Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Armastus eeskujuks

Go down 
4 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 12:29 pm

Ma pean ausalt tunnistama, et ma olen äärmiselt ebaromantiline inimene võrreldes paljude teistega Very Happy ja mõtlen üldse tunnete teemale hästi harva, kuna pean siin ilmas kõige olulisemaks ratsionaalset ja selget mõistust drunken ning kogemustest tean, et tunded asetavad mõistuse tihti suurde riski Very Happy Või siis pühivad üldse katuse minema.

Sellegipoolest tõusin täna varahommikul üles sellise ilusa armastuseteemalise mõttega, mis mulle pähe torgatas, et võibolla on inimestele selline tunne nagu armastus, antud ühest küljest eeskujuks Smile Siinkohal pean hetkel silmas romantilist armastust. Kohe seletan!

Ma mäletan, et juba ammu olen ma mõelnud selle üle, et miks inimestele on selline kummaline ja täiesti lahtiseletamatu müstiline tunne antud Smile See ei allu tavaliselt mitte mingisugusele loogikale, sel ei ole absoluutselt mitte mingit pistmist mõistlike järelduste (a la mõni asi leiab aset, kuna füüsikaseadused on nii paika pandud) ega ka mõtetega jne jne jne Very Happy Tekib järsku "lambist" magnetiline tõmme kellegi suhtes ja täiesti arusaamatul moel kaasab sellesse meeletul hulgas positiivseid tundeid. Minu meelest üks veidramaid nähtusi maa peal Very Happy

Üks teooria, mis mulle selle tunde vajalikkusest esimesena tärgatas ja mis tundus kõige loogilisem, oli see, et Jumal on sellise tunde meile andnud selleks, et me oleksime huvitatud järglaste soetamisest ja et inimperekonnad püsiksid koos ka pärast eostamist (erinevalt loomaperekondadest), kuna inimesed on juba kord heas mõttes saamatumad, kui teised iseseisvad olendid maa peal Very Happy Seda usun ma tegelikult tänasenigi, et see on üks põhjustest kindlasti.

Aga teine idee, mille sain täna, on seotud sellega, et võibolla on Jumal soovinud anda armastustunde ka meile eeskujuks. Igaüks, kes on armunud olnud, teab seda, et just sel ajal tekib meisse kõige isetum/abivalmim/lojaalsem/usaldavam tunne sisse: tehakse kõige isetumaid tegusid teise heaks; pööratakse tähelepanu oma armastatule rohkem kui endale; eneseohverdusi võetakse suure naudinguga, teades, et need on tehtud kallima heaks; absoluutselt mitte mingit vastutasu ega ka mitte tänu me sel ajal ei oota; igasugusest muretsemisest võib üldse hulluks minna; mitte ükski armsama heaks tegemist vajav tegu pole sel ajal võimatu või utoopiline või liigne; enamasti antakse endast rohkem kui vastu oodatakse; kui too tuleb abi paluma või vajab abi(on õnnetu, masendunud, hädas), ei ole tema juurde tormamisel takistuseks ka mitte viimse päeva saabumine põhimõtteliselt Very Happy; üldjuhul usaldatakse pimesi ja ei kahtlustata igat sõna (mis võib vahel ka teiste inimestega suhtlemisel kasuks tulla selle asemel, et pidevalt süüdistada teisi valetamises) Vähemalt selliselt meie aju sel ajal töötab ja selliselt ta ARVAB ja tunneb Smile
Mõelge, kui me oleksime suutelised rakendama sellist isetust ka kõikide teiste suhtes, kes meie ümber elavad ja meiega kokku puutuvad Smile Kui me ütleksime harvem, et meil pole aega, kui sõber meid välja kutsub, või kui me annaksime suurima naudinguga endast PARIMA, et teisele kas head meelt valmistada, teda abistada, üllatada vms. Ja selle juures mitte kunagi vastutasuks midagi ootama, sest meie suurim tasu olekski juba see tohutu hea tunne, mis meisse tekib, kui saame teha midagi armastatud inimese heaks Smile
Sest me ju peaksime armastama kõiki enda ümber, kellega kokku puutume. Jumal on meile õpetanud kõiki neid asju (olla abivalmis, aupaklik, naeratav, sõbralik, hea sõnaga, tasu mitteootav, lojaane, anda endast alati kõik võimalik, et teisi abistada, neid toetada raskustes, nendega hästi läbi saada, nende jaoks olemas olla ja vahel isekuse asemel unustada hetkeks enda heaolu ning pöörata tähelepanu ka teistele, jne jne - kõike seda tegelikult, mida me oleme siis kui armastame kedagi tõeliselt). Selle kõige õpetuse kõrval on Jumal andnud meile ka ideaalse elulise NÄITE, kuidas me selleks võimelised oleme ja et me tõepoolest suudame nii käituda. Vähemalt siis kui armastame kedagi.
Ja kusjuures, siinkohal oleks paras koht ära mainida, et siia alla ei liigitata sugugi ainult romantiline armastus vaid igasugune. Ka pereliikmetevaheline, sõpradevaheline ja kõigi puhul, kes tunnevad, et keegi neile äärmiselt kallis siin maailmas on. Kõikide nende suhtes me ju tegutseme vastavalt. Seega, kui me suudaksime armastada ka teisi inimesi enda ümber (tuttavaid, isegi võõraid), suudaksime teha maailmast ilusama koha teoreetiliselt Very Happy ja samal ajal suudaksime täita ka Jumala soovitusi mida peame järgima ilusa elu elamiseks Smile Seega on ehk armastus meile justnagu eeskujuks ja näiteks, kuidas inimene kogu aeg käituma peaks.

sunny
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 1:17 pm

huvitavad mõtted sul Very Happy

lisan, et me peaksime kui mitte just armastama, siis vähemalt heatahtlikult suhtuma kõigesse loodusse.
ja mitte vastu sõdima. nt kärbsed või sääsed. miks neid taga kiusata ja neid ära ajada kui nad su ligi tulevad, su käele istuvad jne. ma lasen neil rahulikult tegutseda ja tean, et nad ei tee midagi halba. kui sääsk hammustab, siis las hammustab. sääsel võtab tubli minuti aega et oma protseduur otsast lõpuni ära teha. olen neid tegelasi huviga jälginud. kas kellelgi on jätkunud kunagi nii palju kannatlikkust, et seda protsessi jälgida? me ei tea, äkki on see meile kasulik, kui sääsk hammustab - kui ta saab selle otsast lõpuni ära teha? (süstlad meditsiinis ongi ju tuletatud nöelajate käitumisest.) kui Jumal ta mu käe peale juba juhatanud on, siis miks ma peaks ta vastu sõdima hakkama, ta maha lööma? - rahu, eks Very Happy
kärbsel, kes su kõrva äärde pinisema tuleb võib ju ka olla antud mingi eesmärk - su tähelepanu nt millelegi/milleltki juhtida jne.
peab oskama tähele panna - näha Jumala märke.

muuseas, see film, mida vahepeal soovitasin - LIVING LUMINARIES - seal rääkis üks vang, kes oli pikaks ajaks vangi mõistetud kuskile närustesse oludesse, et tema kongis käisid sipelgad. algul ta võitles nende vastu sest nad hammustasid jne. hiljem aga kujundas oma arusaam ümber, hakkas nendesse hästi suhtuma ja lõpuks hakkasid sipelgad talle süüa tooma... Very Happy

31:17 “O my son, hold the communion and advocate righteousness and forbid evil, and bear with patience whatever befalls you. These are the most honorable traits.”

2:26 God does not shy away from citing the example of a mosquito, or anything above it. As for those who believe, they know that it is the truth from their Lord. As for the rejecters, they say: “What does God want with this example?” He lets many stray by it, and He guides many, but He only lets stray the evildoers.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 2:46 pm

Hmm....tõepoolest. Need viimased värsid on tõesti nagu rusikas silmaauku Very Happy Jumal ütleb, jah, et toob kasvõi sääse meile tunnusmärgiks.

Kusjuures, mina olen püüdnud küll lasta sääsel end hammustada ja tahtsin jälgida teda huviga Very Happy Aga see hakkas lihtsalt täiesti väljakannatamatult sügelema, et ei suutnud taluda Very Happy Teiseks on muidugi see, et me ei pea ju taluma ebameeldivaid asju meelega. Selles mõttes, et seda ei ole kuskil meile öeldud. Sääsed muide kannavad ka haigusi. Alles hiljuti lugesin Horisondist artiklit sääskede kohta, et need ohtliku haiguse kandjad sääsed hakkavad juba ka meile tulema. Ma tean küll, et sa ütled, et mida meil karta on, kui me usklikud oleme jne Very Happy Ma saan sellest aru küll. Aga sellesse tuleb ikka pigem suhtuda samamoodi, et välja minnes on vaja ju uks ikka ka lukustada, missest et usklik oled ja vargaid ei karda Smile Või siis nagu jehoovatunnistajad keelavad oma lastele vereülekandeid uskudes, et Jumal aitab terveks teha, kui tahab. Ma üldse ei kahtle selles, aga siiski ei usu ma, et Jumal üldse ei taha, et me endi eest muretseksime ja ka ettevaatusabinõud kasutusse võtaksime Smile Sest kõik, mis meiega juhtub, juhtub niikuinii, kui ta juhtuma peab. Ning kui see tõesti saatusest on määratud, siis saame me selle haiguse, mida sääsk meile tuua võiks, niikuinii. Kas me siis peletame sääse ära või mitte Smile Ma tõlgendaks seda esimest värssi pigem oma arusaamist mööda just nii. Kui me oleme omalt poolt kõik ära teinud ja too asi ikka tuleb, siis tuleb meil kannatlikult taluda Jumala tahet Smile

Kusjuures tegelikult siia juurde oleks üks põnev hadith ka juurde anda Very Happy Mitte et ma usuks, et see tõesti toimunud on kunagi (kes teab?), aga lihtsalt moraali mõttes Very Happy, kuidas üks mees oma kaameli jättis kinnisidumata maja ette ja kaamel jalga lasi ja siis mees läks suure hädaga prohveti juurde kurtma ning prohvet selle peale naerma hakkas ja ütles, et need, kes ise oma vara või enda eest ei muretse, nende eest ei murete Jumal ka Very Happy Võibolla on see tõesti tõsi? Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 3:05 pm

ohtlikest sääskedest. minu arvan, et mitte sääsed ei ole hakanud haigusi kandma vaid inimesed on hakanud tarvitama mingeid uusi sünteetilisi keemilisi ühendeid, mis koos sääselt saadavate mingite ainetega koostoimena mõjuvad kahjulikult . Exclamation

ja seda kaameli lugu olen mina ka lugenud (islam.pri.ee) aga mina seda ei usu. pigem on vähese usu viga kui kaamel ära jookseb. või ei saanud see mees oma kaameliga hästi läbi (piitsutas, karjus ta peale, midaiganes) ja sellepärast see kaamel putket tegigi... Very Happy
samasse teemasse on ju see näide, et kas suvaline "kuri" koer hammustab sind? õige vastus on see, et miks ta peaks? Jumal on kõik loodu meie teenistusse andnud (<- see mõte pärineb Koraanist). kui see loodu meid ei teeni, tuleb viga otsida pigem sellest, et me ise Loojat ei teeni.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 3:13 pm

Tsiteerin: :
kui see loodu meid ei teeni, tuleb viga otsida pigem sellest, et me ise Loojat ei teeni.

vaga hea mote Very Happy veel midagi, mille yle moelda Smile


aga saasehammustused on erinevad, moned sygelevad jubedalt, teised mitte eriti. millest see tuleb? vaimsest eelhaalestatusest? Smile

aga nyyd armastuse juurde tagasi..
toepoolest koik on ilus ja hea niikaua kuni me eelistame naha teises head (ja armunud inimesed on justkui pimedad koige negatiivse suhtes, eks), me seda ka naeme.. Aga kui laseme endid kaest ara ja hakkame otsima ka vigu, siis leiame neid samuti. Kysimus on selles, millele keskenduda.

ja heateod samuti - niikaua kuni teeme omakasupyydmatult head ega motle sellele, kas saame midagi tagasi ka, saame tagasi kuhjaga. seetottu ongi suhete alguses rohkem andmist ja saamist ilma nouete esitamiseta.. kui aga hakatakse andma mingi eesmargiga (a la ma kingin sulle selle ja ootan selle eest kas tanu voi midagi muud), siis muutub asi pigem ariks ja kui oodatut ei saada, siis tekivad pettumused, naginad, tylid..

tundub et armastuse lainel pysimine on yks parimaid viise elamiseks yldse. mida rohkem seda igapaevaellu rakendada, seda meeldivam elada on.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 3:24 pm

tarmo kirjutas:
ohtlikest sääskedest. minu arvan, et mitte sääsed ei ole hakanud haigusi kandma vaid inimesed on hakanud tarvitama mingeid uusi sünteetilisi keemilisi ühendeid, mis koos sääselt saadavate mingite ainetega koostoimena mõjuvad kahjulikult . Exclamation

Kuid see ei seleta ju seda, miks Aafrikas tuhanded LOODUSElapsed, kes on puhtad ja igasugustest kemikaalidest vabad, malaariasse näiteks surevad.

tarmo kirjutas:
ja seda kaameli lugu olen mina ka lugenud (islam.pri.ee) aga mina seda ei usu. pigem on vähese usu viga kui kaamel ära jookseb. või ei saanud see mees oma kaameliga hästi läbi (piitsutas, karjus ta peale, midaiganes) ja sellepärast see kaamel putket tegigi... Very Happy

Aga võibolla kaamelil tulid teised plaanid ja ta otsustas, et talle aitab inimeste tassimisest enda seljas? Very Happy Minu meelest on see üpris loomulik, et looduseelanikud ikka vähe teistsuguse käitumisega on, kui meie neilt vahel ootame Smile

tarmo kirjutas:
samasse teemasse on ju see näide, et kas suvaline "kuri" koer hammustab sind? õige vastus on see, et miks ta peaks? Jumal on kõik loodu meie teenistusse andnud (<- see mõte pärineb Koraanist). kui see loodu meid ei teeni, tuleb viga otsida pigem sellest, et me ise Loojat ei teeni.

Selle peale pean ma mõtlema veidi. Ma saan aru su kirjast, et sa oled veendunud, et absoluutselt igal asjal, mis meiega juhtub, on mingi otsustav tähendus? Isegi kui näiteks pastakas maha kukub laua pealt? Ma olen ka seda kaalunud, aga ei oska sellest hetkel veel midagi arvata.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 3:28 pm

Siiri kirjutas:

aga saasehammustused on erinevad, moned sygelevad jubedalt, teised mitte eriti. millest see tuleb? vaimsest eelhaalestatusest? Smile


Aga miks nad siis kõigil ühtmoodi sügelevad? Very Happy Selles mõttes, et kõikide puhul on nii, et üks sääsk sügeleb hullemini kui teine. Ma tean seda omast käest ka. Asi on ikka nende mürgis, mis neis on. Aga kui nüüd uskuda seda, et kõik tuleb meile ligitõmbamisega juurde, siis on ehk nii, et eelhäälestatusest oleneb, milline sääsk sind täna ründama tuleb? Very Happy Kui oled halvas tujus, tuleb hullemini sügelev sääsk ja kui oled rõõmus, siis jääb ehk sääsk üldse tulemata Very Happy See kõlab hästi kummaliselt, aga teooria kohaselt "kõigel, mis juhtub, on tähendus" peaks see nii olema, jah Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 3:32 pm

aga miks saased vahel eelistavad yhte inimest teisele ? Smile taiesti valivad, keda sygelema ajada ja keda mitte Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 3:42 pm

Hannah kirjutas:
Kuid see ei seleta ju seda, miks Aafrikas tuhanded LOODUSElapsed, kes on puhtad ja igasugustest kemikaalidest vabad, malaariasse näiteks surevad.
need "looduselapsed" on ju vaktsineeritud ! suurriikide abi vähemarenenud maadele. ravimitööstus võtab välja meeletuid kasumeid ja samal ajal tegeletakse etnilise puhastusega.

ajaloost on mitmeid ära tõestatud näiteid. on teada juhuseid, kus lastakse turule vaktsiinid mingite haiguste vastu ja tegelikult need hoopis tekitavad seda haigust. üks näide, mida viimati kuulsin oli selline: jälle mingi vaktsiin, mis valitsustele pähe määriti ja kõik seda endale hankisid. peagi surid kümned miljonid vaktsineeritud inimesed sellesse haigusesse. väljaarvatud need riigid, kellel polnud raha vaktsiini ostmiseks - seal ei surnud ühtegi inimest sellesse haigusesse. samalajal kui ümberringi paiknevates riikides surid miljonid.
AIDSi leviku algusest räägitakse ka mingeid sarnaseid jutte.
ma ei ütle, et kõik vaktsiinid sellised on. aga kindlasti on väga lihtne teha mingeid vaktsiine, mis muutuvad surmavaks pärast seda kui sääsk sind hammustab - kui tekib teatud keemiliste ainete sümbioos.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 3:48 pm

Hannah kirjutas:
Aga võibolla kaamelil tulid teised plaanid ja ta otsustas, et talle aitab inimeste tassimisest enda seljas? Very Happy Minu meelest on see üpris loomulik, et looduseelanikud ikka vähe teistsuguse käitumisega on, kui meie neilt vahel ootame Smile
need loomad ju alluvad Jumala seadustele. ainult inimesel on vaba tahe - valikuvõimalus kas alluda või mitte.


Viimati muutis seda tarmo (Nelj Okt 16, 2008 4:03 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 3:56 pm

kusjuures sügelus iseensest on üks äraütlemata tõhus moodus meie kannatlikkuse testimiseks Very Happy

kas me anname järele "vajadusele" sügada, teades samal ajal, et kui me sügame, siis hakkab veel rohkem sügelema kuni selleni välja, et võime ennast katki kratsida.
või võtame asja mõistusega ja ei süga.

seda mõtet edasi laiendades - et kas astume Jumala käsust üle, kui teame, et selle tulemusel, hakkab veel rohkem "sügelema" ja see midagi paremaks ei tee - et tegemist on vaid ahvatlusega...
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 4:12 pm

Siiri kirjutas:
aga miks saased vahel eelistavad yhte inimest teisele ? Smile taiesti valivad, keda sygelema ajada ja keda mitte Very Happy

No üks teooria ongi see, nagu ma ütlesin, et mingi energia värk võib mängus olla Very Happy

Aga palju rohkem usun ma seda ikkagi, et sääsed valivad inimeste verd. Inimeste veri on erinev ja erineva kvaliteediga. Sääsed tunnevad verelõhna ja otsivadki omale kõige maitsvama inimese Very Happy Sest tihtipeale on nii, et mõne inimese kallale ei kipu ülde vereimejad. Teise kallal on justkui takjad.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 4:14 pm

tarmo kirjutas:
Hannah kirjutas:
Aga võibolla kaamelil tulid teised plaanid ja ta otsustas, et talle aitab inimeste tassimisest enda seljas? Very Happy Minu meelest on see üpris loomulik, et looduseelanikud ikka vähe teistsuguse käitumisega on, kui meie neilt vahel ootame Smile
need loomad ju alluvad Jumala seadustele. ainult inimesel on vaba tahe - valikuvõimalus kas alluda või mitte.

Jah, alluvad Jumalale. Aga võibolla mitte niivõrd inimesele alati Very Happy
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 4:17 pm

tarmo kirjutas:
kusjuures sügelus iseensest on üks äraütlemata tõhus moodus meie kannatlikkuse testimiseks Very Happy

kas me anname järele "vajadusele" sügada, teades samal ajal, et kui me sügame, siis hakkab veel rohkem sügelema kuni selleni välja, et võime ennast katki kratsida.
või võtame asja mõistusega ja ei süga.

seda mõtet edasi laiendades - et kas astume Jumala käsust üle, kui teame, et selle tulemusel, hakkab veel rohkem "sügelema" ja see midagi paremaks ei tee - et tegemist on vaid ahvatlusega...

Okei Very Happy seda küll. Kuid ometi on meile antud refkelsid end sügada, kui sügeleb Very Happy Isegi unes inimesed sügavad end ju Very Happy Pealegi, siis tähendaks see ju ka seda, et kui me kogemata endale kuuma vee sülle kallame, siis parem istume edasi ja testime oma kannatust, kui et läheme end ravima Very Happy Ometi on inimese refleks (mis näiteks käsi puudutab), kehaliikmed kiiresti kõrvetusest eemale tõmmata, kui sellega kokku puutume. Järelikult on see viide, et me ei pea seda väga kaua kannatama Razz
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 5:49 pm

Very Happy
reflekse on meil jah igasuguseid. võime rääkida ka meeste ja naiste teatud refleksidest teatud olukordade puhul. Wink
see ei tähenda, et me refleksile järgi peame andma.
võibolla peaksime me enda reflekside üle hoopiski püüdma rohkem kontrolli saavutama ja mitte sügama ennast öösel nt.

paljud inimesed on endale ka ise reflekse loonud - nt iga kord kui midagi teatud viisil juhtub, ütleb ta "kurat" vms. mõndade puhul aga ei pruugi midagi juhtudagi vaid need kuradid on nagu sidesõnad.
fakt on see, et inimesed ei kontrolli ennast tihtipeale. ma ei tea kas ma seda juba olen siia kirjutanud aga sattusin millalgi suhtlema ühe mehega, kel pea igas lauses kurat sees oli. kui ma tema tähelepanu sellele juhtisin, siis ta lihtsalt ei uskunud mind... ta arvas sellepeale hoopiski, et talle üldse ei meeldi kui keegi ropendab ja ta ise ka ei ropenda. niipea aga kui teema vahetus ja eelmist juttu edasi rääkisime oli tal varsti jälle kurat platsis, tegin vastava märkuse kohe pärast selle sõna kasutamist ja kuna tal see veel napilt keelel oli, siis ta seda seekord ka märkas. jälle vana jutu juurde tagasi ja jälle kurat. ühesõnaga lõpuks oli ta sunnitud endale teadvustama, et ta ikka ropendab päris palju ja lubas ennast käsile võtta... Very Happy

ja selles on ikka oluline vahe, kas sa kallad endale kuuma vett peale ja reageerid või sul hakkab kuskilt sügelema ja reageerid Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 5:51 pm

Hannah kirjutas:
Jah, alluvad Jumalale. Aga võibolla mitte niivõrd inimesele alati Very Happy
nagu juba kirjutasin, et Jumal on andnud kõik meie teenistusse. ja kui nad meile ei allu, siis tuleks otsida põhjuseid selles, et me ka ise äkki ei allu.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 6:04 pm

tarmo kirjutas:


ja selles on ikka oluline vahe, kas sa kallad endale kuuma vett peale ja reageerid või sul hakkab kuskilt sügelema ja reageerid Very Happy

Mis vahet sel on? Mis on see oluline vahe?? Very Happy Mõlemal juhul on tegu kannatlikkusega ja selle praktiseerimisega ju, kui hoidud sügamast või kui hoidud kõrvetatud koha ravitsemisest Very Happy Millegipärast ma ei usu üldse, et sügelemisel vähem karmimad tagajärjed on Very Happy Kujuta ette, et istud jaaniõhtul tule ääres ja sada sääske sind söövad Very Happy See sügelus võib ikka närvid päris läbi võtta ju.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 6:56 pm

Hannah kirjutas:
tarmo kirjutas:


ja selles on ikka oluline vahe, kas sa kallad endale kuuma vett peale ja reageerid või sul hakkab kuskilt sügelema ja reageerid Very Happy

Mis vahet sel on? Mis on see oluline vahe?? Very Happy Mõlemal juhul on tegu kannatlikkusega ja selle praktiseerimisega ju, kui hoidud sügamast või kui hoidud kõrvetatud koha ravitsemisest Very Happy Millegipärast ma ei usu üldse, et sügelemisel vähem karmimad tagajärjed on Very Happy Kujuta ette, et istud jaaniõhtul tule ääres ja sada sääske sind söövad Very Happy See sügelus võib ikka närvid päris läbi võtta ju.

need sada sääske vaevalt et ühel momendil hammustavad Very Happy küll aga oleks see kuum vesi vaja kohe kehalt ära saada.
aga jah ma nii kaugele ei ole seda asja veel mõelnud, et mis siis kui nad kambaka teevad Wink aga äkki kui seda endale ette ei visualiseeri, siis nad ei teegi?
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 7:00 pm

oooo Very Happy tee see eksperiment ometigi Very Happy visualiseeri saaseparve rynnak Very Happy ja siis raagi millised tagajarjed sel olid hahahaaa Very Happy lol! lol! Very Happy

saab naha, kas ja kuidas saased mottedressuurile alluvad Very Happy haha Very Happy eriti lobus oleks, kui parast eksperimenti muutudki saasemagnetiks Very Happy sobrad ymberringi oleks kindlasti tanulikud kui koik saased sinu ymber koonduks ja neid rahule jataks lol! lol!
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 7:28 pm

IRW! Laughing


Seda sääskede värki proovin mina kindlasti see suvi, kui võimalus tuleb Very Happy Ehk üritan isegi kambakat ligi tõmmata Very Happy


Muide natuke kõrvale kaldudes teemast, mul tuli meelde küsimus, mida kunagi küsida tahtsin. Mis te arvate, kas parasiite võib hävitada? Näiteks prussakaid, täisid, kirpe, lutikaid? Very Happy
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeLaup Okt 18, 2008 1:36 pm

Mida arvate? What a Face
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeLaup Okt 18, 2008 1:44 pm

Hannah kirjutas:
Mis te arvate, kas parasiite võib hävitada? Näiteks prussakaid, täisid, kirpe, lutikaid? Very Happy
on sul nendega probleeme?
mul pole.
näiteks täide kohta selline mõte, et need tekivad tihti peale inimestele, kes hirmsasti muretsevad jne.
ma pakuks, et probleem tekibki selliste inimestele halvasti mõjuvate elukatega siis kui midagi inimesega valesti on.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeLaup Okt 18, 2008 1:46 pm

probleem tekib nendel, kes ei ole puhtad.
nii füüsiliselt kui ka vaimselt.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeLaup Okt 18, 2008 2:38 pm

Ohoo, see on päris huvitav teooria. Ma olen kuulnud seda ka, et täid tekivad murest Very Happy Täidest, lutikatet ja kirpudest olen mina alati puhtaks jäänud, isegi, kui tuttavatel ümberringi nendega jamad on olnud Very Happy See võib olla üpris hea märk mulle. Aga prussakad on meil küll olnud varem Very Happy Ja ikka tapsime neid ka. Muidu songivad toidu ära ja toovad haigusi.

Aga kuidas seletada selle teooria kohaselt, et vahel on ka väikestel lastel täid?
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitimeLaup Okt 18, 2008 4:04 pm

aga kuidas seletada seda, et väike laps ära sureb?
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Sponsored content





Armastus eeskujuks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Armastus eeskujuks   Armastus eeskujuks Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Armastus eeskujuks
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ela, olles ise teistele eeskujuks

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Jututuba-
Hüppa: