Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 VF: Abiellumine

Go down 
AutorTeade
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: Abiellumine Empty
PostitaminePealkiri: VF: Abiellumine   VF: Abiellumine Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 5:28 pm

Ingel



Joined: 19 Dec 2007
Posts: 3


Posted: 19 Dec 2007 02:04 am Post subject: Abiellumine

--------------------------------------------------------------------------------

Mul on selline mure, et armastan araabia meest. Ta rääkis oma vanematele meist, ja nad on täiesti selle suhte vastu, käsevad tal ainult araablasega abielluda. Ta on 27-aastane ja peab hiljemalt 30.aastasena abielluma. Kas ta valib minu voi kaotab oma perekonna. Ma ei tea mida teha. Miks peab keegi meie onne takistama. Kuidas ta saab üldse kellegi teisega abielluda, kui ta armastab mind, ma ei moista seda miks me ei tohi koos olla. palun aidake!

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 19 Dec 2007 04:05 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Selliseid kaske,et abielluda ainult araablasega teha ei tohiks,Koraan utleb,et Jumal on loonud kloik rassid ja rahvad.Oleneb ka see, kas sa oled moslem.Moned vanemad nouavad, et poeg abielluks vaid moslemiga.Aga moistlik oleks katsuda vanematega raakida sel teemal.Kas tohib kusida, mis rahvusest noormees on ?Selliseid asju tuleb ikka aegajalt ette,et vanemad on suhte vastu.Uks lugu ajakirjandusest:inglise naise ja bangladeshi mehe suhtele olid vastu mehe sugulased.Nad noudsid, et naine astus islamisse, aga too keeldus.Siis kutsuti mees kodumaale(nad kohtusid uk-)heal ettekaandel,kus aga voeti tal ara pass ja raha, et ta ei saaks Inglismaale tagasi minna.Ime kombel onnestus sel ajal juba rasedal naisel mingi organisatsiooni kaudu mees koduarestist paasta.Ning nad abiellusid.
Akka pead end mingi aja jooksul mehe vanematele toestama,loodan, et nad muudavad meelt.
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Last edited by Nektub on 20 Dec 2007 10:16 am; edited 1 time in total

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 19 Dec 2007 09:32 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Teretulemast foorumisse!

Mida oskan sellise olukorra kohta oelda? Ytleme nii, et valik on sinu mehe teha. Kui mees on moslem, tuleb muidugi mangu islam. Sel juhul soovitan sul soojalt Koraaniga tutvust teha. Lihtsalt et saada aru nende mentaliteedist ja sellest, mida nad usuvad. Vaga palju oleneb ka sellest, kui tosiselt votab mees usku. Keskmisele eestlasele tahendab ka nn "vilets" moslem *(nagu nad ise kirjeldavad end vahel) siiski ysna usureeglite jargi elamist.

Loomulikult on araablased suuresti seganud usu kultuuriga. Araablaste jaoks on perekond vaga vaga vaga tahtis. Seega palju lihtsamaks teeks asja kui sul onnestuks mehe perekonnaga head suhted sisse seada.

islami seisukohast vottes on moslemil keelatud abielluda uskmatuga

2:221]. Do not marry idolatresses unless they believe; a believing woman is better than an idolatress, even if you like her. Nor shall you give your daughters in marriage to idolatrous men, unless they believe. A believing man .is better than an idolater, even if you like him. These invite to Hell, while GOD invites to Paradise and forgiveness, as He wills. He clarifies His revelations for the people, that they may take heed.
4:25]. Those among you who cannot afford to marry free believing women, may marry believing slave women. GOD knows best about your belief, and you are equal to one another, as far as belief is concerned. You shall obtain permission from their guardians before you marry them, and pay them their due dowry equitably. They shall maintain moral behavior, by not committing adultery, or having secret lovers. Once they are freed through marriage, if they .commit adultery, their punishment shall be half of that .for the free women.* Marrying a slave shall be a last .resort for those unable to wait. To be patient is better for you. GOD is Forgiver, Most Merciful.
30:21]. Among His proofs is that He created for you spouses from among yourselves, in order to have tranquility and contentment with each other, and He placed in your hearts love and care towards your spouses. In this, there are sufficient proofs for people who think.


[5:5]. Today, all good food is made lawful for you. The food of the people of the scripture is lawful for you. Also, you .may marry the chaste women among the believers, as well as the chaste women among the followers of previous scripture, provided you pay them their due dowries. You shall maintain chastity, not committing adultery, nor .taking secret lovers. Anyone who rejects faith, all his work will be in vain, and in the Hereafter he will be .with the losers.

******Muidu loetakse islamis usklikuteks ka need, kes on juudid voi kristlased, AGA ainult kristlased, kes ei usu, et Jeesus on Jumal voi Jumala poeg. Need, kes seda usuvad, on paganad. Samuti on paganad need, kes usuvad et Jumal on kolmainsus.

5:72]. Pagans indeed are those who say that GOD is the Messiah, .son of Mary. The Messiah himself said, "O Children of .Israel, you shall worship GOD; my Lord* and your Lord." .Anyone who sets up any idol beside GOD, GOD has forbidden Paradise for him, and his destiny is Hell. The wicked .have no helpers.
[5:73]. Pagans indeed are those who say that GOD is a third of a trinity. There is no god except the one god. Unless they refrain from saying this, those who disbelieve among them will incur a painful retribution.

[5:74]. Would they not repent to GOD, and ask His forgiveness? .GOD is Forgiver, Most Merciful.


[4:4]. You shall give the women their due dowries, equitably. If they willingly forfeit anything, then you may accept it; it is rightfully yours. ******
oled sa usklik? Kas usud Jumalasse? Kas usud, et Jumal on yksainus, kes on loonud nii meid, kui koik meie ymber? Kui jah, siis voib Koraani lugemine ponevaks osutuda. Avatud meelt kindlasti ja soovi sellest aru saada peab kah olema.

Minu soovitus on: ara kiirusta, opi tundma islamit, vaata kas see sulle sobib. Kas oled alistunud/soovid enda ego allutada Jumalale? Julged teha sellist sammu? Fakt on see, et kui teie maailmavaade on piisavalt erinev, siis see tekitab tulevikus teie vahele probleeme, millest on vaga raske jagu saada. Mehe perekonnast raakimata. Islam toetab tugevaid peresidemeid, ent ei toeta ahistamist ja rohumist. Islami jargi on iga inimene vaba tegemaks otsuseid, mis puudutavad tema enda elu.

Minu jaoks on islam ilus religioon, mis on andnud mulle loogilise ja kaine moistuse+teadusega kooskolas oleva maailmatunnetuse, elufilosoofia, tasakaalutunde hinge ja rahu. See on nii vabastav kui silmiavav religioon, mis julgustab kysima kysimusi, kahtlema, veenduma selles, mis on tosi, koike jargi kontrollima jne. Selles ei ole vaja kedagi pimesi uskuda, see on ainult sinu ja Jumala vaheline vaga isiklik suhe.

Mis eelise annab sulle islami tundmine? Esiteks on igal inimesel islami jargi omad oigused. Neid voib igayks enese jaoks valja nouda. Kui mehe pere on mone aspekti islamist unustanud, siis saad seda neile Koraani abiga meelde tuletada - nad ei lahe iial Koraani vastu, kui nad moslemid on. Teadmised islami kohta tulevad kasuks ka suhetes mehega. Oma oigusi ja kohustusi peab teadma.

Loodan et minu pikast postitusest oli natukene abi. Kui on veel kysimusi, siis oled alati teretulnud kysima/arvamust avaldama.

parimate soovidega
_________________
17:36

Back to top
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: Abiellumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Abiellumine   VF: Abiellumine Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 5:28 pm

Ingel



Joined: 19 Dec 2007
Posts: 3


Posted: 20 Dec 2007 02:59 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Ta on moslem, aga mitte nii range kui ta vanemad, kuna on euroopas ka üles kasvanud(saksamaal, kus ma ka ise elan). Isa on tuneesiast ja ema hispaaniast, ma ei saa aru miks siis ta poeg ei voi minuga olla, kuna ta enda naine on hispaanlane. Ma ise usun küll jumalasse aga moslemiks ma ei hakka, see on kindel. Tunneme üksteist ainult 5 kuud, aga teame et oleme üksteise jaoks oiged, ma usun et tulevikus tuleb palju probleeme. Me leppisimegi nii kokku, et üritame oma armastusel mitte kasvada lasta, vaid vaikselt üksteist unustada, et siis 3.aasta pärast poleks nii valus lahku minna, kui ta järsku ütleb et peab nüüd abielluma. Muidugi 3 aastat on pikk aeg, kes teab mis juhtuda voib, muidugi ta ise ütles et tema jaoks pole ka see abiellumine oluline, aga isa jaoks küll. Voibolla ongi meil targem üksteist unustada, kuna ikkagi suht vooras kultuur minujaoks, aga väga raske on. Ma tänan et viitsisite mulle vastata. Loodetavasti meid moistetakse kunagi.

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 20 Dec 2007 10:30 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Ma ise olin ka umbes sellises olukorras kunagi.Noormees oli ka just Tuneesiast.Utles ,et abielluda saab ainult siis kui ,kui ma moslemiks hakkan.Et tema isa tahab nii.Loomulikult oli see mulle raske valik.Alguses utlesin ei,kuid ajapikku hakkas mind miski tugevasti islami poole tombama.Mul oli vaid raske hankida islamialast mterjali.Tahtsin hakata moslemiks oma sudamega, mitte tema isa parast.Kui olin endale selgeks teinud ,mida tahandab islam,ei saanud ma enam torkuda-roheline tee oli avatud.Ning minust sai moslem.Sudamega.Kuigi see suhe purunes teistsugustel asjaoludel.
Soovitan samamoodi teha islamiga tutvust,mulle oli ka see siiski suht vooras kultuur.Aga tehes endale islami opetus selgeks,vooristused kadusid.
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 20 Dec 2007 07:50 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

ei vaidle vastu, araabia kultuur ja tavad tekitavad toepoolest vooristust. aga islam usuna mitte. lihtsalt see on niivord lihtne, loogiline ja universaalne. hehe, voib-olla sa juba oledki moslem, lihtsalt ei tea seda veel.

ara arva et islam tahendab ratik peas ringi kaia ja mehe tuhvlialue olla.. Koraanis ei ole kusagil ette kirjutatud naisele mingit kindlat vormiriietust.. ja mis puutub naise ja mehe staatusesse, siis need on teineteist taiendavad vordsed partnerid..

too valja yks asi, mis islami puhul eestlasele vooristust tekitab voi on ebaoiglane. Olen ysna kindel et sa ei leia midagi sellist. (kui valja jatta sealiha soomise keeld - suht voimatu on eesti poodidest naiteks lamba- voi veiseliha tooteid leida. ok, verivorstid lahevad ka keelatu kategooriasse, sest jooksev veri on keelatud). Aga rohkemat nagu ei tulegi pahe.

aga uuri islamit, kaotada pole sul midagi. Vahemalt laiendad oma silmaringi kas oled muidu kristlane?
_________________
17:36

Back to top
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: Abiellumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Abiellumine   VF: Abiellumine Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 5:28 pm

piretiks



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 86


Posted: 21 Dec 2007 07:27 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

tere, ingel!
panen siia ka omapoolse arvamuse. Ütlen kohe ära, et mina moslem ei ole. Küll aga olen huvitatud erinevatest religioonidest.
Sinu mure omab kahte erinevat tahku- üks on seos religiooniga, teine isiklik, suhteaspekt. Need mõlemad veel omavahel seotud ka....Niiet päris suur sasipundar tõesti.

Kui jätaks kõigepealt kõrvale islamiküsimusi ja räägiks suhtest, siis kui sa oled inimesesse armunud, siis ongi tunne et ainult tema on see sinu ainus ja õige. Ometigi, elu jooksul kohtab inimene mitut, kes on tema jaoks õiged. Niiet seda pole sul vaja karta et sa oma ainsa võimaliku mehe elus kaotad, kui selle konkreetseda kokku ei jää. Loomulikult- olles armunud , ainuüksi mõte oma armsamast ilma jääda tundub täiesti kohutav.

5 kuuga ei õpita teineteist veel tundma nii, et see kindlustaks pika-ajalise kooselu. 5 kuud on armumise aeg, mis on tegelikult puhas keemia. Selle keemilise tunnetepurskamise ajal polegi õige teha väga suuri ja kaugeleulatuvaid otsuseid, eriti kui tegu niivõrd suure kultuuride vahega.

Mõtle sellele, et kui ka samast kultuurist inimesi/paare tabab paariaastase kooselu järel rutiin ja arusaam , et printsist on saanud tavaline mees, kes tahab suppi ja sokkide pesemist ja kes ei viitsi sulle enam tähelepanu pöörata ja käib sõpradega rohkem väljas kui sulle see meeldiks....noh, illusioonid ikka purunevad ja alustatakse tihti uuesti. Ainult väga suur vahe on, kas sa oled ennast sidunud käsist-jalust teise usu ja kommetega (mine tea, ehk isegi elad teises riigis), või saad iseseisvalt otsuseid vastu võtta.

Armumisest hoolimata katsu säilitada niipalju kainet meelt, et ära tee ühtegi väga suurt muudatust oma elus siiski nii lühikese tutvuse järel.

Kooselu on kahe inimese vaheline asi eelkõige- kui te leiate, et te olete teineteisele need õiged, siis tuleb selle suhte eest seista, eelkõige su kallimal. Kui ta seda ei taha ega suuda, siis ei ole sina selleks ammugi suuteline. Siis pole ka tema su jaoks õige.

Usk Jumalasse, mistahel kujul, ei tohi olla inimese sisse hirmutatud või ähvardatud või sunnitud. See peab tulema ise.Siis kui on õige aeg.
Seda ei tohi sundida mitte keegi. Saad sellega ennast ka alati kaitsta- JUmal on see kõiketeadja ja kõikvõimas ja kui tema ennast sulle nö. ilmutanud pole, siis kui inimesed tahavad sulle oma religiooni peale suruda, on see minu arvamuse kohaselt kuritegu.

Huvi tunda aga oma kallima usu ja kultuuri vastu aitab sul teda paremini mõista ikka, olen fennekiga päri. Saad seda uurides teada, mida oodata pärast abiellumist- milliseks su mees siis sinu suhtes oma kultuuri- ja usutausta muutub.

Sellistes tingimustes nagu sa oled praegu, võta endale piisavalt aega (vähemalt aasta), et aru saada endast ja oma kallimast nii, et see moodustaks kindla toe teie edaspidiseks eluks.

Tahaksin sind toetada parima nõuga mida oskan anda, aga tean ka , et seda teha on võimatu. Armunud inimese aju töötab teisiti ja armunud õpivad kahjuks ainult iseendi vigadest.

Rahu ja tasakaalu sulle. Ja kui segadus peas, siis mind isiklikult aitab küll mõte, et inimene mõtleb, Jumal juhib. Põhiasjades toimivad ikka meist suuremad jõud usalda neid ja sul hakkab kindlam tunne.

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 21 Dec 2007 09:11 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

vaga ilusad ja oiged motted, piretiks. noustun taielikult.
_________________
17:36

Back to top


Ingel



Joined: 19 Dec 2007
Posts: 3


Posted: 22 Dec 2007 03:11 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Noustun täiesti, et 5 kuuga ei opita inimest tundma. Ma ei tunne teda toesti nii hästi, aga tean et meie vaheline armastus on suur, kui sel teemal rääkisime siis nutsime koos silmad peast välja. Mind tegelikult isegi huvitab see usk ausaltöeldes, voibolla uuringi vähe:)
poleks uskunudki, et kedagi mu mure nii väga huvitab, mul on selle üle heameel!
aga jah, vaatan mis tulevik toob, praegu oleme ikka koos, kuigi ta ütles et meie suhe ei ole enam piiratud, voin teiste meestega kohtuda ja nii, aga ma ei taha.
ilusaid joule! kahjuks ei saa mina neid perega veeta, ainult oma oega!

Back to top


piretiks



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 86


Posted: 22 Dec 2007 10:42 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Kullakallis Ingel- ära valesti mu sõnadest aru saa- aga kõigil on armastus väga suur, kes armunud on. See pole midagi erilist, see peabki nii olema. Kui mõistad, et see on asjade loomulik käik, kui mõistad, et see suur armastus sellisel kirglikul kujul kaob 100% lise tõenäosusega mõne aja pärast ja sama suurt või suurematki tunnet (alati tundub järgmine kord eelmisega võrreldes ikka veel suurem olevat) koged ka tulevikus kellegi teisega, siis saad rahulikumalt otsuseid teha. Peaasi on säilitada tasakaalus mõtlemine ja usk sellesse, et kõige tähtsamad asjad meie elus sünnivad niikuinii sellisel viisil nagu õige on. Kujuta endale ette seda võimalust ka temast ilma jääda- see võib sinu elu jaoks olla kõige õigem võimalus. Kui suudad ka seda varianti ette kujutada ja uskuda saatuse õigusesse, siis on sul ka mõte kainem ja arutluskäik loogilisem. Saad realistlikumalt pühenduda ka oma armastuse eest "võitlemisse", suudad näha varjukülgi ja ennast nende eest hoida (kui neid peaks olema, annaks Jumal et poleks, eks . Kõige tähtsam on mitte teha valesid otsuseid, mida tehakse siis kui aetakse asju kiirustades ja pisut hüsteeriliselt- et kui ma nüüd "katuselt alla ei hüppa" siis on kõik läbi.

Aeg paneb kõik paika- kui kahtled, ega tea mis teha, lase natuke ajal minna, asjadel settida...saad parima lahenduse, mis tuleb nagu "iseenesest" sinuni. See usaldus sellise asjade käigu vastu (mis alati toimib) aitab su elul kulgeda suurema tasakaaluga, kui siis kui ise rapsid ja rabeled.

Rahu ja tasakaalu, seda vajad kõige rohkem ja seda ma sulle soovin. Kas seda, et kui su elus tõesti on praegu inimene, kes sind mõistab, kes on sinu suhtes alati lugupidav ja armastav, et ta ka sinu kõrvale hoolimata raskustest, jääks.
Ole tubli
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
Sponsored content





VF: Abiellumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Abiellumine   VF: Abiellumine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
VF: Abiellumine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Lubatud ja keelatud-
Hüppa: