Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse?

Go down 
AutorTeade
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse? Empty
PostitaminePealkiri: VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse?   VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse? Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 3:57 pm

Lota



Joined: 02 Jan 2008
Posts: 29


Posted: 03 Jan 2008 06:08 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Kui inimene lihtsalt vahetab usku mingil põhjusel (nt abielludes), siis kas sellega ei kao teie meelest usu mõte ära? Oma usk peaks siiski olema kõige hingelähedasem ja kui lihtsalt lambist usku vahetada, siis tekib küsimus, et miks siis inimesel tegelikult usku vaja on. Umbes, et vahet ei ole, peaasi, et mul on usk. Koos usu vahetamisega muutub ju ka see, millesse inimene üldse usub ja see kõik tuleb omaks võtta.
Kuidas suhtute usu vahetamisesse (sh usku astumisse) ja kuidas sellesse peaks üldse suhtuma? Kas ise oleksite valmis usku vahetama?

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 03 Jan 2008 08:33 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

ega usk pole paar saapaid, et saab vanaks ja vahetad. kes hakkab nn nime jargi usklikuks, sydames aga ei usu, pole ju midagi vahetanud. lihtsalt petab iseennast ja teisi. Valetaja ja silmakirjatseja.

Samas kui hakkad midagi uskuma, siis lihtsalt usud. Kui keegi on veendunud, et kristlus on seee koige oigem, siis tema jaoks ilmselt ongi. Ju siis on tema sydamehoiak ja arengutase just sellised, et see systeem on tema jaoks oige ja taiuslik.

Islami jargi pole usus kohustust 2:256 jargi.

ise olen jarginud erinevaid uske ja ideid. midaiganes, mis parajasti USUTAV ja loogiline tundub. Kui leian midagi veel loogilisemat ja paremat ,siis loomulikult jaan seda uskuma. Sydamehaalt kuulan ka lisaks. Noh seda sisetunnet. siiani on islam neist koige taiuslikum olnud, aga hoian oma silmad lahti ja meele avatud. Ja usun seda, mis minu moistusele moistlik tundub
_________________
17:36

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 04 Jan 2008 12:48 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Mina hakkasin moslemiks selle parast, et see oli loogiline, koik asjad said korralikult ara seletatud.Enne olin kristlane,vordlesin kristliku usu aluseid Islamiga, ja tegin omad jareldused.On vaga oluline, et inimene motleks ise, uuriks oma usualuseid.Paljud inimesed jargivad pimesi vaid oma esivanemate usku.Nii sattuvad nad tupikusse.Areng usus on oluline.Suda peab olema avatud Jumalale, siis saab Ta meid juhtida toeni.Oma kogemustest utlen, et koos Jumalaga teed kaia on imeline kogemus!
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Back to top


Lota



Joined: 02 Jan 2008
Posts: 29


Posted: 05 Jan 2008 12:05 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

fennek wrote:
ega usk pole paar saapaid, et saab vanaks ja vahetad. kes hakkab nn nime jargi usklikuks, sydames aga ei usu, pole ju midagi vahetanud. lihtsalt petab iseennast ja teisi. Valetaja ja silmakirjatseja.


Väga hästi öeldud. Just täpselt see, mida ma mõtlen.
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
 
VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» VF: Kuidas suhtute teiste religioonide tunnistajatesse?
» Kas ja kuidas?
» VF:Kuidas te palvetate?
» Kuidas konto kustutada?
» VF : Kuidas Jumal valitseb maailma.. yks tsitaat.. (i.k)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: