Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi?

Go down 
5 posters
AutorTeade
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Empty
PostitaminePealkiri: VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi?   VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 5:09 pm

Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 11 Jun 2008 10:24 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Vaadakem sellist ayat:

[46:15] We enjoined the human being to honor his parents. His mother bore him arduously, gave birth to him arduously, and took intimate care of him for thirty months. When he reaches maturity, and reaches the age of FORTHY , he should say, "My Lord, direct me to appreciate the blessings You have bestowed upon me and upon my parents, and to do the righteous works that please You. Let my children be righteous as well. I have repented to You; I am a submitter.

Submitterid arvavad, et inimese vastutusvoimeline iga algab,kui ta saab 40 aastaseks.Et koik,kes surevad enne 40 aastaseks saamist,lahevad automaatselt Paradiisi.Samas, kui see nii pole siis milline on taiskasvanu iga Koraani jargi?

Oleks tore kuulda teie arvamusi sel teemal.
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Back to top


katlino



Joined: 05 Jul 2008
Posts: 16
Location: Eesti

Posted: 09 Jul 2008 04:23 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Igasugu huvitavaid asju on teil siin kirjutatud

Mulle tunub, et see, et see automaatselt Paradiisi saamine enne 40. aastat on nati üle pakutud või interpreteeritud. Ma vaatan, et minu Koraani seletus (Yusuf Ali) pakub asjaks, et inimene saab suureks 18-30,32! Mul veel 2 aastat jäänud

Aga Yusuf Ali arvab, et religioosne küpsus või kui inene saab paremini aru religioossetest asjades, saabub peale 40. eluaastat. Selle viimasega võin ma isiklikult nõus olla, sest mida vanemaks ja kogenumaks me saame seda paremini me asju üldjuhul hoomame ning end ja ümbritevat maailma tajume.

Aga seda arvab muidugi Yusuf Ali ja kuna selgelt pole ju Koraanis märgitud, et mis vanuseni saab 'tasuta' Paradiisis, siis me ju ei tea.

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 09 Jul 2008 04:53 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

vat jah, selle enne 40 suremise kohta teab vaid Jumal. 20 aastane teab ju suht hasti mida teeb..

Hehe, samas voiks ju huvi parast uurida, kas need, kes on 20-selt koige suuremad kaabakad, elavad yle voi alla 40 aasta. Ma tean mitut vaga toredat inimest, kes enne 40 teise ilma lainud. Ja siis kysimus, et kuhu lahevad sonakuulmatud lapsed, kes surma saanud noorelt.. Teoreetitseda ju voib, aga kindlat lubadust Koraanis pole ja seega taie kindlusega vaita ei julge midagi. Ja oletusi toe pahe ei serveeri ju. Kyll ykskord tuleb paev, mil teada saame taie kindlusega. Sest teatavasti Viimsel Paeval pidi see juhtuma, et meie vaidlustesse saab tulema selgus ja saame teada, kel oli oigus

Jah 40-selt on inimene kypsem.. Kui vana oli see vanus, mis president pidi vahemalt olema? kas 40 voi 45 oli nagu miinimum. Ju siis sellest vanusest toimub toesti mingi margatav kypsumine.. Ja sealt edasi taandareng? vanadus?
_________________
17:36

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 09 Jul 2008 05:27 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

katlino wrote:


Ma vaatan, et minu Koraani seletus (Yusuf Ali) pakub asjaks, et inimene saab suureks 18-30,32! Mul veel 2 aastat jäänud




Kas ma sain sinust oigesti aru, et Yusuf Ali pakub 18:30-32 valja mingi konkreetse vanuse?
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 09 Jul 2008 05:33 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Eks jah Viimne Kohtupaev naitab, kes saab Paradiis ja kes mitte.Oleks kindlasti suur viga mitte hoolida usuasjadest kuni saad tais 40 ja siis innukaks usklikuks hakkama.Ja see on kindel, et vaiksed lapsed ei saa oma usu eest vastutada.Submitterid arvavad,et naiteks printsess Diana saab taevasse, kuna ta oli surres 36.
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi?   VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Icon_minitimeNelj Apr 16, 2009 3:02 am

Yks huvitav mote tuli hiljuti yhelt sunnilt, kes arvas et see number 40 on mainitud Koraanis selle pearast et Prohvet Muhamed oli just 40 aastat vana, kui talle hakati Koraani ilmutama.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi?   VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Icon_minitimeNelj Apr 16, 2009 9:45 pm

Selle 40-ga vast mõeldakse vaimset küpsust. Ma küll loodan, et ma praegu (31a) oma vaimse küpsuse pole veel saavutanud geek
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi?   VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Icon_minitimeNelj Apr 16, 2009 10:25 pm

ma olen ka aru saanud et vaimse kypsusega on tegu Smile Aga vaga loodan et teadmiste kogumine 40-ga ei piirdu Smile Sest uusi asju oppida&avastada on aaretult ponev Wink
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi?   VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Icon_minitimeLaup Mai 09, 2009 9:33 pm

Ma ei mõista seda asja üldse siin Neutral Kuidas saab nii konkreetselt arengutasemele vanuseline piir määrata? See on ju veider ja ei ole absoluutselt kooskõlas kõikide nende ideede ning inspiratsioonidega, mida islam kajastab. Või olen ma ise millestki valesti aru saanud? Ei saa ju öelda, et kogu inimkond saab küpseks 40 aastaselt, kui mõni ei suuda seda saavutada surmahetkekski, samas teine saavutab selle juba imevarajaselt.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi?   VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
VF: millal algab taiskasvanuiga Koraani jargi?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Kes on sonumitooja? (kriteerium Koraani jargi)
» Porgu Koraani jargi.. Yks artikkel free-minds foorumisst ;)
» VF: Koraani otsing & Koraani oppimiseks materjale

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Koraani õpetused-
Hüppa: