Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Paastumine

Go down 
+3
Siiri
Margit
katlino
7 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 9:12 pm

ma ei näe siin mitte mingisugust erinevust.

Igatahes on juttu, et täida on paast kuni järgmise ööni, mil saad jälle süüa, juua ja teadagi mis teha ;-)
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 9:56 pm

aga kus on oeldud et paevaajal EI TOHI syya ega juua? SELGESONALIST KEELDU ju pole!

Koraanis on koik keelatud asjad selge sonaga keelatud: you shall not, it's forbidden jne. vaga selgelt
antud varsis pole oeldud kusagil et teatud ajal EI TOHI syya&juua

pealegi voib tegu olla piltliku kirjeldusega, kuna eelnevalt oli ju juttu meeste&naiste vahelisest intiimsuhtest.. Tugev voimalus on et see "eat&drink" tahistab piltlikult intiimsuhteid.. kasutatakse ju eesti keeleski sona "seksinälg" mil pole soogi suust sisse ajamisega miskit pistmist.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 10:06 pm

Tsiteerin: :
2:187 Permitted to you, on the night of the fasts, is the approach to your wives. They are your garments and ye are their garments. Allah knoweth what ye used to do secretly among yourselves; but He turned to you and forgave you; so now associate with them, and seek what Allah Hath ordained for you, and eat and drink, until the white thread of dawn appear to you distinct from its black thread; then complete your fast Till the night appears;

see varss sisaldab pigem detailset selgitust selle kohta, miks ja kui kaua on naistel ja meestel paastu ajal lubatud seksuaalvahekord. ehk siis luba selleks on oosel kuniks valge koidukiir saab selgeks mustast ööst..

Selle varsi ainus teema on meeste ja naiste vahelised intiimsuhted, on minu arvamus. Ainus koht, kus konkreetne korraldus seoses paastumisega soogi kohta, on suuras 19, kus on soomine lubatud ja raakimine mitte.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 10:23 pm

Siiri, su vastus mind absoluutselt ei veennud. Seal on kaks sõna EAT and DRINK. Ma ei näe söögil ja joogil mingit pistmist seksiga. Shocked

Kuna seal on kirjas, et Ramadani ajal (sest jällegi eelmised aya'd ju räägivad Ramadanist) on lubatud olla naisega ja SÜÜA ja JUUA öösel ning kui päev tuleb, siis hakka paastuma, kuni ööni, et saaksid jälle SÜÜA ja JUUA ja olla naisega. Ma arvan, et Jumal teab, et inimesed on mõistusega, et kui neile öeldakse, et nad võivad süüa ja juua ja seksida vaid öösel, et nad siis saavad aru, et päeval nad seda teha ei tohi.

Kui nad tohiksid süüa ja juua ja olla naisega ka päeval, siis ei annaks Jumal erladi luba, et öösel tohite süüa ja juuaja olla naisega kuni hommikuni.

Ma ei saa aru teie loogikast, et te minu loogikast aru ei saa.. lol!
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 10:57 pm

katlino kirjutas:

Kuna seal on kirjas, et Ramadani ajal (sest jällegi eelmised aya'd ju räägivad Ramadanist) on lubatud olla naisega ja SÜÜA ja JUUA öösel ning kui päev tuleb, siis hakka paastuma, kuni ööni, et saaksid jälle SÜÜA ja JUUA ja olla naisega.

Kas araabia keelses koraanis on kohe eraldi sõnad "sööma ja jooma"? Sest niipalju kui mina asja uurinud olen ja mis mind on ka alti segadusse ajanud, on see,e t araabia keeles pole muud, kui see sama sõna "siyam" (hoiduma). Seal pole konkreetselt mainitud minu arvates sööki ja jooki, sest kui ma neid tõlkeid otsisin araabia keelest, siis ei näidanud see, et taolisi sõnu just selles värsis oleks. Samas ma ei ole 100% kindel ka, kuna ma ju araabia keelt ei oska Very Happy Parandage mind, kui ma eksin. Razz
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 10:58 pm

katlino kirjutas:
ma ei näe siin mitte mingisugust erinevust.


Erinevus on selles, et üks tõlge ütleb, et paastu KUNI ööni, teine ütleb, et paastu öösel Razz Ma ei oska ka öelda, kumb õige on Smile Lihtsalt, et tema, kes ta araabia keelt tunneb, on nii öelnud.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 11:05 pm

Hmm...oot...nüüd ma ei saa aru. Kontrollisin praegu ja selline sõna nagu "eatable" esineb küll selles värsis, jah. Ehk siis araabia keele sõna alif-kaf-lam. Mida iganes see eatable siis ka ei tähenda. Otseselt sööki pole mainitud Neutral
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 11:13 pm

võtame uuesti selle 2:187

2:187 It has been made lawful for you during the night of fasting to approach your women sexually. They are a garment for you and you are a garment for them. God knows that you used to betray your souls so He has accepted your repentance, and forgiven you; now you may approach them and seek what God has written for you. And you may eat and drink until the white thread is distinct from the black thread of dawn; then you shall complete the fast until night; and do not approach them while you are devoted in the temples. These are God’s boundaries, so do not transgress them. It is thus that God makes His revelations clear to the people that they may be righteous.

aga muudame natuke kirjavahe märkide asukohta. araabia keeles ju pole neid(?)
seega:
now you may approach them and seek what God has written for you. And you may eat and drink. (siia lisasin punkti) Until the white thread is distinct from the black thread of dawn (siit eemaldain ";") then you shall complete the fast until night; and do not approach them while you are devoted in the temples.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeTeis Sept 16, 2008 11:59 pm

araabia keelses Koraanis toepoolest pole punkte ega komasid

Sul on vaga huvitav lahenemine, tarmo. ja paistab olevat lahemal varsile, mis raagib Marjamist.

hannah, araabia keeles on kyll sonad sooma ja jooma.
2:187 Ohilla lakum laylata alssiyamialrrafathu ila nisa-ikum hunna libasunlakum waantum libasun lahunna AAalima Allahuannakum kuntum takhtanoona anfusakum fatabaAAalaykum waAAafa AAankum faal-ana bashiroohunnawaibtaghoo ma kataba Allahu lakum wakuloo waishraboohatta yatabayyana lakumu alkhaytu al-abyadumina alkhayti al-aswadi mina alfajri thumma atimmoo alssiyamaila allayli wala tubashiroohunna waantum AAakifoonafee almasajidi tilka hudoodu Allahi falataqrabooha kathalika yubayyinu Allahu ayatihililnnasi laAAallahum yattaqoona
2:187 احل لكم ليلة الصيام الرفث الى نسائكم هن لباس لكم وانتم لباس لهن علم الله انكم كنتم تختانون انفسكم فتاب عليكم وعفا عنكم فالن بشروهن وابتغوا ما كتب الله لكم وكلوا واشربوا حتى يتبين لكم الخيط الابيض من الخيط الاسود من الفجر ثم اتموا الصيام الى اليل ولا تبشروهن وانتم عكفون فى المسجد تلك حدود الله فلا تقربوها كذلك يبين الله ءايته للناس لعلهم يتقون


tombasin joone alla neile sonadele & tegin siniseks


***edit:

Ikkagi ei saa yle ega ymber sellest, et soomine ja joomine (mida iganes selle all pole moeldud) on selles varsis lubatud tegevuste hulka pandud ja otsest keeldu pole.

Koraan on keeldude suhtes VAGA selgesonaline. Moned naited:
2:84 We have taken a covenant with you, "You shall not spill each other's blood, nor drive each other out from your homes." You agreed to this while bearing witness.
11:113 You shall not lean towards those who have wronged, else you will incur the fire; and you will not have besides God any allies, and you will not be victorious.
16:116 You shall not invent lies about God by attributing lies with your tongues, saying: "This is lawful and that is forbidden." Those who invent lies about God will not succeed.
58:9 O you who acknowledge, if you must meet secretly, then you shall not meet to commit sin, transgression, and to disobey the messenger. You shall meet to work righteousness and piety. Be aware of God, before whom you will be summoned.
2:11 If they are told "Do not make evil in the land," they say, "But we are the reformers!"
2:264 O you who acknowledge, do not nullify your charities with insult and harm; like the one who spends his money in vanity to show the people, and he does not acknowledge God and the Last day. His example is like a stone on which there is dust, then it is subjected to heavy rain, which leaves it bare. They cannot do anything with what they earned; and God does not guide the ingrates.
4:23 Forbidden for you are your mothers, and your daughters, and your sisters, and your fathers sisters, and your mothers sisters, and the daughters of your brother, and the daughters of your sister, and your foster mothers who suckled you, and your sisters from suckling, and the mothers of your wives, and your step-daughters residing in your homes from your wives which you have already consummated the marriage with; if you have not consummated the marriage then there is no sin upon you; and the wives of your sons that are from your seed, and that you join between two sisters except what has already been done. God is Forgiving, Merciful.
17:33 Do not kill, for God has made this forbidden, except in the course of justice. Whoever is killed unjustly, then We have given his heir authority. Since he received help let him not transgress in the taking of a life.
6:119 Why should you not eat that on which God's name has been mentioned, when He has sufficiently detailed to you what has been made forbidden; except what you are forced to? Many misguide by their desires without knowledge; your Lord is fully aware of the transgressors.

Nagu naha, on Jumal vaga konkreetne olnud keeldude osas ja need on alati selgelt valja kirjutatud.
Eriti see 6:119 lisab juurde kinnituseks, et Jumal on piisavalt yksikasjalikuks teinud selle, mis on tehtud keelatuks.


Viimati muutis seda Siiri (Kolm Sept 17, 2008 12:26 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeKolm Sept 17, 2008 12:03 am

Ahaa, ok Smile My mistake... What a Face
Tagasi üles Go down
Asma




Postituste arv : 16
Join date : 15/09/2008

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeNelj Sept 18, 2008 7:37 pm

Pole paar päeva mahti saanud siia tulla ja näib, et teil teema ammendatud.
Toon teema siiski taas lagedale.

Esmalt: SIYAM/SAWM kohapealt oli Siiril 6igus!
Küsisin araabia keelt oskavalt inimeselt järele ja sain vastuseks:
Tsiteerin: :
Sõnad SIYAM ja SAWM tulevad tõesti ühest ja samast tüvest Sa-wa-ma; SIYAM ja SAWM on mõlemad selle tüve I vormi verbi masdarid. Tüvest tulevad sellise tähendusega sõnad, mis on seotud paastu, rahunemise, millestki hoidumise ning kuhugi/millegagi seotud olemisega; kõige rohkem on paastuga seotud sõnu. SIYAm ja SAWM tähendavad mõlemad paastu või millesti hoidumist.

Niisiis on värssides 2:183, 2:187 ja 19:26 juttu millestki hoidumisest. Siinkohal oleme me ilmselgelt ka k6ik ühel n6ul.

Mis aga puutub teooriat, et paastu puhul tegemist on RÄÄKIMISEST hoidumisega, siis ühinen eelpool avaldatud arvamustega, et värsis 2:187 on ikkagi s6naselgelt tegemist nii seksist kui ka söömisest ja joomisest.

Küünitan end järgnevalt t6enäoliselt liiga julgelt aknast välja, aga käin siinkohal välja v6rdluse eestikeelse s6naga HOIDUMA.

Hoiduma on transitiivne verb, vajab seega alati sihitist st. midagi, MILLEST hoidutakse, näiteks söögist, joogist, seksist, rääkimisest.
Värsis 2:187 on seega juttu söögist-joogist ja seksist hoidumisest ning värsis 19:26 on verbi objektiks rääkimine.

Mida ma selle k6igega öelda tahan, on see, et minu arust ei t6esta värss 19:26 mitte mingil juhul, et SIYAM/SAWM tähistaks ainult RÄÄKIMISEST hoidumist.
Komad, punktid siia-sinna... Vahet pole. Selles värsis ei ole SIYAMile muid sihitisi peale söömise-joomise ja seksi.
Me ei saa 6hust v6tta, et seal on m6eldud vaikimist v6i midagi hoopis muud.


Tahaksin teilt paarile küsimusele vastuseid.

Miks te käitute koraaniga nii, nagu see raamat oleks 1000 aastat kadunud olnud ja nüüd alles kuskilt koopast leitud?
Nagu meil poleks vähimatki aimu p6lvkonnast, kelle eluajal koraan inimkonnale saadeti. Nagu meil poleks vähimatki aimu sellest, kuidas prohvet (s) inimestele sedasama koraani selgitas.

Kas te t6esti arvate, et inimesed ka prohveti eluajal arutasid ja m6istatasid, mida Allah (t) küll s6naga SIYAM/SAWM meile öelda tahab?
Neil ei olnud ju vaja m6istatada, sest prohvet selgitas seda neile ja näitas ise oma käitumisega, kuidas seda värssi ellu rakendada. Ja meieni on säilinud teated selle kohta, kuidas ta seda inimestele selgitas ja näitas. Hadithite näol säilinud.

Jah, ma tean, et hadithite hulgas on selliseid, mis on moonutatud v6i puhtad valed, aga on ju suur hulk selliseid, mille 6igsuses ei saa kahelda! Ja peale selle on kindlasti olemas ka ajaloolisi dokumente (mingeid kroonikaid), milles kirjeldatakse moslemeid ja nende tavasid Mohammedi (s) elu ajal. (Kahjuks ei tea ühtegi nimetada, aga prohveti eluaeg ei olnud nii ammu, et selliste kroonikate olemasolu v6imatu oleks. Kui m6nda ajaloolast tunnete, küsige järgi!) Ning need ajaloolised dokumendid t6estavad s6ltumatute allikatena hadithite sisu selle kohta, kuidas moslemid toona paastusid v6i palvetasid.

Ma tean, te r6hute värsile
Do not accept anything that you yourself cannot verify. Surely your hearing, your eyesight and your mind will be questioned. (17:36)
ja m6istate seda nii, et me ei tohi usaldada midagi, mille 6igsust me ise oma silma-k6rvaga kontrollida ei saa.

Teised m6istavad seda värssi aga kui hoiatust selle eest, uskuda kuulujutte, m6ista kedagi hukka paljalt kuulduste p6hjal, m6ista kellegi üle kohut ilma süüt6enditeta (laiemas perspektiivis ka kui hoiatust ebausu eest).

Miks te hülgate k6ik hadithid, ilma, et teil oleks t6endeid selle kohta, et Omar, Abu Bakr, Aisha, Bukhari v6i Muslim prohveti ja tema s6nade kohta valetasid?
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeNelj Sept 18, 2008 10:08 pm

Asma, room naha, et sa jalle valja ilmusid! Smile Panin su kysimused tsitaadina kysimuste rubriiki, kuhu joudumooda pyyan ka vastata. Koik teised, kes soovivad neile kysimustele vastata, vastaku ka teemasse

https://islamifoorum.forum.co.ee/arvamused-motted-kusimused-f3/koraan-vs-hadithid-kysimused-ja-vastused-t177.htm

lihtsalt seeparast, et paastu teema jaaks paastuteemaliseks Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeNelj Sept 18, 2008 11:35 pm

aa ja veel Smile alati on tore naha, kui inimesed vaevuvad ise uurima ja siis parast teemaga tegelemist valja kaia oma arvamuse. Smile Seda on tunduvalt huvitavam lugeda kui monda juttu kelleltki opetlaselt, mis copy paste abiga oma tee foorumisse jouab.
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 12:47 am

Küsiks teema raames - mis söögid on teie laual paastu ajal?

Mulle on see Ramadan esimene. Olen paastunud vaid viis päeva (olin haige septembri alguses) ja selle viie päevaga kaotanud kehakaalust juba pea 3 kilo Crying or Very sad . Mida peaks sööma, et päevane toitumisnorm täis saada ja kaalulangemine peatada?
Kuidas selle lühikese aja sisse söömiskorrad paigutada?
Praegu on "söömisaeg" ~kella 19:20-st kuni 21-22-ni (kaks tundi enne magamaminekut ei ole soovitav süüa ja mul ei tule täis kõhuga und ka). Järelikult jääb söömiseks paar nappi tundi, ja TERVE selle aja ei saa ju õgida.

Oskaks keegi paar tarka sõna öelda? Tuli natuke segane jutt, aga loodetavasti oli arusaadav.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 12:59 am

hmm. araabiamaades naiteks toimus sel ajal pesuehtne ogimine. soodi koike: mingid supid tehti, siis olid rasvas praetud ollused (naiteks liha, kala vms), salatit, riisi voi makarone vms. pohiline see, et toidukogused toesti megasuured.

ja siis otsa soodi veel siirupist noretavaid maiustusi..

ja kaal ei kahane ikka kyll Wink

mina eelmisel suvel paastusin 10 paeva eestis ja kilo paevas laks.

see 3 kilo ei olegi eriti suur kogus, kuna tavaliselt kilo kuni kaks sellest on sul kusagil soolestikus, mis nyyd on tyhjem..
vaata veel moned paevad, akki enam ei lange.

pohiline on, et tervislikult toituksid, siis jatkub energiat paastumiseks.

hehe pealegi veel yks asi: PEALE paastumist umbes sama pika aja jooksul kui sa paastunud oled, tekib soov syya rohkem.. need kaotatud kilod tulevad parast VAGA kergesti tagasi, voimalik et isegi lisadega, kui sa just toidu yle arvet ei hakka pidama ja end moistusega piirama.
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 1:13 am

Rasvasupid ja siirupist pakatavad saiakesed on liig mis liig...

Üritan võimalikult mitmekesiselt süüa, ja erilist rõhku pöörata joomisele, sest janutunne on terve elu olnud "kustunud instinkt".
Mida sina tavaliselt siis õhtuti sööd? Näidismenüüd pole vaja siia koostada, maini lihtsalt paari asja..

3 kilo on mulle kriitiline piir Very Happy . Hea küll - kilo või paar pole hullu, sest nagu sa ütlesid, läheb see tõesti tühja soolestiku arvelt. Kõik see, mis sealt edasi, võetakse keha pealt. Olen niigi sale, sellepärast muretsengi.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 1:24 am

GEM kirjutas:
Praegu on "söömisaeg" ~kella 19:20-st kuni
tere,
ja teretulemast Smile

toodud kellaajal loojub päike. päikese loojangust kuni pimedani on palveaeg.
see aeg tuleks idee järgi ka "ära kannatada"
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 1:26 am

Nii tore on kohata inimesi, kes enda tervise pärast siirast muret tunnevad Very Happy Neid pole kahjuks palju. Mitmekesine toit on väga hea lahendus!!! Wink

Ma annan enda väikeseid nõuandeid, mida mina sõin, kui paastusin Razz

Paastu lõpetasin enamasti veega(joogiga) ning alles siis hakkasin sööma. Ausalt, väga ma tähelepanu ei pööranud sellele, et ilmtingimata päevakalorid täis saaksid (kuna mina sinuga sama kaalulangemise probleemi ei jaga lol! Ehk siis pigem olin happy, kui mõni kilo läks cheers ) Aga olen kuulnud, et heaks alternatiiviks on midagi magusat - näiteks shokolaad. Kuna see annab vereringele vajaliku koguse glükoosi ja üsna kiiresti. Samuti eelistatakse magusaid datleid samal põhjusel (mis minule absoluutselt küll ei maitse, aga sulle ehk küll Very Happy ) Aga ma jääksin shokolaadi juurde. See on mitmest küljest kasulik ja ei tohiks sul kaalulangemist ka jätkata. Saia söö ka!! geek
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 1:51 am

jajah, soo saia ja riisi, siis laheb koht nii umbe et nadal aega ei valju takkant otsast miskit Laughing lol! ja kui tuleb, siis hoia alt lol! lol! lol!
appi, ma annan naerust otsad praegu Laughing Smile Very Happy Razz lol!

hmm.. mida ma ohtuti soon.. tavalist toitu. seda mida muudelgi aegadel. hunnik salatit / puuvilja et koht kinni ei jaaks, palju juua, sysivesikuid (nt makaronid, riis, kartulid vms), valku (kas piimatooted voi liha voi kala)

vaga palju soltub soogi kogustest. kui taiskohuga magama lahed, laheb energia lisakilodeks. kui tyhjema kohuga, siis raiskad selle energia ara tegutsedes.

magusa hada on see et see pole eriti tervislik. just rafineeritud suhkru tooted.. aga kui syda valja kannatab, miks mitte magusat naost sisse ajada?

pannkoogid, pontshikud jm rampstoit hoiavad ka kaalu yleval aga mis hinnaga?

pohimotteliselt on nii et kui tahad et kaal sailiks voi touseks, siis soo rasva, kommi, shokolaadi, soovitatavalt vahetult enne magamaminekut ja liikumine paevaajal viia miinimumi. araabalsed naiteks elavad ramadani ajal oosel ja paeval magavad.. paar tundi enne paastu lopetamist arkavad yles ja kukuvad syya tegema Smile ja siis oo labi pugivad. Ilma naljata kusjuures. valjaarvatud need, kes tool peavad kaima..


hehe, saan su kaaluprobleemist aru kyll Smile kunagi olin ise kah sihuke alakaaluline.. pohjuseks oli tervislik toit ja palju liikumist. parast londonis rampsu peale yle minnes tuli kilosid kergelt juurde, raseduse ajal veel eriti heldelt Smile seega nyyd ei kurvasta yldse kui kaal langeb.

aga tead, peida see kaal ara praegu ja ara tee omale probleemi sellest, mis tegelikult pole probleem. Sa sood, jood ja elad. Niikaua kui end hasti tunned, siis paastu. Kui enam ei tunne, siis lopeta see tegevus. sunny
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 1:52 am

oh jah ja teretulemast foorumisse ka loomulikult cheers cheers cheers sunny
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 2:17 am

Sellepärast ma paningi ligikaudse kellaaja, sest kõigepealt tuleb päikeseloojanguaeg, siis Maghrib jne....
Ei ole mõtet öelda täpset kellaaega, nagunii on see siin-seal erinev, lisaks muutub veel iga päevaga.

Muret tunnen tõesti, sest ei tahaks kinnist kõhtu ja muid neid jamasid Very Happy Aga kinnisideeks ei ole see veel saanud, lihtsalt uurisin.
Rämpstoitu ja rasvasaiu nagunii ei söö, süda läheb pahaks ja kõht hakkab valutama. RÄMPStoit sõna otseses mõttes.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitimeNelj Sept 25, 2008 12:11 am

Teemast valja laksid viimased postitused. Need leiab nyyd arvamuste alafoorumist teema "Koraani ilmutamise lugu" alt
https://islamifoorum.forum.co.ee/arvamused-motted-kusimused-f3/koraani-ilmutamise-lugu-t195.htm
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Paastumine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paastumine   Paastumine - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Paastumine
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Paastumine, palveränd ja kalender-
Hüppa: