Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.

Go down 
+4
Hannah
katlino
Siiri
GEM
8 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeTeis Juul 07, 2009 5:37 pm

Mina arvan seda, et reegleid, millest inimene aru ei saa põhjalikult, ta ka järgima ei peaks. Ehk teisisõnu: ta peaks ise arusaamisele jõudma, miks miski hea või halb on. Vastasel juhul on järgimine ikka väga mõttetu tegevus. Me elame siin kõik individuaalselt. Jumal ei anna REEGLEID, ta annab SOOVITUSI, kui üldse. Ja ikka väga naeruväärne on soovitusi peale suruda Very Happy Eriti veel nii vastuvõtlikele indiviididele nagu väikesed lapsed. Mõelgem sellele, kuivõrd tugev on meie mõju neile edaspidiseks eluks - nende mõttemaailmale, vaadetele, mõttelaadile ja ka mõtteVIISILE. See mõju on liiga tugev, et seda liiga kergelt võtta.
Praegu käib jutt sealihast, kümne-kahekümne aasta pärast käib jutt juba väga suurtest asjadest ja kui inimene ei ole võimeline neiski iseseisvalt arenema ja mõtlema, siis on asjad ikka väga hullusti.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeTeis Juul 07, 2009 6:40 pm

Tsiteerin: :
Jällegi toden, et usk kust voib midagi sellist välja lugeda peaks olema keelatud ...
nii et yks keelab teisele viineri ja sina vastukaaluks keelaksid selle usu? Raul, mis juhtus sinu arusaamaga et ei ole "oiget" ega "valet"? voi ma olen millestki valesti aru saanud? Mis vahet sel on tegelikult?

Kui laps on syndinud religioossesse peresse, siis loomulikult vaiksest peale on ta sunnitud jargima reegleid, mida perekonnas pyhaks peetakse. Kui seesama laps kasvab suuremaks, on talle koik teed valla motisklemaks ja motlemaks, mis on tegelikult tema jaoks usutav, mis mitte. Yks vend tegi omaarust teisele heateo, paastes ta "porgust" Smile

Ise hoian kyll sealihatoodetest eemale, lastel kah valida piisavalt muude lihatoodete vahel. Samas kui nad ise otsustavad minu seljataga miskit teha - mis ma ikka teha saan. Nende elu, nende valikud. Mingil ajal kasvavad nii suureks et uurivad ise enda jaoks parimad uskumised ja elustiili. Mina katt ette panna ei kavatse. Oma lastele opetan selgeks selle, et kui vaja ennast leida, siis otsigu seda enda seest. Poordugu Jumala poole, kes on alati meiega. Sest nagu Koraan ytleb: Jumal ei vea kedagi alt, kes Teda usaldab. Ja et Jumal on koige andestavam. Koraanis on palju muud keelatut peale sealiha, mille soomisele on isegi erandid tehtud.. Kysimus on tahtes.. Smile

Tsiteerin: :
Kui elad valet elu, siis lõpetad põrgus.
Kysimus on ka ehk selles, misasi see porgu on Smile Kas fyysiline koht voi pigem teatud mentaliteet ja hingeseisund. Porgut oli Koraanis mainitud kui eraldatust Jumalast.. Samas teame me et Jumal on meile lahemal kui meie endi kaelaveen ehk siis osake meist.. Teame Koraanist et maine elu on illusioon..
Mina naen porgut selliselt et kui nn illusiooni ara eksime, ehk siis votame seda reaalsena, tunneme eraldatust Jumalast, siis see ongi paras porgu. Samas kui naeme illusiooni illusioonina, teame me et Jumal on alati igal hetkel meiega, Ta on osake meist, me oleme osake koiksusest ja et see eraldatuse tunne on vaid illusioon, votab elu hoopis teise mootme Wink Ja sona otseses mottes koik mida teeme, teeme endale Wink

lapsed on vastuvotlikud, ent pole hullu, neil on oma motlemine ja kes valib selle kasutamise, see voib jouda paris kaugele. Tapselt sinna kuhu ise soovib. Mida rohkem kogemusi lapsepolves, seda paremad eelised meil suurekssaades on. Ja mis ei tapa, teeb tugevaks Smile

Jumal on Andestav ja Koikemoistev. Seega Ta teab et iga inimene igal ajahetkel annab endast koik mida ta antud hetkel suudab ja jaksab. Ta teab iga inimese mottelaadi, seega teab Ta suureparaselt kus keegi on ja miks ta sellises olukorras on. Olen oma kogemustest taheldanud et kedagi kritiseerides satun ALATI mingil ajal oma elus sellisesse olukorda kus olen sunnitud olnud SAMAMOODI kaituma nagu minu poolt kritiseeritu. Seega on tekkinud moistmine labi oma kogemuse, et pole motet kohut moista. Jumal, kes naeb suuremat pilti, teab seega miks keegi vastavalt kaitub. Ja olles Koige Andestavam, ka andestab. Kuna mulle on sadanud pidevalt kogemusi stiilis "ara moista kohut", kuna olen omadest kogemustest nainud et teatud olukordades ja teatud menatliteeti omades ei saagi teisiti kaituda, kui naen et teatud olukordades parim mida suudan teha on kaugel sellest, mida ma tegelikult oigeks pean, ja Jumal naeb& teab mis mu sees on ja kuivaga ma pyyan ning olles Koige Halastavam, naitab Ta ka halastust yles. Seega kogu see porgu kui karistusasutus lihtsalt ei mahu minu kogemusse& ettekujutusse muul viisil kui hingeseisundina.

Ei ole loogiline et Jumal nouaks inimeselt rohkem kui see inimene antud hetkel suuteline on. Pealegi on inimene Jumala enda loodud Smile Kui Jumal tahtnuks talt rohkem, siis oleks Ta voinud luua inimese veidi "parema". Ent Koraani jargi on kogu Jumala looming taiuslik. Sh inimene sellisena nagu ta on.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeTeis Juul 07, 2009 7:19 pm

Ei no miks laps aru ei saa. Tundus, et vanemad on lapsele kogu asja ilusti ära seletanud. Minu arust pole siin midagi liigagi keerulist aru saada, et peaks selle teemaga ootama, kuni lapsel teatud hulk ajurakke piisavalt suureks on kasvanud.

Islami õpetus lastele hakkabki sellest pihta, mis on lubatud ja mis on keelatud. Haram-halal teema. Samuti õpetatakse varakult, et peale elu on kaks varianti taevas või põrgu. No ja ei pea just ajuhiiglane olema, et panna kokku halal=taevas ja haram=põrgu.

Minu arust on palju huvitavam teema aga see, et koos kasvavad ju moslemid ja mitte-moslemid ja ma arvan, et väikseid ususõdasid lasteaiarühmades on maha peetud nii mõningaid.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeTeis Juul 07, 2009 9:10 pm

Siiri kirjutas:
Ei ole loogiline et Jumal nouaks inimeselt rohkem kui see inimene antud hetkel suuteline on.

Jumal ei nõua meilt midagi Smile Ta on andnud soovitused, mida järgida. Kuid nende järgimine on meie enda vaba valik - kas minna otseteed (ja saavutada eesmärk kiiresti) või ringiga (mis võib samuti huvitav ja kogemusterohke olla) Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeTeis Juul 07, 2009 9:13 pm

katlino kirjutas:

Islami õpetus lastele hakkabki sellest pihta, mis on lubatud ja mis on keelatud. Haram-halal teema. Samuti õpetatakse varakult, et peale elu on kaks varianti taevas või põrgu. No ja ei pea just ajuhiiglane olema, et panna kokku halal=taevas ja haram=põrgu.


No jah, ok. Ega siin polegi midagi arutada rohkem. Juba see lõik ütleb palju Very Happy Ehk siis mina näen asju ikka hoopis teises valguses kui lihtsalt keelatud - lubatud või halal - haram raames. Minu jaoks on inimese isiklik areng ja arusaamisele jõudmine tunduvalt olulisem, kui keelatu/lubatu järgimine ainult sellepärast, et meile nii ÖELDUD on. Aga kogemus, mis meid ka MÕISTMA paneks?
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeTeis Juul 07, 2009 11:40 pm

Aga kuidas sina oma lapsi Islami koha pealt õpetama kavatsed hakata?

flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeKolm Juul 08, 2009 12:38 am

ainus kasvatamisviis on ikka oma eeskujuga Smile sest kui sonad & teod ei kattu, siis naeb iga lapski ara et tegu on silmakirjalikkusega Wink seda nii islamis kui ka mitte-islamis

hea point on Hannahil toesti - kui niisama ara keelata, siis on sellest vahe tolku. Samas inimese isiklik kogemus on see, mis paneb teda liigutama. Enamus asju opitakse ikka enda kogemustest.. Oma laste pealt naen, et voin keelata kas voi sada korda aga niikaua last see ei huvita, kuni tal on oma isiklik kogemus asja kohta kaes.

ja haram ei vordu ju porguga.. Enamus moslemeid usub et vaatamata sellele et nad aeg-ajalt keeldudest yle astuvad, ikkagi taevasse saavad? Jumal andestas Moosesele inimese tapmise.. pane nyyd sealiha sinna korvale Wink
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeEsm Juul 13, 2009 6:00 pm

jah eks nelja aastasele ei saagi asja muudmood selgeks teha aga muidugi suuremaks kasvades tuleks ikka seletada kaa et sea liha on parasiite tais,mulle endale ajas see kohe sealiha isu ara Laughing
muide yks naide kuidas ei peaks lapsi opetama nagu yks traditsioonilisest mosmemist isa opatab oma poega:soo parema kaega,sa oled moslem Laughing Laughing
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeEsm Juul 20, 2009 4:30 pm

katlino kirjutas:
Milleks lapsega kurjustada. Täiesti õigesti käitus. Islamis on sealiha söömine keelatud ja viiner seda sisaldab. Nii et, milles problem?
Mitte lapsega ei tule kurjustada vaid vanematega (no tegelikult mina kurjustan hoopis sellise religiooniga kus eksisteerib põrgu, kui koht kuhu saadetakse need keda karistatakse)
Aga üks näide. Tegelaseks on jälle mu õepoeg. Üks päev tuli lasteaiast koju ja teatas, et tema suppi ei söö, sest seal on porgandeid. Kui õde uuris mis nüüd lahti on, siis selgus, et keegi poiss oli seda öelnud lasteaias. Ja tundub, et sellel poisil on ka teatud mõju oma kaaslaste üle.
No ja kui lapsed kuulevad, et kui viinerit süüa siis võib sattuda kuskile koledasse kohta, siis laps kindlasti kohkub. Hakkab näiteks paaniliselt kartma.
Mäletan, et kui ise olin veel väike ja keegi hirmutas surmaga. Sellele järgnes see, et ma ei jäänud õhtuti magama. Ma mõtlesin surmast ja ma olin väga hirmunud.

Ja üldse peaks igasugused religioonid koolidest ja lasteaedadest eemal hoidma. Ning veel parem kui vanemad ei õpetaks last enda usulisi vaateid. See on lapse valikuvabaduse piiramine.
Kunagi tulid mingid kristlased lasteaeda kus käis mu kasutütar. Kui ma seda kuulsin, siis mul tuli tahtmine nende inimestega rääkida, kes tahavad ära kasutada laste usaldust. Ning kui rääkimisest oleks väheks jäänud oleks natukene neid piibliga õpetanud, ehk siis tagunud natukene tüüpidele piibliga pikki pead.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeEsm Juul 20, 2009 10:44 pm

Ma nüüd midagi tarka öelda ei oska, aga mulle on jäänud mulje, et Islamis ollakse sellise asjaga nagu surm 'harjutud' palju rohkem kui mujal. Sest ega enamus moslemeid surma ei karda. Kui tuleb, siis tuleb, sest läbi palvete, olles Jumalale, ligi, ei pea ju surma karta. Ses suhtes, võibolla näiksed moslemi jutsid on harjunud surmast rääkima.

Mõnes mõttes ehk on see isegi OK. Vaadates kuidas noored Eesti mehed purjakil end või teisi surnuks sõidavad, siis ehk oleks vaja ühiskonda natuke rohkem teadvitada sellisest möödapääsmatust faktist nagu surm..

Ahh hiline tund, lähme parem parema teema juurde...

affraid
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeEsm Juul 20, 2009 11:50 pm

Tead raul, inimesi on palju igasuguseid erinevaid ja see teebki elamise toredaks. Kui sina ei usu porgusse, siis ok, keegi ei kasi ju. Ja sa void taiesti rahus oma lapsi nii opetada. See ei tahenda et porgu olemasollu usk tuleks ara keelata.. Akki moni tahab selllesse uskuda ja usub. Miks mitte? Loomulikult kui laps elab, puutub ta kokku erinevate inimeste ja uskude ja ytlustega. Keegi ei keela tal valida sealt mis talle meeldib.

See et sina said vaiksena surmast moeldes suure hirmu ei tahenda seda et iga laps selle saaks. Minu lapsed on ysna teadlikud n ii surmast kui ka sellest et elu surmaga loppeb kui ka sellest et surm on vaid yleminekufaas fyysilisest mittefyysilisse Smile Ja nad on molemad lasteaiaealised alles.

Ja usu, ei juhtu ka sellest hullu midagi kui moni laps mone viineri soomata jatab. Ma ise olin enamuse lapsepolvest taimetoitlane ja praegu ei leia kyll et oleks millestki olulisest ilma jaanud Smile oma lapsed saavad liha-kala nii kord-paar nadalas max, kuna ma olen harjunud syya tegema ilma lihata..Ja peale sealiha on ju kyllalt liha mida syya Smile

raul, kui sa raagid et pole olemas oiget ega vale, siis mis sulle ikkagi see moslemite kasvatusstiil nii pinda kaib?Smile Ehk kuulub see lihtsalt nende inimeste arengutee juurde ja on neile vajalik ning ntud hetkel ainuoige? Very Happy

lapsi ei pea kasvatama vati sees. Ebatolerantne yhiskond tekibki sellest kui koik see mis teatud rahvale ei meeldi, hoitakse vaevoimuga eemale. hoides religioonid koolidest lasteaedadest eemale, jaab lastel osa teadmistest saamata ja siis kardavadki religioone nagu tuld.. Samas on religiooni jargimine elustiil nagu iga teinegi.. Nii monigi leiab religioonist sellist tuge, mida ta kaasinimestelt ei saa. St religioon on sellele inimesele tema kindlus ja turvaline paik kus ta tunneb end hasti. Mis selles halba on?

Londonis selles lasteaias kus mu tytar kaib, korraldatakse lastele paevi, milles lapsevanemad saavad tutvustada oma kultuuri, religiooni jms. Tegu on kristliku lasteaiaga aga lastele opetatakse maast madalast et lisaks kristlastele on ka muid rahvusi ja usundeid ja ka seda mida nad usuvad jne. Loppvalik jaab ju ikka iga inimese enda teha. Mitte koik usklikes peredes kasvanud lapsed ei ole taiskasvanuna usklikud voi ei jargi sama usku. Suuerks saades on igal yhel vaba valik teha ja uskud amida soovi on Smile Lapsepolves saadud hirmudest on voimalik lahti saada kui enesega tood thea...
Tagasi üles Go down
Raul




Postituste arv : 313
Join date : 03/09/2008
Ikä : 49

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeKolm Juul 22, 2009 2:54 am

Aga siiski kuhu jääb lase tahe???
Kunagi EKFis ma diskuteerisin sellel teemal ühe naisterahvaga päris pikalt - http://foorum.usk.ee/index.php?topic=1863.0
Mina olen seal narvik. Ja ma arvan, et Aikaterine juttuga olete te suures osas nõus Very Happy
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimePüh Dets 20, 2009 6:41 pm

Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimePüh Dets 27, 2009 3:30 am

tore video Smile
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitimeKolm Dets 30, 2009 11:53 pm

tõesti hea video. seda peaks kõigile näitama.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.   Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus. - Page 3 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Sealiha kasulikkus ja kahjulikkus.
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» VF : aspartaami kahjulikkus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Lubatud ja keelatud-
Hüppa: