Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 VF: Koraani peatükkide järjestus

Go down 
AutorTeade
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: Koraani peatükkide järjestus Empty
PostitaminePealkiri: VF: Koraani peatükkide järjestus   VF: Koraani peatükkide järjestus Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 5:00 pm

tarmo



Joined: 11 Jun 2007
Posts: 96


Posted: 12 Feb 2008 10:57 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Nagu teame* ilmutati Muhamedile Koraan(i peatükid) erinevas järjekorras võrreldes sellega, mismoodi nad on täna.
Küsimus: kes ja miks on seda järjestust muutunud?
mis on õige järjekord?

*ja kust me seda üldse teame? kas mõnest hadithist?

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 12 Feb 2008 09:22 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Nagu mina tean, on peatukid ritta seatud suura pikkuse jargi,st pikemad suurad tulevad enne ja lahevad siis jarjest luhemateks, kuni lopus on nad vaid paari varsi pikkused.
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 12 Feb 2008 09:53 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

aga mis vahet sel on, mis jarjekorras need sel ajal ilmusid? Varsid on nagunii segilabi ja selleks et mingi teema kohta tais ylevaade saada, tuleb tervet Koraani risti-poiki uurida.

Hadithites on jah kirjas, et jarjekorda muudeti. Aga Koraanis endas on niimoodi kirjas:

25:32 And those who rejected said: "If only the Qur'an was sent down to him in one go!" It was done as such so We could strengthen your heart with it, and We arranged it accordingly.
41:40 Surely, those who distort Our revelations are not hidden from Us. Is one who is thrown into Hell better, or one who comes secure on the Day of Resurrection? Do whatever you wish; He is Seer of everything you do.
41:41 Surely, those who have rejected the Reminder when it came to them; and it is an Honorable Scripture.
41:42 No falsehood could enter it, presently or afterwards; a revelation from a Most Wise, Praiseworthy.
41:43 What is being said to you is the same that was said to the messengers before you. Your Lord has forgiveness, and a painful retribution.

Neist jareldan mina, et Koraan sai kokku pandud tapselt nii, nagu see meil praegu on ja et jarjekord on just selline nagu peab ning valesid ei lisatud Koraani ei ilmutuse saamise ajal ega ka hiljem mitte. Usaldan selles suhtes Jumalat.

Hadithite endi jargi muidugi jah olevat esimene peatykk olevat yks neist lopuomadest jne. terve jarjekord on nende jargi vaidetavalt hoopis teistsugune ja et see olevat loplikult kokku seatud alles peale Muhammadi surma instruktsioonide jargi, mille Muhammad olevat jatnud endast maha. Ma ei suuda sihukest asja uskuda, paistab mulle, et tegu on jallegi mingi valjamoeldisega, millega Koraani autoriteeti vahendada ja prohevti jargijate usaldusvaarsust voi rolli suurendada, et oleks pohjust ka neist mingitsorti iidolid teha.. Aga see lihtsalt minu arvamus siis..

Tegelikult peatykkide praegune jarjekord on loogiline minu jaoks - esimene peatykk, mis ylistab Jumalat taielikult.. Ja siis jargmine, mis on pohimotteliselt Koraani sisukokkuvote, millega tutvudes saab islami alused ysnagi selgeks. Pohilised seadused ja printsiibid on seal kirjas.. Ja huvi korral siis jargnevatest peatykkidest detailikesi nokkida juurde ja teadmisi parandada..

Rahu!
_________________
17:36

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 12 May 2008 10:03 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Sellest peatükkide jarjestusest veel niipalju, et Mohammad shaikhi loenguid youtube'is kuulates sattusin tema vastuse peale antud kysimusele. Ta toi valja 2 ayat:
2. peatykist ja 11. peatykist. Pane tahele, mis number peatykiga on tegu. Ja nyyd loe varsi teksti:

2:23 And if you are in doubt as to what We have sent down to Our servant, then bring a chapter (SURA) like this, and call upon your witnesses other than God if you are truthful.

11:13 Or do they say: ”He invented it!” Say: “Bring ten invented chapters (SURA) like it, and call on whom you can besides God if you are truthful.”


2. peatyki alguses ytles Jumal: kui sa kahtled, siis too peatykk nagu see.

ja 11. peatyki alguses ytles Jumal: kui arvad , et see on valjamoeldis, siis too 10 peatykki nagu need..
_________________
17:36

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 13 May 2008 09:41 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

huvitav
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
 
VF: Koraani peatükkide järjestus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Koraani retsiteerimine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Koraani õpetused-
Hüppa: