Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kas ja kuidas?

Go down 
+4
GEM
tarmo
Hannah
Siiri
8 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 2:57 pm

Kas ja kuidas tegelete heategevusega ?
Very Happy
Kui tihti ja kellele suunatud?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 3:14 pm

Ma mõtlesin just mõni aeg tagasi esitada siia foorumisse sama küsimus Very Happy Just selle mõttega, et ise endale ideid juurde saada. Ma olen siiani üritanud toetada abivajajaid rahaliselt, kuid neid abivajajaid ei ole sugugi nii kerge leida, kujutate ette? Neutral Seega ma ei tea. Teiseks ei arva ma sugugi, et rahaline toetus ainuvõimalik heategevus on. Mina teen tavaliselt selliseid väikeseid asju, kui jälle mõni võimalus ette tuleb Very Happy Sellised täiesti tavalised asjad: näiteks aitan enda ümber inimesi pisiasjadega, kui näen, et nad abi vajavad, kasvõi võõraid vahel, üritan palju naeratada teistele, kui nendega suhtlen, olen hakanud jälgima oma näoilmet ja kõnemaneeri rohkem, kui kellegagi räägin, väldin vihaseid sõnu või pilke (enda poolt) ja nendest, kellega see õnnestuda ei taha, hoian ma lihtsalt eemale igaks juhuks Very Happy Okei, need ei ole just selline traditsiooniline heategevus, ma saan aru küll Very Happy Aga see on ikkagi hea tegemine, ma usun Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 3:17 pm

Aa, ja seda ka, et jagan palju rohkem oma asju kellegagi, kui varem (isegi pakun ise jagamiseks vahel). Kui keegi midagi vajab, siis ma ikka annan ka Smile Ei otsi enam ettekäändeid keeldumiseks, a la, äkki teeb katki, äkki kaotab ära vms (hoian pidevalt meeles, et see kõik on vaid materiaalsus). Parem tunne on kohe sees sellest.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 3:24 pm

Hannah kirjutas:
Aa, ja seda ka, et jagan palju rohkem oma asju kellegagi, kui varem (isegi pakun ise jagamiseks vahel). Kui keegi midagi vajab, siis ma ikka annan ka Smile Ei otsi enam ettekäändeid keeldumiseks, a la, äkki teeb katki, äkki kaotab ära vms (hoian pidevalt meeles, et see kõik on vaid materiaalsus). Parem tunne on kohe sees sellest.

oo, ja mis kogemused on? kas kaotatakse ara ka ja tehakse katki vms? st kui hirm kui selline on kadunud?
silmas pidades seda "law of attraction", mis paistab imesid teinud oelvat, niipalju kui mina seda katsetanud olen Very Happy

mida ma ise olen muutnud? naiteks kerjustele ei ole enam kopikatest keeldunud.. varem pohimotteliselt ei andnud. nyyd motlen nii, et olgu neil ka omad head paevad ja pohjust Jumalale tanulik olla Very Happy kui keegi abi palub, siis samamoodi enam mingeid totakaid vabndusi ei motle valja. Kui ikka vahegi oskan ja saan, siis miks mitte Very Happy Vahel votab muidugi kukalt kratsima, et millise definitsiooni alla kaib "abi". Sest moni asi, mida yks inimene tajub abina, paistab minu silmis karuteene tegemisena.. Nii et arenguruumi veel on Wink
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 3:47 pm

Ma ei ole seda väga tähele pannud, kas nüüd tõesti asjad kaovadki või lõhutakse neid või kas seda varemgi üldse tehti, ma ei ole seoseid leidnud. Võimalik, et see oli minu mingi idiootne kinnisidee, mis tegelikult kunagi avaldunud polegi Very Happy No ei tea, ma siin alles uurin ja puurin seda law of attraction'it. Samuti ei ole mul endal kogemusi olnud sellega, et kui ma midagi ära annan, siis see mulle millalgi tagasi tuleb. Küll avastasin ma hiljuti selle, et mul ei ole mitte kunagi millestki puudust küll olnud jah Smile Et see võib ka olla iseenesest see sama. Aga ausalt öeldes ma arvan, et põhjus, miks ma neid seoseid näha pole osanud, on see, et mind pole kunagi eriliselt see ka huvitanud, kas ma nüüd kindlasti midagi ka tagasi saan hiljem. Iga heategevusega kaasneb küll isekusetunne jah Very Happy Aga minu puhul pole see kunagi olnud soov midagi vastu saada materiaalselt, vaid see taandub pigem alati sellele hetkelisele kaifi-sõltuvusele, et olen head teha saanud ja näen teise inimese rõõmu ja tänutunnet (mida tegelikult ka oodata ei tohiks Very Happy). võibolla sellepärast pole ma ka seoseid näinud, vaatamata sellele, et mulle ehk kogu aeg kõik tagasi on tulnud, mida välja olen andnud Razz See peab kõik tagasi tulema, sest Jumal ju ütleb nii meile.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 3:52 pm

Kerjuste puhul ma ei ole kunagi aru saanud, mis põhimõtted need inimesi tagasi hoiavad neile raha annetamast? Ma tean ka mõnda inimest, kes PÕHIMÕTTELISELT neile raha ei anna ja olen alati nendega vaielnud sel teemal Very Happy Ma saan sellest aru küll, nagu mulle öeldakse, et sellega võime me neile karuteene teha ja et paljud kasutavad seda lihtsalt ära ja nii, aga seda ei ole ju kunagi võimalik kindlaks teha, kel tõesti vaja on ja kel mitte. Pigem ma RISKIN sellega, et minu raha läheb viina peale kui sellega, et jätan kellegi oma põhimõtete pärast päevasest leivast ilma. Kunagi ju ei tea Smile Kui mul on anda, siis miks mitte. Imelik on öelda, aga mul on isegi kahju, et neid rohkem näha pole tänaval Very Happy Sest oma vara jagamine just nendega tundub kõige õigem olevat üldse - nad on ju kõige otsesemas hädas võrreldes näiteks minuga, kui mul raha parasjagu on.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 4:06 pm

aga akki sa seeparast neid ei naegi enam tanaval, et mingist hetkest hakkad "ligi tombama" teatud kontingenti? et viinanorijad lihtsalt ei satu su teele ette? et kuna sa oled taotlenud et sinu teele satuksid need, kes ABI vajavad (kas viinalonks klassifitseerub abi alla?), siis akki ainult need satuvadki?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 4:09 pm

Siiri kirjutas:
aga akki sa seeparast neid ei naegi enam tanaval, et mingist hetkest hakkad "ligi tombama" teatud kontingenti? et viinanorijad lihtsalt ei satu su teele ette? et kuna sa oled taotlenud et sinu teele satuksid need, kes ABI vajavad (kas viinalonks klassifitseerub abi alla?), siis akki ainult need satuvadki?

Ei, ma ei usu seda, sest mul on alati olnud tugev soov neid aidata Smile Mitte alles nüüd Razz Ja teiseks mis viinaninadesse puutub siis, nagu ma ütlesin, parem on riskida, et raha läheb neile kui siis sellega, et võibolla jääb keegi oma toidust ilma Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 4:17 pm

ju nad siis SINULT sedasorti ABI ei vaja Very Happy Jumal teab ju paremini, kellel toesti hada kaes on Smile ja neile Ta ju annab ka. ehk siis saadab nende teele inimesi, kes abi pakuvad Wink
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeNelj Okt 02, 2008 9:08 pm

Jajah Smile Nüüd päeva lõpuks sain ma viimaks aru, mis sa mõtlesid sellega Very Happy Lugesin õhtul koraani ning tahtsin tulla siia sulle värssi 36:47 näitama Very Happy ja siis lugesin igaks juhuks uuesti üle su jutu, et veenduda, kas ma ikka poindile pihta sain ja nägingi, mis sa tegelikult mõtlesid Very Happy Vahel on õhtu hommikust targem lol!
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 3:19 pm

Tallinnas on koige suurem voimalus kerjust kohata Balti Jaama lahedal. Wink
Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 3:34 pm

No seal on ju AINULT joodikud Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 4:03 pm

Hannah kirjutas:
No seal on ju AINULT joodikud Very Happy
ei ole.
seal on ka pensionare (voi vahemalt nii vanad, et voiksid pensioni saada aga mine tea...) seal soogikohas ja ymberringi. toopoldu on ikka kuigi joodikuid on ka palju
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 5:03 pm

Ohoo Very Happy Okei, siis panen omale kõrva taha Very Happy
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 8:58 pm

Olen juba nädal aega ringi käinud, raha on 24/7 taskus olemas, juhul kui kerjust peaks kohtama. Siiamaani pole veel näinud Neutral . Kas siis Tartus neid üldse ei ole?
Joodikutest prügikastikollidele raha andmises ei näe mingit mõtet - minu antud raha läheb neil ainult kõrist alla ja head see ei too.
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 9:07 pm

Jah, suvel on õnneks joodikul ja vaesel inimesel üpris kerge vahet teha. Aga ütle mulle, mida sa sellest arvad, kui näiteks talvel pole inimene mitte viinast üles paistetanud, vaid näiteks külmast Very Happy ja lihtsalt näeb joodiku moodi välja? Ühesõnaga mis siis, kui see inimene ei ole joodik, vaid tõeline nälgas inimene? Mis siis saab? Smile
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 9:18 pm

Eks viinast paistes ja külmast paistes inimestel vahet tegemine on tükk tööd.
Aga samas - kuidas ma saan kindel olla, et kerjus, kellele ma raha annan, ka joodik pole? Võibolla on ta hetkel lihtsalt kaine, aga raha kätte saades läheb jooksuga ja ostab endale midagi kangemat? Smile
Ma ei ole ennustaja ja ei näe inimeste sisse, kas neil on viinalembus või mitte.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 9:46 pm

aga mõelge asja üle ka teise mätta otsast.
pane ennast olukorda, et sa ei ole see, kes sa oled - Jumala leidnu - et sa oled tavaline inimene, kes jäi tööst ilma, kellelt pank võttis korteri ära, kelle naine vistkas välja (ja fantaseerige edasi Smile ). Ja nüüd oled sa tänaval, käes on oktoobrikuu, külmaks kisub. Kuhugi minna pole ... Kuidas saada sooja? - Alkohol.
omadest kogemustest peaks teadma kõik, kes kunagi alkooli tarbinud on, et külma ilmaga on purjus peaga palju soojem.
on kindlasti inimesi, kes joovadki ainult sellepärast, et neil soe oleks, mitte ilmtingimata sellepärast et neile meeldib. (siit edasi on muidugi lihtne sattuda surnud ringi aga see hetkel selleks)

aga üldiselt olen ma ka pannud tähele, et Jumal saadab su teele abivajajaid.
Koraanis on öeldud, et kui sult küsitakse, siis anna. st isegi kui sul tuleb trammipeatuses ligi napsitanud punanina ja küsib sult, siis peaks andma. Jumal ju saatis ta sinu teele ja ta küsib ...
ainuke kohtunik on Jumal. siis las Tema otsustab, mitte sina, et kui näed punast nina, keerad kõrvale... Smile

2:177 Piety is not to turn your faces towards the east and the west, but piety is one who believes in God and the Last Day, and the angels, and the Scripture, and the prophets, and who gives money out of love to the relatives, and the orphans, and the needy, and the wayfarer, and those who ask, and to free the slaves; and who upholds the communion, and who contributes towards betterment; as well as those who keep their pledges when they make a pledge, and those who are patient in the face of good and bad and when in despair. These are the ones who have been truthful, and they are the righteous.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 9:50 pm

GEM kirjutas:
Eks viinast paistes ja külmast paistes inimestel vahet tegemine on tükk tööd.
Aga samas - kuidas ma saan kindel olla, et kerjus, kellele ma raha annan, ka joodik pole? Võibolla on ta hetkel lihtsalt kaine, aga raha kätte saades läheb jooksuga ja ostab endale midagi kangemat? Smile
Ma ei ole ennustaja ja ei näe inimeste sisse, kas neil on viinalembus või mitte.

Aga kummast tuleneb rohkem kahju? Very Happy Kas sellest, et kerjus on võibolla joodik ja läheb joob su raha maha või sellest, et mittejoodik oma päevasest söögist tänu sulle ilma jääb? Very Happy Või siis teisiti küsides, kas rohkem kasu tuleb sellest, et joodik oma pudelist pooleks päevaks ilma jääb või siis sellest, et näljane saab toidetud tänu sulle? Kumb kaalub kumma üles? Very Happy
Tagasi üles Go down
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeReede Okt 03, 2008 10:10 pm

Rahu teile,
no mina toetan nii pelgulinna sünnitusmaja kui ka lastehaiglat. eriti südamelähedased on just lastega seotud heategevused, kuna nemad on siin maailmas kõige süütumad. ja neil pole tihtipeale võimalust ennast kaitsta halva eest.

ramadani kuuga seoses võtsin ikka küll ette, et mitte teisi halvustada (see ka ju mõnes mõttes heategevus, kas või endagi suhtes) ja käituda üldse palju heatahtlikumalt ning hoida oma keelt ikka hammaste taga (mitte et ma väga kuri ennem oleks olnud). sest teisi halvustades teeme me ju vaid halba iseendale, mitte neile, keda me halvustame.

Rahu
Tagasi üles Go down
GEM

GEM


Postituste arv : 74
Join date : 26/08/2008
Asukoht : Tartu

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 12:15 pm

Selles suhtes on sul, Tarmo, küll õigus... Kui inimesel on valida, kas külma käes päevast päeva piinelda, või mõned klõmmid sisse võtta ja natuke sooja saada, siis on väga tõenäoline, et ta valib viimase.
Aga endal jääb sisse kripeldama - andsin talle raha, nüüd joob ennast täis, kes teab, teeb äkki mõne sigaduse, pistab kuskil mõne maja põlema, mida iganes. Ja samas mõtlen - selle raha eest oleks järgmise nurga taga kössitav mutike ehk tubli kõhutäie saanud? Kunagi ei või teada, MILLEKS ta saadud raha kulutab ja mis ta edasi teeb.

...Siiamaani käin linnas ringi, raha taskus valmis, et oleks kohe kellelegi pihku pista, aga nät! Ei taha keegi minu raha Smile . Pole mitme nädala jooksul ÜHTEGI kerjust kohanud! Ja ma ei suuda meenutada, kas kuskil Tartus mingi annetustekast ka on, lastehaiglate ja puudetega inimeste jaoks vms..?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 1:10 pm

Neid korjanduskaste on ikka suuremates poodides vahel leida Smile Prismad ja selverid. Just südamehaigete jaoks olen kohanud.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 2:10 pm

Kusagilt olen kuulnud, et maailma lõpp ehk Viimne Päev pidi tulema siis, kui inimestel on nii palju raha ja kusagilt enam kerjuseid ei leita, et neile seda anda.

Tänapäeva maailma vaadates, see vist nii pea ei tule.. scratch
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 2:24 pm

Kusjuures, mina olen ka seda kuulnud Smile Need on need Kätlini koostatud rohelises bro¹üüris kirjas, mäletad? Smile "Mis on islam?". Need pidid olema viimse päeva etteennustused. Ma arvan, et hadithites, kus mujal, sest koraanis neid pole. Samuti igasugused muud asja: happevihmade teke, mehed hakkavad naiselikud välja nägema ja vastupidi, orjast saab ülemus jne jne Very Happy Aga kuidagi kahtlaselt tõsi on see küll minu meelest Very Happy Tahad raha anda ja pead vaeva nägema, et leida abivajajat.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitimeLaup Okt 04, 2008 8:38 pm

katlino kirjutas:
Kusagilt olen kuulnud, et maailma lõpp ehk Viimne Päev pidi tulema siis, kui inimestel on nii palju raha ja kusagilt enam kerjuseid ei leita, et neile seda anda.

Tänapäeva maailma vaadates, see vist nii pea ei tule.. scratch

hadithid..
samas aafrikas nalgivad miljonid

6:50 Say, "I do not say to you that I posses God's treasures, nor do I know the future, nor do I say to you that I am an angel. I merely follow what is inspired to me." Say, "Are the blind and the seer the same? Do you not think?"
3:179 God was not to leave the believers as they were without distinguishing the rotten from the good. And God was not to let you know the future, but God chooses from His messengers whom He wishes; so believe in God and His messengers. And if you believe and are righteous, then you will have a great reward.

prohvet vaevalt et tulevikuennustamisega tegeles.. Kes teab mis joududelt see inf parit on...

Kes ytleb et ainult RAHA on see, mida abivajajad vajavad? Moni yksik inimene oleks vaga onnelik, kui kellegagi vestelda saaks.. Monel vanemal inimesel on abi vaja igapaevatoimetuste tegemisel jne jne. Ka see on mones mottes heategevus. Tanaval kerjavad inimesed on paljud vaga suhtlemisaldid ,ent lihtsam on anda raha, kui inimesega raakida.
2:263 Kind words and forgiveness is far better than a charity that is followed by harm. God is Rich, Compassionate.
Seega ka lahkel sonal on oma vaartus Smile ja mitte vaike Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas ja kuidas?   Kas ja kuidas? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kas ja kuidas?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» VF:Kuidas te palvetate?
» Kuidas konto kustutada?
» VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse?
» Kuidas Aabraham oma poega oli ohverdamas
» VF: Kuuletu Jumalale ja sonumitoojale.. kuidas?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Heategevus-
Hüppa: