Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad

Go down 
4 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeLaup Sept 06, 2008 10:05 pm

Salam aleikum,
lugesin seda uudist Postimehest ning hakkasin lugema ka inimeste kommentaare sellele, et Tallinnasse mo¹ee tahetaks ehitada. Ja lihtsalt tummaks võttis kuivõrd õelad, pahatahtlikud, kurjad jms on eestlased. Crying or Very sad Väga kurb oli lugeda, milline mulje on jäänud moslemitest. Samas ma saan aru ses suhtes inimestest, kes ehk ongi kohanud väga mittetolerantseid vms moslemeid ning seetõttu on neil KOGUS moslemite kogukonnast selline pilt silme eest. Et me KÕIK oleme nii jubedad ja paneme igale mittemoslemile pommi alla. No Ma tõesti ei tea, kuidas saaks seda arusaama muuta. Tahaks kõigile neile öelda, et PALUN jätke, tõelised moslemid on kõige kaastundlikumad, kõige tolerantsemad, kõige sõbralikumad, kõige ausamad ja kõige rahumeelsemad inimesed. Palun mõistke, et moslem ei võrdu araablasega!! Kuid seda võikski rääkima jääda... ja ikkagi jääks neile meelde vaid see, kuidas keegi nn moslem kusagil ennast õhku laseb - ja samas on ju enesetapp rangelt keelatud islamis. No
Väga kurb tunne on.. Kas kellelgi on ettepanekuid, mida võiks selleks teha, et eestlased saaksid üle nendest negatiivsetest hoikutest?

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeLaup Sept 06, 2008 10:48 pm

Salaam!

Alustada tuleb iseendast. Suhelda voimalikult paljude inimestega, voluda neid oma roomsameelsuse ja rahuga, aidata neil tosta endi tuju ja tuua voimalikult palju viiteid Koraanile. Muidugi mitte niisama tyhja koha pealt. Aga olen taheldanud, et inimesed tavaliselt ikka kysivad, et kuidas sa suudad nii roomus/positiivne jne olla. Sealt on juba hea edasi jatkata.

Teisi ja teiste arvamusi ei saa muuta, kui nad ise seda ei soovi, aga saab iseennast voimalikult palju muuta. Lisaks sellele ehk rohkem meedias sona hakata votma. Siis inimesed lihtsalt kuulevad meist rohkem ja hakkavad huvi tundma. Minu tutvusringkond on kyll vaga positiivselt islami ja moslemite suhtes meelestatud. Koik keda ma tean. Ka on nad teadlikud sellest, et see, mida meedia islami pahe serveerib, pole muud kui kurjategijate agenda ja araabia kombed, mida ekslikult islami pahe aetakse.

Ehk siis: alustada iseendast, liikuda valjapoole: oma tuttavad ja sugulased, sealt edasi laiemaks jne. Lihtsalt oma olemise ja kaitumisega naidata et on ka toredaid moslemeid Smile Tulemus on nii endale kui teistele meeldiv. Mitte ainult raakida, vaid ise eeskuju naidata. Votta sona ka teistes foorumites, raakida islamist jne.

Ja rumalad ei kao kusagile. Neid on alati. Tavaliselt leiab neid postimehe jt paevalehtede kommentaarikylgedelt. Onnelikel inimestel on muud ka teha kui oelusi kirjutada ja tihti ei viitsigi sinna kommenteerida. Mina naiteks pyyan kah neid kommentaarilehti valtida - milleks tuju rikkuda ja aega raisata?

Samas peab mainima et postimehe poolt oli paras provokatsioon see pilt, mille nad yles panid. Naha juba pildist, milliseid kommentaare selle soodaga loodeti saavutada.

Inimestega suheldes on aarmiselt tahtis pidada silmas soovitusi:
vasta alati halvale heaga. Ehk kui keegi kasutab solvanguid jm, siis valtida samaga vastamast, eemalduda, kuniks teemat on muudetud
negatiivselt meelestatud inimestega, kes sarkasmi pilluvad jne, tuleb lihtsalt hasti kannatlik ja viisakas olla. Kogu aeg, pidevalt. Kuniks neile hakkab muljet avaldama sinust tulenev kannatlikkus ja rahu ja viisakus.
alati olla alandlik, mitte pidada end kellestki paremaks.
koigest raakida ainult head, valtida kritiseerimist, tagaraakimist jne
ja lopuks: ole sina ise Very Happy

Tegelikult usu, see asi pole nii hull kui meediast ja kommentaaridest paistab Smile On vaga palju inimesi eestis, kes ka oma peaga motlevad ja naevad, et ei saa koiki yhte patta panna Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 07, 2008 12:15 am

Ma mäletan, kuidas mina ka oma südant valutasin varem kogu aeg selle üle, kuidas ikka inimesed minusse suhtuvad ning eriti kuidas nad ikka islamisse suhtuvad jne Smile Mida aeg edasi on läinud, seda vähem on see mind häirinud Smile Sellepärast, et ma tean, et inimesed vihkavad just selliseid jäledusi, mida islami pähe arvatakse. See tegelikult isegi tekitab minus hea tunde, sest ma tean, et nemad ei salli järelikult sama, mida minagi ja hea on teada ja tunnetada, et maailm ei olegi veel nii ära roojastunud nagu see aegajalt ikka välja paistab. Inimestel on süda õiges kohas järelikult Smile Palju hullem oleks ju, kui nad teaksid tõde, selle ilu ning selle võimsust ja siis edasi sellest niimoodi räägiksid nagu praegu. Ja usu, mõned teeksidki seda ka siis Smile Kurb on muidugi mõelda, et nad seda islamiks kutsuvad, kuid see, mida nad ei tea, on asjaolu, et see ei ole islam Smile Meie ju teame seda!! Ja kui sina seda oma südames tead ning nagu siiri ütles, näitad oma eeskujuga ka välja seda, mida usud, siis hakkavad teised ka seda mõistma Smile Sest see, mille vastu ollakse, ei ole ju see, millesse meie usume, vaid see on ikkagi kogu see vägivald, õelus, jõhkrutsemine jne. Vahet ei ole, mis nimega seda kutsuda Smile Ja kui sellele keskenduda, siis ei häiri see ka. Sest fakt on see: nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi, kõigi järgi ei saa eales käia ja seda polegi vaja. Milleks? Smile Meil on kõige suurem kaitsja, sõber ja lohutaja, kelle järel me kõik käia tahame. Paljudel Teda ei ole, kuna nad ei lase Teda enda ellu. Nagu siiri väga ilusti ütles: alustada tuleb iseendast Smile Enne, kui minna maailma päästma, päästa ära iseennast ja näita, kes oled SINA islami näol Smile Minu tutvusringkonnas arvatakse islamist samuti väga hästi, sest ma olen seda neile selgitanud ja nad saavad sellest aru. Samuti on väga palju teisigi intelligentseid inimesi, kellega me koos elame.

Kui see tugev ja võimas teadmine sisse tuleb, et usk, mida sa järgid, on õige ja tõeliselt tõeliselt põnev ning ilus, siis hakkad hiljem end vaevama mõtetega, kuidas seda rohkem ja rohkem kuuldavaks teha, et teisedki selle ilu näeksid ja sellest imelisusest osa saaksid, ning mitte nii väga pead murda, kuidas teiste järelt kogu aeg mingit sodi ja prahti koristada ja nende apsakaid teiste ees parandada püüda Wink Iga üks tegelegu endaga Smile Meie ei ole küll vastutavad nende imelike inimeste eest, kes meie usku rüvetavad Smile Vaid ikka ainult iseenda eest.
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 07, 2008 3:25 pm

Salam aleikum,
tegelikult ega ma polegi neid inimesi, kes ei mõista või ei taha mõista islamit nii palju isiklikult kohanudki. Ja pole ka seetõttu ennast sellega vaevanud, et kes, mis ja kuidas midagi arvab. Ja tänaval käin küll ses suhtes pea püsti ringi - uhke olla moslem!! Samas ikkagi jäädes tagasihoidlikuks.
Ja ega jah, mina ei vastuta nende inimeste eest, ega ka nende mõtlemise eest. Eks igal ühel oma arvamus. Tegelikult on ikkagi kõige tähtsam see, kes MINA olen ning kuidas MINA käitun. Lihtsalt tuli selline kurbus hinge, kui lugesin noid kommentaare.
Ja eks see on tõesti tõsi, et tuleb näidata END ja rääkida islamist, alustades ühest inimesest. Ning kui Jumal tahab siis näevad ka nemad, et tõeline islam on RAHU.

Tuleb olla andestav, mõistev ja rahulik nende inimestega, kelleni pole TÕDE jõudnud.

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 07, 2008 4:33 pm

Täiesti õige! Cool Inimesi on igasuguse mõtlemisega, mistõttu tähtis on see, milline sa iseendale tundud, sest ainult sina tunned ennast kõige paremini inimestest. Kui sa tead, et käid mööda teed, mis on õige, siis ongi ju kõik juba kõige parem niikuinii Wink
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 07, 2008 7:16 pm

Tsiteerin: :
Lihtsalt tuli selline kurbus hinge, kui lugesin noid kommentaare.

ehh, ara kurvasta (lihtne oelda, aga katsu nii kaituda Wink, eks Very Happy )

Aga meeledetuletuseks kolbab ehk see:

35:8 The one whose evil work is adorned and he sees it as being good. God thus misguides whom/whomever wills, and He guides whom/whomever wills. So do not let yourself grieve over them. God is fully aware of what they are doing.

ara ka sina kurvasta nende yle. See on hea soovitus Jumalalt, kuna end kurvastades voi endale kurbust hinge lastes (ja usu, see on valiku kysimus, kas lased endale kurbuse hinge voi voitled selle vastu), tombad endale ligi veelgi rohkem syndmusi, mis kurvastama panevad. Milleks seada end samale lainele kurbusega (energiatasandilt vaadates teistsuguse sagedusega vibratsioon, kui roomu&hea enesetunde vibratsioonid) kui Jumal on see, kes taidab meid armastuse, roomu, tanulikkuse ja teiste heade tunnetega?

rahusoovidega
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 07, 2008 10:14 pm

Salam aleikum,
eks ma üritan jah ikka positiivseks jääda. Olen isegi sellest aru saanud, et sinu enda käitumisest ning häälestusest loeb palju. Kui ikka halba lased endale ligi siis ega ka see paha ennast eemale ka ei hoia. Ja samas kui ise õhkad postiivsust siis tuleb sulle seda enam ka ligi. Nii, et täitsa õige. Jääme positiivseteks ega muretse teiste arvamuse üle, sest meie kohtumõistja on vaid Jumal ja mitte teised inimesed.

Jumal õnnistagu meid kõiki ja saatku rahu meie hingedele.

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeNelj Sept 11, 2008 1:33 pm

Tead, Margit Smile

Mul tärkas pähe mõte selle kohta, MIKS me ennast halvasti tunneme, kui kuuleme sellistest seatempudest pig mida meie "usuvennad" või "usuõed" korda saadavad maailmas - alustades siis homoseksuaalide ja teistest rassidest inimeste mahanottimise avaliku propageerimisega ning lõpetades rahvarohkete kohtade, ehitiste pommitamisega. Põhjus, miks mina iga kord masendusse langesin, kui sellistest asjadest kuulsin, on see, et ma olin alateadlikult pidanud ennast alati vastutavaks selle eest, kuna ma teadsin, et ma usun nendega sama asja. Ma arvasin, et kuna ma usun sama, mida nemadki, siis on inimestel järelikult põhjust olla minu peale samamoodi vihane, isegi kui mina taolistest idiootsustest kõrval olin. Sest igakord, kui midagi toimus, toodi ju põhjendused ja ettekäänded ikkagi usust ainult, et teistsuguse interpretatsiooniga jocolor

Kui me ennast vastutusest vabaks laseme ja teadvustame, et meil ei ole nende hulludega mitte mingit pistmist ning mitte midagi ühist, siis tuleb kohe teine tunne sisse Smile Minul on ausalt täiesti kama juba hulk aega olnud, mida hullukari korda saadab, kui ma tean, et minu südametunnistus on puhas ja mõistus selge nii iseenda, teiste kui ka eelkõige Jumala ees Smile Ma tean, mida usun ning miks ma usun ja ma tean, et kui inimesed ka seda näeksid ja teaksid selliselt nagu mina näen ja tean, imetleksid nad minu usku Smile Ainuke jama ongi lihtsalt see, et paljud ei näe ega tea. Aga lohutav on see, et meil on igati eeldus panna neid seda tundma õppima Wink Sa ei tunne ennast ju sellepärast puudutatuna (süüdi), kui mingi roolijoodik järjekordse perekonna ja iseenda surnuks sõitis. Ometi olete mõlemad inimesed ja ka sul on iseenesest potensiaal olla roolijoodik teiste inimeste silmis, kuna nad ei tunne sind Smile Ja võivad siis sind ka halva pilguga vaadata ning põlata, mõeldes, et "näe, järjekordne potensiaalne roolijoodik läheb seal jälle" scratch

Seega, ma soovitan sulle püüame vastutusest lahti saada ja kohe tuleb tunne, et meil ei ole nendega ühist midagi, ehk siis nemad on need, kes halvasti käituvad, mistõttu pole mul vaja halvasti end ka tunda Smile Nendele nende usk, minule minu oma!(109:6)

Võibolla see aitab, proovi! sunny
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeNelj Sept 11, 2008 9:29 pm

Salam aleikum,
aitäh soovituse eest. Ega ma nüüd selle pärast siis muretsema jäänudki. Sest nagu sa ütlesid, et mis mul nendest. Ja täpselt nii ma ka mõtlesin siis, et mis mul nendest on. Las siis arvavad nii, kuidas nad heaks arvavad. Arvamusi on ju mitmeid ja nendel on õigus omale ja minul enda oma arvamusele. Pole ju mõtet selle pärast siis piinelda vms, las siis olla oma "tarkade" peadega targad.. ja mina nendega nüüd küll vaidlema ei hakka - ega ju lollile ikka aru pähe ei pane, ütle mis tahad, tema arvab ikka et vaid tal on õigus. Nii et.. aga jah, eks ikka kõige tähtsam on see, mida mina tean ja õigeks pean, nii et pole mul vaja kellegi teise heakskiitu sellele, vaid ainult Jumala oma.

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeNelj Sept 11, 2008 9:48 pm

Täiesti õigesti arvad ja suhtud! Very Happy Just nimelt, rumalale ei saa aru pähe panna Very Happy

Ega ma ei arvanudki, et sa hullult põdema jäid nüüd sellepärast Very Happy Ma tean, et ei jäänud. Aga ma mäletan omast käest seda, kuidas ma püüdsin ja püüdsin ka kunagi kogu aeg mõelda nii, et pole minu asi ja mind ei tohi see häirida jne, aga niimoodi mõtlesin ma kuni järgmise uue krahhini, mis taolisi uudiseid tõi Very Happy Seepärast ma ütlengi, et ma arvan, et kui vastutustundest lahti saada, siis ei teki seda tunnet enam hiljem ka Wink

sunny
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeLaup Sept 13, 2008 10:48 pm

Salam aleikum,
jah aitäh selle eest. Ega vist asi ongi selles, et endale see täielikult selgeks teha, et me ei vastuta teiste inimeste käitumise eest. Ja pole vaja endale liigset koormat õlule ja muretseda teiste pärast. Kõige tähtsam on siiski sinu enda ja Jumala suhe. Sest igaüks vastutab enda eest. Ja igaüks saab viimsel kohtupäeval vastavalt oma tegudele karistatud või õnnistatud. Olgu Jumal meile armuline ja andestav.
Ja ma täitsa usun, et kui see asi endale selgeks teha, et siis ei tule ka selliseid probleeme enam ette (et mõttetult teiste pärast halada).

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeLaup Sept 13, 2008 10:55 pm

Margit kirjutas:
Kõige tähtsam on siiski sinu enda ja Jumala suhe. Sest igaüks vastutab enda eest. Ja igaüks saab viimsel kohtupäeval vastavalt oma tegudele karistatud või õnnistatud. Olgu Jumal meile armuline ja andestav.
Ja ma täitsa usun, et kui see asi endale selgeks teha, et siis ei tule ka selliseid probleeme enam ette (et mõttetult teiste pärast halada).

Taitsa hasti ytlesid. Seda ma olen ise ka taheldanud, et mida rohkem endale teadvustada et Jumal on oiglane ja et ykskoik mis inimestega ka ei juhtuks, siis koik hea, mis neile osaks saab, on Jumalast ja koik halb nende oma tegude tagajarg, seda rahulikumaks suudan ise jaada ja mitte teiste parast sydant valutada. Ning Jumal on justnimelt armuline ja andestav. St kui inimene end parandab ja tehtut kahetseb ning uuesti enam pahategusid ei soorita, siis paraneb ka tema enda elujarg. Ja selleks et end parandada, tuleb tal endal poorduda Jumala poole. Inimesed tegelikult teavad seda instinktiivselt nagunii.. vahesed suudavad olla tanulikud parast seda, kui Jumal on neid aidanud..
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeLaup Sept 13, 2008 11:29 pm

Salam aleikum,
ma ise püüan seda tänulikkust ikka näidata. Ja ka halbade asjade eest, mis ennemalt on olnud. Ma tõesti TÄNAN Jumalat selle eest, kuna usun, et ma poleks see kes ma olen täna, ilma nende juhtumisteta. Ja ma tunnen, et minevik teeb mind iga päev tugevamaks, ja ma saan sealt jõud ka selleks, et olla parem inimene. Ja ma täiesti usun seda saatuse teemat, et meile on ette nähtud kõik see, mida me läbi elame. Sest kui sa hakkad mõtlema sellele, mis on olnud ja kui mingist sündmusest on piisavalt aega möödunud, siis oskad seda näha objektiivsemalt ja suudad ka näha seda, miks see sündmus on vajalik olnud sinule. Kui sa tõesti tahad ja oskad siis võib ka väga negatiivsest olukorrast minevikus näha positiivset külge. Sest me vananeme pidevalt ning koos sellega areneb ka meie aju ning meie arusaam asjadest.
Näiteks kui 13 aastaselt oli ülitähtis see, et olla igal peol kohal (ja see oli väga masendav, kui selleks luba ei antud), siis juba 16 aastaselt polnud see elulise tähtsusega küsimus ning 18.aastaselt ei omanud see enam mingit tähtsust, 20.aastaselt ei mõistnud enam inimesi, kes omasõnul PEAVAD peol käima. (võin aastatega ka eksida, kuid saate mu mõttest aru)
Ja samas igal eluhetkel olen arvanud, et mul on täiesti õigus. Ootan ja vaatan põnevusega, mis edasi tuleb. geek
Loodan vaid, et Jumal mulle õiget teed näitab. (kuigi samas kui see on juba ettemääratud saatusega, siis... tuleb vist vaid turvavöö kinnitada ja jääda lootma, et see tee viib sinna kuhu lähevad kõik õigel teel olijad - paradiisi. Nii, et tuleb jääda lootma (ja paluma) Jumala armule.

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeLaup Sept 13, 2008 11:54 pm

Täiesti õigus Smile Mul endalgi on ehe näide sellest, kuidas väga negatiivsetest asjadest võivad tulla välja vägagi positiivsed olukorrad ja alles hiljem oskad neid objektiivselt näha Smile Kõige ideaalsem oleks muidugi see, kui seda kohe suuta näha, siis hoiab see ära suure masenduse ja stressi. Samuti on väga õige ja huvitav see, kuidas inimene igal eluetapil usub enda raudsesse õigusesse Very Happy Isegi kui need seisukohad vastanduvad erinevatel aegadel. See on nii loomulik Smile Aitab jällegi palju paremini mõista hiljem oma enda lapsi kindlasti ja samamoodi ka teisi inimesi kõrval, kes teevad midagi, millest meie küll aru ei saa, kuid samas leiavad ise endale põhjendusi ja õigust kuhjaga Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 12:21 am

Tsiteerin: :
Ja ka halbade asjade eest, mis ennemalt on olnud

arvestades et halb asi on oma tegude tagajarg.. mina isiklikult halbade asjade eest ei tana, pigem motisklen selle yle et mis antud olukorra tingis, millega ma selle endale tekitasin. Ja selles on sul oigus, et hiljem, kui valja paistab teine tahk, siis naeme et see, mille me ehk stressirohkes olukorras "halvaks" tituleerisime, oli tegelikult yks hea oppetund, mis aitas kaasa meie arengule..

huvitav on see, mida ma olen taheldanud, et koik kogemused mis meiega juhtuvad, juhtuvad kuidagi selliselt et need suunavad meid paremale teele.. Lihtsalt paljud inimesed ei suvatse neid olukordi enda jaoks lahti motestada ja siis stressavadki.. neelavad tablette ka ja kurdavad kui kole on elu. Samas piisab vaid kui oppetunnist oppust votta ja selliseid olukordi enam ei teki.

Tsiteerin: :
Ja ma täiesti usun seda saatuse teemat, et meile on ette nähtud kõik see, mida me läbi elame.
seda kindlasti. ent meie labielamised on meie tegude ja valikute ja soovide ja palvete otsene tulemus..

Tsiteerin: :
Loodan vaid, et Jumal mulle õiget teed näitab.
Pyya asendada sona "loodan" sonaga "usun". Wink lihtsalt usul on rohkem vage kui lootusel Smile yks on kindlam kui teine. Ja Koraan kinnitab samuti uskumise ja Jumala usaldamise tahtsust..

Tsiteerin: :
kuigi samas kui see on juba ettemääratud saatusega, siis... tuleb vist vaid turvavöö kinnitada ja jääda lootma, et see tee viib sinna kuhu lähevad kõik õigel teel olijad - paradiisi. Nii, et tuleb jääda lootma (ja paluma) Jumala armule
mina pakuks valja kombinatsiooni : palu ja usu Very Happy
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 11:38 am

Salam aleikum,

Tsiteerin: :
huvitav on see, mida ma olen taheldanud, et koik kogemused mis meiega juhtuvad, juhtuvad kuidagi selliselt et need suunavad meid paremale teele.. Lihtsalt paljud inimesed ei suvatse neid olukordi enda jaoks lahti motestada ja siis stressavadki.. neelavad tablette ka ja kurdavad kui kole on elu. Samas piisab vaid kui oppetunnist oppust votta ja selliseid olukordi enam ei teki.


jah ega see kurtmine nüüd oma halva elu üle ju seda siis mingit viisi paremaks ei tee, pigem ju ikka hullemaks. Sest seda usun ma nüüd küll, et oma mõtetega võime suunata seda, kuidas meie elu on. Et positiivne mõtlemine tõmbab positiivset ja negatiivne mõtlemine negatiivset. Ise olen seda kogenud ja see tõesti toimib. Vahel ei pruugi me arugi saada, et me üht või teist asja tegelikult ise blokeerime. Aga kui oma mõtteid üritada teadlikult suunata, siis lõpuks ei pea sa selleks mõtlema, et mõelda mingis suunas, vaid see tuleb loomulikult.

Tsiteerin: :
Pyya asendada sona "loodan" sonaga "usun". Wink lihtsalt usul on rohkem vage kui lootusel Smile yks on kindlam kui teine. Ja Koraan kinnitab samuti uskumise ja Jumala usaldamise tahtsust..

No jah.. tegelikult on täiesti õige see, ja ma ausalt ka USUN, et Jumal annab seda mida väärt olen. Lihtsalt see lootma sõna kuidagi keelel.. aga tõesti, usul on ju tegelikult suurem jõud kui lihtsalt lootmisel.

Tsiteerin: :
mina pakuks valja kombinatsiooni : palu ja usu Very Happy

Ja ma ka palun ja usun Wink
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 10:55 pm

Salam aleikum,
tahtsin veel selgitada tegelikult seda nö halbade/negatiivsete sündmuste eest tänamist. Ma mõtlesin seda pigem niisamuti nagu sul oli kirjeldatud. Et ma pigem tänan Jumalat selle eest, et ea on andnud mulle need õppetunnid ja et ma tänu neile ka parem inimene/moslem suudan/tahan olla. Wink

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 11:26 pm

Margit kirjutas:
Salam aleikum,
tahtsin veel selgitada tegelikult seda nö halbade/negatiivsete sündmuste eest tänamist. Ma mõtlesin seda pigem niisamuti nagu sul oli kirjeldatud. Et ma pigem tänan Jumalat selle eest, et ea on andnud mulle need õppetunnid ja et ma tänu neile ka parem inimene/moslem suudan/tahan olla. Wink

Salam aleikum
ilus

Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 11:41 pm

yhinen tarmo viimase kommentaariga Very Happy
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 11:49 pm

Salam aleikum,

ma tänan teid mu vennad-õed. Wink Very Happy Kuid eelkõige tänan siiski Jumalat, et mulle mu usu on andnud, alhamdulillah.

salam aleikum
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 1:38 am

Ma varem ikka arvasin, et peab tänama halva eest ka, kuna kõik tuleb Jumalalt ja järelikult peab see ju millekski vajalik/hea olema Smile Aga hiljuti leidsin värsi, mis kinnitas, et kõik hea tuleb Jumalalt, kuid kõik halb tuleb meist endist. Seega ei ole vist vaja Jumalat ikka tänada, jah, mingi supi eest, mille ise endale kokku olen keeranud Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 2:35 am

Hannah kirjutas:
Ma varem ikka arvasin, et peab tänama halva eest ka, kuna kõik tuleb Jumalalt ja järelikult peab see ju millekski vajalik/hea olema Smile Aga hiljuti leidsin värsi, mis kinnitas, et kõik hea tuleb Jumalalt, kuid kõik halb tuleb meist endist. Seega ei ole vist vaja Jumalat ikka tänada, jah, mingi supi eest, mille ise endale kokku olen keeranud Very Happy

4:78 Wherever you may be, death will find you, even if you are in fortified towers. If any good befalls them, they say: “This is from God,” and if any bad befalls them, they say: “This is from you!” Say: “All is from God;” what is wrong with these people, they barely understand anything said!
4:79 Any good that befalls you is from God, and any bad that befalls you is from yourself. We have sent you as a messenger to the people and God is enough as a witness.


siin on oluline mõista, et need kaks värssi täiendavad teineteist, kehtivad korraga. mitte ei räägi üksteisele vastu.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 10:36 am

tarmo, kuidas sina aru saad nende varsside teineteise taiendamisest?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 11:50 am

Mina saan ka ausalt öeldes aru, et nad täiendavad. Tohib, ma vastan sellele? Very Happy

Esimene väljatoodud värss räägib sellest, et sellised silmakirjalikud inimesed hakkavad rääkima taolist juttu, et kui nendega midagi head juhtub, on neil väga lihtne tänada Jumalat, kuid kui midagi halba juhtub, kukuvad nad üksteist süüdistama, saamata aru, et kõik, mis nendega juhtub, juhtub seetõttu, et Jumal seda soovib. Lihtsalt et halb juhtub lisaks veel meie endi süü tõttu, kuid kindlasti mitte Jumala tahte vastaselt. Kõik on ikkagi Jumalast meile ette saadetud, missest, et meie endi põhjustatult vahel.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 12:37 pm

4:78-79 ütles seda siiski paremini.

Wink
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Sponsored content





Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad   Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Postimees: Araabia ¹eik küsib Tallinnalt mo¹ee jaoks maad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Araabia keele kursused
» VF: Miks Koraan ilmutati just araabia keeles?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Jututuba-
Hüppa: