Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Levinumad valearusaamad islamist

Go down 
+3
katlino
Hannah
tarmo
7 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Levinumad valearusaamad islamist   Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Icon_minitimeReede Mai 22, 2009 9:14 am

Siiri kirjutas:

vaata eesti seadusi, neis on kah miskit sarnast sees.. naiteks kui mees lahutab naisest ja neil on abielust alla 3 aastane laps - mehel on eks naise & lapse taielik ylalpidamise kohustus kuni lapse 3 aastaseks saamiseni.. Tehku naine sarvi voi ei - seadus seal vahet sisse ei tee.. voi siis naiteks pikaajalise abielu lahutamisel (oli vist yle 20 a vms) kui yks eksidest peaks olema/jaama raskelt haigeks/abivajajaks vms, siis on teisel exil kohustus teda rahaliselt toetada.. oli ju miskit sellist? Jallegi vahet pole kumb see sarvekandja oli..

Ei ole päris nii. Mees peab oma last üleval pidama kuni see saab 18-aastaseks ehk täisealiseks, JUHUL KUI naine uuesti ei abiellu. Sellisel juhul läheb see kohustus üle naise mehele. Selles on õigus, jah, et kui on pikemat aega koos oldud, siis võimaluse korral peab üks abikaasat teist üleval (kui ma ei eksi, siis oli selleks ka mingi ajaline piirang) ning samuti siis, kui teine abikaasa on töövõimetu mingil põhjusel. AGA niisamuti on eesti seaduses sisse toodud klausel, mis ütleb, et seda kohustust ei pea kindlasti mitte täitma siis, kui üks abikaasa on elanud ebakõlbelist elu, sooritanud ebakõlbelise teo teise abikaasa vastu. Kõlab tunduvalt loogilisemana Smile Ja ka õiglasemana ju. Majanduslikud põntsud ja kohustused las olla, olgu peale, nendega saab ikka hakkama ja ei ole liigne koorem vast (kuigi eesti seadus ütleb, et kui võimalust ei ole majanduslikult üleval pidada, siis see välistab kohustuse). Aga siin tuleb mängu lihtsalt põhimõtteline olukord Smile Okei, seadus kaitseb naist - väga hea ja supper. Aga kas kaitset vajab ka ebakõlbeline naine, selles on küsimus? JA VEEL MEHE KÄEST, keda ta ninapidi vedas Very Happy No ma ei tea...kõlab nagu karistus mehele ei millegi eest, mitte naisele Razz Ma lihtsalt uudishimust küsin: kas sul ei oleks tõesti mingeid probleeme maksta oma mehe elamine kinni, kui teaksid, et too kellegi teise naisega juba ammu jamanud on sinu kõrvalt? Razz
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Levinumad valearusaamad islamist   Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Icon_minitimeReede Mai 22, 2009 3:03 pm

Hannah kirjutas:
Mees peab oma last üleval pidama kuni see saab 18-aastaseks ehk täisealiseks, JUHUL KUI naine uuesti ei abiellu. Sellisel juhul läheb see kohustus üle naise mehele.

Kas see käib Eesti seaduste kohta? Ma pole küll midagi sellist kuulnud, aga noh, mis ekspert mina olen. See minu arust täiesti non-sense. Minu arust pole seal mingit vahet, kas naine abiellub või mitte. Bioloogilisel vanemal ikka kohustus oma lapse ees.

See kõlab rohkem Islami moodi, kus eks-mehed arvavad, et nii kui ema peale lahutust uuesti abiellub, siis lapsed hoobilt isale. Sest, eriti tüdrukud ei tohiks kasvada võõra mehega ning emal pidi selline omapärane omadus olema, et ta 'unustab' oma lapsed või pöörab neile väham tähelepanu, kui ta on uuesti abiellunud.

See aga pesueht vale arusaam Islamis. Sest Koraan ütleb 4:23
Forbidden to you for marriage are ..... your step-daughters under your guardianship, born of your wives to whom you have gone in....

Mind on alati hämmastanud, kuidas Koraanis seks nii avalikult mainitud on. Noh põhjamaisele hingele ehk ootamatu. Aga asja point siis selles, et abielluda ei saa kasutütardega, kes uue mehega ües majas elavad. Seega kui abielluda ei saa, on ema uus mees kasutütrele kui mahram.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Levinumad valearusaamad islamist   Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Icon_minitimeReede Mai 22, 2009 4:21 pm

Jah, nii on Eesti seadustest Smile Aga väikese täpsustusega, mille suhtes ma eksisin ennem Smile See on nimelt siis, kui uus abikaasa lapsendab abikaasa lapse. Siis saab kaasa ka omale kõik õigused ja kohustused Smile Kui ei lapsendata, siis peab hoolt kandma ikka endine abikaasa, kui on tuvastatud lapse põlvnemine temast Smile Aga KUNI täisealiseni, loomulikult. Mistõttu üllatab mind koraanis toodud 3 aastat kõigest.

Perekonnaseadusest:
§ 60. Vanema kohustus last ülal pidada

(1) Vanem on kohustatud ülal pidama oma alaealist last ja abi vajavat töövõimetut täisealiseks saanud last.

Lisaks veel muide:

(2) Kui laps õpib põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses ja jätkab neis õppimist täisealiseks saamisel, on vanem kohustatud teda õppimise ajal ülal pidama.


Hehee Very Happy Seda olen mina ka kuulnud, jah, et lapsed jäävad isale Very Happy Muidu, kui isegi kõik enam vähem arusaadav oleks loogikast ja lapse heaolust lähtudes (isal on sissetulek, emal ei pruugi kohe lahutades olla, lapsed vajavad kindlust jne jne), siis kõige absurdsem variant, mida ma kuulsin, oli, et naine peab end pühendama täielikult uuele mehele Very Happy Ehk siis peaaegu sama, nagu sina kuulnud oled, ainult et mitte, et ta ei unusta oma lapsi, vaid ta on lausa kohustatud unustama põhimõtteliselt uue mehe hüvanguks Smile Väga võõras ja imelik suhtumine minu kui tulevase ema jaoks!
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Levinumad valearusaamad islamist   Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Icon_minitimeLaup Mai 23, 2009 5:16 am

Mina polnud yldse sellist asja kuulnud et lapsed lahutuse jarel isale jaaksid.Eks seal sunna jargijate hulgas ole igasuguseid vaateid.Ilmselt mingi eri koolkond kuna koik nii ei arva.Minu mees arvab kyll et naised saavad lastega paremini hakkama kui mehed. Laughing
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Levinumad valearusaamad islamist   Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Icon_minitimePüh Mai 24, 2009 1:12 am

Tsiteerin: :
See on nimelt siis, kui uus abikaasa lapsendab abikaasa lapse
seda ei saa juhtuda, kui ex-abikaasa seda keelab Smile ja alimente korralikult maksab. Lapsendada saab minuteada ainult siis, kui yks vanematest oma vanemlikud oigused ara annab/voetakse ara.. Kas eesti Vabariigi seadused lubavad lapsele kolme vanemat? Kahtlen vaga Wink
Tsiteerin: :
Mistõttu üllatab mind koraanis toodud 3 aastat kõigest
See kehtib mitte lapse vaid lapse ema kohta. Imetavat ema peaks lahutuse korral siiski lapse isa yleval pidama, isegi kui temast on saanud ex-mees. Loogiline ju ka, imetamise korvalt on keeruline palgatoole minna. Parast laheb lihtsamaks juba.

Loomulikult tuleb lapse isal ka laste eest hoolt kanda kuniks nad ise oma elu peale saavad Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Levinumad valearusaamad islamist   Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Icon_minitimePüh Mai 24, 2009 11:06 am

Siiri kirjutas:

See kehtib mitte lapse vaid lapse ema kohta. Imetavat ema peaks lahutuse korral siiski lapse isa yleval pidama, isegi kui temast on saanud ex-mees. Loogiline ju ka, imetamise korvalt on keeruline palgatoole minna. Parast laheb lihtsamaks juba.

Loomulikult tuleb lapse isal ka laste eest hoolt kanda kuniks nad ise oma elu peale saavad Smile

Okei Very Happy See on loogilisem Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Levinumad valearusaamad islamist   Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Icon_minitimeLaup Juun 06, 2009 2:00 pm

Siiri kirjutas:

[2:226-227] Need kes plaanivad lahutada oma naistest, oodaku 4 kuud. Kui nad muudavad oma meelt ja lepivad ara, siis Jumal on andestav, Armuline. Kui nad otsustavad lahutada, siis Jumal on Kuulja, Teadja.
2:228 Lahutatud naised oodaku 3 menstruatsiooniperioodi ja neile pole seaduslik peita, mida Jumal on loonud nende emakatesse, kui nad tunnistavad Jumalat ja Viimset paeva. Nende abikaasad voivad oigustatult nende juurde tagasi poorduda kui nad molemad soovivad leppida. Naistel on oigused sarnaselt nende kohustustele, vastavalt yldtuntud normidele. Aga meestel on suurem vastutus nende ees selles. /../

Tsiteerin: :
Seega on lahutuse naol tegu VAHEMALT 7 kuulise protsessiga, mille jooksul on soovitatud ara leppida ja edasi koos elada.

meestel 4 kuuline protsess. naistel 7 kuuline.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Sponsored content





Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Levinumad valearusaamad islamist   Levinumad valearusaamad islamist - Page 3 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Levinumad valearusaamad islamist
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Teised usundid, uskumused, sektid, hadithid..-
Hüppa: