Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan

Go down 
4 posters
AutorTeade
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 5:31 pm

Jätkates teemal sunniidid-ainult Koraani järgijad, tooksin näitena ühe kirja.

Mul on tuttav Liibüast. Rääkisime mõned päevad tagasi islami teemadel.
Arutlesin selle üle, kas hadithe peaks uskuma või ei, ja ossssaaa kus mees läks põlema (automaatne reaktsioon - kui rünnatakse inimese arvamust/arusaamu, tunneb, et rünnatakse teda ennast) ja kus sealt torust hakkas tulema...
Kuna mul oli kiire, saatsin lõpetuseks talle lingi lehega (ei meenu, millise täpselt), kus kutsutakse inimesi üles AINULT Koraani järgima ja hadithid kus seda ja teist jätma.

Sain temalt vastuseks sellise kirja:

I'm not going to say Assalamo Alikum this time as this greeting we say to muslims only this will apply if you agree with the religion of the website you forwarded to me, hope Allah bring you back to islam, as in my view you are NOT muslim any more if you believe in this new religion which made by non muslims to take away new muslims from the right path and confuse them about Islam, unfortunately you was easy target to them, of course you will fall into their traps as you have NO basic Islamic knowledge, i went trough the site i found it absolutely and obviously a new religion that have no connection to Islam accept they using quranic verses with evil explanation of the meaning far away from the pure quraan that Allah reveled in Arabic which i don't need someone to tell me the meaning........ if you truly looking 4 the truth forget about ur typical european mentality, show humbleness and that you need the guideness to god and submit ur self to god and he will guide you if you were sincere..... one last thing about muslim scholars, we highly respect our scholars who spent 50 years and more seeking the knowledge to get to this position, they didn't claim it in one night as you think, and thanks to Almighty who make it easy for all muslims to know the false one from the real godly scholar as long that muslim knows the simple basic Islam.... hope from Almighty god to bring you back to his str8 clear path,,, have a look on this Islamic site insha'Allah if you have true sincerity will help you www.sultan.org , take care and plz show humbleness this time not to me but to god as god doesn't guide stubborn and arrogant people...................................................bye


Näete siis, mis tore kirjake (:
Äkki on teil mõtteid, kuidas talle vastata?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 6:06 pm

GEM kirjutas:
...accept they using quranic verses with evil explanation of the meaning far away from the pure quraan that Allah reveled in Arabic which i don't need someone to tell me the meaning

Nii tüüpiline! Smile See lause hakkas mind küll huvitama. Kui ta ütleb, et ei vaja koraanile mingit seletust kellegi poolt, siis mis on tema arvamus sellest, et haditheid vaja on üldse? Smile

Teiseks soovitan ma sul talt küsida, miks peab ta sind ülbeks ja mitte alandlikuks Jumala ees, kui sa otsid vaid tõde siin elus? Mis teeb sind ülbeks? See, et sa soovid Jumala kohta rohkem teada saada erinevatest allikatest? Ma muidugi ei tea, mis te omavahel rääkisite, kuid mulle jäi küll esimesest lausest mulje, et sa olid talle saatnud lehekülje küsimustega ja tema esmene reaktsioon oli rünnak. Kas moslemid ei pea mitte kannatlikud ja sõbralikud teistega olema? Smile Kas sellist kõnemaneeri kasutades pole mitte tema ülbe? Smile Okei, see viimane ei ole väga küsimusevääriline, kuna provotseerib pigem tüli, kui vastuse saamist. Aga mind huvitab just see, miks arvab ta, et sina pead AUTOMAATSELT järgima sama usku mida temagi, kui sa islamiga alles vähe aega tuttav oled? Miks ta eeldab seda, et sul ei ole õigust uurida OMA PEAGA ja oma enda loogikat kasutades. Ta peaks sind õhutama erinevaid variante uurima, sest ainult ülbe inimene arvab, et kõikide inimeste seast siin maailmas, kõikide erinevate mõtetega inimeste seast on just ainult TEMA kõige õigem kõikidest. Kõigele lisaks soovitan ma sul talle öelda, et Jumal ise annab inimestele reegli, et me peame kõik ise järgi uurima enne kui usume ja MITTE TEISI KUULAMA tõe otsingutel. Näiteks abiks sulle värss 17:36 ja veel 2:147 (tõde tuleb vaid Jumalalt)

Kindlasti on teistel veel soovitusi anda Razz

Jään põnevusega ootama vastukaja Wink
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 6:13 pm

GEM kirjutas:
if you truly looking 4 the truth forget about ur typical european mentality,

Okei, see on ka väga huvitav lause Very Happy:D lol! Euroopa mentaliteet on siis ühesõnaga vale ja kõik eurooplased peaksid hakkama araablasteks ja pakistaanlasteks, sest NENDE traditsioonid ja NENDE mentaliteet on maailma kõige rahumeelsem ja kõige ilusam ja kõige õigem, eks? Smile No kõige pealt tuleks teada, et tõeotsingud EI OLE SEOTUD rahvuse või üldse kultuuriga Smile Huvitav mõelda, et euroopasse loodi siis kõik uskmatud ja pakistani loodi kõik usklikud Smile Tõeotsingud on seotud SÜGAVALT inimese ja Jumala vahelise suhtega ja mitte üks inimene ei mahu sinna vahele. Milline tahes see tõde ka poleks, kui see on leitud LÄBI JUMALA ja ainult Jumala abi kasutades, ei saa see mitte kunagi vale olla, ükskõik, millega tegu poleks. Iga koraani lugev inimene peaks seda ikka teadma ju... Razz
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 6:18 pm

Nüüd tuli lehekülg ka meelde, mis ma talle lugeda andsin - http://www.free-minds.org/ Very Happy
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 6:30 pm

Aga Hannah, samas mis siin imestada. Kui inimene on sündinud ja kasvanud keskkonnas, kus talle päevast päeva on pähe tambitud et hadithid=islam, eurooplased on pähh, nn "Koraani-teadlased" teavad absoluutset tõde ja ainult neid tuleb kuulata ja muud taolist, siis ei ole just kerge vahelduseks oma peaga mõelda. Paljud inimesed on juba sellised, et neile meeldivad asjad, kus kõik on ettenämmutatud, nagu konservid - teed lahti, sööd ära ja saad kõhu täis, mis sest et väärtusetut rämpsu. Samamoodi võime võtta ka nende "usutegelaste", "arvamusliidrite" ja "rahvajuhtide" (väär)arvamuste levitamist - kuulad nad ära ja saad rämpsu pähe.
Tema kiri on elav näide sellest, kuidas inimene lihtsalt ei suuda enam vabalt mõelda ja on muutunud kitsarinnaliseks, sest elu on olnud maru lihtne - hadithid seletavad Koraani nii ja nii, lisavad selle ja selle ja polegi vaja midagi ise mõelda, sest see on ju absoluutne tõde, pole midagi enam seletada, kes vastu vaidleb, on kuradi poolt vaevatud ja põrgusse määratud.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 6:36 pm

Tsiteerin: :
I'm not going to say Assalamo Alikum this time as this greeting we say to muslims only this will apply if you agree with the religion of the website you forwarded to me, hope Allah bring you back to islam, as in my view you are NOT muslim any more if you believe in this new religion which made by non muslims to take away new muslims from the right path and confuse them about Islam
4:94 O you who believe, if you go forth in the cause of God, you shall investigate carefully. And do not say to those who greet you with peace: “You are not a believer!” You are seeking the vanity of this world; but with God are many riches. That is how you were before, but God favored you, so investigate carefully. God is expert over what you do.

See varss on vaga tahelepanuvaarne. Ja votab kokku paris ilusasti selle kirja. Tsitaadina toodud jutt, mille su tuttav saatis, on saadetud inimese poolt, kes veel ei ole moslem Smile ..That is how you were before.., ent moslem ei tohi rahutervitustele vastata loosungiga "sa pole usklik", mida su tuttav sisuliselt tegi.

Kas siis tema arvates mittemoslemile ei tohigi rahu soovida? Sel juhul tekib kysimus kohe varsside kohta, kus on kastud mittemoslemitega rahu teha kohe kui nad seda soovivad.. Moslem jaagu alati rahu pooldajaks, no matter what.

Sinu kaitumine, uurimine, lugemine, arutlemine, on igati normaalne ja julgustatud Koraanist. Tuleta oma tuttavale meelde, et jargid Aabrahami naidet, kes ei peljanud arutleda Jumala olemuse yle, kes kysis endalt, kas kuu on Jumal. Voi ehk paike? Ketserlik mote, kas pole? Aga selleks et tode teada saada, tuleb kaaluda TOSISELT ja sydamega koiki argumente.


Tsiteerin: :
they using quranic verses with evil explanation
see on karm syydistus. Kus on toendid? Voiksid tuttaval paluda valja tuua moned need EVIL EXPLANATIONS ja kommenteerida nendes sisalduvat kurjust! Samuti tuua naited Koraanist, milliste pohimotete vastu need eksivad. Kust votab tema oiguse moista kohut sellle yle, mis on evil ja mis mitte? Mille abil ta kohut moistab?

Tsiteerin: :
the pure quraan that Allah reveled in Arabic which i don't need someone to tell me the meaning.
sel juhul milleks opetlased talle? Mis on opetlaste funktsioon islamis?

Tsiteerin: :
if you truly looking 4 the truth forget about ur typical european mentality
palu tal tapsustada, mis on sinu mentaliteedis valesti tema arvates. kuidas tema naeb, et sinus ideaalsed muutused aset leiaksid?

veel vaarib kysimist et kuna sa juhtumisi oled eurooplane ja yles kasvanud teatud tingimustes, siis mis muul moel sa otsustad, milline viis islamit jargida on oige, kui koiki vaateid pohjalikult uurides? Mida halba tema selles naeb? Miks peaksid sina eelistama yhte vaadet teisele? Kas eurooplane peab yle votma kohe esimese moslemi vaated islamist, keda ta kohtab? Aga kui esimene moslem, kes sulle islamit tutvustas, oleks olnud shia voi naiteks druus? Kas ta siis arvaks sama?

Tsiteerin: :
have a look on this Islamic site insha'Allah if you have true sincerity will help you www.sultan.org
Kuidas sa peaksid teadma et see sait on oigem? Kas sa peaksid lihtsalt uskuma tema sonu? Miks? Miks sa peaksid uskuma automaatselt seda, mida tema naitab ja jatma eemale koik muu? Kas selleparast et tema nii ytles voi on sellel mingi muu vaga hea pohjus?
Tsiteerin: :
and thanks to Almighty who make it easy for all muslims to know the false one from the real godly scholar as long that muslim knows the simple basic Islam
mis on tema arvates simple basic islam? Loogiline oleks arvata ,et see sisaldub Koraanis, kuna see on ainus teos, milles Jumal otse inimeste poole poordub
misasi on godly scholar ja kus Jumal neist raagib Koraanis? Millised kriteeriumind on Jumal andnud selleks, et inimene vaariks niisugust tiitlit? (minuteada Koraanis pole yldse opetlasi mainitud kui kontekstis, kus nad viivad usklikke eksiteele.. aga nais, mida su tuttaval oelda on)


ja loppude lopuks, mis paneb teda arvama et sa pole alandlik&siiras? Kas tal on voime naha sydametesse, voi lihtsalt oletab?
53:28 While they had no knowledge about this; they only followed conjecture. And conjecture is no substitute for the truth.

good luck!
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 6:38 pm

GEM kirjutas:
Nüüd tuli lehekülg ka meelde, mis ma talle lugeda andsin - http://www.free-minds.org/ Very Happy

ohhoo, nyyd hakkasid mind kohe eriti need "evil explanations" huvitama. kus on see kurjus? minu teada free-mindsis pole yldse kusagil kutsutud yles kellegi vastu vagivalda yles naitama. ei pooldaata vargal kae mahavotmist, kividega surnuksloopimist, isegi naise peksmist ei poolda nad. kus on see kurjus?
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 6:47 pm

Ma arvan, et nende "evil explanation"-si all mõtles ta seda, et free-minds'is on oma "kurjade eesmärkide" saavutamiseks kasutatud Koraani värsse. Very Happy
Põhjendatud inimlikkust, püütud mõista ja seletada islamit Koraani värsside abil -- tema jaoks värsside "valesti seletamine".
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 6:48 pm

Tsiteerin: :
Tema kiri on elav näide sellest, kuidas inimene lihtsalt ei suuda enam vabalt mõelda ja on muutunud kitsarinnaliseks, sest elu on olnud maru lihtne - hadithid seletavad Koraani nii ja nii, lisavad selle ja selle ja polegi vaja midagi ise mõelda, sest see on ju absoluutne tõde, pole midagi enam seletada, kes vastu vaidleb, on kuradi poolt vaevatud ja põrgusse määratud.

65:11 A messenger who recites to you God's revelations, which are clear, to lead those who believe and work righteousness out of the darkness into the light. Anyone who believes in God and does good works, He will admit him into paradises with rivers flowing beneath; they abide therein forever. God has granted for him an excellent reward.
paistab et pohiline kriteerium on vaga lihtne. tore et viimsel paeval Jumal kohtumoistjaks on ja mitte sunniidid Smile

Tsiteerin: :
2:62 Surely those who believe; and those who are Jewish, and the Nazarenes, and the Sabians, whomever of them believes in God and the Last Day and does good work; they will have their reward with their Lord, with no fear over them, nor will they grieve.
koraan& prohveti sunna pole kindlasti ainus tee Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 6:50 pm

GEM kirjutas:
Ma arvan, et nende "evil explanation"-si all mõtles ta seda, et free-minds'is on oma "kurjade eesmärkide" saavutamiseks kasutatud Koraani värsse. Very Happy
Põhjendatud inimlikkust, püütud mõista ja seletada islamit Koraani värsside abil -- tema jaoks värsside "valesti seletamine".

nojaa, aga kindlalt ei tea sa ta arvamust enne kui ta ise vastab sellele kysimusele Very Happy muidu sa ju ka ainult oletad Very Happy hihii mina jaan igastahes huviga ootama ,mis on su tuttava versioon sellest Very Happy kui sa muidugi kysid ta kaest seda Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 7:32 pm

GEM kirjutas:
Aga Hannah, samas mis siin imestada. Kui inimene on sündinud ja kasvanud keskkonnas, kus talle päevast päeva on pähe tambitud et hadithid=islam, eurooplased on pähh, nn "Koraani-teadlased" teavad absoluutset tõde ja ainult neid tuleb kuulata ja muud taolist, siis ei ole just kerge vahelduseks oma peaga mõelda. Paljud inimesed on juba sellised, et neile meeldivad asjad, kus kõik on ettenämmutatud, nagu konservid - teed lahti, sööd ära ja saad kõhu täis, mis sest et väärtusetut rämpsu. Samamoodi võime võtta ka nende "usutegelaste", "arvamusliidrite" ja "rahvajuhtide" (väär)arvamuste levitamist - kuulad nad ära ja saad rämpsu pähe.
Tema kiri on elav näide sellest, kuidas inimene lihtsalt ei suuda enam vabalt mõelda ja on muutunud kitsarinnaliseks, sest elu on olnud maru lihtne - hadithid seletavad Koraani nii ja nii, lisavad selle ja selle ja polegi vaja midagi ise mõelda, sest see on ju absoluutne tõde, pole midagi enam seletada, kes vastu vaidleb, on kuradi poolt vaevatud ja põrgusse määratud.

Ei, loomulikult Smile Ma saan sellest absoluutselt 100% aru Smile See ei üllata mind üldse. Usu mind, ma olin kunagi ka temasarnane mõtteviisilt ja mitte väga kaua aega tagasi Smile Sul on tuline õigus sellega - meeletult raske on end muuta ja hakata vabalt mõtlema oma enda ajuga, kui sulle pole mitte kunagi seda õpetatud. Mina sain sellest nõiaringist välja, kuna ma olin kasvatatud teisiti. Meile ei söödeta midagi pähe, vähemalt mitte sellisel määral. Mõtle nüüd, sa oled elanud 20-30-40 aastat ainult ühtmoodi, arvates et see on tõde, kuna ema-isa on kõik ilusti lahti seletanud ja õpetanud last sellisena elama, siis tuleb keegi suvaline inimene maailmast ja ütleb, et kuule, see kõik on jamps Smile Ma ei ole sugugi nii kindel, et mina teisiti arvaks, kui oleksin tema asemel Smile Aga kuna ma ei ole, mistõttu on mul endal mõistus, siis näen ma asju laiemalt (enda meelest Very Happy), saades aru nii tema probleemist ja ohutundest, et järsku tugevam tõde trumpab tema tõekspidamised üle (millest ka rünnak tingitud oli), siis peab ta ju hakkama kõike otsast õppima, otsast peale mõtlema, ümber hindama - MEELETU, ma kujutan ette Smile ja samaaegselt saan aru ka, mismoodi mina olen sellest mööda saanud Jumala abiga ja tänud Talle ning olen nüüd võimeline nägema seda laiemalt (kes tõde leida tahab, peab vaeva paratamatult nägema - nii lihtne see ongi). Ega muud polegi Smile Sa võid talle muidugi esitada need argumendid, sest VÕIBOLLA on tema just üks sajast tuhandest, kes ühel päeval hakkabki nendele samadele argumentidele mõtlema, mida sina talle praegu annad, isegi kui ta praegu sind vihkama hakkab Smile Minu aju ütleb, et see on äärmiselt ebatõenäoline ning arvatavasti ta sureb sellisena nagu ta praegu on, kuid siiski ei tasu unustada, et Jumal teab paremini, tema teed on kummalised ja ainult Tema juhatab Smile

Sest milles on probleem nende inimeste juures - probleem on selles, et neile ei ole eales antud muid argumente kaalumiseks. Nad on saanud ainult ühesugust infot, mistõttu nad ei tea isegi seda, et IGAL ASJAL on kaks poolt. Kuna nad kogevad oma esimesi vastuargumente alles nüüd täiskasvanuna, pole ka midagi imestada, et nad selliselt kõik reageerivad. Meie puhas õnn on see, et me elame liberaalses maailmas, kus infoliiklus on tihe ja mitmekesine. Meie valikuvõimalused on suured ja meie ees on palju materjali, mida läbi sorteerida. Igalühel on LUBATUD uskuda seda, mida ta soovib ja teha just selliseid järeldusi Jumalast, elust, religioonist, nagu ta soovib, ilma et peaks kartma kividega surnuks loopimist. Ma ei kujuta ette, kuidas seal pakistanis küll on, aga kui ma nüüd ei eksi, siis afganistaanis oli küll nii, et islami hülgamine läheb maksma elu. Ja ta ju ütles sulle, et sa ei ole tema silmis moslem enam. Seega on see veel eriti tugevaks põhjuseks, miks igaks juhuks ikka jääda sinna, kus juba oled Smile

Ma olen avastanud, et paljudes islamikultuurides ei räägita inimestele/lastele seda, mis usu point üldse on. Mida nad usus tegema peavad, mida nad TEGELIKULT tohivad teha, mis on kindlasti keelatud, mis on patt jne. Neid hirmutatakse põrguga, kui tüdruk ei kanna pearätti või kui poiss magatab erinevaid naisi iga nädal, ja seetõttu nad arvavadki, et selleks pole paljut vaja, et elada oma elu selliselt, et hiljem paradiisi saada. Sest neile nii öeldakse - teed seda, saad paradiisi, teed seda, siis mitte. Mis on aga POINT üldse usus, see on ju teadmata. Tähelepanu on hoopis valedel asjadel. Ma olen kindel, et nad võibolla ei saakski aru, millele meie rõhku pöörame ja MIKS ning millele nemad pööravad ja miks. KAs usus on oluline süüa igakord kolme sõrmega kindlasti ning olla kindel, et pesemisel veepiisku põrandale ei kukuks, või on oluline hingeline arenemine, paremaks muutumine, soov teada, soov otsida jne jne. Need fookused on paigast ära, mistõttu ei saagi kunagi arusaamisele jõutud selliselt. Sa ütled, et kui otsid tõde, ära kuula õpetlasi, nemad ütlevad, et milleks mulle tõeotsingud vajalikud on?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Sept 26, 2008 7:39 pm

Siiri kirjutas:

tore et viimsel paeval Jumal kohtumoistjaks on ja mitte sunniidid Smile


lol! irww
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeLaup Sept 27, 2008 7:58 pm

Kirjale vastatud, võtsin teie soovitused kokku ja lisasin omalt poolt ka, kiri väga viisakas ja mõtlemapanevas vormis, eks ole näha, mis ta siis vastab.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeLaup Sept 27, 2008 9:52 pm

jaan huviga vol 2 ootama Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeLaup Sept 27, 2008 11:11 pm

Mina kaaa! lol!
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeTeis Sept 30, 2008 10:58 pm

kuidas on? kas said vastuse? voi blokiti ara? Very Happy
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 6:54 pm

Ei midagi sellist, Siiri.
Lihtsalt kõik ei nohista iga päev arvuti taga - käin ainult nädalavahetuseti Wink

Lisan enda kirja ka (kui näete selles vigu või olen kuskil midagi valesti sõnastanud, siis andke lahkesti teada, et vead ei korduks Smile )


Salam aleikum!

I found your letter quite insulting and there were some wrong things also, things that a muslim defenitly is not allowed to say.

Firsty: you refused to say 'Salam aleikum' to me.
Don't you know the verse: (4:94) And do not say to those who greet you with peace: “You are not a believer!”
You broke the rules.

Secondly, why do you keep saying 'Allah' and 'Allah'? As you know, we communicate with each other in ENGLISH, and arabic word 'Allah' means 'God' in English. You'll have to change the words, when you're speaking different language. Have you ever noticed me to say 'Jumal'? No. When I speak in Estonian I say 'Jumal', when I speak English, I say 'God'.
But it's ok, not a big thing.

And now about that website (www.free-minds.com). I didn't said that this website contains an absolute truth about islam.
God told, that every person by him/herself should seek the truth, not believe someone else's opinion and thoughts.
This is what I'm doing, this is what every muslim is told to do.
I've visited many websites, and I've never thought - yes, here's the truth. I like my ability to think open-minded, to question things, which is wrong and which is right.

You told, that in your view I'm not a muslim. Who are you to tell this kind of things? You're not a God, you don't have the right to say this. ONLY God can see, what's in our hearts.


You said: "... if you believe in this new religion which made by non muslims to take away new muslims from the right path and confuse them about Islam, unfortunately you was easy target to them ..."

I'm not following any path exept the path of God.


"... as you have NO basic Islamic knowledge ..."

What is basic islamic knowledge? It is the knowledge, which appears in Quran.
I've read the Quran, so I've got the knowledge, and of course I don't think about myself as a person who automaticly knows everything about islam - no, every day I discover a new thing. God told us to learn, learn, learn and learn, to seek for truth every day.


" ...i went trough the site i found it absolutely and obviously a new religion that have no connection to Islam accept they using quranic verses with evil explanation of the meaning far away from the pure quraan that Allah reveled.."

That website is not a new religion, it only says it's opinion about some things. It's every person's own choice whether to belive those statements or not.
Hmm, and what are those "evil explanations"? Is it evil to use Quran verses to tell, that violence is bad? That beating a women is not allowed? You think using Quran verses, which clearly tell to be a good person, are evil hidden purposes?


Now let's look at your sentences:
"... the pure quraan that Allah reveled in Arabic which i don't need someone to tell me the meaning ..."
"... one last thing about muslim scholars, we highly respect our scholars who spent 50 years and more seeking the knowledge..."

First you tell, that you don't need anyone to tell you the meaning of Quran verses, and after taht you tell that muslim scholars know the truth and their views should be accepted.
Notice the contradiction? You have a huge gift - Arabic is your first language, so it's much easier for you to understand the Quran. But why are you still following the scholars path? You don't need to listen others, you can seek the truth by yourself.

And who is "godly scholar"? Quran never mentions those people to be neccessary.
(44:58) Certainly, We have made this (Quran) easy.
This verse tells, that Quran is not extremely hard to understand, so everybody should seek the truth by himself.


"... if you truly looking 4 the truth forget about ur typical european mentality ..."

What is so bad about Europeans?
I'm very proud of my European background. I don't disparage other cultures and I exept the same attitude from others.
By insulting European people, you insult all European countries, including the country you're living in!



Peace to you, and be open-minded!
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 6:59 pm

Peace be upon those who follow the gaudiness, this is the greeting prophet(s.a.a.w) use to great non Muslims with...you can refere to prophet (s.a.a.w) messages to kings of Romans & faris.... the other thing, don't put words on my mouth i said this will apply if you believe in the creed of that website........regarding using Allah not god read what quran says about this And (all) the Most Beautiful Names belong to Allah, so call on Him by them and leave the company of those who belie or deny (or utter impious speech against) His Names. They will be requited for what they used to do. surah 7 Al-Araf verse no 180, Allah has 99 names which he mentioned all of them in the quran and asked us to supplicate to him and ask him by his beautiful names... I'm really wondering why you get annoyed when i say Allah, when Muslims say god just to explain to those who don't know the language...... I know that i can't judge you cuz i don't know what's in ur heart, but once ur actions including ur talk contradict Islamic Creed then i can judge you by saying you are not Muslim any more..4 ex if a Christian person says i don't believe in Christianity creed then we won't call him christian even though if he still claim he is.
* regarding that you have read the Quran and you got the knowledge It's very clear that reading something doesn't mean you have the knowledge of it other wise any one read a medicine book will claim he is a doctor!!
* I don't know why you left all the evil explanation in that website and pick what you like to accuse me that i agree with the violence and beating women subhana'Allah
* you said
That website is not a new religion, it only says it's opinion about some things. It's every person's own choice whether to believe those statements or not.
*** This is something you need to repent to Allah as you put His religion to be discussed and debated and give others freedom of opinion to think wither suites their minds or not........ also you call the religion that Allah created us for to worship him a (something)................ And I (Allah) created not the jinn and mankind except that they should worship Me (Alone). surah 51 verse 56......................in another verse Allah said
And whoever seeks a religion other than Islam, it will never be accepted of him, and in the Hereafter he will be one of the losers. surah 3 verse 85
* yes Allah gave us the freedom to chose between the light and the dark, between the good and the evil, but 4 those who Allah guided how come they discuss and debate his religion... who are they to discuss with their Creator subhana'Allah it sound weird to believe in ur Creator and think he makes mistakes to discuss it with him. and those who disbileve will blaim no body but them selves in the day of judgment
* regarding following the scholars and the proof to listen to them
Allah said: And seeking for it's hidden meanings save Allah and those who are firmly grounded in knowledge. surah 3 verse 7, in another verse Allah said
And we sent not ( as our messengers) before you ( O Mohammad) any but men, whom we sent revelation, ( to preach and invite mankind to believe in the Oneness of Allah). so ask ( you, O pagans of makkah) of those who know the scripture [ learned men of the (Torah) and the (gospel)] if you know not. surah 16 verse 43
*As any other science Islam is a sea of knowledge No body can claim he knows about Islamic fatwa and issues unless he got the knowledge which require a decades of study.
unfortunately many Muslims nowadays confused and fail to distinguish between the scholar and the non-one, the reason is very simple cause this type of Muslims most of them Muslims by born and they don't apply Islam in their daily life, to busy running behind the materialistic of this temporary life, nothing wrong to enjoy life but the wrong to forget about your eternal life.......... and as they chose this life Allah misguided them.... Verily, those who hope not for their meeting with Us, but are pleased and satisfied with the life of the present world, and those who are heedless of our verses, revelations. those, their abode will be the Fire, because of what they used to earn surah 10 verse 7
* the godly scholars those who explain Quran by Quran i mean when they explain one verse they witness by another verse from a different surah which not easy for any one to do as it requires studying the reason behind every single revelation verse... also the they study the narration chain of the hadith to know the right one from the made up which require knowing every single company of the prophet and their biography. we Arab one of the things Allah favourite us from other nations that we know the roots of every single person as we come from pure marriage.. therefor no one can claim that he belongs to that family if he is't.
it's quite complicated to explain every thing to you and i think going further will get you to confuse so i'm stopping here.
* regarding that Allah promised to protect the Quran and the hadiths of his prophet read the verse: Verily, we, it is we who have sent down the Dhikr ( Quran and Hdiths) and surely, we will guard it( from corruption) surah 15 verse 9
another proof that Allah will protect the sunnah from corruption Say (O Mohammad to mankind): '' If you (really) love Allah then follow me (i.e. accept Islamic monotheism, follow the Quran and the sunnah), Allah will love you and forgive you your sins. And Allah is Oft-Forgiving, Most Merciful.'' surah 3 verse 31
* How we going to follow the sunnah of the prophet (s.a.a.w) if it was corrupted !!!

* you the website is full of clear lies on Islam and I haven't got enough time to show you the contradiction of every single word with proof from Quran... but I'll be more than happy to do that in the near future if you want that

* well, regarding insulting the European culture and the country i'm living in... it's gonna take me an hour to explain to you why i said that... but in the other hand I do have respect for all human including them, and the way you understood it is totally different from what i mean..

* One last thing b4 i finish my msg, i'm doing this 4 the sake of Allah not to show that I have knowledge, i'm just little learner boy.......... may Allah bless you and guide all of us to his straight path
take care and have Eid mubarak.......Assalamo Alikum sister



Sellise kirja sain siis vastu. Võibolla huvitab - kirja pealkirjaks oli ''Eid mubarek sister". Vaadake, kui kiiresti sai "Hi, you're not a muslim"-ist "Muslim sister" Very Happy
Ma ei lugenud tema kirja praegu läbi, lasin kiirelt silmadega üle. Selle lugemiseks pean võtma ekstra aega, sest tema laused on lihtsalt kohutavad - tekib küsimus, kas mees on kunagi saanud keeletunde? Lause algab ja lõpeb suvalises kohas, KOMA tähendab pausi mõtetes ja eraldab kõrvallause pealausest, kuid sellest ta ilmselt kuulnud pole... Very Happy
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 7:30 pm

GEM kirjutas:


* you the website is full of clear lies on Islam and I haven't got enough time to show you the contradiction of every single word with proof from Quran... but I'll be more than happy to do that in the near future if you want that


Ooo Smile Vot neid näiteid tahan ma küll kuulda lol!
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 7:33 pm

Ja seda ta ka ei selgitanud, MIKS ta haditheid vajab, kui ütleb, et ta ei vaja selgitusi koraanile Razz
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 1:35 am

Tema kirja Koraani varssides oli palju sulgudes olevaid motted,naiteks Dikrist sai kohe automaatselt Koraan ja Sunna.Nagu Koraani tolgendus tema ideoloogilisele arusaamale.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan   Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kirjavahetus sunniidiga: sunna ja Koraan vs ainult Koraan
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF : Koraan ja hadithid vs Ainult Koraan
» Naljakas kirjavahetus :)
» Koraan "puust ja punaseks"
» Koraan vs hadithid. Kysimused ja vastused

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: