Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 varss 16:125: kutsu Jumala teele tarkuse ja heade nouannetega.. koos naitega prohveti kaitumisest

Go down 
AutorTeade
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

varss 16:125: kutsu Jumala teele tarkuse ja heade nouannetega.. koos naitega prohveti kaitumisest Empty
PostitaminePealkiri: varss 16:125: kutsu Jumala teele tarkuse ja heade nouannetega.. koos naitega prohveti kaitumisest   varss 16:125: kutsu Jumala teele tarkuse ja heade nouannetega.. koos naitega prohveti kaitumisest Icon_minitimePüh Sept 21, 2008 2:00 am

34:22 Say: “Call on those whom you have claimed besides God. They do not possess even a single atom’s weight in the heavens, or the Earth. They possess no partnership therein, nor is there for Him any assistant among them.”
34:23 Nor will intercession be of any help with Him, except for whom He has already given leave. Until when the fear has subsided from their hearts, they ask: “What did your Lord say?” They will say: “The truth!” And He is the Most High, the Great.
34:24 Say: “Who provides for you from the heavens and the Earth?” Say: “God! And either we or you are guided, or are clearly astray.”


Dialoog nendega, kes seavad Jumalale partnereid ehk siis pohimotteliselt uskmatutega..

34:24 annab edasi prohveti sonad vaga heas sonastuses. see viimane, mille punaseks tegin, on tapselt see, mida ma olen tundnud, otsinud, ent pole oma konkreetses sonastuses silma varem torganud:

prohveti sonad: kas meie voi teie olete juhatatud voi selgelt eksiteel

ehk siis mis mulle silma torkas:
prohvet vestles viisakalt ja loogilisi argumenteeritud kysimusi kasutades ja pohjendades ilusate sonadega oma usku. Ta lasi neil raakida ja raakis ise. Ja lopuks tuli valja lausega et yks kahest: kas teie (uskmatud, partnerite seadjad) olete oma arvamustega juhatatud voi eksiteel voi oleme meie (prohvet ja tema kaaslased) juhatatud voi eksiteel.

milline voimas oppetund! cheers

ja detailne selgitus ja naide varsile:
16:125 Invite to the path of your Lord with wisdom and good advice, and argue with them in that which is better. Your Lord is fully aware of who is misguided from His path, and He is fully aware of the guided ones.

vaadates tagasi oma vaitlusele Asmaga, naen nyyd mitut parajat prohmakat, mida oma vaitluses teinud olen. saab ka paremini. Wink
Tagasi üles Go down
 
varss 16:125: kutsu Jumala teele tarkuse ja heade nouannetega.. koos naitega prohveti kaitumisest
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Paradiisielanikest ja nede kaitumisest siinilmas..
» Jumala sonumitoojas on teile suureparane eeskuju..

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Koraani õpetused-
Hüppa: