Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 VF: "Free Minds"-millega tegu? Kas alkohol on seaduslik?

Go down 
AutorTeade
Admin
Admin



Postituste arv : 251
Join date : 26/08/2008

VF: "Free Minds"-millega tegu? Kas alkohol on seaduslik? Empty
PostitaminePealkiri: VF: "Free Minds"-millega tegu? Kas alkohol on seaduslik?   VF: "Free Minds"-millega tegu? Kas alkohol on seaduslik? Icon_minitimeTeis Aug 26, 2008 3:34 pm

Guest







Posted: 20 Feb 2008 07:27 pm Post subject: tongue

--------------------------------------------------------------------------------

Ma kahtlustan, et see freemind on mingi juutide tehtud liikumine...

Back to top


Guest







Posted: 20 Feb 2008 07:40 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

No kulge, came oooon....ma voin ka mingi jutukese mingite ehkude ja arvamuste peale yles rajada...taitsa traagiline, et moni moslem seda tosiselt votab mis selles artiklis kirjas on...nende jareldused on nii ebaloogilised ja jaburad.

Kurb

May Allah guide you to the right way...

Back to top


Guest







Posted: 20 Feb 2008 07:45 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Leidsin veel yhe naljaka fakti teie freemindsis: et veini on lubatud juua

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 21 Feb 2008 08:23 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Anonymous wrote:
Leidsin veel yhe naljaka fakti teie freemindsis: et veini on lubatud juua

???
jah, on moslemeid, kes nii arvavad. Mina olen ysna kindel, et Jumal kaskis alkoholitarbimist valtida, seega parem on kuuletuda.

Samas jallegi varss Koraanist: ara palveta purjus peaga kuni sa tead/saad aru, mida raagid..

Igastahes yks on kindel : Jumal on kaskinud seda valtida ja hoiatanud, et see hoiab inimese eemal Jumala meenutamisest, mis aga on ylitahtis selleks, et sirgel rajal pysida. Isiklikult ei tarbi, kuna ei nae asjal motet - meil nii palju muid haid jooke. Alustades naiteks viinamarjamahlast, kui sedalaadi joogi jarele neelud kaivad..

Samas kuna otseselt oeldud pole, et alkohol haram on, siis ravimite koosseisu lisamine tekitab suure kysimargi.. Viinasokkides ei tohiks samuti midagi halba olla.. Ja haavade puhastamiseks kolbab kah.. Mida sa ravimite/viinasokkide/haavade puhastamise kohta oskad lausuda?

sarah wrote:
Kui sa Koraani jargid, siis ma usun, et sa muudad oma lehte natuke

natuke muutsin jah. lisasin juurde lingi siinse vestlusega. Kuna esimene postitus on sinu kirjutatud, siis on lugejal voimalus end ka sinu arusaamisega asjast kurssi viia ja omad jareldused teha.
_________________
17:36

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 21 Feb 2008 10:23 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Alkoholi kohta utleb Koraan,et selles on rohkem halba kui head.Seega peab ju olema miskit ka head sellega seoses.Joomine mojub tervisele kahjulikult,siiski leidub inimesi kes vaidavad, et vaikse pits punast veini on hea neile.Kui kellelegile tuleb kasuks,siis ise teab.See hea pool alkoholi puhul on just see valispidine.Eks selles kusimuses,nagu ka koiges muus tuleb kasutada lihtsalt oma moistust.Kriteerium on see, kas see tuleb meile heaks voi mitte.
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Back to top


tarmo



Joined: 11 Jun 2007
Posts: 96


Posted: 21 Feb 2008 02:34 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Nektub wrote:
Alkoholi kohta utleb Koraan,et selles on rohkem halba kui head.Seega peab ju olema miskit ka head sellega seoses.

ma arvan, et siinkohal tasub mõelda ka selle peale, et alkoholi otstarve ei piirdu selle manustamisega, tal on ka muid väljundeid
mõelge korra sellel suunal. oleks Koraanis kirjas, et alkohol on täiesti keelatud, siis tähendaks see tegelikult ju seda, et seda ei tohiks kasutada ka kütusteks jne.
seega üks võimalus seda kirjakohta tõlgendada on see, et joomiseks on keelatud aga nt kütuseks on lubatud.

siis see asi, et ära palveta purjus peaga. need moslemid, kes 5 korda päevas palvetavad ei suudaks kuidagi isegi kohe pärast palve lõppu jooma hakates järgmiseks palveks kaineks saada (ja palvet ära jätta ka ei tohi). ka need moslemid, kes kolm korda päevas palvetavad on tegelikult sama probleemi ees. aga sellest mõttest lähtuvalt midagi lõplikku väita ei saa, sest küsimus on ju selles, et sul peab mõistus selge olema.

minu jaoks isiklikult lõpeb see teema sellega, et do not follow devils footsteps (ja alko ja gambling on tema pärusmaa). sellega on kõik öeldud.
seega jääb minu jaoks kehtima ka see esmane mõte, et alkoholil on mõned pos küljed - kütus jms
ja neg küljed - manustamine

Back to top


tarmo



Joined: 11 Jun 2007
Posts: 96


Posted: 21 Feb 2008 02:39 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

kui siin selle ühe teema jupitamiseks läks, siis tegelt võiks ka siit enamuse (v isegi terve) teha alko teemaks

Back to top


Admin



Joined: 12 May 2007
Posts: 17


Posted: 21 Feb 2008 03:33 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Sai pealkiri ehk sobivamaks muudetud. Otsinguga leiab hiljem mõlemate märksõnade järgi üles.

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 22 Feb 2008 12:06 am Post subject: Re: "Free Minds"-millega tegu? Kas alkohol on sead

--------------------------------------------------------------------------------

Anonymous wrote:
Ma kahtlustan, et see freemind on mingi juutide tehtud liikumine...

Ma olen ennegi juba sellist arvamust kuulnud
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 22 Feb 2008 06:50 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

alkoholi teemadel veel...

lugesin seal free mindsi lehel alkoholiga seotud ayasid. Ja ohtul just enne palvetamisele asumist jooksis koik kokku.

Alkohol ise ei ole haram - seda pole kusagil Koraanis kirjas. Nyyd aga rohutakse meie motlemisvoimele:

"O you who believe, intoxicants, and gambling, and altars, and arrows of chance are tools of affliction used by the devil. You shall avoid him so that you may be successful." (5:90)

Minu loogika ytleb nii: selle kasutamine, ka joomiseks, pole keelatud. See pole ei "haram" klassifikatsiooniga ega "patt". AGA selle kasutamine VOIB VIIA tegudeni, mis on keelatu voi patt (patt on samuti keelatud).

Kuna alkohol pole ei keelatud asjade nimekirjas ega pattude nimekirjas, siis on selge, et alkoholi tarbimise kui sellise teo eest me KARISTADA ei saa. AGA: kui joobes teeme pattu voi keelatud asju (mis on vaaaaga lihtne tulema, kuna alko varjutab meeled), siis nende tegude eest saame kyll karistada. Taiega. ja mis veel hullem:

4:43 O you who believe, do not approach the Salat while you are intoxicated, until you know what you are saying.

Me ei saa sooritada oma "Salat" ehk luua kontakti oma Loojaga ajal, mil oleme purjus.

Recite what is inspired to you of the Scripture, and hold the Salat, for the Salat prohibits evil and vice; but certainly the remembrance of God is the greatest. God knows everything you do." (29:45)

29:45 jargi peletab kontakt Jumalaga kurja ja hoiab meid eemale kuritegudest. Seega alkohol sona otseses mottes kisub meid Loojast eemale, paneb meid Teda unustama ja voib viia meid patu sooritamiseni, patu sooritamise eest aga tabab meid karistus. Milleks teha oma elu keeruliseks ja riskida?

Parem on hoida eemale alkoholist, kuna see on yks saatana lemmikviise inimesi oigelt teelt korvale juhtimiseks.

Kui moelda alkoga toime pandud kuritegusid - agressioon, tapmised, liiklusonnetused, seksuaalne lodevus ja/voi arakasutamine jne jne Motlev inimene saab aru, et sellles on palju palju halba. Alkoauru all ei tea me mida teeme ja ometigi vastutame oma tegude eest. Vaga vaga suur risk. Seega KUI tarvitada, siis erilise ettevaatusega.

Isiklikult ei tarbi ja kutsun teisi ka yles alkot valtima. Jumala soovitused on parimad, seega jargigem neid!
_________________
17:36

Back to top


Raul



Joined: 01 Jan 2008
Posts: 57


Posted: 22 Feb 2008 06:56 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

In vino veritas
_________________
Ole enda vastu hea, ole endale jumal

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 22 Feb 2008 10:03 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

tolgiks ka akki mina seda keelt ei moista..
_________________
17:36

Back to top


Nektub



Joined: 16 May 2007
Posts: 312
Location: Dublin

Posted: 22 Feb 2008 11:35 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

viinas peitub tode
_________________
"Ma olen alistanud end Maailmade Isandale"(2:131)

Back to top


Raul



Joined: 01 Jan 2008
Posts: 57


Posted: 22 Feb 2008 12:41 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Mitte viinas. Otse tõlge, et veinis peitb tõde.
_________________
Ole enda vastu hea, ole endale jumal

Back to top


fennek



Joined: 20 May 2007
Posts: 591
Location: London/Tartu

Posted: 22 Feb 2008 12:49 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

mnjah, ilmne mark sellest, kuidas inimesed on hirme ja komplekse tais. Kui ilma viina/veinita ei suudeta olla nemad ise ga juleta oelda, mis motteis..

Kui inimene on kainelt valelik voi silmakirjatsev, on see tema kaotus.. Aga see muide hakkab alkoholita ka silma
Tagasi üles Go down
https://islamifoorum.forum.co.ee
 
VF: "Free Minds"-millega tegu? Kas alkohol on seaduslik?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» AIDS - millega tegu?
» Porgu Koraani jargi.. Yks artikkel free-minds foorumisst ;)
» Alkohol .
» VF: Seaduslik ja keelatud
» VF: "Reedene" palve Kas on ikka reedest juttu? (ik)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Jututuba-
Hüppa: