Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Öine palve?

Go down 
5 posters
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Öine palve? Empty
PostitaminePealkiri: Öine palve?   Öine palve? Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 7:35 pm

Kuidas te saate aru sellest värsist:

76:26 From the night you shall prostrate to Him and praise Him throughout.

Öösel prostreitida? Kuskilt olen kuulnud teooriat selle kohta, et see on vaid käsk prohvetile ja mitte teistele. Kas keegi on sellest teooriast kuulnud ja kui nii, siis kust selline inf pärineb, et ainult talle?
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

Öine palve? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Öine palve?   Öine palve? Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 9:06 pm

Eks öösel ehk hilistel õhtutundidel on maised tegemised tehtud ja saa rahus Jumalale keskenduda.

Ma küll ei usu, et see vaid prohvetitele on. Sest prohvetid olid meile ju saadetud kui eeskujuks, et me saaksime nende järgi teha.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Margit

Margit


Postituste arv : 114
Join date : 26/08/2008
Ikä : 38

Öine palve? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Öine palve?   Öine palve? Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 9:28 pm

Rahu,
midagi lisaks juurde
73:1 O you who are covered with your garments.
73:2 Stand the night except for a little.
73:3 Half of it, or a little less than that.
73:4 Or a little more, and arrange the Qur’an in its arrangement.
73:5 We will place upon you a saying which is heavy.
73:6 The time of the night is more effective and better for study.
73:7 For you have many duties during the day.
73:8 And remember the name of your Lord, and devote to Him completely.


see toob selgus juurde värsile: 76:26 From the night you shall prostrate to Him and praise Him throughout.

Rahu öösse
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Öine palve? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Öine palve?   Öine palve? Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 10:32 pm

Jah, ma ise arvaksin ka sama(ja arvasingi kuni tänaseni), kui ma poleks sattunud täna ühele huvitavale värsile, mis mulle saadeti:

(50:39-40) Ole pika meelega, kui nad räägivad, ülista oma Isandat koidu eel ja enne loojangut, kiida teda öösel ja veel pärast maani kummardamist.

Mis tähendab seda, et õhtusse ei tohiks teoreetiliselt koraani järgi ühtki palvust langeda. Mistõttu ma ei saagi aru, mis öisest palvusest juttu on. Ma ise ei taha ka uskuda, et see ainult prohvetile oli, samas mäletan ma, et mul oli kellegagi vaidlus (koraani järgijaga) ning tookord ma jäin temaga nõusse selle värsi põhjal, et tõepoolest oli prohvetile ainult. Ma ei mäleta, kas ma jäin nõusse seetõttu, et see oli värsis endas öeldud või millegi muu pärast Neutral Igatahes nüüd olen ma selle ära unustanud ja olen jälle segaduses Very Happy Seepärast ma küsingi, kas keegi teist ei tea sellist asja Razz Aga eks ma uurin edasi.
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Öine palve? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Öine palve?   Öine palve? Icon_minitimeTeis Okt 28, 2008 11:14 pm

Hannah kirjutas:
76:26 From the night you shall prostrate to Him and praise Him throughout.
see võib tähendada seda, et enne koitu ja pärast loojangut ehk siis kui päike ei paista ehk öösel.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Öine palve? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Öine palve?   Öine palve? Icon_minitimeKolm Okt 29, 2008 12:00 am

tarmo kirjutas:
Hannah kirjutas:
76:26 From the night you shall prostrate to Him and praise Him throughout.
see võib tähendada seda, et enne koitu ja pärast loojangut ehk siis kui päike ei paista ehk öösel.

Aga värss ütleb, et mitte ei ole pärast loojangut, vaid enne loojangut. Päike küll iseenesest ei paista enam, aga valge on ikka Smile Ma lähen kohe vaatan, kas sõna "öö" on selles värsis sees araabia keeles...
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Öine palve? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Öine palve?   Öine palve? Icon_minitimeKolm Okt 29, 2008 12:03 am

Hannah kirjutas:
tarmo kirjutas:
Hannah kirjutas:
76:26 From the night you shall prostrate to Him and praise Him throughout.
see võib tähendada seda, et enne koitu ja pärast loojangut ehk siis kui päike ei paista ehk öösel.

Aga värss ütleb, et mitte ei ole pärast loojangut, vaid enne loojangut. Päike küll iseenesest ei paista enam, aga valge on ikka Smile Ma lähen kohe vaatan, kas sõna "öö" on selles värsis sees araabia keeles...

On küll sõna "night" sees, jah, aga samas jääb minule sõnastikus mulje, nagu oleks see õhtu sünonüüm. Kas aega vahetult enne päikeseloojangut saab õhtuks nimetada? Neutral
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Öine palve? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Öine palve?   Öine palve? Icon_minitimeKolm Okt 29, 2008 12:44 am

Jumalat tuleb kiita ja ylistada ja meeles pidada enam-vahem kogu arkveloleku aja. Mida rohkem, seda parem. Koik kiitmised ei tahenda ilmtingimata palvetamist. Aga mida teadlikumad me Jumalast oleme ja mida rohkem kiidame, seda positiivsemad ja heategevamad kipume olema ja seda vahemtosisemalt votame seda ymbritsevat.. Ehk siis ei satu elu keeristesse nii et see meid enesega koos pohja tombab..
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Öine palve? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Öine palve?   Öine palve? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Öine palve?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Reedne palve
» VF: Keskmine palve (Wusta)
» salat (palve) - arusaamad 2009
» VF: "Reedene" palve Kas on ikka reedest juttu? (ik)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Koraani seadused, käitumine :: Salat ehk Kontaktpalve-
Hüppa: