Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.

Go down 
+4
Hannah
katlino
Siiri
GEM
8 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
AutorTeade
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeReede Juun 05, 2009 9:22 pm

Aga kuidas veresöömisega islamis on?
No ma mõtlen verivorstid ja verikäkk. Ja see veits puudutab ka sealiha teemat, sest kui ma väiksem olin, siis maal tehtud verivorstid tehti kõik seaverest.
Peale noaga torget pandi pott haava alla ja vanaema liigutas verd kaheharulise puust vispliga, et veri klimpi ei läheks.
Juutidele olevat ka vere söömine keelatud. Sellest ka koššer liha toit peab olema verevaba.
"Vere söömise keeld Piiblis:
Vana Testament Jumala käsud Iisraelile soole:
“Ja kui keegi Iisraeli soost ja nende keskel asuvaist võõraist sööb mingisugust verd, siis ma pööran oma palge selle veresööja vastu ja hävitan tema ta rahva seast. Sest liha hing on veres, ja selle ma olen teile andnud altari jaoks lepituse toimetamiseks teie hingede eest; sest veri lepitab temas oleva hinge tõttu. Seepärast ma olen öelnud Iisraeli lastele: ükski teist ei tohi verd süüa, ka teie keskel asuv võõras ei tohi verd süüa! Igaüks Iisraeli lastest ja nende keskel asuvaist võõraist, kes kütib söödava jahilooma või linnu, peab selle vere maha kallama ja mullaga katma. Sest kõige liha hing on tema hinge sisaldav veri. Ja ma ütlen Iisraeli lastele: te ei tohi süüa mitte ühegi liha verd, sest iga liha hingeks on ta veri! Igaüks, kes seda sööb, hävitatagu!” 3.Ms.17;10-14"

Ning kristlaste hulgas käib aegajalt kõva arutelu selle üle, kas verd võib süüa või on veres hing ja see kuulub jumalale
http://foorum.advent.ee/viewtopic.php?f=21&t=861
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeReede Juun 05, 2009 11:07 pm

Raul kirjutas:
Aga kuidas veresöömisega islamis on?

Koraani järgi ei tohiks jah verd süüa. Niiet kes koraani usuvad ja järgivad, ilmselt ka ei söö. Araabia traditsioonidega moslemid, muide, arvavad sama, et veres on hing ja see on põhjus, miks seda süüa ei või Rolling Eyes Tegelikult on verd ülistatud väga varastest aegadest ja traditsioonidest peale ning omistatud sellele maagilisi ja jumalikke omadusi. Sest nähti, et kui inimesest verd välja voolab, siis kaotab inimene oma normaalse elutugevuse ja elujõu. Seega tehti inimeste poolt tolleaegsele mõistusele vastav loogiline järeldus, et veri on see, mis inimesele elu annab. Seetõttu mina isiklikult väga seda uskuda ei taha, et veres hing on Very Happy Vähemalt ei ole see kindlasti mitte põhjus, miks seda mitte süüa minu meelest Very Happy
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeReede Juun 05, 2009 11:31 pm

No energetilises pildis tähendab veri elujõudu siiani ja nii ka inimesed kes näevad laiemalt näevad ka siiani.

Ja mis sellest halba on kui inimeste poolt on mingi avastus tehtud?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeLaup Juun 06, 2009 11:11 am

Ei, halba ei ole absoluutselt mitte Very Happy Väga hea, et inimesed avastavad. Aga ma ei usu, et SEE antud avastus väga tõele vastaks. See on umbes sama minu jaoks nagu ebausk. Inimesed arvavad, et kui must kass üle tee jookseb või peegel puruks läheb, toob see õnnetust kaela. Sest, ma olen nõus, et veri annab inimesele elujõu ja tugevuse, kuid ma ei ole nõus, et seda seepärast kummardada on vaja ja omistada sellele igasuguseid hookus-pookus omadusi Smile
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeLaup Juun 06, 2009 1:22 pm

Ok, teeme katse. Anna mulle oma verd ja ma teen selle verega igasugust hookus pookust Very Happy

Aga minu arust asi ei ole vere kummardamises. Vaid ikka selles, et judaistlikus traditsioonis ja kuna araablased on enamvähem samad nii keeleliselt ja ka mõningate kommetega, siis nende arust, kuna veri on hinge ja elujõu kandja, siis kuulub veri ka sellele, kes andis mateeriale hinge, ehk jumalale.

Samas rändrahvad, minu lemmikud mongolid (Tšingis - khaan oli mu lapsepõlve lemmik ja ma mingi aeg olin lapsena kindel, nii umbes 10 aastasena, et ma olin mingis oma varasemas elus Tšingis - khaan Very Happy) jõud oma hobuste verd, mis oli neile nii toiduks kui ka ammutasid nad nii oma hobustelt elujõudu.

Ning ülemaailma on olnud tuntud selline asi nagu verevendlus, kus kaks meest kas lõikasid omale haava näppu ja panid siis haavad vastamisi, või tilgutasid nad piima või veini või mõnda muusse jooki oma verd ja nii rituaalselt segasid oma hinged.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimePüh Juun 07, 2009 12:34 am

Jah, ma tean, et seda on tehtud kõike Very Happy Aga mis annab mulle selle alusel veel eelduse uskumaks, et verel tõepoolest ongi mingid jumalikud omadused ja et see pole niisama inimeste romantika ja salapära nälja sünnitis?
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimePüh Juun 07, 2009 1:33 am

Ma ju pakusin, et anna oma verd ja siis ma teen sellega hookus pookust Very Happy
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimePüh Juun 07, 2009 3:41 am

Kas ma pean sellest välja lugema, et sa suudaksid seda? Very Happy
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimePüh Juun 07, 2009 2:06 pm

Raul kirjutas:
Hannah kirjutas:
Varasem postitus:

Hannah kirjutas:
Mina olen kuulnud sellist informatsiooni (ei vastuta ebatõesuse ees Very Happy ), et sealihas pidavat elutsema mingid bakterid, mida teiste loomade lihas ei ole. Need bakterid on inimorganismile kahjulikud (oletatavasti põhustavad just need paljusid südamehaigusi) ning need surevad alles siis, kui liha täiesti söeks küpsetada. Enne seda mitte.

Mis sa sellest arvad? Smile
Võtta tükk sealiha ja mine kuskile laborisse ja lase määrata selle mikrobioloogiline koostis.
Eks siis näed Very Happy

Kas sina oled seda teinud? Smile Või miks sa tulemustes nii kindel näid olevat? Smile
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimePüh Juun 07, 2009 10:46 pm

Hannah kirjutas:


Kas sina oled seda teinud? Smile Või miks sa tulemustes nii kindel näid olevat? Smile
M ei ole seda teinud. Kuid ma tean, et kõik mis on olemas, on ka teatud kohas kasulik. Ja kui süüakse sealiha siis tähendab, et seda on kellegil vaja.
Ning kui on seda kellegil vaja siis see ei saa olla kahjulik.

Näiteks karulihas võib mõnikord kohata teatud ussi ja kui seda liha süüa kus on see uss, siis inimene sureb varsti maha. Ning peale seda kui karu tapetakse, viiakse tänapäeval lihast proovi tükk laborisse ja uuritakse, et kas seal lihas on seda ussi või ei.
Hannah kirjutas:
Kas ma pean sellest välja lugema, et sa suudaksid seda? Very Happy
Mis see loeb kas suudan või ei.
Eks seda ole siis näha Very Happy
Küsimus on selles, et kas annad?

Aga samas, mis sellega ikka peale hakkata? Armumaagiat kindlasti ma ei sooviks teha, mingit needust või haigust kah ei ole põhjust peale saata ... Very Happy

Ma tean, et mõni kes on soovinud teha satanistliku ihaldusrituaali on oma iha objekti öösel süstlaga rünnanud, et ihaldatava verd saada riituse tarbeks.


Muide veel üks verega seotud riitus. See oli minu meelest levinud Kihnu saarel. Kui naine mõnda konkreetset meest tahtis siis ta pidi võtma, verd teatud päevade ajal ja selle vere mehele sisse söötma. Ehk siis, sa oled see mida sa sööd. Ja kuna see traditsioon oli küllalt juurdunud, siis tähendab, et see ka mingit moodi toimis.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimePüh Juun 07, 2009 11:36 pm

Tsiteerin: :
Muide veel üks verega seotud riitus. See oli minu meelest levinud Kihnu saarel. Kui naine mõnda konkreetset meest tahtis siis ta pidi võtma, verd teatud päevade ajal ja selle vere mehele sisse söötma. Ehk siis, sa oled see mida sa sööd. Ja kuna see traditsioon oli küllalt juurdunud, siis tähendab, et see ka mingit moodi toimis.
lol! lol! lol!

noh kui see naine USKUS sellesse tradistsiooni, siis oli tal kindlasti vaga head shansid see mees omale saada. Iseasi, kas pohjuseks oli see veri (vaene mees! affraid Mad drunken ) voi naise USK Smile

Tsiteerin: :
Näiteks karulihas võib mõnikord kohata teatud ussi
http://en.wikipedia.org/wiki/Trichinosis

Tsiteerin: :
Trichinosis, also called trichinellosis, or trichiniasis, is a parasitic disease caused by eating raw or undercooked roast beef and wild game infected with the larvae of a species of roundworm Trichinella spiralis, commonly called the trichina worm. There are eight Trichinella species; five species are encapsulated and three are non-encapsulated. [1] Only three Trichinella species are known to cause Trichinosis: T. spiralis, T. nativa, and T. britovi. [1] The few cases in the United States are mostly the result of eating undercooked game, bear meat, or home reared pigs. It is most common in the developing world and where pigs are commonly fed raw garbage

selle tsitaadi point eesti keeles oleks selline, et Trichinosis (?? eesti keeles ei tea mis see on) on parasiitlik haigus, mille pohjustajaks on toore voi vahekypsetatud liha (ymar??ussiga nakatunud loomaliha, jahilooma vms) soomine. USA-s on enamjaolt pohjuseks vahekypsetatud jahilooma, karu liha voi kodusigade liha soomine. See haigus on koige enamlevinum arengumaades (!!!!!!!), kus sigadele soodetakse sisse tooreid toidujaatmeid.

Tsiteerin: :
The great majority of trichinosis infections have either minor or no symptoms and no complications[1]. There are two main phases for the infection: enteral (affecting the intestines) and parenteral (outside the intestines).The symptoms vary depending on the phase, amount of encysted larvae ingested, age, gender, and host immunity. [3]Trichinosis initially involves the intestines. Within 1-2 days of contagion, symptoms such as nausea, heartburn, dyspepsia, and diarrhea may appear. Later on, as the worms encyst in different parts of the human body, other manifestations of the disease may appear, such as headache, fever, chills, cough, eye swelling, joint pain and muscle pain, petechiae, and itching. The most dangerous case is worms entering the central nervous system. They cannot survive there, but they may cause enough damage to produce serious neurological deficits (such as ataxia or respiratory paralysis), and even death. The central nervous system is compromised by Trichinosis in 10-24% of reported cases. [4] Trichinosis can be fatal depending on the severity of the infection; death can occur 4–6 weeks after the infection.[5] Death is usually caused by myocarditis, encephalitis or pneumonia
nagu naha, pohjustab see asi toesti ekstreemjuhtudel surma.. voi kui see ei tapa, siis piisavalt terviseprobleeme. Pohiliseks nakatumisallikaks on sealiha soomine..
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juun 08, 2009 12:00 am

Siiri kirjutas:

lol! lol! lol!

noh kui see naine USKUS sellesse tradistsiooni, siis oli tal kindlasti vaga head shansid see mees omale saada. Iseasi, kas pohjuseks oli see veri (vaene mees! affraid Mad drunken ) voi naise USK Smile
Asi ei ole selliste riituste juures üldse usus. Vaid oskuslikus energia liigutamises kus kasutatakse ka elemente füüsilisest maailmast.
Ja "ohvri" avatusele sellele riitusele.
Siiri kirjutas:

nagu naha, pohjustab see asi toesti ekstreemjuhtudel surma.. voi kui see ei tapa, siis piisavalt terviseprobleeme. Pohiliseks nakatumisallikaks on sealiha soomine..
Ma rääkisin karulihast milles võib leiduda tervisele kahjulike. Selleks ussiks on keeritsuss.
Ja seda võib tõesti esineda ka sigadel aga ka hobustel, http://koolielu.edu.ee/kajarahu/veeb/mittemikroobsed_toidumurgistused/?Helmintoosid:Keeritsusst%F5bi

Tsiteerin: :
Haigusnähud:

seedetrakti vaevused (kõhuvalu, kõhulahtisust või –kinnisus)
iiveldus, oksendamine
üldreaktsioonid: palavik, lihasvalud, lihasnõrkus
silmaümbruse turse
müokardiit ehk südamelihase põletik
entsefaliit ehk ajupõletik
Vältimine:

liha veterinaarne kontroll
sigadele mitte sööta toorest liha
liha külmutada alla -15°C vähemalt 20 ööpäeva
liha küpsetada vähemalt 77°C juures
näriliste tõrje
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juun 08, 2009 1:55 am

Aga üldse, kõik need haigused ja tõved tulevad ainult siis kui inimene ise laseb neil tulla.
Kui inimene on täiesti terve võib ta vabalt süüa ka sealiha mis on igasugust jama täis ja temaga ei juhtu midagi.
Terve inimene võib juua ka arseeni sisse ja ka siis ei juhtu temaga midagi.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juun 08, 2009 10:25 am

Raul kirjutas:
Mis see loeb kas suudan või ei.
Eks seda ole siis näha Very Happy
Küsimus on selles, et kas annad?

Mul ei oleks sellega mingit probleemi Very Happy Võiksin anda küll, aga pointi ei näe Very Happy Eriti kuna mul usku sellisesse energia suunamisse ei ole Very Happy

Raul kirjutas:
Ma tean, et mõni kes on soovinud teha satanistliku ihaldusrituaali on oma iha objekti öösel süstlaga rünnanud, et ihaldatava verd saada riituse tarbeks.

Pealegi eelistaksin ma sellise rituaali asemel oma ihaldusobjekti kätte saada oma enda võludega, mitte nõia omadega Very Happy


Viimati muutis seda Hannah (Esm Juun 08, 2009 10:41 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juun 08, 2009 10:28 am

Raul kirjutas:
Aga üldse, kõik need haigused ja tõved tulevad ainult siis kui inimene ise laseb neil tulla.
Kui inimene on täiesti terve võib ta vabalt süüa ka sealiha mis on igasugust jama täis ja temaga ei juhtu midagi.
Terve inimene võib juua ka arseeni sisse ja ka siis ei juhtu temaga midagi.


Siin ma näen sul pointi küll, jah. Tõepoolest, terve inimesega ei tohiks midagi juhtuda. Ja isiklikult olen ma veendunud, et kui sööksin sealiha, ei juhtuks ka midagi, kuna ma seda terve eelneva elu tegin Very Happy Küsimus on pigem selles, et mõned inimesed, kes terve elu suitsetavad, ei pruugi ka veel kopsuvähki surra, kuid sellegipoolest ei ole tegevus kasulik.
Aga mida sa, Raul, sellest arvad, et haigused võivad inimestele külge tulla ka keha mürgitamisest ja meie laskmisel neil tulla ei ole sellisel juhul mingit pistmist. Kui me mõtleme, et haigused ei tule, kuid käitume vastupidi, siis kas sel saab olla head tulemust?
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juun 08, 2009 10:50 am

Hannah kirjutas:
Kui me mõtleme, et haigused ei tule, kuid käitume vastupidi, siis kas sel saab olla head tulemust?
Inimene võib mõelda mida iganes. Aga see ei pruugi nii olla nagu ta mõtleb.

Aga kui sõnastada see teisiti, et kui me oleme endas vaimses tasandil sulguenud ukse haiguse ees, siis me võime endale mida iganes sisse ajada ja midagi ei juhtu.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juun 08, 2009 11:02 am

Aga see ei ole reaalne, sest mõtle teisele näitele. Sa võid mõelda ja uskuda mida tahes, võid olla hingelt ülipuhas, kuid kui enda veenid läbi lõigata (kogemata näiteks õnnetuse käigus), siis inimene jookseb paratamatult verest tühjaks. Meie keha ja hing on ju eraldi.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juun 08, 2009 11:05 am

Pigem näen mina seda asja nii, et kui hing on puhas ja inimene suudab hästi elada, siis ei tule talle külge igasuguseid pseudohaigusi, mille üle inimesed järjest enam kurtma on hakanud ja millele "mõistatuslikul moel" arstid kuidagi põhjust ei oska leida.
Kuid kui teha OTSESELT midagi kehale kahjuks, siis vaevalt, et mõistuski väga midagi teha saaks. Me elame siiski paikapandud füüsikaseaduste raames ju Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juun 08, 2009 11:06 am

Aga ma saan aru, mida sa mõtled, Raul Very Happy Sest ma ise mõtlesin umbes samamoodi alles mõni kuu tagasi. Kuid ei tundunud lõpuks loogiline.
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juun 08, 2009 1:38 pm

Minu liikumine on vastupidine.
Ainult, et mina mõtlesin umbes sama moodi mõned aastad tagasi.

Ja kõigile kes mõtlesid sama moodi nagu mina praegu ma esitasin küsimuse, et mis umbes samasi küsimusi Very Happy
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeNelj Juul 02, 2009 12:11 pm

Mu ode elab Soomes ja ta oli paar kuud yhes lasteaias praktikal.
Neil oli seal kaks moslemit, vennad. Yks 6 aastaneja teine 4 aastane.
Ning siis see 6 aastane opetas kova häälega nooremat venda:
"Kui sa viinerit sööd, siis lähed sa porgu" ...

Jällegi toden, et usk kust voib midagi sellist välja lugeda peaks olema keelatud ...
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeLaup Juul 04, 2009 11:20 am

Raul kirjutas:

"Kui sa viinerit sööd, siis lähed sa porgu" ...


Sinu kriitika on tegelikult suunatud valele aadressile Very Happy Meie ei usu sellist jama.
Iseenesest olen sinuga nõus küll, et religioon, kus asju selliselt lastele "selgeks tehakse" ja mida kahjuks praktiseeritakse väga laialt maailma mastaabis, on liiale läinud ja toob siia meie hulka rohkem negatiivsust ja halba kui midagi muud.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juul 06, 2009 6:53 pm

Milleks lapsega kurjustada. Täiesti õigesti käitus. Islamis on sealiha söömine keelatud ja viiner seda sisaldab. Nii et, milles problem?

Kui kasvatajatädil on erinevatest usunditest kehv arusaam, siis pole midagi parata.

Kui oleks see poiss seda öelnud mitte-moslemile, siis oleks teine asi olnud. Siis oleks pidanud kasvatajatädi sekkuma ning selgitama, et üks on moslem ja usub ühte asja, teine nt kristalne ja tema oma usu järgi viineri pärst põrgusse ei lähe.

Lastaaialapsi annab täiesti kasvatada, et usk ei ole vaidlusteema ning et oma usust tasuks rääkida vaid omas ringkonnas.

Minu lapse klassis on 4 perekonda, kel on mingis mõttes jäigad religioossed uskumused. Ülejäänud 23 last on arvatavasti uskmatud. Kusjuures usust ei räägita, igaüks teeb omi asju vaikselt ning kõik on omavahel sõbrad.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juul 06, 2009 8:36 pm

Kas sa siiralt arvad, et me peaksime oma lapsi hirmutama, et viinerite söömise puhul ootab neid põrgu? Smile Kui 3-4 aasta vanune laps sellise lause kaaslasele edastas, peab see tähendama, et täpselt sellise lause on ta ka kodust kaasa saanud. See omakorda tekitab probleemi, et tõenöoliselt ei ole lapsele asja süviti seletatud ja see omakorda annab märku, et lapsepoolset MÕISTMIST asjast ei ole.
Muide, on ka palju viinereid, mis sealiha ei sisalda Smile
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitimeEsm Juul 06, 2009 11:34 pm

Hannah kirjutas:
Kui 3-4 aasta vanune laps sellise lause kaaslasele edastas, peab see tähendama, et täpselt sellise lause on ta ka kodust kaasa saanud. See omakorda tekitab probleemi, et tõenöoliselt ei ole lapsele asja süviti seletatud ja see omakorda annab märku, et lapsepoolset MÕISTMIST asjast ei ole.

Laughing Ei no mida siin ikka seletada. Võid ju lapsele selgitada, et Allah on kõikemõistev ja andestav, aga noh see ajaks ju lapse veelgi rohkem segadusse. Reegel on reegel. Sealiha süüa ei tohi ja no tegelikult pole selles väites ju midagi valet. Kui elad valet elu, siis lõpetad põrgus.

Muidugi on see kodust tulnud lause. Millist alternatiivi sa oleks näinud, et kuidas oma vennal keelata viinerit süüa?

flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Sponsored content





Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» VF : aspartaami kahjulikkus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Lubatud ja keelatud-
Hüppa: