Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kirjand 2009

Go down 
+3
GEM
Siiri
katlino
7 posters
AutorTeade
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeLaup Apr 25, 2009 12:19 pm

Selle aasta kirjanditeemad on siis siis väljas ja arvatavasti meie GEM on praegu kribamas. Mis siis kirjanduskirjutajale soovida? Komad valesse kohta ja mõtted tuulde? No iagatehs hoiame pöialt.

Teemad on siis siin:
1. Uue sajandi väljakutsed
2. Valgus ja varjud inimhinges
3. Inimese elu on lõpetamata jääv kool. (Gottfried Keller)
4. Nüüdisaja kirjandus - looming või äri?
5. Loodus ei andesta vigu
6. Ajakirjandus - vabadus ja vastutus
7. Mille poole püüdlevad tänapäeva noored?
8. Kunst meenutab meile igavesi väärtusi
9. Sündmused muudavad inimest (Alexandre Dumas)
10. Pikk tee endani

Minu arust on paljud teemad siin pandavad. Aga ma panen panuse sellele,et GEM kirjutab, kas "10. Pikk tee endani" või "1. Uue sajandi väljakutsed". Ma pakun, et enamus kirjutab sel viimasel teemal ja demokraatia ja terrorism on nii mõneski teemas sees.

Kui mina kunagi kirjandit kirjutasin, siis oli aasta 1996 ja internetiajastu just alanud. Seega olin ma kindel, et üks teema internetist tuleb ja ma olin end hoolikalt ette valmistanud. No ja saigi kirjutatud,kuidas internet meie elu muudab.... hehehe kui hea, et kuigi neid kirjandeid ju hoitakse aegade lõpuni alles, ei loeta neid arvasti lähima saja aasta jooksul. Aga meelde on mul jäänud, kuidas meesõpetaja mu tööd luges (olin üks esimesi, kes ära andis) ja siis kommenteeris, "nii tark tekst naise kohta". No sellest vist saidki alguse minu feministlikud vaated. Laughing

Igatahes jääme ootama, kuidas GEMil läks.


Viimati muutis seda katlino (Laup Apr 25, 2009 5:53 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeLaup Apr 25, 2009 5:34 pm

paris head teemad jah sel aastal Smile ma ennustaks et GEM kirjutab kas 3. voi 9. teema Wink


katlino, kas sinu ennustused selle kohta kuidas internet elu muudab, on praegu tagasimoeldes tappi lainud ? Very Happy Voi see polnud ennustamisstiilis kirjand ? Smile
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeLaup Apr 25, 2009 5:52 pm

Ega ma eriti ei mäleta, mida ma kirjutasin. Aga see on meeles, kuidas ma Singapuri Eestile eeskujuks panin. Et vot, kus seal on ikka internetiseeitud kõik, metroo pileteid saab interneti teel osta ja kuidas see ikka välisinvesteeringuid juurde meelitab.

Noh, meil saab ju ka tegelt bussipiletit neti teel osta ja meil on ju veel kõikvõimalikud e-kool, e-pilet, e-pank, e-valimised ja kes teab.. isegi lindude pesakastidel on netiühendus (www.looduskalender.ee). Aga vot seda ei saa küll kinnitada, et see suurt välisinvesteeringute tulva meile toonud oleks.. aga noh, tegemist on ju 17-18a inimestega. Sorry, GEM, aga 10 a hiljem ollakse tavaliselt, kui hästi läheb, natuke targemad Laughing

Sa Siiri ei mäleta, millest sa kirjutasid?
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeLaup Apr 25, 2009 6:17 pm

Aitäh toetuse eest! I love you

Hommik algas väga rahulikult (olin keelanud kõikidel lähedastel-tuttavatel alates kolmapäevast kirjandist rääkimise + telefon oli mitu päeva väljas, nii ei saanud mind keegi segada, närvi ajada ega kirjandi teemal targutada Very Happy ).
Eelmisel õhtul lugesin veel ühe raamatu "igaks juhuks" läbi, vaatasin eelnevad kirjandid ja grammatikaülesanded üle.

Fuajees öeldi, millised paralleelid lähevad millistesse klassiruumidesse ja klassiukse ees hakati nimekirja järgi sisse laskma. Klassiõde pistis nina ukse vahelt sisse ja kriiskas: ,,NIIII PALJU SÜÜA?! Hulluks on läin'd väää?!!!" Very Happy Very Happy Selle peale ähvardas eksamineerija ta eksamilt kõrvaldada Very Happy Aga tõesti, selline tunne tekkis, et me olime sinna pigem sööma kui kirjandit kirjutama läinud - kooli poolt oli igale õpilasele lauanurgas kuhjaga süüa-juua-snäkke Shocked

Kooliraadiost lasti haridusministri hommikust kõnet ja hakkas pihta. Valiku tegin mõne minutiga. Mida ma valisin, seda ütlen pärastpoole, sest Siiri tahtis, et teised ka siin panuseid teeksid Very Happy

Kirjutamisel kasutasin enda tavalist taktikat - lasin pastakal vabalt joosta, kirjutasin kokku kõike, mis pähe tuli, ei pööranud tähelepanu loogikale, grammatikale, komadele ega lause ülesehitusele. Kirjutamine on nauditav tegevus, eriti veel siis kui samal ajal mõlema suupoolega süüa sai vitsutada cheers

Kella 12-ks oli kirjand valmis ja algas 3 tunnine põhjalik töö, mille käigus kirjutasin kõik laused uuesti üle, analüüsides iga pisemat sõnakestki lauses, kas ikka sobib, kas läheb ülejäänuga kokku, kas stiil on sama jne.

Kuus tundi ühe koha peal istuda ja vait olla oli väga imelik. Kõik kolm proovikirjandit on meie klassil möödunud möödunud nii, et osad irvitasid pool aega, osad nihverdasid ühe juurest teise juurde, et uusi mõtteid saada, osad käisid Kaubamajas ¹oppamas (täpselt nii, kool asub kesklinnas, ~500 m Kaubamajani, mis viga käia Very Happy ). Mina veetsin eelmise proovikirjandi pinginaabriga tühjast-tähjast lobisedes ja klassiõde meie ees konkreetselt naeris 4 tundi... Laughing Ja siis lasi jalga, sest tema enam ei viitsinud Very Happy
Väike kõrvalepõige.

Anyway, lõpetasin natuke enne nelja, sain täis TÄPSELT 4 lehekülge, kirjandist sai koopia ka teha aga mul oli sellest kõigest niii kõrini ja tulin tulema Very Happy

Saigi vist siis kõik räägitud.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeLaup Apr 25, 2009 6:33 pm

hihi Smile lahe, GEM Very Happy

mina ei maleta yldse millest kirjandi kirjutasin. Taiesti tyhi maa Smile Aga kirjutasin ja isegi kaks korda. teist korda tegin nii umbes 3 aastat tagasi - lihtsalt huvi parast et kuidas koolist eemal oleks mojutab kirjandi kirjutamist Smile Vahe oli sees - teisel juhul jooksis mote paremini, oli millest kirjutada jne. hihi Smile ainult et... tulemus oli ikka sama Very Happy eks ma kujutan ette et 5 aastat elu inglismaal oli oma jalje jatnud eesti keelele & grammatikale Wink Seda ma ju yle ei korranud, kuna laksin kirjutama rohkem lusti parast kui vajaduse Smile

aga jah, esimesel korral sain 7 punkti 10-st ja teisel korral 70% 100-st Smile Arvestades et kooli ajal proovikirjandite hulgas sain heal juhul 5 punkti, tavaliselt 3 voi 4 (grammatika& keele korrektsuse eest hahaha Smile ),kuna sisu polnud eriti ollagi, siis eksami tulemusega jain ysna rahule Wink

aga koik teised ka - pange oma arvamused kirja, millest GEM kirjutas Wink
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimePüh Apr 26, 2009 3:55 am

mina pakun 3 voi 7.teemat.
Miks-lihtsalt vaist ytleb nii. Smile
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimePüh Apr 26, 2009 5:02 pm

Rahu,
õnnitlused siis GEM'ile kõige pealt, lihtsalt kasvõi selle eest, et kirjand nüüd lõpuks siis kirjutatud on!! Olgu siis see tulemus mis ta on. Smile Sinna veel kaua aega, ennem kui teada saab tulemused.

Enda pealt osakan vaid seda öelda, et ma põhimõtteliselt üldsegi ei sallinud kirjandi kirjutamist, kuna olin selles lihtsalt väga kehv. Ma sain korralikult kirjutada vaid siis, kui vaim peale tuli. Siis võisin küll väga hea meelega kirjutada. Aga no kirjandi kirjutamise päeval seda vaimu peale ei tulnud ja no... aga sellest on juba päris kaua aega. Oma 6 aastat nüüd vist juba küll. Smile Ja millest kirjutasin.. ei no seda ei mäleta ma üldse. Smile

Minu pakkumine oleks 2. või 7. teema. Muidu oleks ka 9. aga see on vist ju nagu raamatu teemal nii, et jah jäävad 2. ja 7.

Tahaks juba teada ka, mis teemal siis GEM kirjutasid Smile
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimePüh Apr 26, 2009 5:41 pm

Ma arvan, et ainuke pealkiri, mis enamvähem sobis sinu poolt ette valmistatud teemaga on pealkiri number 8.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeEsm Apr 27, 2009 3:15 am

Minul oli ka nii nagu Margiti et sel kirjutamise hetkel vaimu peale ei tulnud.3 tundi imesin pastakat ja pyydsin motteid koondada.Viimase tunniga kribasin midagi kokku.Teema oli seotud mingi raamatuga, kirjutasin "Toest ja Oigusest".
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeEsm Apr 27, 2009 8:37 am

Minu arust on jube naljakas, et me kõik erinevaid teemasid oleme pakkunud. Siit saab nii mõndagi välja lugeda inimeste kohta. Nt mina, kui kalkuleeriv majandusinimene ei oskaks 8. teemast mitte midagi kirjutada. Aga see-eest läheks peale kõikvõimalikud poliitika ja ühiskonna teemad.

GEM anna meile nüüd teada, millest kirjutasid. Me sureme uudishimust! scratch
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeEsm Apr 27, 2009 11:55 am

jajah, ma ka juba ponevil ootan Smile geek bounce drunken Question
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeEsm Apr 27, 2009 10:21 pm

Vabandage, ei jõudnud siia Embarassed



Kirjutasin 2. teemal - "Valgus ja varjud inimhinges".

Kirjutasin kirjandusel põhineva kirjandi ehk siis iga lõiku alustasin väitega, sinna juurde paar seletavat lauset ja siis näide raamatust. Näiteid tõin teemades järgnevalt:

1. lõik: É. Zola "Thérèse Raquin", nimitegelane Thérèse.
2. lõik: V. Hugo "Hüljatud", tegelane Jean Valjean.
3. lõik: H. de Balzac "Isa Goriot" ja "Kurtisaanide hiilgus ja viletsus", tegelane Jaques Collin (as known as Surma-narritaja, as known as hispaanlasest kanoonik Carlos Herrera).
4. lõik: E. M. Remarque "Arc de Triomphe", tegelane Ravic.
5. lõik: H. Hesse "Stepihunt", tegelane Harry Haller.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeEsm Apr 27, 2009 10:35 pm

Palju õnne. Vaadates, kuidas sa palju lugenud oled, siis on päris kindel, et saad hea tulemuse. Mis sa siis peale keskkooli edasi tahad teha? Kui ma ei eksi, siis sa vist lõpetad Hugo Treffneri Gümnassiumi. Ma käisin seal kunagi.. vist 3-4 a tagasi mingitele keskkooli klassidele Islamit lugemas. Seal oli selline hästi tore usuõpetaja (või oli ta ajaloo õpetaja). Selline mees ja lokkis.

Aga HTG jättis mulle väga hea mulje. Ma olen Reaalile ka ikka ja jälle soovitanud, et ärgu raisaku energiat alg- ja põhikoolile, vaid tehku mitu paralleeli keskkooli klasse, oleks kasulikum nii koolile kui ka kogu Eestile.

flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeEsm Apr 27, 2009 11:47 pm

See lokkis mees oli toenaoliselt jah religiooniopetuse opetaja Wink Vaga palju positiivset raagiti tema kohta. Ise pole tema tundides kainud (voi vist yhte juhtusin)..

HTG on vaga lahe kool. Monus ohkkond. Ja see et seal ainult gymnaasiumi klassid on, on ainult boonuseks. Hiljem ylikooli minnes ei tunne mingit erilist erinevust. Ei ole vaikseid lapsi ringi sibelemas, hea rahulik & vaikne vahetundides.

Voiks olla jah rohkem koole eestis vanuste jargi jagatud. Naiteks alg-ja pohikool koos ning eraldi gymnaasiumid.. Ja gymnaasiumides voiks oppimine olla juba parajalt suunitletud. Selleks ajaks yldiselt teatakse, millised alad rohkem huvi pakuvad ja mida yldse oppida ei soovi. 9. klassi lopuks saab nagunii koigis ainetes piisava pohja katte, et kui just syvendatult sellega ei tegele, siis rohkemat nagu elus hakkamasaamiseks vaja pole kah.. Naiteks matemaatika - see mida me igapaevaelus kasutame, on murdosa sellest, mida koolis peab omale pahe ajama Wink

Inglismaa koolisysteem on selles mottes inimsobralikum, et jaab rohkem aega oma huvialade ja hobidega tegelemiseks. Gymnaasiumi astmes opitakse umbes 3-5 erinevat ainet, milles lopuks riigieksamid (A-levels) tehakse. Yldteadmised jaavad kyll vaiksemad aga kes keelab endal hiljem juurde oppida. Ja neist valitud ainetest taiesti piisab et korgkooli astuda ja sealt oma eriala omandada..
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeLaup Mai 09, 2009 9:50 pm

Siiri, sinu samad tulemused kahel erineval korral ei pruugi midagi tähendada Smile Sest KÕIK SÕLTUB ainult sellest, kes su kirjandit lugema juhtub Very Happy Kellele meeldib, kellele mitte. Olen kuulnud päris ekstreemsetest lugudest, kuidas üks hindaja paneb kirjandile 40% 100-st ja teine 70 ning seejärel läheb kolmanda hindaja kätte Smile Niiet võimalik, et sinu teistkordne kirjutamine oligi palju parem, kui esimene Smile Mis on tegelikult üllatav, sest ma olen kuulnud enda tutvusringkonna inimestelt, et nemad tunnevad end pärast kooli lõpetamist kirjutamise alal just nõrgemana aastaid hiljem Smile

Aga GEMile edu, mida on nüüd juba hilja soovida Razz Loodame, et tuleb norm hindaja! Very Happy Endal kirjutas ka õde see aasta, tema valis minu teada 1. teema. Ise oleksin valinud kas 10.nda või 5.nda Smile
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeKolm Mai 13, 2009 12:05 pm

katlino kirjutas:
Mis sa siis peale keskkooli edasi tahad teha? Kui ma ei eksi, siis sa vist lõpetad Hugo Treffneri Gümnassiumi.

Ma hoopis Mart Reiniku Gümnaasiumis Smile
Ja eks elu näitab mis edasi.

Kui kiired hindajad on siis peaks vist punktisumma juba teada olema... Ei taha veel vaadata.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeLaup Juun 06, 2009 1:28 pm

GEM kirjutas:
Kui kiired hindajad on siis peaks vist punktisumma juba teada olema... Ei taha veel vaadata.
kuidas siis läks Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeLaup Juun 20, 2009 1:29 am

96 punkti tuli ära nagu naksti Cool
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimeLaup Juun 20, 2009 7:25 pm

ooooo, ylitubli oled!
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimePüh Juun 21, 2009 1:03 pm

GEM kirjutas:
96 punkti tuli ära nagu naksti Cool
hästi paned Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitimePüh Juun 21, 2009 9:44 pm

Väga tubli. Pastakas jookseb ikka hästi siis küll. Tubli!!!

Ja mis plaanid üldse nüüd on? Mis ja kuhu edasi?

Rahu hinge!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kirjand 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjand 2009   Kirjand 2009 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kirjand 2009
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» salat (palve) - arusaamad 2009

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Jututuba-
Hüppa: