Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 VF: Palvetamisest

Go down 
+2
Hannah
Admin
6 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

VF: Palvetamisest - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Palvetamisest   VF: Palvetamisest - Page 2 Icon_minitimeReede Okt 17, 2008 2:59 pm

tarmo kirjutas:
-ole kannatlik kõige suhtes, mis suga juhtub ja
-hoia palveaegadest kinni

võibolla sa oled lapsed liiga ära hellitanud ja osutad neile liiga palju tähelepanu. ja nad on harjunud, et alati kui suu lahti teevad ja karjuvad, et emme kohe jookseb... Very Happy
võibolla kui sa hakkaksid palve ajal lihtsalt palvetama ja jätaksid tähelepanuta nad selleks ajaks, äkki nad siis mingi aja pärast hakkavad asjast õppust võtma ja ei segagi sind siis enam... ja kui veel Jumalat ka palud, siis miks ei peaks nii juhtuma? (see osutuks ka lastele kasvatuslikuks, rääkimata siinkohal veel kaugemale ulatavatest tagajärgedest laste isikliku arengu kohapealt...)

Tegelikult on sul siinkohal küll õigus Tarmo. Olen seda ise ka proovinud, et hakkad palvetama ja algul on kisa ja lärmi küll palju, kuid siis laps mõistab, et ta EI SAA su tähelepanu hetkel ning läheb teeb oma asju. (vähemalt nii toimib see 1,5 aastasega). Kuigi mingil ajal kui on väga väsinud just palve ajal siis ei tule küll palvetamisest midagi välja. On olnud sellega muidu probleeme, et lihtsalt võimatu on keskenduda. Samas olen siis palunud Jumalalt, et see häiriv faktor kaoks, et ma saaksin keskenduda vaid palvele. Ja pole nagu tahtnud ju ikka palve aega edasi lükata, sest see ongi nagu TEST sinule ja kui ikka väga kõvasti püüda keskenduda ning lihtsalt üritada end välismaailmast nö väljalülitada, siis saadab seda ka 99% edu. sunny

6:52 And do not turn away those who call on their Lord at dawn and dusk seeking His presence; you are not responsible for their judgment, nor are they responsible for your judgment; if you turn them away, then
you will be of the wicked.
6:53 And it is such that We test them with one another, so that they may say: “Are these the ones whom God has blessed from amongst us?” Is God not aware of the thankful?


Palve ajad peaksid olema siis koidikul ja hämarikus (ehk siis päikesetõusul - päike tõuseb ju päris kaua aega, ja päikese loojangul -- sama, loojub ka ikka tükk aega).

Rahu!
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

VF: Palvetamisest - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Palvetamisest   VF: Palvetamisest - Page 2 Icon_minitimeReede Okt 17, 2008 3:59 pm

nojah.. ohtupalve ajal ongi ju lapsed vasinud.. vahemalt minuomad kyll. vanem laps kaib lasteaias ja paeva ajal teda magama ei saa.. :S siis pyyabki viimast saavutada. kuniks vasimus ta maha murrab Smile samas teatud ajast varem pole teda motet magama panna, muidu arkab hommikul liiga vara yles ja siis jargmine paev veel hullem kaitumine.

aga Margiti jutust sain yhe iva kyll ,mida veel jargi katsetada ja mille peale ise nagu ei tulnudki Wink aitah!

Tsiteerin: :
Samas olen siis palunud Jumalalt, et see häiriv faktor kaoks, et ma saaksin keskenduda vaid palvele
seda pidasin silmas
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

VF: Palvetamisest - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Palvetamisest   VF: Palvetamisest - Page 2 Icon_minitimeReede Okt 17, 2008 5:25 pm

tarmo kirjutas:
Hannah kirjutas:
tarmo kirjutas:
Siiri kirjutas:
mida sina palve ajana naed? millest milleni. algus on paikeseloojang, aga lopp?
lõpp on siis kui pime on.

Mina olen ikka aru saanud, et algus on siis kui on pime. Kõik need jutud varjudest jne....Jumal ju ütleb, et õhtul ja hommikul rohkem öö poole. Ehk siis pimedas ikka.
17:78 You shall hold the communion at the setting of the sun until the darkness of the night;...

Teisi tõlkeid:

17:78 You shall observe the Contact Prayer (Salat) when the sun declines from its highest point at noon, as it moves towards sunset. You shall also observe (the recitation of) the Quran at dawn. (Reciting) the Quran at dawn is witnessed.

17:78 BE CONSTANT in [thy] prayer from the time when the sun has passed its zenith till the darkness of night, and [be ever mindful of its] recitation at dawn:95 for, behold, the recitation [of prayer] at dawn is indeed witnessed [by all that is holy].
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

VF: Palvetamisest - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Palvetamisest   VF: Palvetamisest - Page 2 Icon_minitimeReede Okt 17, 2008 7:07 pm

Siiri kirjutas:
nojah.. ohtupalve ajal ongi ju lapsed vasinud.. vahemalt minuomad kyll. vanem laps kaib lasteaias ja paeva ajal teda magama ei saa.. :S siis pyyabki viimast saavutada. kuniks vasimus ta maha murrab Smile samas teatud ajast varem pole teda motet magama panna, muidu arkab hommikul liiga vara yles ja siis jargmine paev veel hullem kaitumine.

aga Margiti jutust sain yhe iva kyll ,mida veel jargi katsetada ja mille peale ise nagu ei tulnudki Wink aitah!

Tsiteerin: :
Samas olen siis palunud Jumalalt, et see häiriv faktor kaoks, et ma saaksin keskenduda vaid palvele
seda pidasin silmas

no seda küll jah, et õhtupalve ajaks väsivad ikka pisemad juba ära..aga katseta ja vaata, kas saad ka tulemusi Smile pole tänu väärt!! Wink
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

VF: Palvetamisest - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Palvetamisest   VF: Palvetamisest - Page 2 Icon_minitimeReede Okt 17, 2008 7:24 pm

ma arvan, et võti sellesse, et üldse saaks korralikult Jumalaga kontakti palve ajal on ühest küljest ka selles, et sa ei peaks vastanduma nendele asjadele, mille kohta sa arvad, et need sind segavad palve ajal.
mul näiteks hakkas üks naaber praegu palve ajal klaverit mängima Very Happy lisaks veel mõnele muule segavale faktorile.
aga ma arvan, et kui meie anname kõik võimaliku endast (oma tänulikkuse, palvetega jms), et kontakti saada Jumalaga, siis annab ka Jumal. ja ma ei arva, et ideaalne vaikus siinjuures üldse oluline on. ei ole ju vaja vaikusele keskenduda Very Happy eriti kui seda pole Very Happy
kontakt Jumalaga on lihtsalt ÜLE nendest kõikidest võimalikest "segajatest" ja sa ei märkagi lõpuks neid / või hakkavad need segajad hoopiski kaasa aitama / või kaovad ära. kui neid "mitte toita oma mõtetega" pidevalt.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

VF: Palvetamisest - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Palvetamisest   VF: Palvetamisest - Page 2 Icon_minitimeReede Okt 17, 2008 7:27 pm

Väärt mõte: mitte toita oma mõtetega segajaid. Smile
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

VF: Palvetamisest - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Palvetamisest   VF: Palvetamisest - Page 2 Icon_minitimeReede Okt 17, 2008 7:37 pm

ja see "pea mõtetest tühjaks tegemine" ei peaks siinjuures ka eesmärk olema.
see kiiks pärineb kõikjalt mujalt aga mitte Koraanist
eesmärk on ju vastupidine, et Jumal su pea täidaks arusaamisega <- no see lause ei ole kindlasti täiuslik kirjeldamaks seda aga ok. lisaks veel mitmeid tundeid jne.

siinjuures praegu meenus mulle, et ühes (surnust tagasi tuleku) videos (mis ka siin lehel ripub aga see ei olegi tegelikult oluline) kirjeldas üks tegelane olukorda taevas nii:
"...its just you know that you know that you know, just having revelation constantly..." umbes kuidagi nii võiks ju seda olukorda tegelikult kirjeldadagi aga kindlasti ei ole ka see täiuslik ja ei kata kõiki vajalikke nurki.


Viimati muutis seda tarmo (Reede Okt 17, 2008 8:17 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Sponsored content





VF: Palvetamisest - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: VF: Palvetamisest   VF: Palvetamisest - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
VF: Palvetamisest
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Salat ehk Kontaktpalve-
Hüppa: