Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Vanast foorumist: Kuri silm

Go down 
3 posters
AutorTeade
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

Vanast foorumist: Kuri silm Empty
PostitaminePealkiri: Vanast foorumist: Kuri silm   Vanast foorumist: Kuri silm Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 3:04 pm

Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 20 May 2007 09:19 am Post subject: Kuri silm

--------------------------------------------------------------------------------

Moslemite seas levib jutt mingist kurjast silmast.Mul tekkis uudishimu, mis asi see oieti on .Ise pole kull Koraanist selleteemalisi vihjeid leidnud(voi on see mul kahe silma vahele jaanud).Igaljuhul, kas keegi oskaks kommenteerida seda teemat?

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 24 May 2007 10:44 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Niipalju kui mina olen aru saanud - neil, kes usuvad Jumalasse, pole mitte midagi vaja karta. Jumalalt otsime kaitset koigi nende eest nagu 1:5 ytleb:

1:1 In the name of God, the Almighty, the Merciful.
1:2 Praise be to God, the Lord of the worlds.
1:3 The Almighty, the Merciful.
1:4 King of the Day of Judgment.
1:5 You alone we serve, and You alone we seek for help.
1:6 Guide us to the straight path.
1:7 The path of those whom You have blessed, not those who have incurred the wrath, nor the misguided.


113:1 Say: "I seek refuge with the Lord of the dawn,"
113:2 "From the evils among His creation,"
113:3 "And from the evil of darkness as it falls,"
113:4 "And from the evil of those who practice sorcery,"
113:5 "And from the evil of the envious when they envy."
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Vanast foorumist: Kuri silm Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vanast foorumist: Kuri silm   Vanast foorumist: Kuri silm Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 12:22 am

Ma olen hiljuti lugenud materjali, mis paneb mind kahtlema, kas "kuri silm" ikka nii olematu asi on, nagu siin räägitakse. Kuigi ehk pigem oleks õigem öelda selle termini kohta "kuri mõte". Nõustun küll sellega, et arvatavasti see usklikke tõeotsijaid ei puuduta, kuid sellegi poolest tundub, et inimeste (ja võibolla isegi saatana abiga mõeldud) kurjadel mõtetel võib olla päris tõsiseid tagajärgi.

Näiteks mida arvate te psühhokineesist? Ehk siis nähtusest, kus inimesed on suutelised oma mõtetega tegema teistele kurja, asju liigutama, olendeid ilmutama, kedagi vigastama või isegi tapma? Neid juhuseid on üpris palju, kus põhjuslik seos inimeste ja sündmuste vahel on kindlaks tehtud ja need inimesed seda isegi ei eita. Samuti kuidas stressist on võimalik panna enda ümber veidraid asju toime (asjade purustamine, nende liigutamine jne). Oletatakse, et ka poltergeist võib olla üks psühhokineesi vorme.

Lisaks sellele hoiatab meid Jumal, et me ei kasutaks halbu mõtteid ega ka sõnu teiste suhtes. Samuti eksisteerib värss, mis üteb, et kõik kuri tuleb saatanast. Ehk võib siis olla ka võimalik, et taolised asjad sünnivad saatana koostööl, aga nad siiski EKSISTEERIVAD.

Mis te neist asjust arvate?
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Vanast foorumist: Kuri silm Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vanast foorumist: Kuri silm   Vanast foorumist: Kuri silm Icon_minitimeNelj Okt 16, 2008 12:29 am

taitsa voimalik et see toimib.. ja inimene, kes on vastaval lainel, voib selle vastuvotjaks ka olla.. aga kui inimene elab teisel lainel (nt usklik oma usuga), siis teda see ei mojuta Smile vahemalt nii usun mina..
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Vanast foorumist: Kuri silm Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vanast foorumist: Kuri silm   Vanast foorumist: Kuri silm Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Vanast foorumist: Kuri silm
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Vanast foorumist: Kes on muhameedlased?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Jututuba-
Hüppa: