Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Intress islamis

Go down 
4 posters
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeEsm Sept 22, 2008 11:25 pm

Mul on pidevalt jama selle intressiga elus. Pole sellest aru saanud täpselt. Ma saan aru, et meil on keelatud võtta liigkasu teistelt, kui me neile raha laename. See on ka loogiline, ok. Protsendi võtmine laenu pealt ei ole tõesti õiglane. Samas kas see käib mõlemat pidi? Selles mõttes, et kui minult protsente nõutakse, siis on mul ka keelatud seda anda laenu pealt, mille mina võtnud olen? Loogiliselt ei tee ma ju endale sellega pattu. Samas jällegi toetaksin ma sellega intressimajandust. Ma tean, et näiteks hadithi-järgijad on väga kategooriliselt sellel arvamusel, et intress on keelatud mõlemat pidi. Kuid kuidas lood sellega islamis on? confused
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeTeis Sept 23, 2008 12:07 am

proovin mitme nurga alt läheneda.

-Koraani järgi on intressi küsimisega teenitud raha räpane raha.
siis järelikult sa laenad / saad oma käsutusse räpase raha.

-võimaldad intressiga laenajatel teha pattu, kui neilt raha laenad.

-sa ei ole kannatlik. Jumal annab, milleks siis laenata?

-ma ei tea su küsimuse ajendit aga ostes nt 30 aastase liisinguga maja, maksad lõppkokkuvõttes rohkem kui kahe maja eest. on see mõistlik?
ühtlasi teed end panga orjaks.


samas ükski toodud mõtetest otseselt ei keela ja need argumendid on vaieldavad...
aga mingi loogika nagu ütleb, et kui küsida on keelatud, siis ega andminegi mõistlik pole.

sellised mõtted ka:
31:26 To God belongs everything in the heavens and the Earth. God is the Rich, the Praiseworthy.
53:48 And He is the One who makes you rich or poor.

kui välja mõtled, anna teada Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeTeis Sept 23, 2008 10:39 am

Tsiteerin: :
-sa ei ole kannatlik. Jumal annab, milleks siis laenata?

see pole nagu eriti tugev argument. Koraanis endas on ju sees laenamise tingimused Smile et tuleb tunnistajad votta jne.
Tsiteerin: :
-ma ei tea su küsimuse ajendit aga ostes nt 30 aastase liisinguga maja, maksad lõppkokkuvõttes rohkem kui kahe maja eest. on see mõistlik?
aga kui lahendeda selle nurga alt et vastasel korral elad yyrikorteris, kus igakuine maksusumma on umbes sama suur voi isegi suurem? Kust sind voidakse iga kell valja tosta, kui omanik soovib korteri myya jne? Ja aastate jooksul maksad ehk rohkemgi, ent korter jaabki kellelegi teisele kuuluma?

muidugi teisest kyljest tanu laenudele need korterite hinnad nii ruttu yles laksidki..
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeTeis Sept 23, 2008 12:54 pm

tarmo kirjutas:

-ma ei tea su küsimuse ajendit aga ostes nt 30 aastase liisinguga maja, maksad lõppkokkuvõttes rohkem kui kahe maja eest. on see mõistlik?
ühtlasi teed end panga orjaks.




Okei, ma saan sellest kõigest aru Smile Aga milline on siis alternatiiv kui ma tõesti soovin tulevikus majas elada? Smile Ma lõpetan nüüd kooli ja lähen tööle, mul ei ole sugugi nii palju raha tagataskus, et maja osta Very Happy Seega kui ma hakkaksin seda raha koguma, siis tähendaks see seda, et ma koguksin seda heal juhul kuni 60-ndate eluaastateni Smile Seega, mis on alternatiiv? Razz


Viimati muutis seda Hannah (Teis Sept 23, 2008 2:21 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeTeis Sept 23, 2008 1:35 pm

Idea hakata miljonariks?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeTeis Sept 23, 2008 2:20 pm

Eee...ehk siis abielluda rikka mehega? Very Happy
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeTeis Sept 23, 2008 2:58 pm

hmm.. parem on ikka ise hakata Wink ja siis rikas mees lisaks sellele votta Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeTeis Sept 23, 2008 3:37 pm

nii naljakas kui see ka poleks, sattusin just natuke parast selle kirjutamist paarile videole otsa:
https://www.youtube.com/watch?v=adqoNIh1Ncw
https://www.youtube.com/watch?v=1mBb2nmxfdk&NR=1

mis mind motlema pani, oli teise video lopus olev point, et the art of allowing is constant state of appreciation
ehk siis selleks et meieni miski tulla saaks, peame ise olema tanulikud koige selle eest, mis meil juba on.

Koraanist jookseb labi tapselt sama mote: tanulikkus vs tanamatus.
saatan esindab tanamatust
sona kafir yks tahendusi on "tanamatu"

2:152 So remember Me that I may remember you, and be thankful to Me and do not become unappreciative

4:147 What would God want with your punishment if you were only thankful and believed? God is Appreciative, Knowledgeable.

6:1 Praise be to God who created the heavens and the earth, and Who made darkness and light. Yet those who have been unappreciative of their Lord continue to deviate.

7:17 “Then I will come to them from between their hands, and from behind them, and from their right, and from their left; You will find most of them are unappreciative.”

28:73 And from His mercy is that He created for you the night and the day, in order to rest in it, and that you may seek of His provisions. And perhaps you may be appreciative.

34:13 They made for him what he desired of enclosures, and statues, and pools of deep reservoirs, and heavy pots. “O family of David, work to show thanks.” Only a few of My servants are appreciative.

39:66 Therefore, you shall serve God, and be among the appreciative.

54:35 A blessing from Us; it is thus that We reward those who are appreciative.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeTeis Sept 23, 2008 3:41 pm

46:15 And We enjoined the human being to honor his parents. His mother bore him with hardship, gave birth to him in hardship, and his bearing and weaning lasts thirty months. So that, when he has reached his independence, and he has reached forty years, he says: “My Lord, direct me to appreciate the blessings You have bestowed upon me and upon my parents, and to do righteousness that pleases You. And let my progeny be righteous. I have repented to You; I am of those who have submitted.”

selline kena palve, kus tanulikkusele on pandud suurt rohku..
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeKolm Sept 24, 2008 1:34 am

Muide Saksamaal pidi olema mingi selline no.islami bank, mille kaudu saad liisigut kuid intressid on tagasi makstavale rahasummale juba otsa pandud.Sel juhul intressi ei tule nii oelda vormiliselt, sisuliselt tuleb ikkagi.Igaljuhul mingisugune lahendus.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeKolm Sept 24, 2008 9:50 am

olen uurinud neid "sharia pangateenuseid".
ainuke vahe on selles, et nad ei nimeta intressi intressiks vaid küsivad sult ikka samapalju aga mingi teise süsteemiga, teise nime all Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeKolm Sept 24, 2008 10:17 am

njaa.. aga need "sharia pangateenused" on moslemite hulgas paris popid. Mu oma pangaski on selline variant aga lahemal vaatlemisel erilist vahet pole, kumba kasutada. Pank tahab oma kasumi ikka katte saada, yhel voi teisel moel. Pank on ari nagu iga teinegi, selle vahega et moslemitena teame me et intress&liigkasu ei kuulu lubatu kategooriasse, kaubandus aga kyll.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeKolm Sept 24, 2008 12:53 pm

raha on maksevahend, ideaalis.
pangandus aga on teinud rahast kauba, seda ostes ja müües.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeKolm Sept 24, 2008 2:49 pm

See on küll väga naljakas Very Happy:D Väga "loogiline" ja loov lahendus igatahes, et "varastamine" nimetada ümber "salaja ilusti võtmiseks" Very Happy Kui koomiliseks võivad ikka mõned minna maailmas Very Happy Ja moslemite endi seas. Nagu petaks Jumalat või mina ei tea... Point ei ole ju selles, mida sa mis nime all maksad, point on selles, kui palju sult kokku küsitakse asja eest, mis tegelikult maksab palju vähem reaalselt.

Sellistest pankadest ma ei teadnudki Very Happy Ma mõtlesin, et islamipangad on ikka normaalsed kohad, kus saab ausaid asju ajada. Naljatilgad!! Very Happy
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeKolm Sept 24, 2008 3:31 pm

tarmo, sul on ikka lahe avatar kyll Wink tahtsin monitorile juba matsu panna Very Happy lol!
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeKolm Sept 24, 2008 6:13 pm

Siiri kirjutas:
tarmo, sul on ikka lahe avatar kyll Wink tahtsin monitorile juba matsu panna Very Happy lol!


IIRRWWW!! Laughing Laughing Laughing
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitimeKolm Sept 24, 2008 6:50 pm

irw
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Sponsored content





Intress islamis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Intress islamis   Intress islamis Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Intress islamis
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Mitmenaisepidamine ja kihlumine islamis :)
» VF:Mis on islam? ja hadithite&usujuhtide koht islamis.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Koraani õpetused-
Hüppa: