Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Loost ja Loojast

Go down 
4 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeNelj Sept 18, 2008 6:14 pm

Sa usud, et koraan on prohvet Muhamedi väljamõeldis ja TEMA kirjutis. Miks sa arvad, et see on absoluutselt võimatu, et Jumal (kes meie mõistes eksisteerib meist eraldi), ei võinud valida saadiku inimeste seast oma sõnumit edastama inimkonnale? Mis siin nii loogikavastast või võimatut on? Smile Me ju kõik nõustume ometi sellega, et Jumal on kõik loonud, mis on. Et see kõik ei tekkinud kogemata, vaid et see on loodud kõrgemate jõudude poolt.

Sa mainisid seda ka veel, et kõikidele ei saa üks ja sama lugu sobida Smile Täiesti õige. Ma ise usun sama, aga natuke teises valgustuses. Kuna ma olen koraani lugenud juba jupp aega, tean ma seda, et erinevatel ajaperioodidel, sõltuvalt hetkemeeleolust, hetke kogemustest, hetkel kogutud tarkusest, teadmistest ja sadadest muudest asjadest, on võimalik koraani mõista erinevalt. Ma ei mõista koraani sugugi selliselt, nagu ma mõistsin seda näiteks veel kaks kuud tagasi Smile Ja ma tean, et ma ei mõista seda samamoodi homme nagu ma mõistan täna Smile Üks positiivne aspekt ongi see, et see laseb meil areneda ning sealjuures annab IGALE ÜHELE maamunal teadmisi, mis on hoopis teistsugune teistest Smile Täpselt samad sõnad, samad laused, ja ometi inimesed näevad nende tähendust täiesti erinevalt Smile Sõltuvalt siis ülalpool mainitust. Inimene ei ole suuteline looma midagi sellist, mis kehtiks iga ühe jaoks ja igal ajaperioodil ilma probleeme tekitamata, ilma küsimusi tekitamata. Kõik saavad sellest oma tõe, oma loo niikuinii.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeNelj Sept 18, 2008 7:52 pm

Hannah kirjutas:
Sa usud, et koraan on prohvet Muhamedi väljamõeldis ja TEMA kirjutis. Miks sa arvad, et see on absoluutselt võimatu, et Jumal (kes meie mõistes eksisteerib meist eraldi), ei võinud valida saadiku inimeste seast oma sõnumit edastama inimkonnale? Mis siin nii loogikavastast või võimatut on? Smile Me ju kõik nõustume ometi sellega, et Jumal on kõik loonud, mis on. Et see kõik ei tekkinud kogemata, vaid et see on loodud kõrgemate jõudude poolt.
Miks sa kasutad sellist sõna nagu väljamõeldis?
Tekkib tunne nagu sa arvad, et minu arust Muhamed lihtsalt fantaseeris, et ta on Loojaga ühenduses ja ajas lihtsalt mingit jura suust välja.
Ei ma ei mõtle, et see on tema poolt välja mõeldud. Ühegi inimese Lugu ei ole lihtsalt mingi fantaasia või väljamõeldis. Loomulikult on nii tema kui ka minu Lugu saanud alguse selles väiksest osast Loojast kes on meis kõigis.

Selle pärast ma arvan, et võimatu, et minu maailma pildid ei eksisteeri Looja meist eraldi vid kuna ta on meie sees siis oleme me tema.

Kuid ikkagi sa järgid Muhamedi lugu. Ja teed enda ümberjutustuse tema Loost. Ehk see on Muhamedi lugu Hannahi moodi.

Looja on meid loonud erinevateks ja unikalseteks ning igal inimesel on oma Lugu.

Muide, see ei tähenda, et kuigi minu arust ei ole mõistlik teise Lugu järgida, et ma pean seda halvaks. Kui inimene on valinud selle tee siis on see tema valik ja minul ei ole midagi öelda kas see on halb või hea.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeNelj Sept 18, 2008 11:49 pm

Koraan on Jumala sõnum kogu inimkonnale, mitte Muhamedile.
Kui sa suudaksid (arvestades sinu arvamust et Muhamedi lugu on tõene) seda mõista, oleks meil võimalik juba märksa konstruktiivsema arutluseni jõuda
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeNelj Sept 18, 2008 11:59 pm

No aga minu arvamus on selline, et iga inimese Lugu on sõnum otse Loojalt.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeReede Sept 19, 2008 12:06 am

kas loojalt voi saatanalt.. oleneb, kes kumma oma isandaks on votnud..
Looja on see joud, kes suunab meid tegema koike seda, mis on hea ja kasulik nii endale kui yhiskonnale.
Saatan on see joud, kes suunab meid valedesse, sisestab meisse hirmud, suunab meid tegema kuritegusid aga ka Loojale partnereid seadma jne. Yheseonaga koike seda, mis meid Loojast eemale viib, elu raskeks teeb ja eksitab ja segab olemast onnelik.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeReede Sept 19, 2008 12:59 pm

igal inimesel on oma tõde (tema teadmiste summa) - oma lugu. ja paljud on veendunud, et just nende tõde on õige.
puht loogiliselt asjale lähenedes, ja arvestades kui palju on erinevaid arusaamisi tõest, tuleb tunnistada, et kõik need vastandlikud tõed ei saa korraga õiged olla.
et kuskil peab ju olema puhas tõde ja järelikult ülejäänud on vaid valega segunenud variatsioonis sellest.

27:4 As for those who do not believe in the Hereafter, We have made their work appear pleasing to them, so they walk around blind.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeReede Sept 19, 2008 10:16 pm

Siiri kirjutas:
kas loojalt voi saatanalt.. oleneb, kes kumma oma isandaks on votnud..
Looja on see joud, kes suunab meid tegema koike seda, mis on hea ja kasulik nii endale kui yhiskonnale.
Saatan on see joud, kes suunab meid valedesse, sisestab meisse hirmud, suunab meid tegema kuritegusid aga ka Loojale partnereid seadma jne. Yheseonaga koike seda, mis meid Loojast eemale viib, elu raskeks teeb ja eksitab ja segab olemast onnelik.
Ma juba ootasin seda Very Happy

Kõike mida ei mõisteta, on väga lahe ja lihtne kuulutada vaenlaseks ja saatana käsilaseks.
Kui elus ikka hästi ei lähe, siis on hea saatanat süüdistada.


Minu maailma pildis on saatanal hoopis teine roll.
Ta ei eksita, ta ei kiusa. Sest ta ei saa seda teha.
Me kõik oleme osa Loojast ja kõik meie Lood on saanud ühel või teisel juhul temalt inspiratsiooni.
Ning kõik rskused on meiel õpetunnid mitte mingi saatana trikk.

Igal inimesel peaks olema tugev filtersüsteem mis laseb läbi ainult puhta info
Ja hoolitseb selle eest, et inimene jääks ikka isiksuseks ning ei muutuks Ühe Kindla Inimese Loo mõjul selle inimese energeetiliseks klooniks.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeReede Sept 19, 2008 10:18 pm

tarmo kirjutas:
igal inimesel on oma tõde (tema teadmiste summa) - oma lugu. ja paljud on veendunud, et just nende tõde on õige.
puht loogiliselt asjale lähenedes, ja arvestades kui palju on erinevaid arusaamisi tõest, tuleb tunnistada, et kõik need vastandlikud tõed ei saa korraga õiged olla.
et kuskil peab ju olema puhas tõde ja järelikult ülejäänud on vaid valega segunenud variatsioonis sellest.

27:4 As for those who do not believe in the Hereafter, We have made their work appear pleasing to them, so they walk around blind.
Kõik need tõed on osa absoluutsest tõest.
Kuid mitte keegi Maa peal. Isegi mitte Muhamed ei teadnud absoluutset tõde.
Tema teadis killukese, mina tean killukese.
Ma ei ole halvem või lollim inimene kui seda oli Muhemed või Jeesus.
Ning minul on samasugune side Loojaga nagu nendelgi.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeReede Sept 19, 2008 11:12 pm

Tsiteerin: :
Kui elus ikka hästi ei lähe, siis on hea saatanat süüdistada

Koraanis on oeldud et saatan ei saa meid kedagi mojutada, kes me Jumalat jargime. Smile Kindlasti pole tolku tema syydistustest. Koraani jargi jutustab saatan oma "lugu". Kes seda kuulama jaab, on omadega mattasse jooksnud. ent see on tema oma vaba valik.

Tsiteerin: :
Ning kõik rskused on meiel õpetunnid mitte mingi saatana trikk.
ongi oppetunnid. ning tekkinud sellest, et oleme kuulama jaanud saatana lugu ja seda jargima hakanud.
Sest juhatust, mis viib sinna, kus meil hea on, tuleb otsida Jumalalt..

saatan-Jumal...
Tsiteerin: :
Ma ei ole halvem või lollim inimene kui seda oli Muhemed või Jeesus
seda teab vaid Jumal. mina ei tea Smile
Tsiteerin: :
Ning minul on samasugune side Loojaga nagu nendelgi.
seda teab ka vaid Looja Smile
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeReede Sept 19, 2008 11:24 pm

Raul kirjutas:
tarmo kirjutas:
igal inimesel on oma tõde (tema teadmiste summa) - oma lugu. ja paljud on veendunud, et just nende tõde on õige.
puht loogiliselt asjale lähenedes, ja arvestades kui palju on erinevaid arusaamisi tõest, tuleb tunnistada, et kõik need vastandlikud tõed ei saa korraga õiged olla.
et kuskil peab ju olema puhas tõde ja järelikult ülejäänud on vaid valega segunenud variatsioonis sellest.

27:4 As for those who do not believe in the Hereafter, We have made their work appear pleasing to them, so they walk around blind.
Kõik need tõed on osa absoluutsest tõest.
Kuid mitte keegi Maa peal. Isegi mitte Muhamed ei teadnud absoluutset tõde.
Tema teadis killukese, mina tean killukese.
Ma ei ole halvem või lollim inimene kui seda oli Muhemed või Jeesus.
Ning minul on samasugune side Loojaga nagu nendelgi.
üsna nõus,
keegi ei tea kogu tõde, peale Looja.
meie teame vaid killukesi, ka Muhamed, Jeesuse jt.
ja ka meil on võimalus samasuguseks sidemeks.

aga tavaliste inimestena on meie viga see, et meie "tõde" koosneb tõest ja valest.
küsimus ongi selles, et kuidas eraldada vale tõest? kuidas sina seda teed oma tõega? sa ilmselt ju ei arva, et kõik, mis sa tead, on õige?
siin tulebki appi Muhamedile Jumala poolt ilmutatud Koraan. raamat, mis ilmutati Muhamedile, aga mis on mõeldud kõigile inimestele. raamat, mis ei koosne mitte ainult erinevatest lugudest prohvetite elust vaid raamat, mis sisaldab fakte. fakte, mida sul on võimalik proovile panna ja veenduda, kas tegu ikka on faktidega - ja Jumal lausa eeldab seda, et lugeja seda teeks, mitte ei aktsepteeriks pimesi. mina ja mitmed teised siin foorumis on seda raamatut testinud ja veendunud (saanud Jumalalt kinnituse), et see raamat on tõepoolest Temalt. seega oleme ka veendunud, et see on Tema poolt kaitstud teos, mis ei segune valega, seega see on raamat, mille sisu on puhas tõde. raamat, millest ei ole midagi välja jäetud.
see on tõe kriteeriumiks.
Jumal eeldab, et inimesed otsiksid tõde. Ta ei ole tõde jätnud inimestele välja nuputamiseks (sest nagu näha, see ei toimi, igalühel on oma tõde, mis ei kattu kellegi teise omaga).
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 9:28 pm

Mulle ei meeldi kui mulle ette öeldakse. See võtaks ära minul ise jõuda ühele või teisele tulemuseni. Minule meeldib ise, kõiki ja kõike kogeda.
Mis täna on minu jaoks tõde võib homme osutuda valeks. Seda nimetatakse vist arenguks.
Mõnikord jällegi vaatan oma tõde erinevatest külgedest.

Nii, et jumala meelest on meie asi taga ajada Tõde? Ok. Kunagi leidus ka selliseid moslemeid kes olid kindlad, et Maa on ketas mis seisab elevantide peal. See on puhas vale. Kuidas siis jumal nendesse suhtus?

Ning mina ei kasuta mõisteid Õige ja Vale. Minu jaoks on mõisted Vajan, ei Vaja. Ning see kui ma midagi ei vaja ei tähenda seda, et see on minu jaoks vale.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 9:30 pm

Siiri kirjutas:

ongi oppetunnid. ning tekkinud sellest, et oleme kuulama jaanud saatana lugu ja seda jargima hakanud.
Sest juhatust, mis viib sinna, kus meil hea on, tuleb otsida Jumalalt..

saatan-Jumal...
Ikkagi ei mahu see minu maailma pilti.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 9:34 pm

Raul kirjutas:
Mulle ei meeldi kui mulle ette öeldakse. See võtaks ära minul ise jõuda ühele või teisele tulemuseni. Minule meeldib ise, kõiki ja kõike kogeda.
Mis täna on minu jaoks tõde võib homme osutuda valeks. Seda nimetatakse vist arenguks.

Aga see on ju õige Smile Tulebki kõike ise läbi kogeda ja uurida, enne ei saagi ju uskuda Smile Ja see, kui mõni tõdemus osutub homme valeks, on see areng, tõepoolest Smile Mis on väga hea. Sa võid ju huvi pärast katsetada ja uurida ka teisi lugusid. Vaata, kas toimivad. Sest kõik meie lood on inspireeritud kuskilt. Ei ole nii, et sündisime ja juba oli lugu olemas Smile Inspiratsioonist, mida me ühiskonnast omale kokku mixime, tulebki lõpuks välja meie oma tõde. Katseta ka teisi lugusid, sest võibolla leiad sa nendest jällegi midagi, mis on sinu hetkelisest tõest tugevamad ja vajalikumad.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimeLaup Sept 20, 2008 9:37 pm

Raul kirjutas:
Siiri kirjutas:

ongi oppetunnid. ning tekkinud sellest, et oleme kuulama jaanud saatana lugu ja seda jargima hakanud.
Sest juhatust, mis viib sinna, kus meil hea on, tuleb otsida Jumalalt..

saatan-Jumal...
Ikkagi ei mahu see minu maailma pilti.

Aga ära püüagi seda oma maailma mahutada Smile Sinu jaoks on saatana asemel aspekt "ei vaja" ja Jumala asemel aspekt "vajama". Lähtu nendest ja sa peaksid jõudma lõppkokkuvõtteks, kui uurid ja otsid elus, ikkagi samasse kohta välja nagu meie praegu Wink Erinevus on lihtsalt selles, et mõndasid asju meie ei pea vajalikuks enam kogeda. Kui sina pead, siis koge ja jõua järeldustele Smile See, kuidas me asju nimetame, on teisejärguline. Eesmärk on ikkagi elada just selles "vajalikus" aspektis siin elus Smile
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 1:37 pm

tarmo kirjutas:

üsna nõus,
keegi ei tea kogu tõde, peale Looja.
meie teame vaid killukesi, ka Muhamed, Jeesuse jt.
ja ka meil on võimalus samasuguseks sidemeks.
Minul on ...
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Loost ja Loojast - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Loost ja Loojast   Loost ja Loojast - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Loost ja Loojast
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Teised usundid, uskumused, sektid, hadithid..-
Hüppa: