Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Paganlus...

Go down 
+2
tarmo
Hannah
6 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 10:08 pm

Ega keegi ei tea juhuslikult, mis eristab paganlust näiteks ateismist ja satanismist? Kui ma õigesti aru saanud olen, siis satanism peaks tähendama saatana kummardamist? Kuid kuidas on lood paganlusega? Mis on selle omapärad?
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 10:29 pm

see satanist, kellega ma koos seal saates käisin, ütles, et ta ei kummarda saatanat vaid ta on ise jumal Very Happy
selliseid enda jumalaks pidajaid ma olen kohanud mitmetes religioonides, eriti nende idamaade usundite järgijate hulgas. eks see on nii, nagu igaüks ise tunnetab ja erinevaid voole on ühe nimetuse all mitmeid
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeReede Okt 24, 2008 5:12 pm

Jah, enese jumalaks pidajaid on tõesti palju, ma näen Smile Aga siiski, millest tuleb sõna "satanism"? Mis on neil siis saatanaga pistmist? Või siis paganlus? Kas see on sama? Või on see rohkem nagu taara-usk? Ehk siis nö "maausk", nagu ma olen kuulnud seda nimetatavat Razz
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 12:46 pm

Ateisti jaoks ei eksisteeri mingit vaimset maailma.
Satanistid jagunevad kaheks. Religiooseteks ja filosoofilisteks.
Tegelikult on ka kolmas grupp, nii öelda wannabe satanistid kes tegelikult ei tea satanismist midagi, vaid on kamp noorukeid kes mõtlevad, et on õudsalt lahe olla "kuri".
Nende jaoks on olemas vaimne maailma.
Seega satanistide ja ateistide vahele võrdusmärk panna on pehmelt öeldes imelik.

Kuid pagan tuleb ladina keelest ja tähendab maameest või talupoega, kes austab kohaliku vaimu/ vaimsust.
Rõhk sõnal kohalik.
Kui teha lahti suva teatmeteos siis võib lugeda, et sõna pagan on tulnud ladina keelst ja tähendab maameest, talupoega. Inimene kes austab kohaliku ehk paguse vaimu. Rooma leegionärid Kasutasid algselt sõna pagan halvustavalt kohalike, mitte sõdurite kohta. Umbes nag tänapäeval kasutatakse sõnu maakas või kolkapatriot.

Kui kristlus hakkas levima, laiutas Juuda aladel ja Vahemere idarannikul Rooma impeerium. Ning alg kristlased võtsid Rooma leegionääridelt üle sõna pagan halvustavas tähenduses. Juudi kristlased tarvitasid sõna pagan kõikide rahvaste kohta, vahet tegemate kas inimene on kristlane või ei ole. Põhiline nende jaoks olisee, et inimene ei olnud juut. Jumala poolt välja valitud rahva seast. Kuid ülejäänud kristlaste jaoks tähendas pagan inimest kes ei olnud kristlane, kes austas vanu/ kohalike jumalaid.(Kohalikud jumalad on rahvusliku energia/ vaimsuse isikustatud kujud) Tänapäeval kasutatakse sõna pagan inimeste kohta kes ei ole juut, kristlane või moslem.

Üldiselt inimesed väldivad sõna pagan kasutamist enda kohta. Välja arvatud juhul kui ta tahab rõhutada enda vastuseisu kristlusele. Kuid ta kasutab sõna pagan kristlikus maailmas elades ja kristlikus tähenduses. Kuid pagana algsest tähendusest ei tea ta üldiselt midagi.

Inimesi on ikka aeg ajalt tabanud mõte, et kes ma olen, kust ma tulen ja kuhu ma lähen. Ning kõigepealt hakkatakse otsima juuri, teekonna algust. Et käidud teekonna järgi aimata kuhu tee viib. Juurte otsimisel on tekkinud liikumisi mida kutsutakse uus paganluseks. Inimesed püüavad ellu äratada surnuid jumalaid, vanu traditsioone ja rituaale. Aga kas surnud jumalate ja ununend rituaalide ellu äratamine on mõtekas? Sest nendega päris algusesse ei jõua. Kuid mis või kus oli/on see päris algus?

Kui vaadata uuesti pagana algset tähendust - maamees. Oma maa mees. Ja meenutada, et enamike rahvaid me kutsume nimedega mis on neile pannud nende naabrid ehk võõrad. Enamike rahvaste oma nimetus on kas lihtsalt inimene või MAArahvas, nagu meie esivanematel. Maast ei saa me üle ega ümber.
Maad on ajast aega seostatud EMAGA. Emake Maa. Loodust meie ümber kutsume me Emake Loodus.
See võib olla alguste algus. Koht kust me tuleme. Suure Ema rüppest.

Pagan on inimene kes püüab arusaada mida Emake Maa, Emake Loodus, Suur Ema tahab ja püüda teda mõista.

Mis puutub iseenda jumalaks pidamist siis ka mina olen enda vastu hea, olen endale jumal.
Ehk siis, minus on oskene Loojast ja seega olen ka mina Looja.


Kurb kui eestlased ei tea oma rahva vaimust/ vaimsusest midagi Crying or Very sad
Mis tõestab minu jaoks uuesti seda, et igal rahval on oma usk või tõlgendus Loojast ja kui võtta vastu võõra rahva usk või tõlgendus Loojast siis kaotatakse midagi oma rahvusest ja muututakse oma rahvuse jaoks võõraks ning hakkatakse pidama omadeks võõraid.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 1:21 pm

Satanistide 11. käsku
1. Ära avalda oma arvamust ega anna soovitusi ku sult pole seda küsitud.
2. Ära kurda teistele oma muresid enne, kui oled kindel, et neid tahetakse kuulda.
3. Olles võõras valduses avalda sellele austust või ära sinna üldse mine.
4. Kui külaline sinu valdustes ei austa sind, kohtle teda julmalt ja halastuseta.
5. Ära tee seksuaalseid katseid enne, kui oled partnerilt lubava signaali saanud.
6. Ära võta midagi, mis ei kuulu sulle, välja arvatud juhul, kui koormaks omanikule ja ta soovib sellest vabaneda.
7. Tunnista maagia võimu, kui oled seda oma ihadele rahulduse leidmiseks edukalt kasutanud. Kui sa seda ei tee, siis kaotad kõik, mis oled maagia abil saavutanud.
8. Ära kaeba midagi kellegi, kelle ees sa end alandada ei taha.
9. Ära tee liiga väikestele lastele.
10. Tapa loomi vaid juhul kui oled näljas või kui nad sind ründavad.
11. Avalikus kohas ära sega kedagi. Kui keegi sind segab, käsi tal lõpetada. Kui ta seda ei tee, siis nuhtle teda tema enda vahenditega.

Tänapäeva paganatel ei ole mingeid reegleid. Paganad on individualistid.
Kuid leidub ka paganaid kes tegutsevad gruppidena ehk nagu nemad ütlevad meeskonnana.
Sellisel juhul on nad samasugused nagu iga teine vaimne grupp, kus on tugev vaimne liider ja iga üks teab mis koht tal meeskonnas on.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 1:59 pm

maarahva usundid on tihtipeale monoteistliku põhjaga aga on aegade jooksul sellest eemaldunud. nii on ju iga usundiga. saadetakse ühele põlvkonnale prohvet ja juba ülejärgmiseks põlvkonnaks on kogu õpetus pea peale keeratud. igale rahvale on saadetud sõnumitooja.
kui algas rooma kristluse levik, siis võis tihtipeale olla tegemist olukorraga, kus "paganad" olid sirgemal rajal kui ristijad.
maarahvaid iseloomustab maalähedus ja hea looduse tundmine. sellest tuleneb ka ravimtaimede tundmine ja "nõiajookide" valmistamine.
rooma-kristlik maailma vaade aga tunnistab kõik sellise loodusläheduse-naturaalsuse ja taimedega ravimise nõiduseks...
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 2:06 pm

Kui nii võtta on igarahvas monoteistliku põhjaga. Sest iga rahavs on austanud oma rahvusliku vaimu, ehk rahvusliku vaimu isikustatud kuju, ehk jumalat.
Nendes usundites kus on palju jumalaid on jumalad lihtsalt mingi energia isikustatud kujundid.
Otseselt Loojat ei ole keegi austanud. Iga rahavas on mingil ajal pidanud enda rahvusliku vaimu e. jumalat Loojaks. Nagu juudid oma Jahvet.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 5:29 pm

Suur aitäh, Raul, pika ka põhjaliku seletuse eest Smile Seda kõike ma teada tahtsingi. Sul on väga huvitavad mõtted. Eriti pani mind mõtlema see jutt Emakesest Loodusest ehk siis meie päritolu ema rüppest. Loodusest me kõik tulemegi ju Smile See on huvitav võrdlus.

Siiski ei saanud ma hästi aru sellest, miks kutsuvad satanistid end satanistideks? Mina kui võhik eeldan sellest, et sel on sõna poolest midagi saatanaga pistmist?

Tahtsin veel seda öelda, et tegelikult olen ma hakanud täheldama, et end paganateks kutsuvaid inimesi on järjest rohkem ja rohkem. Ei ole sugugi ainult need, kes end kristlusele vastandada soovivad (kuigi ka seda, jah), vaid pigem just, nagu sa isegi seletasid, peavad nad end maausundi/kohaliku usundi ja hingede austajateks.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 9:43 pm

Hannah kirjutas:
Siiski ei saanud ma hästi aru sellest, miks kutsuvad satanistid end satanistideks? Mina kui võhik eeldan sellest, et sel on sõna poolest midagi saatanaga pistmist?
Eestis ainsana tegutseva satanistliku preestri juttu järgi nemad näevad Saatanas Ürgmeheliku energiat. Ja kuigi oma riitustes nad kasutavad deemoneid on nende seletuse järgi deemonid lihtsalt isikustatud energiad.
Meetod mida tegelikult kasutavad kõik inimesed kes ühel või teisel viisil tegutsevad energiate teadliku suunamisega.
Või vähemalt proovivad seda teha. Ehk see on religioosete satanistide põhimõtte. Selle saatanaga kellest kirjutatakse Piiblis või Koraanis ei ole nende Saatanal midagi pistmist.


http://et.wikipedia.org/wiki/LaVey_satanism

Ainult nii öelda wannabe satanistid vist enda arust teenivad Piibli saatanat ja selle läbi on nad tegelikult ise kristlusest nii seestunud
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 11:03 pm

Ahnii hoopis Smile Et ei mõeldagi seda sama saatanat. Väga põnev tõesti. Olen jälle ühe asja suhtes targem ja sain silmaringi laiemaks Smile Mulle isegi meenub, nagu ma oleksin kuskilt kunagi selle ürgmeheliku energia kohta kuulnud. Igatahes tänud! Smile
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 11:29 pm

Hannah kirjutas:
Mulle isegi meenub, nagu ma oleksin kuskilt kunagi selle ürgmeheliku energia kohta kuulnud.
Ma isegi kunagi kirjutasin siin foorumis sellest kuidas sai ürgmehelikust energiast saatan, kuid see on kuhugile kadunud ... Laughing


Muide, ka Jeesust kutsuti kunagi saatanaks. Wink
Saatana tõlge on umbes nagu vastaline.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimePüh Okt 26, 2008 11:33 pm

Raul kirjutas:
Hannah kirjutas:
Mulle isegi meenub, nagu ma oleksin kuskilt kunagi selle ürgmeheliku energia kohta kuulnud.
Ma isegi kunagi kirjutasin siin foorumis sellest kuidas sai ürgmehelikust energiast saatan, kuid see on kuhugile kadunud ... Laughing


Muide, ka Jeesust kutsuti kunagi saatanaks. Wink
Saatana tõlge on umbes nagu vastaline.

Kyll ei maleta et midagi ara oleks kustutanud. Voib-olla kolimise kaigus kusagile kadunud.. Kirjuta uuesti kui tahad/viitsid Smile
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeEsm Okt 27, 2008 12:00 am

See teema oli alguses 5 või 6 leheküljeline. Ning sellest ma kirjutasin selle teema neljandal leheküljel.

Ma veel mainisin, et seda kirjutades ei olnud ma meeltesegaduses ja Tarmo veel ütles, et kui seda juba mainitakse siis tekkib kahtlus, et olen.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeEsm Okt 27, 2008 12:22 am

Taevas, Ürgmehelik energia, vaimsus
Maa, Ürgnaiselik energia, materiaalsus

Nii kaua kui need olid tasakaalus olid ka inimesed siin tasakaalus.
Kuid siis tulid Võõrad. Et inimesi orjastada oli vaja tervik lõhkuda.
Naisenergiat ehk planeeti ei saadud hävitada, sest siis ei oleks ka olnud nii öelda kindlat pinda kus võõrad oleks saanud peremehetseda.
Siis löödi Taevast alla Ürgmehelik energia. Inimesed mäletavad seda sündmust Koidutähe langemisena.
Võõrad hakkasid Ürgmeheliku energiat kutsuma Saatanaks.
Saatana otse tõlge on vastaline. Ta peab siiani sissi sõda Võõrastega ja nende kannupoistega.

Vahe märkusena. Kui võim muutub jõuga siis püütakse teha kõik vana maha või veel parem, et unustataks vana. Kes elasid Liidu ajal mäletavad kui halvaks peeti nii tsaari aega Venemaal kui ka meie endi nii öelda esimest vabariiki. Ehk siis kuna inimeste mälu täiesti ära kustutada on võimatu siis tehakse maha.
Täpselt sama taktikat kasutavad ka Võõrad. Nad teevad maha kõike mis oli enne nende aega.

Kannupoistest. Loomulikult ei saa Võõrad siin tegutseda ilma, et kohalikud aitaks neid. Võõrad on teinud diili enamike nii öelda jumalatega. Neist kõige aktiivsem on juutide Jahve.


Ja Looja lihtsalt vaatab kogu seda värki lihtsalt pealt. Sest see on siiski osa inimese arengust.
Kuigi jah. Minu nägemuses ei ole Looja enam tervikuna ja teda otseselt ei eksisteeri. Ta eksisteerib ainult läbi enda loodu.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeEsm Okt 27, 2008 1:08 pm

Kuule, lugesin vist jah siit samast selle ürgmeheliku energia kohta Very Happy Kusjuures, naljakas on see, et ma olen ka pannud tähele, et mõned postitused on kaduma läinud (terve teema kohta ma lausa täheldanud pole). Ma arvan, et see juhtus selle vea tõttu, mis meil siin hiljuti oli. Mingi jama serveriga. Pärast seda võisid küll mõned asjad kaduma minna, jah.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeEsm Okt 27, 2008 1:09 pm

Raul kirjutas:

Ma veel mainisin, et seda kirjutades ei olnud ma meeltesegaduses ja Tarmo veel ütles, et kui seda juba mainitakse siis tekkib kahtlus, et olen.

Oli jah midagi Very Happy:D Mulle ka meenub.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeEsm Okt 27, 2008 8:23 pm

aa jah, nyyd tuleb mulle ka meelde.. Foorumi avamise alguses oli sel serveriga mingid probleemid ja 1 voi 2 paeva postitused kadusid Sad hea et ylejaanule oli back up tehtud
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 12:25 am

Hannah kirjutas:
Või on see rohkem nagu taara-usk? Ehk siis nö "maausk", nagu ma olen kuulnud seda nimetatavat Razz
Taara usk (link)
Loodud peale Vabadussõda.


Maausk (link)

Maausulised peavad solvavaks kui neid kutsuda paganateks.
Eestis tegutsevate paganate ja maausuliste vahel puudub side.
Kunagi me soovisime Paganakojas teha koostööd maausulistega.
Kuid maausulisi häiris sõna pagan rohkem kui kristlasi ja vaatan, et ka teid ei häiri, et üks pagan siin aeg ajalt sõna võtab Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 11:04 am

asi kah millest end hairida lasta Very Happy maailmas on niipalju inimesi, kellel on hoopis teistsugune mottemaailm,kui iseendal.. Kui igayhe peale vihastuda voi lasta end hairida, siis ei saakski rahus elada Very Happy

pealegi - vaevalt et nende sonavottude peale keegi oma usku hakkab muutma. Kui hakkab - ju siis polnud islam tema jaoks nagunii Smile Usus pole sundust - nagu ytleb Koraan, seega igayhele oma Smile

minu jaoks on lihtsalt aarmiselt huvitav naha, mismoodi erinevad inimesed samu teemasid moistavad.. Ja just siis kui tekib arvamine, et rohkem arusaamu ei saa enam olla, tuleb valja Raul oma teooriaga Very Happy hahaahaa Very Happy

igal juhul lisavad sinu postitused foorumisse motterohkust, seega miks mitte, jatka samas vaimus! Very Happy
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 7:30 pm

100% nõus Siiriga lol!

Ma olen lihtsalt nii pöördes iga kord, kui elu annab mulle võimaluse tutvuda inimestega, kellel on hoooopis teised arusaamad ja vaated kui mul ja kes oma arusaamu loogiliselt ka põhjendavad Very Happy See annab minu meelest nii palju rikkust ellu Very Happy Kui paljudel avaneb siis võimalus küsida paganluse kohta otse paganalt endalt lol! Kusjuures ma ei teadnudki, et sina ka pagan olen, Raul Very Happy Mul on üks kauge tuttav ka pagan, aga temaga ma ei suhtle Very Happy Igatahes tema tõttu see mind huvitama hakkaski, et mis värk sellega on.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 7:43 pm

Hannah kirjutas:
Kusjuures ma ei teadnudki, et sina ka pagan olen, Raul Very Happy
Minu teada on iga minu postituse all märge www - vaata liikme veebilehte Very Happy
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 8:26 pm

Kus juures ei ole Very Happy Mina ei ole näinud seda aadressi varem Very Happy Aga lähen kohe uudistama Wink
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeNelj Jan 01, 2009 12:52 am

Hannah kirjutas:
Aga siiski, millest tuleb sõna "satanism"? Mis on neil siis saatanaga pistmist?
Ma leidsin ühe juba 2007 aastal toimunud ürituse postri.

Paganlus... Islam_v

Ainult ma ei tea, kas see ikka toimus.

MVO on tuntumaid ja aktiivsemalt tegutsevaid satanistide ühinguid
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeNelj Jan 01, 2009 1:52 pm

Ma kahtlen, et see üritus toimumata jäi Very Happy Ma tunnen seda inimest väga hästi, kes seda korraldas, ja ta on väga pühendunud oma asjasse. Käis enne lapse saamist päris paljudel üritustel.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitimeReede Jan 16, 2009 6:01 am

Siin on suht hästi kirjeldatud satanismi - http://www.hot.ee/karolyyn666/satanism.htm
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Paganlus... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paganlus...   Paganlus... Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Paganlus...
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Teised usundid, uskumused, sektid, hadithid..-
Hüppa: