, et lopuks lopetad selliste tunnetega nagu SEGADUS, DEPRESSIOON, tunned et Jumal VIHKAB sind, tunned end MAHAJAETUNA jne.. Need on asjad, millega ta sind mojutab.

Ara kaota lootust!

Kuna saatan eksisteerib sus endas, siis ei saa sinna palju parata - temast ei saa lahti. Siiski voib temast vabaneda ajal, mil ta sulle laheneb - niikaua kui sa pead meeles, et sa ei tohiks vasida teda tagasi vaikusesse sundimast. Sina jaad alati voitjaks, kuna tema tungib su meeltesse. Otsides pelgupaika Jumalas, annad sa oma Rouh-le kasu hoida saatan vaikivas olekus.

"Kui sa opid Koraani, siis otsid pelgupaika Jumalas Saatana, eemaletougatu eest. Tal pole voimu nende yle, kes usuvad ja usaldavad oma Issandat. Tema voim on limiteeritud nende yle, kes valivad tema oma isandaks, need, kes valivad tema oma jumalaks. " (16:98-100)

Seega, kuidas olla ohutul poolel koige selle valeinformatsiooni suhtes? Iga kord kui ta pakub lahenduse, siis ara vota seda 100% oigena. Sa mine ja kysi oma Vaimult. Kui saad lahenduse ilma kysimata - siis on kaks viisi, kuidas sa selleni joudsid:

1. 'Nafs' andis selle sulle. (su enda alateadvus andis selle soovituse);

2. See tuli Saatanalt!

Vaim ei anna kunagi vastuseid ilma kysimata. Aabraham.. kelle jumal on valinud.. Jumal ei lahenenud talle - tema lahenes Jumalale. Loo point on:
Jumal armastab sind alati, aga ta ei takista sind oma elu ara rikkumast. Kui sa ei palu Tema abi. Jumal ei hylga kedagi taielikult. Kui ta oleks seda teinud, oleks ta samuti hyljanud Aabrahami, Muhammadi jt sonumitoojad, kelle Ta valja valis samuti hyljanud (keda me oleme nainud tegemas inimvigu.) Ja juhendus, vastupidiselt moslemite arusaamisele sellest, on iga situatsiooni protsess. Selleasemel et olla mingi koik korraga asi.

Loppsona:

Parim islam on sinu enda sees - Jumala Vaim (Rouh'u Allah). Pole sellist asja et tode on kusagil valjaspool sind. Ylim tode on su enda sees. Kasuta ara seda onnistust, see on sinu ylim relv valelikkuse vastu.
_________________
17:36

Last edited by fennek on 18 Oct 2007 07:49 pm; edited 1 time in total

Back to top


piretiks



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 86


Posted: 18 Oct 2007 06:00 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

see oli väga valgustuslik postitus fennekilt.Tänud

Back to top


tarmo



Joined: 11 Jun 2007
Posts: 96


Posted: 25 Oct 2007 05:38 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

mõned tähelepanekud:

76. Ta (Saatan) ytles: "Ma olen parem kui tema; Sa loid minu tulest ja tema savist (mulla ja vee segu)."
osades värssides öeldaksegi, et oleme veest tehtud

78. "Sa oled syydi moistetud kuni Kohtupaevani."

meil ei ole Koraani põhiselt teada, mis saab Saatanast peale Kohtupäeva. Kui ta täidab oma eelpooltoodud kokkulepet Jumalaga, siis saab ehk andekski. Jumal on armuline.

inimesed, kes on osalt veest tehtud, nende tuleviku kohta räägitakse Koraanis, paradiisi kirjeldades : rivers flowing beneath

seega Saatan on tehtud tulest ja ka tema tulevik on tules.
koos inimestest rejecters´itega

kokkuvõtteks võib öelda, et
mis on veest (ja maast) tehtud, selle jaoks on ka paradiis veest (ja maast)
mis on tulest tehtud, mis on siis tema jaoks paradiis? tuli loomulikult.
samal ajal kui see, kes on veest tehtud, selle jaoks on tuli põrgu.

seega võib eeldada, et Saatan saab oma eksimuse andeks.
ma ei ole tähele pannud, et Saatan Jumala seaduste (kaasaarvatud nende omavaheline kokkulepe) vastu kuidagi eksiks, Pigem vastupidi:
59:16 Like the example of the devil, when he says to the human being: "Disbelieve," then as soon as he disbelieves, he says: "I disown you. I fear God, the Lord of the worlds."
8:48 "I am innocent from you! I see what you do not see. I fear God, and God is severe in punishment."


muuseas veest ja vetest seoses inimestega räägitakse läbi mitmete Pühakirjade, lugege vahel ka selle pilguga, tekkib veel huvitavaid seoseid...

Back to top
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: inimene, hing, vaim, saatan Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: inimene, hing, vaim, saatan   VF: inimene, hing, vaim, saatan Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 4:52 pm

tarmo



Joined: 11 Jun 2007
Posts: 96


Posted: 25 Oct 2007 07:15 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

veel

väga rumal oleks väita, et Jumal ei teadnud, et Saatanaga nii läheb nagu läks.
Jumal tahtis inimesi testida, et seda teha ongi ju vaja eksitajat.
God guides who He wants and He misguides who He wants.
Seega et saaks teoks jumalik plaan inimkonna üle, oli vajalik, et Saatan eksiks.

Ja veel üks mõte, kinnitamaks eelpooltoodut:
24:41 Do you not see that everything in the heavens and the Earth glorifies God? Even the birds in formation, each knows its connection and its glorification. And God is fully aware of everything they do.

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 25 Oct 2007 07:27 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
meil ei ole Koraani põhiselt teada, mis saab Saatanast peale Kohtupäeva. Kui ta täidab oma eelpooltoodud kokkulepet Jumalaga, siis saab ehk andekski. Jumal on armuline.


Quote:
ma ei ole tähele pannud, et Saatan Jumala seaduste (kaasaarvatud nende omavaheline kokkulepe) vastu kuidagi eksiks, Pigem vastupidi:
59:16 Like the example of the devil, when he says to the human being: "Disbelieve," then as soon as he disbelieves, he says: "I disown you. I fear God, the Lord of the worlds."
8:48 "I am innocent from you! I see what you do not see. I fear God, and God is severe in punishment."


ta eksis siis, kui Jumalale ei kuuletunud ja oli yks ylbetest...

15:26 And We have created man from a clay hardened and shaped.
15:27 And the Jinn, We created him before that from the fire of the fierce hot winds.
15:28 And your Lord said to the angels: "I am creating a human being from a hardened clay."
15:29 "So when I perfect him, and blow of My Spirit in him, you shall yield to him."
15:30 Thus, all of the angels yielded.
15:31 Except for Satan, he refused to be with those who yielded.
15:32 He said: "O Satan, what is the matter that you are not with those who have yielded?"
15:33 He said: "I am not to yield to a human You have created from a hardened clay."
15:34 He said: "Exit from here, you are cast out."
15:35 "And a curse shall be upon you until the Day of Judgment."
15:36 He said: "My Lord, respite me until the Day they are resurrected."
15:37 He said: "You are given respite."
15:38 "Until the Day of the appointed time."
15:39 He said: "My Lord, for that which I have been misled by, I will make the Earth appear beautiful for them, and I will mislead them all."

7:11 And We created you, then We shaped you, then We said to the angels: "Yield to Adam;" so they yielded except for Satan, he was not of those who yielded.
7:12 He said: "What has prevented you from yielding when I have ordered you?" He said: "I am far better than him, You created me from fire and created him from clay!"
7:13 He said: "Descend from it, it is not for you to be arrogant here; depart, for you are disgraced."
7:14 He said: "Grant me respite until the Day they are resurrected?"
7:15 He said: "You are granted."
7:16 He said: "For that which You have caused me to be misled, I will stalk for them on Your Straight Path."
7:17 "Then I will come to them from between their hands, and from behind them, and from their right, and from their left; You will find most of them are unappreciative."
7:18 He said: "Get out from this, you are despised and banished. As for those of them who follow you, I will fill Hell with you all!"


respite=ajapikendus..

Neist varssidest paistab, et Jumal ytles algul et paneb Saatana peale needuse, Saatan palus ajapikendust ja sai selle ylestousmispaevani.. Ent nagu 7:18 ytleb, taidetakse porgu koigi nendega, kes saatanat jargivad, kaasaarvatud saatan ise..

Saatan ju eksis Jumala seadustele: mitte kuuletudes Jumala kasule!
Vaata asja selle kylje pealt, et Saatan ei kuuletunud Jumalale, mitte kusagilt ei kajastu see, et ta oleks kahetsenud oma tegu! Miks peaks tuli olema Saatana paradiis? Miks peaks Saatan peale koike seda sonakuulmatust ja ylbust saama paradiisi? See ei ole loogiline et yks saab sonakuulmatuse eest paradiisi ja teine laheb porgusse!

Mis puutub veesse ja maasse, siis ka teadlased on kindlaks teinud, et Maal algas elu vees savikihtide vahel. Esimesed rakud moodustusid vees. tead kyll see ainuraksest hulkrakseni jne jne

paradiisi kirjeldused Koraanis tunduvad olevat naitlikud nagu ka koige muu kirjeldused, mida me oma silmaga nainud pole.. kui leian yles selle aya, siis inshallah ,panen ka siia yles, kus nii kirjas oli..
_________________
17:36

Back to top


piretiks



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 86


Posted: 26 Oct 2007 12:46 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

üks küsimus- sinu postitusest tuli välja, et Rouh on midagi mis ainult inimestele antud aga nafs on ka loomadel, see on ka see hing, mille üle kohut mõistetakse ja nafsi ei tohi tappa muidu, kui vaid õigluse pärast.Seega, siis siiski taimetoitlus. Mina muuseas olen selle poolet, niiet minu mõttemaailmaga sobib see küll. Aga minu teada enamus moslemeid ei söö sealiha, küll aga tapavad muid loomi.toiduks.see pole õiglus.

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 27 Oct 2007 07:53 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Paris oige tahelepanek,kui niimoodi vaadata.Ja veel, et iga "nash" saab tasu ulestousmispaeval.Seega loomad lahevad ka kohtu ette?
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Back to top


piretiks



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 86


Posted: 28 Oct 2007 12:11 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

loomal ,teoreetiliselt vähemalt, ei saa aga patte olla. ta tegutseb vastavalt loodud loomusele. kas tiiger on mõrtsukas, kui ta lambatalle või isegi inimese murrab? Pole ju, see on tema söök. Kas koer peab viha teise koera peale, sest tollel on karvsem saba või suuremad kõrvad? Ei pea...koer võib pidada viha vaid inimese peale, kes teda alatult peksnud on. Seega, ilmselt on loomad juba ette õigeks mõistetud, sest nemad käituvad täpselt nii, nagu Jumal ette näinud on nende jaoks. Inimestega....mis lood on inimestega? Kes seda teab...

Back to top


tarmo



Joined: 11 Jun 2007
Posts: 96


Posted: 29 Oct 2007 10:12 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Piretiksile:

16:5 And the livestock He created them for you, in them is warmth and benefits, and from them you eat.

22:28 So that they may witness benefits for themselves and recall God's name in the appointed days over what He has provided for them of the animal livestock. So eat from it and feed the needy and the poor.

22:30 Thus, and whosoever honors God's restrictions, then it is better for him with His Lord. And the livestock has been made lawful for you; except what is being recited to you; so avoid the foulness of idols and avoid saying false statements.

40:79 God is the One who made the livestock for you that you may ride on some of them, and some of them you eat.

jne

Back to top


piretiks



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 86


Posted: 30 Oct 2007 03:24 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

hmm, ja kuidas see ülalpool toodud fenneki tekstiga siis kooskõlas on...nafs jne.?

Back to top


tarmo



Joined: 11 Jun 2007
Posts: 96


Posted: 30 Oct 2007 10:05 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

piretiks wrote:
hmm, ja kuidas see ülalpool toodud fenneki tekstiga siis kooskõlas on...nafs jne.?

kui seda Fenneki teksti hoolikamalt jälgida, siis tekib seal üsna lambist selline lause:
[quote="fennek]Nagu naha, on loomadel samuti "Nafs" nagu meil (see on nende elujoud), kuid ometi ei ehita ahvid kosmoselaevu vm.
[/quote]
nimelt mitte kuskilt eelkirjutatust seda näha ei ole...
rääkimata sellest, et oleks välja toodud mõni kirjakoht.

vähemalt mina ei näe

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 31 Oct 2007 02:00 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Nuud kusimus:Aga mis siis ikkagi on loomadel?Sellest ma saan aru, et inimestel on nii "nafs" kui ka "ruah".
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
 
VF: inimene, hing, vaim, saatan
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Kas Gabriel = Pyha Vaim?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Koraani õpetused-
Hüppa: