Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Paastumine

Go down 
+3
Siiri
Margit
katlino
7 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Paastumine   Paastumine Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 2:29 pm

Salam,

Pool Ramadanikuud on läbi ja mõtlesin, et küsin, kuidas teil paastumine läheb? Mina olen hetkel Eestis ja eks ta nati raske siin ole. Eriti, kui teised pereliikmed ei paastu. Heheh aga pole viga, saame hakkama. Alhamdolillah!
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimePüh Sept 14, 2008 2:48 pm

Ramadan mubarak,
no mina olen terve selle paastu Eestis pidanud ja mulle pole see küll mingeid raskusi tekitanud, et näha kuidas teised söövad-joovad päeval, alhamdulillah. Kui sul on selge see, miks sa seda üldse teed (miks sa pead paastu? kas lihtsalt selleks, et see on ette nähtud ja sa võtadki seda kui ühte kohustust või sa saad ise ka sellest midagi? et sa ka läbi selle midagi õpid..) Tervist, tarkust ning Jumala andestust.

Salam aleikum
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 12:43 am

Rahu!
Mina sel kuul ei paastu. Kohe selgitan miks ja mis mu peas hetkel toimub:
Lihtsalt seetottu et mida enam hakkasin uurima hijra kalendri kohta, seda rohkem avastasin infot selle kohta kuivord ebakindlal alusel see pysib.

Kuna lahtun eeldusest et koik vajaliku info peab saama Koraanist, siis tekib antud teemas palju kysimarke.
Nimelt: hijra kalendri algus. Kuna see loodi? (ajalooliste yrikute jargi seati see sisse kusagil peale prohveti surma prohveti kaaslaste poolt.. aga enne seda ju ometi ka peeti ramadani???)

siis see, et islamis tuleb koik ise jargi kontrollida nagu kastud 17:36. Kuna ramadan on hijra kalendriga koos liikuv, siis tuleks yle kontrollimiseks arvutada kuukalendri jargi tagasi mingi 14xx aastat. Minule isiklikult yle jou kaiv ylesanne.

Yks motlemapanev artikkel hijra kalendri kohta..
http://aididsafar.com/hijrah.html
yks tsitaat artiklist siia juurde:
Tsiteerin: :
Now, as we look into the history of the Hijrah itself (according to Islamic Hijrah experts), briefly, the first day of the Hijrah correspond to the day Muhammad fled Mecca for Medina circa (mind you approximates only) 622 A.D. Since the date given is 'circa', there's no proof that that event took place on the first day of the new moon! Take note that the Hijrah was not conceptualized until 638 A.D. (approx. again), which means by simple mathematics the Hijrah was invented after 16 years in Medina.

As history has it, Muhammad remained for approximately 10 years in Mecca after the Quran was revealed to him. That means the Hijrah was only incorporated 26 years after Muhammad received the Quran.

The big religious question is - How did Muhammad and his followers perform all the rituals of prayers, fasting, and pilgrimage for 26 years before the Hijrah was invented. The only calender being used then, would be the Julian (now Gregorian), and it certainly seems odd that the so called 'Muslims' perform their rituals according to the Julian calender, as the Quran never make any reference to the Julian/Gregorian months of Jan-Dec, nor the days Mon-Sun ?
...
In summation...when the tool that is used to schedule events, or rituals is inaccurate, and unreliable then the event/ritual that depends on it becomes questionable, or if it should ever take place? One could expect some explanations on this matter coming from them, but I can assure you it would be nothing more than some mathematical nonsense. It surely is something for the Muslims to think about, and mind you this is year 2007, and they are still fumbling in their religion. Mathematically speaking, the Hijrah calendar, at best could only be labelled as 'Conjecture'.

njah.. igal juhul ma uurin seda teemat endiselt ja palun Jumalat, et ykskord Ta ehk annab mulle teadmisi selle teema kohta, et ma teaksin kindlalt mida, kuna ja kuidas ramadani tahistada Smile

2:185 The month of Ramadhan, in which the Qur’an was revealed; as a guide to the people and a clarification of the guidance and the criterion. Therefore, whoever of you witnesses the month, then let him fast therein. And whoever is ill or traveling, then the same number from different days. God wants to bring you ease and not to bring you hardship; and so that you may complete the count, and glorify God for what He has guided you, that you may be thankful.

siin on selgelt kirjas, et siyam jargneb isiklikule tunnistamisele/kogemusele. Seega variant, kus mosheest uuritakse, kuna paastuda, paistab selle varsi jargi ara jaavat.
Mul on tekkinud tunne voi aimdus, et ramadan ei tarvitse yldse olla selline suur rahvusvaheline paastumisyritus, vaid pigem igayhe isiklik toiming mingil omale isiklikul ajal, mida inimene on ise voimeline tunnistama. Kuna koik taandub isiklikule tunnistamisele, siis loomulikult ei lahe meil ramadani pidamiseks vaja mitte yhtegi teist abimeest peale Jumala. jargmine aya kinnitab seda samuti:
2:186 And when My servants ask you about Me, I am always near, I respond to the call of any caller who calls on Me. Therefore, they shall respond to Me, and be faithful to Me, that they may be guided.
Kuna ramadan on selles varsis seotud Koraani ilmutamisega ja selle selgitustega, siis voib yks voimalustest olla naiteks selline variant et minu jaoks isiklikult algab ramadan sellega, kui ma saan Jumalalt naiteks selgitused Koraani kohta. Voi juhatuse. Niipea kui selle nahtuse tunnistajaks olen, siis naiteks votta ette siyam.. varsi loppu vaadates paistab see variant olema toenaoline: and glorify God for what He has guided you, that you may be thankful. Kuna minu kogemused naitavad et Jumal toepoolest juhatab ja seda koige imelisemal moel, siis on ysna loogiline et parast juhatuse saamist Jumalat kiita/tanada ja olla tanulik. Noh et ramadan paistab selles mottes olevat Jumala tanamine mulle isiklikult juba osaks saanud juhatuse eest, mille tunnistajaks ma ise isiklikult olen olnud.
Sellised motted ramadani teemal seekord...

Veel yks artikkel, mille kohta motteid ragistada:
http://aididsafar.com/fast.html

Seega ma jaan praegu taielikult uskuma Jumala sonu ja ootama, kuna Ta mulle antud teemasse taieliku selguse annab. On teistele kysimustele vastused saatnud, siis usun, et saan sellele ka. tuleb lihtsalt kannatlik olla.

Aga koigile neile, kes paastuvad: joudu, jaksu ja kannatlikust paastumisel! Olgu paast teile kerge ja ohtune kohutais meeldiv Very Happy

maletan neid aegu, kus eestis paastu pidasin Wink eelmisel suvel naiteks juuli lopus sai 10 paeva tehtud Smile . kah sugulased kes ei paastunud ymber, lastele soogikeetmine jne Very Happy Aga sellegipoolest ma nautisin seda. Njah, kui aus olla siis kuskil ohtul peale 9 enam niivaga ei nautinud ka Smile vastu pidasin siiski suureparaselt Smile ja parast septembris terve kuu ramadani otsa londonis siis juba. Nii et eelmine aasta moodus paastumise tahe all Smile oh, ja siis tuli veel meelde yks paari aasta tagune paast, mille ajal samuti eestis olin. Kui oma pere sai veel aru, siis sugulased, kellele ma kylla laksin, ei joudnud ara imestada Smile ikka pyydsid mind lahkesti kostitada Smile

Salaam!
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 8:19 am

Siiri kirjutas:
Seega ma jaan praegu taielikult uskuma Jumala sonu ja ootama, kuna Ta mulle antud teemasse taieliku selguse annab. On teistele kysimustele vastused saatnud, siis usun, et saan sellele ka. tuleb lihtsalt kannatlik olla.

Ma loodan, et Allah sulle ruttu selgust annab, sest paastumine on meie üks suur kohustus nign suurepärane võimalus end religioosselt edendada ning end kasvatada. Minul Alhamdolillah pole mingit probleemi nende kuupäevadega. Sest minu arust pole vahet, millal hakati kuupäevi lugema. Tähtis on see, et ma aastas ühe Islamikuu (ehk siis Ramadani) paastun. Ma arvan, et Allahi jaoks on palju olulisem minu paast, kui see, et ma päris kindlasti seda 'õigel' kuupäeva teen.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 9:12 am

Siiri kirjutas:
...voib yks voimalustest olla naiteks selline variant et minu jaoks isiklikult algab ramadan sellega, kui ma saan Jumalalt naiteks selgitused Koraani kohta. Voi juhatuse.

Aga Koraani lugedes saab päris tihti juhatust või selgitust mingi probleemi (mure) kohta, kas siis kohe hakkata pihta kuu (islamikuu) pikkuse paastuga? Sel juhul peaks ju kogu aeg ja pidevalt paastuma, sest Koraan ju õpetab ja selgitab meile asja kogu aeg, kui me seda loeme.

See Witness asi on ikka kuu nägemine ja ei midagi sügavamat (keerulisemat).

Kallis Siiri, ma ei kritiseeri sind vaid tuletan meelde, et me peame suhteliselt ettevaatlikud olema, et me teistele valet infot ei jaga. Olen täheldanud, et sul tihti kombeks panna kokku täiesti juhuslikud värsid, et siis nende järgi järeldusi teha. Loogika muidugi ei ole inimestel ühesugune, see on meile kõigile teada. Aga seda enam peame me oleme ettevaatlikud, et teistele ehk valet teed ei juhata, sest see oleks tõeliselt suur patt. Näiteks kui sina ei paastu, kuna sa pole kuupäevades kindel, siis oleks äärmiselt vastutustundetu ka teisi õhutada mitte paastuma. Kuid ma olen kindel, et sina nii ei tee.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 9:15 am

katlino kirjutas:
Tähtis on see, et ma aastas ühe Islamikuu (ehk siis Ramadani) paastun. Ma arvan, et Allahi jaoks on palju olulisem minu paast, kui see, et ma päris kindlasti seda 'õigel' kuupäeva teen.

vaatlen hetkel vaid paastu kestvust. "õigest ajast" rääkis Siiri juba niigi hästi ja pole mõtet üle korrata Smile

2:196 And complete the Pilgrimage and the visit for God. But, if you are prevented, then make what is affordable of donation, and do not shave your heads until the donation reaches its destination; but whoever of you is ill or has an affliction to his head, then he may redeem by fasting or giving a charity or a rite. But if you are able, then whoever continues the visit until the Pilgrimage, then he shall provide what is affordable of donation; but for he who cannot find anything, then he must fast for three days during the Pilgrimage and seven when he returns; this will make a complete ten; this is for those whose family is not present at the Sacred Temple. And be aware of God, and know that God is severe in retribution.

ühesõnaga: muu jutu sees (ja ühe Koraani värsi raames!) on Jumal meile andnud täpse paastu pikkuse: paastu kolm päeva + seitse päeva, see teeb kokku täieliku/komplektse kümme.

kõik on ju lihtne, ometigi.

study

Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 9:22 am

Värsis 2: 196 on juttu sellest, kui inimene ei saa Hajji või Umrah teha, sii sta peab vastutasuks kas paastuma või toitma vaeseid jne.

Aga värss 2:185 räägib"Ramadan is the month in which was sent down the Quran.... So every one of you who is present (at his home) during that month should spend it in fasting."

Siin on selge sõnaga öeldud, et Ramadanikuu on mõeldud pastumiseks.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Asma




Postituste arv : 16
Join date : 15/09/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 11:09 am

Tere!

Selle http://aididsafar.com lingi all ma ei soovitaks küll midagi usaldada.
Esmalt vaadake seda sealset koraanit6lget! Seal on SIYAM enesedistsipliiniga t6lgitud!

2:183 O you who trust - it has been prescribed upon you the self-discipline the way it was dictated on those from before you - so that you observe.
2:184 Certain days are selected. Therefore whoever from among you is incapable or on assignments, thus, choose from other days. And upon those who find it inconvenient – recover by feeding the needy - thus anyone volunteers to do good it would be better for him. And surely being discipline is good for you - if you know.


Umbes siis nii, et distsiplineerin end valitud päevadel, muidu lasen end minna! Ja kui ma siis näiteks busy olen, siis valin muud päevad, et end distsiplineerida? Ja kui see enese distsiplineerimine mulle ebamugav v6i tülikas on, siis toidan vaeseid? Naera puruks! Laughing
Kus siin siis loogika on?

Sellest paastu artiklist: http://aididsafar.com/fast.html
Kas panite tähele, et too autor isegi ei tea, kuidas SIYAMi t6lkida? Jätab lihtsalt t6lkimata. Külvab ainult kahtlusi.

K6ige huvitamaks läheb aga artikli l6ppupoole:

Further reading of other relevant verses might add more light to what actually is "syiyam", perhaps presenting something slightly different contextually. Chapter - Maryam, verses 25 - 29 :-

* 19:25 And shake towards you the palm tree, it will drop ripe fruits.
* 19:26 So savour* it, and relax, and when you see anyone, then say, "I have pledged to the Almighty a "syauman"; therefore I shall not converse, today to anyone.'"
* 19:27 She went with it to her people, carrying him. They said, "O, Mary, you have committed indecency".
* 19:28 "O sister of Aaron; your father was not evil, nor was your mother unchaste."
* 19:29 Hence, she pointed at him; they said, "How could we converse with the messiac (Mahdi) infant?"

From the above verses it is easy to figure out what Mary was saying, and what her actions were in keeping with her pledge. Was she 'fasting' in the ordinary way?


Pilguke araabiakeelsesse originaali ja isegi minusugune algaja, kes veel vaevaliselt tähti kokku veerib, avastab, et värsis 19:26 ei seisagi SIYAM vaid hoopiski SAWM!

الصِّيَامُ

alssiyamu (2:183)


الصِّيَامِ

alssiyami (2:187)


صَوْمًا

sawman (19:26)

Kas niimoodi saab siis s6na SIYAM tähendust muu konteksti abiga otsida, kui see teises kontekstis s6na ei olegi SIYAM?
Mis argumentatsioon see selline on?
Kes on üldse argumenteerija, kes isegi oma nime ei julge artiklile alla panna?

Tulin siia irisema, sest Siiri ei ole mitte ainus, kes selle artikli t6ttu paastumata jätab. Ta on sellega juba vähemalt ühe inimese segadusse ajanud.

and that there might grow out of you a community [of people] who invite unto all that is good, and enjoin the doing of what is right and forbid the doing of what is wrong: and it is they, they who shall attain to a happy state! (104)
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 3:41 pm

Tsiteerin: :
Tulin siia irisema
affraid

sa tulid irisema???? miks mitte arutlema? Kindlasti mitte pole irisemine parim viis Jumala sona teemadel arutlemiseks. Palun, pyyame jaada ikka viisakateks ja sobralikeks vaatamata erimeelsustele. Tuletan meelde:
Kutsu (kõiki) Issanda teele tarkuse ja ilusate nõuannetega ja põhjenda neile viisil, mis on kõige parem ja kõige lahkem: sest teie Issand teab kõige paremini (neid), kes on kaldunud kõrvale Tema Rajalt ja neid, kes saavad Tema poolt juhitud." (Koraan 16:125)

Eriarvamused on ok selles foorumis, aga palju armsam oleks, kui neid saaks edastatud viisakal ja tsiviliseeritud viisil. See teeb inimesed lahkemaks oma vastustes ja ei tekita liiga palju ebameeldivaid tundeid teistes. Ei ole ju ilus teisi nende usu parast naeruvaaristada (nagu sa naiteks naersid aidid safari teksti yle). Las igayhel olla oma usk, kui sa ise ei noustu sellega, siis pole ju ilmtingimata teisi panna end halvasti tundma..
Tsiteerin: :
Siiri ei ole mitte ainus, kes selle artikli t6ttu paastumata jätab. Ta on sellega juba vähemalt ühe inimese segadusse ajanud
Mina ei ole mitte kedagi segadusse ajanud. Mul ei ole selleks voimu. See on oma olemuselt taiesti jabur syydistus ning Koraani kontekstist lahtuvalt alusetu. Kohe seletan, miks:

2:26 God does not shy away from citing the example of a mosquito, or anything above it. As for those who acknowledge, they know that it is the truth from their Lord. As for the unappreciative, they say, "What does God want with this example?" He lets many stray by it, and He guides many, but He only lets stray the evildoers.
JUMAL juhatab. ja JUMAL laseb eksiteele minna. ent eksiteele lastakse minna vaid kurjategijatel.
Kas vaidad et see inimene, kelle Jumal sinu arvamuse jargi eksiteele saatis, oli kurjategija?

4:88 What is the matter with you that you are divided into two groups over the hypocrites, while God has regressed them for what they have earned? Do you want to guide those whom God misguides? Whoever God causes to be misguided, you will never find for him a way.
Nagu naha, votab Jumal juhatamise ja eksiteele minna laskmise 100% eda olule. Seega ei saa ei sina, mina ega keegi teine mitte yht inimest juhatada voi eksiteele juhatada. Vaita vastupidist vordub Jumala sona eemaletoukamisega. Kas sa usud Jumala sona?

Yks ilus soovitus sulle otse Jumalalt:
35:8 The one whose evil work is adorned and he sees it as being good. God thus misguides whom he wills, and He guides whom He wills. So do not let yourself grieve over them. God is fully aware of what they are doing.
ara vaeva end sellega, kes sinu arust on eksiteel ja kes mitte. koik on Jumala kates. Aktsepteeri seda ja sailita endas see sisemine rahu, mille poole me moslemitena pyrgima peame. Milleks lasta end hairida voi panna muretsema asjadest, mis pole meie kates? Need, mis meie meelest on valesti: parandagem ja aidakem selles, mis on meie voimuse. ja aktsepteerigem seda, mille muutmiseks meil joudu ega voimalusi pole. Nii lihtne see ongi.

Teiste alusetu syydistamine ei too iial head ja seda sa praegu siin minu aadressil oled pildunud. Ma loodan et endale oma teguviisi teadvustamata. Igal juhul ara muretse, ma pole su peale pahane. Annan andeks Wink Ikka tuleb vahel ette Smile


Viimati muutis seda Siiri (Esm Sept 15, 2008 4:34 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 3:59 pm

Tsiteerin: :
Pilguke araabiakeelsesse originaali ja isegi minusugune algaja, kes veel vaevaliselt tähti kokku veerib, avastab, et värsis 19:26 ei seisagi SIYAM vaid hoopiski SAWM

Kysi Aisha kaest selle sona kohta yle. Ta toenaoliselt kinnitab sulle, et tegu on samast tyvest tuleneva sonaga. Araabia sonadel on osad tyve tahed sihukesed, mis teatud sona vormides justkui kaoksid. et nagu peidetud tyvi vms. see juhtub vist tihemini vokaalidega nagu waw.. (sorry, ei tule tapne yhesonaline kirjeldus meelde, aga araabia keele tunnis raagiti sellest igastahes)

igal juhul meil on selle kohta juba teema olemas:
https://islamifoorum.forum.co.ee/paastumine-palverand-ja-kalender-f7/alaykumu-as-siyamu-t164.htm

teisest teemast kirjutas:
sawm, siyam tuleb samast sonatyvest
. tyvi on sad-waw-miim

http://www.studyquran.org/LaneLexicon/Volume4/00000473.pdf

tahendus: millestki hoidumine. kas toidust, raakimisest, joogist, seksist vms
kui sul huvi on, siis mine piilu sinna teemasse veidi Smile lane'i leksikon on vaga hea abiline, kui sul vaja monda sona jargi kontrollida ise. Seal on pikalt ja laialt seletatud, toodud ara sama tyve erinevad esinemisvormid, tahendused jne. leiad selle netist tasuta ylaltoodud lingi alt.
Tsiteerin: :
Kas panite tähele, et too autor isegi ei tea, kuidas SIYAMi t6lkida? Jätab lihtsalt t6lkimata. Külvab ainult kahtlusi.
See autor, selleasemel et oma ideid teistesse kylvata ja seda siis toeks tembeldada, on jatnud sona MEELEGA tolkimata. Ja usu, tal ON oma arvamus asja kohta. Aga ta jatab selle lugejale otsustada. Kontekst on juures ja kui hoolega lugeda, siis jouab tahendus ka niimoodi kohale. Loe sinagi ja palu Jumalalt arusaamist. vaata sonade esinemise konteksti, kus ja kuidas on kasutatud. Pyya lugeda sel eesmargil et midagi oppida. Mitte selleks et maha teha, selle yle naerda voi halvustada. Need on negatiivse alatooniga kaitumismaneerid ja ei vii kohe kindlasti lahemale tarkusele ja headusele.


Tsiteerin: :
Selle http://aididsafar.com lingi all ma ei soovitaks küll midagi usaldada.
Esmalt vaadake seda sealset koraanit6lget! Seal on SIYAM enesedistsipliiniga t6lgitud!
mitte midagi ei saa 100% usaldada. absoluutselt KOIK koraanitolked on suuremal voi vahemal maaral vigased. Tuleb alati silmas pidada et tolge on tolkija interpretatsioon originaaltekstist. Ent araabia keele mittevaldajana pean tegema mingi valiku. Samas olen taheldanud et isegi mooda tolgitud tolke puhul tunneb ara Jumala juhatuse.. Muud kohad, mis mooda on tolgitud, jaavad tihtipeale seesmiselt kripeldama.. ja hiljem on see kinnitust leidnud, kui parema tolke avastanud olen Smile voi siis ise jargi kontrollinud, mida yha sagedamini harrastama olen hakanud.

Veel yks asi. erinevalt pri.ee foorumi postitustele ei vaida siin foorumis keegi et tema kaes on absoluutne tode, mida teised jargima peavad. Meie foorumi eesmark on arutleda, jagada oma arusaamu teistega, kuulata, mis teistel sama teema kohta oelda on ja lopuks teha isiklikult oma peaga ja ise jargi kontrollides (kes kuidas ja kui palju viitsib) omad jareldused. Nagu oeldud, oleme jatnud juhatamise Jumala hooleks ja ise usujuhtide kohtadele ei pretendeeri lol!

Tsiteerin: :
Kes on üldse argumenteerija, kes isegi oma nime ei julge artiklile alla panna?
arvestades sunniitide verejanulisust, pole see ehk parim mote nagunii. On palju saatanast kihutatud kurjategijaid, kes vaid otsivad voimalust kedagi mattasse lyya. Palju haid inimesi on seetottu maha loodud, paljusid taga kiusatud. Prohvetite jaoks polnud see uudiseks.. Nimi ei oma tahtsust. Antud lehel on olulise tahtusega edastatud info, millest iga lugeja omad jareldused teeb. Inimesel ON oigus kaitsta end tagakiusamise eest. Koraanis soovitatakse naistel kanda pikemaid riideidki, et silmakirjatsejad taga ei kiusaks neid. Nad varjavad oma kehasid kiusu valtimise eesmargil. samalaadselt varjab aidid safar oma tegelikku nime. valtimaks saatan&co tagakiusu eesotsas mitmete hullunud usujuhtidega, kes islamile "toredat" mainet loovad.

Rahu, tarkust ja Jumala juhatust sulle soovides
Siiri
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 4:10 pm

katlino kirjutas:

Kallis Siiri, ma ei kritiseeri sind vaid tuletan meelde, et me peame suhteliselt ettevaatlikud olema, et me teistele valet infot ei jaga. Loogika muidugi ei ole inimestel ühesugune, see on meile kõigile teada. Aga seda enam peame me oleme ettevaatlikud, et teistele ehk valet teed ei juhata, sest see oleks tõeliselt suur patt. Näiteks kui sina ei paastu, kuna sa pole kuupäevades kindel, siis oleks äärmiselt vastutustundetu ka teisi õhutada mitte paastuma. Kuid ma olen kindel, et sina nii ei tee.
Ma kindlasti mainisin oma postituses, et selle eesmark oli vaid naidata, mis minu peas toimub Smile Absoluutselt ei julgusta kedagi minu sonu votma toe pahe. pole kunagi seda teinud. Koigil moslemitel on 17:36 jargi ISIKLIK KOHUSTUS kontrollida koik ise yle. Seega isegi kui ma raagin valet (kuigi ma annan endast parima et seda iial mitte teha, ent siiski olen piiratud vaid oma moistusega Wink ), ei saa mind syydistada selles, kui keegi teine seda jargib.

Koraanis on vaga selgelt toodud valja, et mitte keegi pole vastutav teise usu eest. Igayks vastutab absoluutselt koigi oma tegude, motete, usu, tunnete jms eest ise. Meie inimestena ei saa mitte kedagi valele voi oigele teele juhatada. vastupidist vaita vordub Jumala sona eemaletoukamisega (ja osaline Koraani uskumine, osade varsside mitte uskumine ei tule moslemi puhul koneallagi.. Nii kui lykkad varsi eemale, oled Jumala sona eemale lykanud..):

[2:272] You are not responsible for guiding anyone. GOD is the only one who guides whoever chooses (to be guided).
14:22 And the devil said when the matter was complete: “God had promised you the promise of truth, and I promised you and broke my promise. And I had no power over you except that I invited you and you responded to me. So do not blame me, but blame yourselves; I cannot help you nor can you help me. I reject that you have set me as a partner before this; the wicked will have a painful retribution.”


Paar ayat motisklemiseks. ja yks artikkel, mille kirjutasin:
https://islamifoorum.forum.co.ee/koraani-opetused-f4/vf-kas-meil-on-voimu-teisi-inimesi-juhatada-voi-eksiteele-viia-t84.htm

Jaan huviga ootama vastukaja.

Tsiteerin: :
Olen täheldanud, et sul tihti kombeks panna kokku täiesti juhuslikud värsid, et siis nende järgi järeldusi teha.
palun anna edaspidi teada, kui sellist asja kohtad Smile et millised on need varsid, mis omavahel kokku ei sobi Smile kui keegi tahelepanu sellele ei juhi, siis tihtipeale mottes ise ei lahegi selle peale. Sa veel mainid et ma seda TIHTI teen, seega palun, naita mulle ette konkreetsed kohad. void kommenteerida teistesse teemadesse ja mu tahelepanu sellele juhtida. Palun, tee seda! Smile Mul on selle yle ainult hea meel.

rahu soovides
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 4:14 pm

Tsiteerin: :
Siin on selge sõnaga öeldud, et Ramadanikuu on mõeldud pastumiseks.
siin tuleb kindlaks teha kaks asja:
1. mis on ramadanikuu
2. mida moeldakse paastu all. siyam/sawm tahendab tolkes hoidumist. Millest tuleb hoiduda? See on see, mis tuleb valja uurida. Jeesuse ema hoidus vestlemisest naiteks, kui sooritas oma s-w-m tegevust..

veel yhe huvitava lisana tooksin valja, kus yks tegelane koraanis palus omale last ja Jumal andis talle lubaduse. ja parast seda ei saanud ta 3 paeva raakida (raakimisest hoidumine=s-w-m). et nagu mark Jumalalt. PARAST Jumala ilmutust talle.. veel yks punktike minu teooria juurde..

Tsiteerin: :
Aga Koraani lugedes saab päris tihti juhatust või selgitust mingi probleemi (mure) kohta, kas siis kohe hakkata pihta kuu (islamikuu) pikkuse paastuga?

kus on oeldud et paast peab kestma kuu aega?
Tsiteerin: :
Sel juhul peaks ju kogu aeg ja pidevalt paastuma, sest Koraan ju õpetab ja selgitab meile asja kogu aeg, kui me seda loeme.
siinkohal paistab selgelt valja, et sa ei saanud aru, millest ma raagin. Toenaoliselt kuna sul puudub isiklik kogemus. Ma ei raagi siinkohal lihtsalt koraani lugemisest ja sellest, mis loetust meelde jaab. ma raakisin konkreetselt "ilmutusest" ehk siis sellisest selgitusest, mis tuleb justkui "eikusagilt" ja vastab sellise joulise selgusega olemasolnud kysimusele, et selle voimu ei saa eitada. See on nii vaimne kui ka fyysiline kogemus. Vaga voimas, intensiivne ja valgustav, samas aaretult isiklik. Midagi sellist, mille yle tekib koheselt tahtmine Jumalat tanama jaadagi. Seda on raske sonadesse panna,aga kui kord ise koged, siis saad kindlalt aru, millest ma raagin. Ja seda ei juhtugi muideks nii tihti.. vahel kord-kaks aastas. umbes nii.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 4:59 pm

Siiri kirjutas:
Toenaoliselt kuna sul puudub isiklik kogemus... Vaga voimas, intensiivne ja valgustav, samas aaretult isiklik. Midagi sellist, mille yle tekib koheselt tahtmine Jumalat tanama jaadagi.. Ja seda ei juhtugi muideks nii tihti.. vahel kord-kaks aastas. umbes nii.

Seda võimsat kogemust viimase 10 ja poole aasta jooksul mil ma moslem olen olnud, on juhtunud ja tegelikult palju rohkem kui 1-2 korda aastas. Alhamdolillah!

Aga paastuma peaks ikka terve kuu, kuna Koraanis on ju selgelt öeldud, et Ramadanikuu on paastumiseks. Ei ole öeldud, et viiendik või kolmandik kuust, vaid Ramadanikuu (ehk siis terve kuu) on paastumiseks.

Selge, kui mul tulevikus midagi silma riivab, siis kohe ütlen ja arutelu viib edasi.. jõudu! Laughing
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 5:42 pm

Tsiteerin: :
Aga paastuma peaks ikka terve kuu, kuna Koraanis on ju selgelt öeldud, et Ramadanikuu on paastumiseks. Ei ole öeldud, et viiendik või kolmandik kuust, vaid Ramadanikuu (ehk siis terve kuu) on paastumiseks.
2:184 A few specific days, therefore those who fall ill, or on assignments, so schedule it on other days. And for those who find difficulties in doing it, substitute the feeding of a poor person. Hence, whoever works goodness, so it would do him good, and that you "tasyuumu" is better if you know
Ayyaman maAAdoodatin araabia keele haalduspilt siis. Vaatasin veel korra sonastikust yle ja mAAdoodatin viitab vaga selgelt monedele. a few inglise keeles.

Vaata ise ka yle lane'i leksikonist. see sona on ilusasti valja toodud:
http://www.studyquran.org/LaneLexicon/Volume5/00000256.pdf
parempoolses tulbas alumises kolmandikus on sellest juttu
but معدودت ( maAAdoodat) more particularly denotes few;

Seega jareldan ma et siin ei kai toesti juttu viiendikust voi kolmandikust kuust, vaid jutt kaib monedest paevadest selles kuus.
Tagasi üles Go down
Asma




Postituste arv : 16
Join date : 15/09/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 6:05 pm

Siiri kirjutas:
Tsiteerin: :
Tulin siia irisema

sa tulid irisema???? miks mitte arutlema? Kindlasti mitte pole irisemine parim viis Jumala sona teemadel arutlemiseks. Palun, pyyame jaada ikka viisakateks ja sobralikeks vaatamata erimeelsustele. Tuletan meelde:
Kutsu (kõiki) Issanda teele tarkuse ja ilusate nõuannetega ja põhjenda neile viisil, mis on kõige parem ja kõige lahkem: sest teie Issand teab kõige paremini (neid), kes on kaldunud kõrvale Tema Rajalt ja neid, kes saavad Tema poolt juhitud." (Koraan 16:125)

See "irisema" oli kirjutatud kerge enesekriitika ja huumoriga, sest nii (st. irisemisena) mu kirjutis teie silmes t6enäoliselt paistab. Kahju, et sa naljast aru ei saanud.
Ju jäi mul 6igesse kohta smiley tegemata.

Siiri kirjutas:
Ei ole ju ilus teisi nende usu parast naeruvaaristada (nagu sa naiteks naersid aidid safari teksti yle). Las igayhel olla oma usk, kui sa ise ei noustu sellega, siis pole ju ilmtingimata teisi panna end halvasti tundma..
Aga tolle koraanit6lke üle naeran küll ja ei arva, et see kuidagi sinu ja su usu naeruvääristamine oleks. Ega see sinu tehtud t6lge ole!

SIYAM/SAWM-teemaga tegelen. Wink

Tervisi ja rahu!
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 7:40 pm

katlino kirjutas:
Aga seda enam peame me oleme ettevaatlikud, et teistele ehk valet teed ei juhata, sest see oleks tõeliselt suur patt. Näiteks kui sina ei paastu, kuna sa pole kuupäevades kindel, siis oleks äärmiselt vastutustundetu ka teisi õhutada mitte paastuma. Kuid ma olen kindel, et sina nii ei tee.

Muidugi ei ole õhutamine ilus asi Smile Aga kus siis üldse oma mõtteid arutada saab, kui mitte omade keskel? Razz Nagu me oleme arutanud, ei saa me kunagi olla 100% kindlad, et meie käes on see absoluutne tõde, mida me teistelegi propageerima peame, sest me kõik oleme ju erinevad ikkagi Smile Ja me kõik SAAME erinevalt asjadest aru, vastasel juhul ei oleks siingi nii palju arutelu paastu teemal ju Very Happy Seepärast leian mina ka sarnaselt mõne teisega, et oluline on näidata enda vaatepunkti teistele ning mitte seda kabuhirmus varjata ning sada korda läbi mõelda kuidas ikka õigem oleks kirjutada, et JUMALA EEST ometi minu postitust ära ei kustutata, kuna ma adminiga samal arvamusel pole... Tõde paistab niikuinii silma, eksju? Ja kui on selged värsid olemas, et MEIE ei saa midagi teha selleks,e t kedagi juhatda või siis eksiteele viia, siis milleks pabistada? Kui meil midagi kaotada ei ole, siis andkem inimestele mõttevabadust!!! Very Happy Mida on selles siis halba, kui keegi oma endi mõtteid avalikustab? Kõik EI PEA ühtmoodi arvama - me ei ela enam nõukaajal ju.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 8:26 pm

Tsiteerin: :
See "irisema" oli kirjutatud kerge enesekriitika ja huumoriga, sest nii (st. irisemisena) mu kirjutis teie silmes t6enäoliselt paistab.
oletused, eelarvamused jne Very Happy
Ei, ma ei oleks su teemat irisemiseks tembeldanud oma peaga Very Happy Mulle ei meeldi teistest halba moelda, isegi siis, kui asi esmapilgul negat. alatooniga paistab ja eeldan et koik, mis tuleb, tuleb siiralt ja puhtast sydamest et aidata Smile naiteks sinu postituse puhul sain ma aru, et su eesmark oli "valele teele" sattunud rahvale naidata tode ja nad "oigele teele" tagasi juhtida. Miks ma need jutumarkidesse panin? Sest see mis sulle tundub vale voi b olla teise jaoks tode. Tegu on isiklike arusaamade ja tolgendustega. Ma usun sinust, et sul olid seda postitust forumisse teele saates koige paremad motted ja eesmark Wink Lihtsalt valja kukkus.. noh selline nagu ta tuli. Aga nagu ma juba ytlesin, no hard feelings Smile

Tead, ma moistan sind ja koiki teisi, kes sunnat ja vastavaid tolgendusi usuvad, paris hasti. See oli osa minu minevikust.. Lihtsalt olen ise sellest edasi liikunud, minu jaoks ei ole selles enam midagi vaimselt arendavat.. Aga ma saan aru teie motiividest ja ka kaitumisest Very Happy Ei moista hukka Wink isegi siis mitte, kui asi valjub kontrolli alt. Jaagu kohtuotsused Jumala teha. aga sellegipoolest julgustan ja tuletan meelde, mida Jumal on oelnud, kui naen, et Koraaniga vastuollu on mindud Very Happy Void pahaks panna voi mitte, sinu valik Smile minu poolt sundi pole..

mis puutub enesekriitikasse, siis kas on vaja ennast kritiseerida? palju parem on olla endaga sober ja andestada endale, kui mingi apsaka teed.. ja siis lihtsalt eluga edasi minna Very Happy selleks et olla teiste vastu hea, tuleb alustada iseenast. Kui oled iseendaga hea, siis on lihtsam teistega ka hea olla Smile Loppude lopuks ei ole kritiseerimisest kritiseerimise parast erilist tolku. Tuju rikub ara Smile Ja hea tuju on parem, et saavutada rahu iseenda ja ymbritseva maailmaga. lihtsalt moned motted sellised Very Happy
Tsiteerin: :
Aga tolle koraanit6lke üle naeran küll ja ei arva, et see kuidagi sinu ja su usu naeruvääristamine oleks. Ega see sinu tehtud t6lge ole!

mul kama, kelle yle sa naerad. ilus tegevus see ei ole. See ei aita maailmaparandamisele kaasa. Naitab lihtsalt rumalust. Pohimoteliselt selliselt kaitudes oled eemaldunud Jumala sirgelt rajalt ja votnud omale kompanjoniks saatana. Sest ainult saatan on see, kes julgutab sind teiste yle naerma. Kusjuures pole absoluutselt tahtsust, kas aidid safaril oli "oige" tolge voi "vale". point on pigem selles, et ta pyyab moista Jumala sona ja on selle nimel vaeva nainud, Jumalat palunud, oppinud araabia keelt, otsinud sonade tahendusi jne jne.
Prohveti ja tema usu yle oli ka naerjaid. aga mitte usklike hulgas..

Muuhulgas ignoreerid sa oma naermisega jargmist Jumala korraldust:
49:11 O you who believe, let not a people ridicule other people, for they may be better than they. Nor shall any women ridicule other women, for they may be better than they. Nor shall you mock one another, or call each other names. Evil indeed is the reversion to wickedness after attaining faith. And anyone who does not repent, then these are the transgressors.
ja seelabi oled lykanud eemale osa Jumala sonast.. see, kes eemale toukab Jumala sona, on araabia keeles see k-tahega sona..

Teise yle naermine on oma olemuselt poordumine kurjusesse parast uskumist. Vaga vaga tosine asi ja soovitan soojalt selle koha pealt enda kaitumisel, motetel ja sonadel silm peal hoida. Saatan teeb koik, et sa sellesse loksu langeksid ja temale kuuletuksid. Vilets valik kui teda kuulama jaad Sad Sad

Pealegi teine aspekt sel seljataga naermisel on see, et sa sisuliselt tegeled kellestki halvas toonis tagaraakimisega. Inimest ennast pole sinu ees, et ta end ja oma vaateid kaitsta saaks. Kirjuta siis tolle saidi tegijale kiri ja pohjenda oma arvamust.
104:1 Woe unto every backbiter, slanderer

Kuidas kaituda? Mida oelda? Jumal on saatnud meile vaga head juhtnoorid:
14:24 Have you not seen how God puts forth the example that a good word is like a good tree, whose root is firm and whose branches are in the sky. 14:25 It bears its fruit every so often by its Lord's leave. God cites the examples for the people, perhaps they will remember.
seega enne millegi ytlemist voi kasvoi siia foorumisse (tegelt pri.ee foorumisse ka) postitamist, voiks enne send nupu vajutamist kirja labi lugeda ja moelda et kas see sisaldab endas haid sonu voi mitte. Koik saab alguse sonast. voi oigemini mottest, mis ajendab sind teatud viisil ytlema/kaituma.. Kui mote on ikka halvatooniline, void kindel olla et see saatan ise su korva sosistab Smile hoidu ja ara kuula. voitle selle saatana vastu ometigi Very Happy Nii lihtne on halba moelda ja oelda. Headuse praktiseerimine nouab enesekontrolli.

14:26 The example of a bad word is like a tree which has been uprooted from the surface of the earth, it has nowhere to settle.14:27 God makes firm those who acknowledge with firm sayings in the worldly life, and in the Hereafter. God sends the wicked astray, and God does what He wishes.

need varsid on vaart etnende yle pikemalt moelda. halval sonal pole tuge, see on nagu maast ylesjuuritud puu. ja tead miks? nagu eelnevalt tsiteeritud 49:11 ytles et kellegi yle naermine voi naeruvaaristamine vms on kurjusesse tagasipoordumine. Ja guess what: 14:27 on vaga konkreetne et Jumal saadab kurjad eksiteele.

Koige jubedam on asja juures see, et sa ei saa sellest ise arugi. See toimub niivord markamatult. Sa toenaoliselt usud parast kellegi yle naermist, et kaid edasi sirgel rajal.. Ent Jumal on teinud selgeks et juba oled korvale kaldunud! Sad

Vaata kui tosine asi see tegelikult on.
Ara arva et ma su yle naeraks vms., lihtsalt tuletasin sulle meelde seda, millest su silmad ehk koraani lugedes kiirelt yle olid jooksnud ilma syvenemata.. voi mis meelest vois olla lainud. Loodan et sulle sellest postitusest veidigi abi oli Smile

rahusoovidega Wink
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeEsm Sept 15, 2008 8:31 pm

oih, Asma, sorry, et unustasin koige tahtsama Smile

Teretulemast foorumisse! cheers sunny
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 1:26 am

kõige tähtsam ükskõik mille puhul on ARUSAAMINE.

räägiks arusaamisest, et miks on kasulik paastuda teiste inimestega suhtlemisest, vahel?

Kui Jumal sind valgustab, tõstab kõik loorid eest ära - siis sa sa MÕISTAD. KÕIKE. NÄED!

vot sellisel hetkel on kõige suurem rumalus, mida sa saad teha see, et sa hakkad kellegile pikalt seletama, miks sa millestki mingit moodi arvad. seda on aga sinul võimatu teisele selgeks teha. st ükskõik kui kaugelt sa oma jutuga pihta ei hakka, sa ei suuda mõistmist tekitada selles, keda Jumal ei juhata.
samas seda, keda Jumal juhatab, see saab sinu igast sõnast ja võimalik isegi, et kogu selle sügavuses aru. sest Jumal ju juhatab teda.

lühidalt: valgustunud seisundis on kõige suurem valgustuse tapjaks mõtetu vaidlus. vain talk. tühi jutt.
seetõttu, et sa saaksid ise ARENEDA, pead loobuma "tagasi vaatamisest"/"pimeda järgi aitamisest". (niikuinii ju ei suuda juhatada, siis milleks?) ainus siiras soovitus sellises olukorras ongi see, et viitad sellele, et communion in the morning and in the evening.

aga selline paast on äärmiselt raske. eriti kui sind ümbritsevad inimesed, kes absoluutselt ei suuda aduda neid põhjuseid, mis on selle taga, et sa nüüd järsku ei räägi mõned päevad. järgi proovitud. väga raske.

asjaolude kokkusattumisel võib viia situatsioonidesse, kus kuuled oma lähedasi omavahel arutlemas, et mis tal viga on, ära keeras vä? hullumajja vaja viia... Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 1:43 am

Tsiteerin: :
aga selline paast on äärmiselt raske. eriti kui sind ümbritsevad inimesed, kes absoluutselt ei suuda aduda neid põhjuseid, mis on selle taga, et sa nüüd järsku ei räägi mõned päevad. järgi proovitud. väga raske.

njah. niipalju ju ikka voib, et teisele lausuda, et "ma praegu hoidun raakimast ja seetottu ei vestle paar paeva kellegagi"
See nagu vahemalt laseb ymbritsevatel aru saada, millega tegeled Very Happy

kui kaua sa vastu pidasid sellise paastu peal?

hmm.. ja siis veel yks asi.. aidid safari lehel oli nagu viide et paastust raakivad ayad pidid edastama motte, et paastu toimumise aeg on oositi ?? st paikeseloojangust tousuni.. Kui see nyyd toele vastab (ma pole ise jargi kontrollinud, lihtsalt turgatas pahe), siis ei saa see paast olla liiga raske.. nii et kui kasutada seda oopoolset aega motisklusteks, meditatsiooniks, Jumala tanamiseks, siis peaks vagagi ok olema..

Tsiteerin: :
asjaolude kokkusattumisel võib viia situatsioonidesse, kus kuuled oma lähedasi omavahel arutlemas, et mis tal viga on, ära keeras vä? hullumajja vaja viia
veel yks asi mis pahe turgatas, oli see, et nt prohvetite puhul on taheldatud, et enne prohvetiks saamist veetsid nad teatud aja eraldatuses.. Jeesuse ema laks ju ka kusagile kaugele idasse vms.. kellel kuidas Muhammad olevat kuulujutu jargi koopas kainud mediteerimas.. Ehk siis akki on motet paast kombinerida teatava eraldatusega tuttavatest vahemalt? Mis polegi nii paha kui arvestada et kogu selle aja saab enese vaimseks arendamiseks kasutada..
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 1:17 pm

19:26 “So eat and drink and be happy. If you see any human being, then say: “I have declared a fast for the Almighty, and I will not talk today to any of mankind.””


Mary deklareeris paastu Jumalale. pärast koma seletatakse täpsemalt lahti, milles tema paast seisneb: ta ei räägi sel päeval ühegagi mankind.
ja aya algul on öeldud, et söö, joo ja ole õnnelik.

seega vaadates ainult seda ayat, saab öelda, et paast ei tähenda söömisest-joomisest loobumist vaid tähendab inimestega mitte suhtlemist.

kui Jumal ei ole meile määranud erinevaid paaste, siis seda (mitterääkimist) paastumine tähendama peabki. sest kogu Koraani värsid kehtivad ju korraga. ja mina küll (hetkel) ei tea, et oleks näiteks kaks paastu: üks söömise ja teine rääkimise...


Tsiteerin: :
njah. niipalju ju ikka voib, et teisele lausuda, et "ma praegu hoidun raakimast ja seetottu ei vestle paar paeva kellegagi"
selles samas ülaltoodud värsis ongi ju ka öeldud, et mida sa pead tegema, kui mõni suga rääkima tuleb.
say: “I have declared a fast for the Almighty, and I will not talk today to any of mankind.”

Tsiteerin: :
kui kaua sa vastu pidasid sellise paastu peal?
vähe. aga ma ei olnud ka kodus. alustasin mitu korda uuesti. kõige rohkem vast 2 päeva, aga võin selle hinnanguga ka eksida. aga ma ei teinud ka täitsa korrektselt seda. jõin ainult vett, ei söönud. aga siin öeldakse, et söö-joo ja ole õnnelik.

Tsiteerin: :
aidid safari lehel oli nagu viide et paastust raakivad ayad pidid edastama motte, et paastu toimumise aeg on oositi ?? st paikeseloojangust tousuni..
seda võiks lähemalt uurida, et millest ta sellise järelduseni jõudnud on?

19 peatükis on ka teine näide mitte rääkimisest aga siin ei ole kasutatud sõna paast:

19:10 He said: “My Lord, make for me a sign.” He said: “Your sign is that you will not speak to the people for three nights consecutively.”
19:11 So he went out amongst his people from the temple enclosure, and he indicated to them that they should glorify Him at dawn and dusk.

19:26 -le lisaks veel ka seda, et Mary oli just sünnitanud kui see juhtus.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 3:09 pm

19:26 “So eat and drink and be happy. If you see any human being, then say: “I have declared a fast for the Almighty, and I will not talk today to any of mankind.””
nyyd joudis lopuks kohale. Smile
nii et soo, joo, ole onnelik ja paastu("hoidu raakimisest" kujul) Jumalale.


Siit kysimus traditsiooni jargijatele (Asma & katlino, voi on keegi veel siin foorumis, kes "sunnat&haditheid" jargivad?): kuidas kommenteeriksite antud ayat, milles selgelt oeldud et S-W-M (paast, millestki hoidumine) ajal on soomine ja joomine lubatud?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 3:17 pm

Wow Shocked Siin on ju selgelt kirjas, et paastu ajal tuleks/tohib süüa ja juua Very Happy
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 8:31 pm

Aga mis te sellest arvate?

2:187 Permitted to you, on the night of the fasts, is the approach to your wives. They are your garments and ye are their garments. Allah knoweth what ye used to do secretly among yourselves; but He turned to you and forgave you; so now associate with them, and seek what Allah Hath ordained for you, and eat and drink, until the white thread of dawn appear to you distinct from its black thread; then complete your fast Till the night appears;

Siin on jutu olnud Ramadanist, sest Suura Lehm ayat 185 - 187 just Ramadanist räägib. Siin on selgelt kirjas, et öösel naudi oma naist ja söö ja joo, mida Allah on sulle lubanud ning seda kuniks hommikune valguskiir saabub ning siis tuleb paastumist jätkata jälle järgmise ööni.

Mis puutub aga sellesse, et Mariamil lubati süüa, siis Mariam oli just lapse sünnitanud, Jeesuslapse või Isa, kuidas soovite. Rasedate ja rinnaga söötjatel ning äsja sünnitanutel ei ole lubatud paastuda. Näiteks rinnaga söötev naine ei tohiks ilma söömata olla rohkem kui 2-3 tundi, sest siis tekivad lapsel gaasid. Seega pole mõeldav, et Mariam paastuks. Teiseks, kuna Mariam oli suhteliselt shokeeritud, et talle laps sündis, siis Allah arvas, et oleks aprem kui ta selle vaiskelt ilma teistega suheldes veedaks, et ta saaks Allahi tänada ja ennast koguda.

Peace! flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 8:54 pm

"It is only prudent to also note that in 2:187:

"...then fulfill "asyiyaama" to the night (ila llaili)..." is being mistranslated in mischief by all translators as "...untill the night..."

Hence, "syiyam" whatever one makes it out to be, is to be performed at night and NOT in the daytime! Anyway, the word day, or daytime is not even present. This mischief moulded the form of fasting that you get today in the Arab religion. "

Allikas: http://www.aididsafar.com/fast.html


Ma ei ole üldse mingi ekspert ega araabia keele tundja rabbit Aga selles artiklis räägib, et võimalik on, et aset on leidnud vale tõlgendus. Kuna ma ise araabia keelt ei oska, siis ma olen sunnitud kahtlema ja kaalutlema mitmeid variante. No ma ei tea.... See on üks võimalus geek
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Paastumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Paastumine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Paastumine, palveränd ja kalender-
Hüppa: