Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob

Go down 
3 posters
AutorTeade
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Empty
PostitaminePealkiri: Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob   Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Icon_minitimePüh Sept 28, 2008 7:19 pm

https://www.youtube.com/watch?v=Noq--0OorYw&feature=related

Abraham Hicks loeng teemal, kuidas tolkimise labi sonum kaob. Loengus oli mainitud yks eksperiment, kus Jerry kirjutas ilusa kirja inglise keeles ja palus selle tolkida hispaania keelde.. Sober, kellele see moeldud oli, jai vist suht ykskoikseks.. Siis palus Jerry tolkida see hispaaniakeelne kiri yhel teisel inimesel tagasi inglise keelde. Tulemuseks oli see, et ta ei tundnud omaenda kirjutist ara.

Kolab nagu lobus eksperiment, mida voiks ise jargi katsetada. Et naha lihtsalt, kui palju siis tolkimine algset motet moonutab Wink Kust saada1 kirjutaja ja 2 tolki, kirjutaja kirjutab valmis loo, yks tolk kes algteksti eesti keelest naiteks inglise keelde paneb ja teine, kes tagasi eesti keelde tolgib Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob   Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Icon_minitimePüh Sept 28, 2008 7:37 pm

Neutral Neutral Neutral Kuid sellisel juhul on ju ka see idee parandada eestikeelse koraani vead suhteliselt teostamatu. Vähemalt õigesti teostamatu. Siis leiaks aset justkui tõlkimine tõlkimise kaudu, mis viib sama tulemuseni.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob   Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Icon_minitimePüh Sept 28, 2008 9:47 pm

umbes samad motted kaisid ka mul peast labi.. aga ma tahan enne selle eksperimendi labi viia Smile lihtsalt naha KUI palju tolkimine moonutab
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob   Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Icon_minitimePüh Sept 28, 2008 9:55 pm

Siiri, pane kirja lihtne üheselt mõistetav tekst ning suure tõenäosusega sa saad sama teksti tagasi. Ehk asi on ju ikka 1) tõlkija oskustes; 2) teksti üheselt mõistetavuses. Koraan on ju nii mitmeti tõlgendatav, et selge see, et tõlkimisel sealt head nahka ei tule, vähemalt originaaliga võrdset nahka. Aga mis teha? Mina ei oska araabia keelt üldse, va muidugi palvetamine ja sellega seotus sõnavara. Seega peame me usaldama tunnustatud tõlke ja tunnustatud tõlkeid on ju kontrollitud väga paljude inimeste poolt.

Seega kes araabia keelt ei mõista, kutsun üles lugema VAID tunnustatud Koraani tõlkeid. Aga kui peale eesti keele midagi muud ei mõika, no siis on minu arust eestikeelne tõlge ikkagi parem kui mitte midagi.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob   Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Icon_minitimePüh Sept 28, 2008 10:50 pm

Pohimotteliselt peab olema voimalik jargida islamit ka yldse ilma Koraanita, keskendudes lihtsalt Jumalale. Koraan on loomulikult boonuseks. Juhatus tuleb ikkagi Jumalalt.

olen kohanud inimesi, kes Koraanist ei tea midagi ja on samadele jareldustele joudnud otse Jumala abiga. Omadest kogemustest naiteks Koraani lugedes ja just viletsaid tolkeid, kuhu palju tolkijapoolseid motteid juurde lisatud, on jaanud moni koht sisse kripeldama. Ja alles hiljem ,kui olen peale sattunud paremale tolkele (nyyd olen hakanud rohkem araabia keelest otse yle kontrollima), on syda rahule jaanud.

Seega Jumala juhatust ei maksa alahinnata..
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob   Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Icon_minitimePüh Sept 28, 2008 10:59 pm

Sa võid selle katse, muidugi, huvi pärast läbi teha küll, siiri Smile Mindki huvitaksid tulemused. Ma oleksin isegi valmis osa võtma katsest Very Happy Aga kui ikka süveneda ja mõtlema hakata, siis ma usun, et hakkama on sellega võimalik saada küll, kasutades just tunnustatud inglise tõlkeid, nagu katlino ka ütles. Lisaks muidugi araabia tõlge kõrvale. Sest üks asi on tõlkida oma peaga üht teksti(nagu katses oli), kuid hoopis teine asi on ju ikkagi tõlkida selliselt, et aluseks on mitmed tekstid. Ja pealegi, ma arvan igatahes, et sellest tuleks grupitööna (nagu me mõtlesime) palju parem töö välja, kui praegune eestikeenle ühe inimese töö Smile Niiet, minu optimism tuli tagasi!! lol!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob   Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Vanad kirjutised.. kuidas tolkimise labi sonum kaob
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kas ja kuidas?
» VF:Kuidas te palvetate?
» Kuidas konto kustutada?
» VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Leiud Internetist :: Videod-
Hüppa: