Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 VF: Kuidas ja kus saavad moslemid Eestis abielluda?

Go down 
AutorTeade
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: Kuidas ja kus saavad moslemid Eestis abielluda? Empty
PostitaminePealkiri: VF: Kuidas ja kus saavad moslemid Eestis abielluda?   VF: Kuidas ja kus saavad moslemid Eestis abielluda? Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 3:24 pm

Kristiina



Joined: 29 Jan 2008
Posts: 1


Posted: 29 Jan 2008 12:02 pm Post subject: Kuidas ja kus saavad moslemid Eestis abielluda?

--------------------------------------------------------------------------------

Tere, sooviksin teada, et kuidas saab moslem Eestis abielluda mitte moslemiga? Oskab keegi infot anda või telefoninumbrit, kuhu helistada ja uurida täpsemalt? Leidsin ise netist telefoni numbri, mis kahjuks ei vasta või lülitub kogu aeg üle faksile .

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 29 Jan 2008 02:31 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Teretulemast foorumisse!

Huvitav kysimus. Abielluda saab teatavasti seal, kus koik teised inimesed eestis abielluvad - perekonnaseisuametis. Isegi seal oma mehega abiellunud. Kui sind huvitab aga tapsemalt nn islamiabielu, kus vaimulik oma sonad peale loeb, siis tasub yhendust votta Ildar Muhhamed¹iniga
(Tel. 55 94 76 89).

Yhte pean kyll mainima, et islamiseaduste jargi tohib moslem abielluda ainult usklikuga. Uskmatuga abiellumine on keelatud usklikule. Usklikeks loetakse islamis need, kes usuvad Yhe Jumala - meie Looja olemasollu, usuvad Viimsesse paeva, inglitesse, sonumitoojate sonumisse ja elavad vaga ja jumalakartlikku elu, pyhendades oma usu ainult Jumalale ega teeni tema korval iidoleid ega sea Jumala korvale partnereid.

Kas oled ise usklik voi ei? Mida tahendab islam sinu jaoks? (lihtsalt uudishimust kysin )
_________________
17:36

Back to top


piretiks



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 86


Posted: 30 Jan 2008 07:20 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Küsimus selle kohta, et islamis usklik tohib abielluda ainult usklikuga. Kõigepealt-usun, et sellel on oma sügav praktiline mõte. Selge, et koos püsib ikka see abielu, kus lisaks armastusele ja kirele jagatakse ka vaimseid väärtusi ja maailmavaadet.
Samas- inimeste elud maailmas on nii erinevad, inimesed on erinevad- võib juhtuda, et kokku saavad usklik ja inimene , kes on lihtsalt väga hea ja tore ja aus jne.jne jne. Ja kes mingil Jumalale ja talle endale teadaolevatel põhjustel pole Jumalat veel teadvustanud. Mis siis teha? Aastaid oodata, kuni armastatud kaaslane Jumalasse uskuma hakkab? Just sellesse, kellesse sinagi? Magada maha noorus nii, et jääda ilma ühistest lastest? Sest armastus ja kiindumus on suur ja siis muudkui elad niisama patuelu, sest abielluda ei saa, kuna kaaslane veel alles otsib Jumalat?
Mina sellise asjaga nõus pole.
Olen nõus, et Jumal on andnud meile juhiseid, kuidas meie elu kergendada, on andnud nõuandeid. Kui me neid ei järgi, siis teeme ise oma elu raskemaks. Ometigi- võime leida väga väärilise inimese enda kõrvale, kes aktsepteerib meie usku ja aastatega leiab selle ka ise. Me ei saa ju oma kaaslasele puuga pähe lajatada, et hakka nüüd uskuma muidu me ei saa abielluda. Nagu ei saa me ka lajatada iseendale pähe, et mine ja armu nüüd ikka usklikkusse.

Ma jätaks selle otsuse inimese teha, sest kui ta kaaslase valikul eksib, ei kannata mitte keegi teine kui ta ise. Kui aga suudab leida hea ja tubli inimese, kes vähemalt tema usku aksepteerib, on lootust, et kaaslase mõtted ja elu saavad ka Jumalale lähemale. Ma mõtlen nii.

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 30 Jan 2008 10:14 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Ma jätaks selle otsuse inimese teha, sest kui ta kaaslase valikul eksib, ei kannata mitte keegi teine kui ta ise. Kui aga suudab leida hea ja tubli inimese, kes vähemalt tema usku aksepteerib, on lootust, et kaaslase mõtted ja elu saavad ka Jumalale lähemale. Ma mõtlen nii.


loomulikult on koik inimese enda otsustada - usk ise on ka vabatahtlik asi. Ei pea ju yldse uskuma. Aga kui uskuda, siis juba taiega. Koraanis ja ka Piiblis on ju oeldud, et uskuda tuleb taiest sydamest. Poolik, leige suhtumine usku on minu arusaamist mooda sama hea kui uskmatus.. Vahemalt nii ma Koraanist aru sain.

2:221 And do not marry the females who set up partners until they believe. For a believing servant is better than one who sets up partners even if she attracts you. And do not marry the males who set up partners until they believe. For a believing servant is better than one who sets up partners even if he attracts you. Those invite to the Fire, while God is inviting to Paradise and forgiveness by His leave. He clarifies His revelations for the people that they may remember.

24:3 The adulterer will only marry an adulteress or one who is an idolatress. And the adulteress, she will only be married to an adulterer or an idolater. And this has been forbidden for the believers.

Fakt on see, et usklik pyyab omalt poolt teha koik, et Jumalale kuuletuda. Pere loomine pole naljaasi ja eriti rumal on see, kes Jumala soovitusi kuulda ei vota.

Quote:
Ometigi- võime leida väga väärilise inimese enda kõrvale, kes aktsepteerib meie usku ja aastatega leiab selle ka ise. Me ei saa ju oma kaaslasele puuga pähe lajatada, et hakka nüüd uskuma muidu me ei saa abielluda. Nagu ei saa me ka lajatada iseendale pähe, et mine ja armu nüüd ikka usklikkusse.

Sel alal on mul naiteks isiklik kogemus olemas. Arvasin ka et suudan aktsepteerida teise inimese usku. Paraku elu keeras teisiti. Hakkasin toepoolest ise uskuma mingist hetkest. Ent mingi teistsuguse nurga alt vorreldes abikaasaga. Ja ytleme nii, et praegusel hetkel tundub mulle meie suhe taiesti mottetuna - sellel ei ole vaimsest kyljest mulle midagi pakkuda. Koik need asjad, mida varem uskusin, et suudan aktsepteerida - enam ei suuda. Lihtsalt koormavad elemendid elus ja teevad elu keerulisemaks. Milleks? Niigi on ju kyllalt asju, millega oma aega ja elu sisustada. Tore variant, kas pole? Ja lisaks on nyydseks asjasse segatud ka lapsed.

Samas ega kahetseda ka midagi ei ole. Elu tahab elamist, tuleb lihtsalt sellega edasi minna.. Tookord votsin otsused vastu oma parima arusaamise jargi. Tundub, et nyyd tuleb otsuseid vastavalt arusaamiste muutudes muuta.

Teistpidi vottes - kui ma oleksin toepoolest oma mehe usku tookord TOEPOOLEST respekteerinud, ei oleks ma temaga abiellunud, sest teadsin ju enne, et tema usu jargi ei tohi ta minuga abielluda Ent samas, ega tema ju ka minu usku ei testinud, nagu Koraanis kastud. Seega moodalaskmised molemalt poolt. Ja kannatajateks samuti molemad. Siit moraal: pole motet teisi petta ega iseennast.

60:10 O you who believe, if the believing women come emigrating to you, then you shall test them. God is fully aware of their belief. Thus, if you establish that they are believers, then you shall not return them to the disbelievers. They are no longer lawful for them, nor are the disbelievers lawful for them. And return the dowries that were paid. And there is no sin upon you to marry them, if you have paid their dowries to them. And do not keep disbelieving wives, and ask back what dowries you paid. And let them ask back what dowries they had paid. Such is God's judgment; He judges between you. God is Knowledgeable, Wise.



Quote:
Sest armastus ja kiindumus on suur ja siis muudkui elad niisama patuelu, sest abielluda ei saa, kuna kaaslane veel alles otsib Jumalat?
Miks patuelu? Nagunii pole abieluvalised intiimsuhted usus lubatud. Abieluvalise suguelu keeld on karmim, kui sealiha soomise keeld Koraanis. Sealiha on teatud tingimustel lubatud (st kui ikka aarmuslik nalg kaes ja muud pole votta), abieluvaline suguelu mitte mingites tingimustes (erandiks vaid see, kui kedagi jouga sunnitakse, sel juhul vagistatu on syytu pool).

24:33 And let those who are not able to marry continue to be chaste until God enriches them of His Bounty. And if those who are committed to you by oath seek to consummate the marriage, then document it with them if you find that they are ready, and give them from the wealth of God which He has bestowed upon you. And do not force your daughters into marriage when they have desired independence, in order that you may make a gain in the goods of this worldly life. But if anyone has compelled them, then for their compulsion, God is Forgiving, Merciful.

Aga nagu mainitud - usklikud on moslemitele lubatud:
5:5 Today, the good things have been made lawful to you, and the food of those who have been given the Scripture is lawful for you, and your food is lawful for them; and the independent from the believing women, and the independent from the people of the Scripture before you, if you have given them their dowries, protected, chaste, and not seeking to take lovers. And whoever rejects belief, then his work has fallen, and in the Hereafter he is of the losers.
_________________
17:36

Back to top


piretiks



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 86


Posted: 30 Jan 2008 06:04 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

noh, eks ma selliste asjade pärast vist polegi moslem- ma näen elu teisiti selle koha pealt- me ise teeme enda elu, oma saatused ja kannatused, kui peame oma otsuste tagajärjel kannatama (lahutama näiteks), siis läbi selle kannatuse õpime ja mõistame kordi rohkem kui siis, kui keegi meile ette ütleks, et tee nüüd nii või naa ja otsusta seda või teist. Ikka ise tuleb oma vead teha. Tark õpib küll teiste vigadest aga armastuses see kahjuks ei kehti.
Mina elan oma mehega juba 9 aastat koos ja ei ole ametlikult abielus. Ja ei tunne mingeid südametunnistuse piina ega häbi Jumala ees.
Kui me elaks ürgmetsas või 20 000 aastat tagasi, siis meie abiellumine tähendaks seda, et me tõotame teinetesit hoida ja kaitsta nii mures kui rõõmus (vms.). ja kõik. Seda me oleme teinud. Kas mingi teatud linna teatud perekonnaseisuametniku teatud sõnad ja tempel selle sisu muudavad, ma ei usu.

Usun Jumalasse, inimese vabasse tahtesse, südametunnistusse ja armastusse. Need ei pea olema kuhugi kirja pandud, et reaalsuseks saada. Minu jaoks. Sellepärast olen ma budist.

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 31 Jan 2008 10:32 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

nujah, defineeri abielu Minu arusaamist mooda piisab abieluks sellest, kui teatud hulga tunnistajate juuresolekul (ehk avalikult) annad teada, et vat nyyd olete abielus. Islamiseaduste jargi kuulub sinna juurde ka mehelt naisele mingi nn kingitus pruudile. Noh lihtsalt et oleks nii-oelda avalikult teada antud, et need kaks inimest on abielus ehk siis teineteisega seotud.

Ametlik paber - sellest suht kama.. seaduse ees annab see siiski naisele teatud eelised.. Tavaliselt ebaonnestunud abielus on ikka naispool see norgem, kelle oigused muidu jalge alla tambitakse.. kyll ju kuuldud lugusid, kus voetud yhine korterilaen, yhe palk(tavaliselt mehe) lainud laenu katteks, teise palgast elatud.. lahkumineku korral aga koik vara janud sellele, kelle nimel..
_________________
17:36

Back to top


piretiks



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 86


Posted: 31 Jan 2008 08:11 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

nuvat- ikka inimeste pühendumine teineteisele...eks see olegi abielu
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
 
VF: Kuidas ja kus saavad moslemid Eestis abielluda?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kas ja kuidas?
» VF:Kuidas te palvetate?
» Kuidas konto kustutada?
» VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse?
» VF: Kuuletu Jumalale ja sonumitoojale.. kuidas?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Jututuba-
Hüppa: