Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe

Go down 
4 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeTeis Jan 13, 2009 11:31 pm

No sa tõid oma postitusega välja juba niikuinii kõik selle, mille üle mina ka juba ammu juurdlen endamisi ja pole veel vastuseid saanud Smile Iseenesest, jah, see vastas mu küsimusele täiesti. Mis puutub värssi 41:31, siis on minul täpselt sama küsimus: mille kohta see ikkagi käib? Viimases lauses on kasutatud ju ainsust "it". Teades, et Jumal ei eksi ja ei ole ebakorrektne, siis jääb sellise lõputult vaieldava teema puhul mulje, justkui oleks meelega taotletudki sellist ebaselgust võibolla ning jätab inimestele vabaduse saada sellest aru just nii, nagu nende hetkeline seisund võimaldab Smile

Vaba tahte puhul ei ole ma endiselt selgusele jõudnud. Ükskõik kumba pidi ma juurdlema hakkan seda teemat, jõuan lõpuks vastuoluni välja. See tähendab, et kuskil arutelus on viga sees ja ma ei ole seda veel leida suutnud Smile See sinu toodud värss on iseenesest ka väga väga huvitav, sest see jätab võimaluse asjadest isemoodi aru saada, olenevalt siis sellest, kust asjale läheneda. Ühest küljest ütleb värss justkui seda, et meie tahe ei saa olla erinev Jumala omast. Ehk siis meie soovid saavad täide minna üksnes sellises ulatuses, milles need kattuvad Jumala plaaniga (kuigi sellisel juhul on Jumala taolise taotluse eesmärk ebaselge). Teisest küljest võib lugeda tulenevalt erinevatest tõlgetest välja ka seda, et võibolla me ei oskagi muud tahta siin ilmas kui seda, mille tahtmiseks Jumal meid loonud on. Ehk jällegi: meie tahtmine ei saa erineda Jumala omast, sest meie teadmised on piiratud. Kuidas ongi võimalik meil soovida endale midagi, millest meil näiteks aimugi ei ole, mida me kunagi näinud ega kogenud ei ole? Kas me ihkame sellist paradiisi nagu see ehk võibolla kuskil päriselt eksisteerib või ihkame me oma enda ettekujutust sellest paigast/hingeseisundist jne? Koraanis isegi on öeldud minu meelest, et meil ei ole aimugi selle paiga olemusest. See tõlgendus oleks juba pisut isegi mõttekam minu arvates Smile Ja ma kipun arvama, et vägagi võimalikult on meie arusaam vabast tahtest ja paljust paljust muust samuti hoopis teine, kui ta tegelikult on, mistõttu jõuan ma ka vastuoludeni oma arutlustes. Pole lihtsalt suuteline kinnistunud arusaamadest lõpuni lahti laskma Smile
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 12:57 am

Tsiteerin: :
Vaba tahte puhul ei ole ma endiselt selgusele jõudnud. Ükskõik kumba pidi ma juurdlema hakkan seda teemat, jõuan lõpuks vastuoluni välja. See tähendab, et kuskil arutelus on viga sees ja ma ei ole seda veel leida suutnud
juhul kui koraanis vabast tahtest ei räägita, siis puudub vastuolu.
Tsiteerin: :
Ehk siis meie soovid saavad täide minna üksnes sellises ulatuses, milles need kattuvad Jumala plaaniga
Jumala plaan - termin kui selline ei pärine koraanist. Vaba tahe aga, kui selline asi olemas on, võib kehtida mingis ulatuses.
Tsiteerin: :
Kuidas ongi võimalik meil soovida endale midagi, millest meil näiteks aimugi ei ole, mida me kunagi näinud ega kogenud ei ole?
vastav palve õiges sõnastuses formuleerida Wink
Tsiteerin: :
Kas me ihkame sellist paradiisi nagu see ehk võibolla kuskil päriselt eksisteerib või ihkame me oma enda ettekujutust sellest paigast/hingeseisundist jne? Koraanis isegi on öeldud minu meelest, et meil ei ole aimugi selle paiga olemusest.
sellest meil jah pole aimugi aga see ei sega meil sinna pääsemast. st seda ei pea endale ette visualiseerima Smile kuna see on võimatu. selles kontekstis tuleks aluseks võtta Vaarao naise palve: 66:11 And God puts forth as an example of those who believed the wife of Pharaoh. She said: “My Lord, build a home for me near You in Paradise...”. Ptk 56 räägitakse ´those on the left´, ´those on the right´. Ja ´those on the foremost - They will be the ones who are brought near´. Seega üks väheseid asju, mida me saame osata tahta/küsida, on võimalikult lähedale saamine.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 1:56 am

See vaba tahe on huvitav teema..

Aga kui laheneks sellele sellise nurga alt:
1. Jumal kui Looja loi inimese. Jumal loob labi sona ja oma taotluse, eks. Sona on oma olemuselt energiavonkumine.. Ta puhus inimesse oma "rouh"-i - vaimu. Seega inimese vaimne osa on osake Jumalast. Inimene oma olemuselt on Jumala tahe.

Mis on seega inimese tahe? Tulebki valja ju et inimesed oma tahet tahtes teevad tegelikult Jumala tahtmist.

Koraanis on mitmes kohas oeldud, et Jumal saaks koigele lopu teha ja Tal on voime koike takistada syndimast. Seega koik, mis siin ilmas synnib, synnib Jumala tahtega kooskolas ehk labi Jumala tahte.

Hicksi videotes on selgitatud asja umbes nii et meie vaba tahe seisneb selles, kas minna kaasa koige meiega toimuvaga vabatahtlikult voi punnida sellele vastu ja saada tommatud ikkagi syndmuste& tagajargede keerisesse. Esimesel juhul kaasneb sellega nauding ja positiivsed kogemused, elamused (=paradiis?, kuna koik soovid taituvad jne), teisel juhul aga oleme sattunud porgusse, kus valitsevad ebameeldivad tunded, saame osa kogemustest, mida me ei naudi, ees on raskused ja jarjest hullemaks paistab minevat (=nii-oelda porgu tee ja porgu?)

Kuna Hicksi selgituste jargi oleme me koik oma Allika jatked, laiendid, seega osake meie Loojast ning ajal, mil meie teadvus on keskendunud fyysilisse maailma, on suurem osa meie teadvusest tegutsev mitte-fyysilises olekus nii-oelda valjaspool kasti. See on see osa, mille poole poordudes saame vastused koigile oma kysimustele. Ja mis on meile lahemal kui meie fyysiline keha, kuna see oleme me ise Wink (Koraanis: Jumal on meile lahemal kui meie kaelaveen Wink )

Huvitav kui palju mu segasest selgitusest aru said Smile kui yldse said.. Mul on miski tunnetus selle asja kohta olemas aga sonadesse on maru raske panna Smile

Tsiteerin: :
Kuidas ongi võimalik meil soovida endale midagi, millest meil näiteks aimugi ei ole, mida me kunagi näinud ega kogenud ei ole?

Vaata naiteks vanu ulmefilme.. Kus keegi motles valja midagi, millest teistel aimugi polnud, mida poldud nahtud ega kogetud.. Ja hiljem tehti teoks kah.. Sedasi see kaibki.. Alguses on mote, visualiseering, siis kui sellelle piisavalt tahelepanu poorata, see manifesteerub Smile

Tsiteerin: :
Ehk jällegi: meie tahtmine ei saa erineda Jumala omast, sest meie teadmised on piirat
Meie tahtmine ei saa erineda Jumala omast, kuna oleme osakesed Jumalast ja seega on meie tahtmine automaatselt Jumala tahtmine ??
Mis sa selle peale kostaksid? Kui loogiliselt voi ebaloogiliselt see kolab?

Meie teadmised on piiratud, aga kui paaseme "salat" kaudu ligi Jumalale, kes on meile lahemal kui meie kaelaveen, siis polegi need enam nii piiratud.. "Salat" oli see, mille labi prohvetid said Jumala kaest teadmisi.. See on see yhendus Jumalaga, mille polvkonnad kaotasid (Koraanis on sellest kirjas, kuidas tulid polvkonnad inimesi, kes kaotasid selle yhenduse)
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 9:25 am

selline sõnastus vaba tahte kohta:

kui olen Jumalale alistunud / inlinement with sourceenergy / mina ja Isa oleme üks,
siis alles, ja ainult siis, on mul vaba tahe. siis olen Jumalaga üks, minu mõtted ja tunded on vastavuses/samal sagedusel Tema omadega / lähtuvad Temast / on Tema omad.
Tema tahe on vaba. Tema tahe ja minu tahe on sama. -> minul (meil - me oleme üks) on vaba tahe. Smile
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 12:08 pm

Siiri kirjutas:

Vaata naiteks vanu ulmefilme.. Kus keegi motles valja midagi, millest teistel aimugi polnud, mida poldud nahtud ega kogetud.. Ja hiljem tehti teoks kah.. Sedasi see kaibki.. Alguses on mote, visualiseering, siis kui sellelle piisavalt tahelepanu poorata, see manifesteerub Smile


Jaa, sa räägid praegu fantaseerimisest. Kuid see ei tähenda seda, et iga olend, kelle meie omale silme ette maname, tegelikult eksisteeribki. Ometi on naljakas see, et me omistame isegi fantaseeritud olenditele neid omadusi, mis on meie jaoks tuttavad. Mitte ükski omadus pole selline, mida me endale ette kujutada ei oskaks või ei suudaks tajuda. See, et me neid veel omakorda modifitseerime ja teeme nad endale huvitavaks, on iseasi. Aga nad jäävad siiski meie mõistuse ja arusaamade piiridesse. Paradiisiga on sama. Me kujutame endale ette kõike ilusat, head ja meie silme ette kerkib pilt sellisest paigast. Loomulikult ei takista meie mõtted ja ettekujutused sellest paigast sinna pääsemast. Küsimus on ainult selles, kuivõrd meie ettekujutus tegelikkusele vastab. Ma kahtlen, et mitte väga palju. Kindlasti on see erinevalt valgustatud inimestel erinev, seda küll. Mõnel on saanud rohkem teadmisi läbi palvuste, meditatsiooni jne, mistõttu teavad nad rohkem. Point oli siiski see, et meie ettekujutus asjadest on tihtipeale hoopis teistsugune, kui nad tegelikult olla VÕIVAD Smile
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 1:31 pm

aga mis on sel juhul tegelikus voi reaalsus?

Minu arusamist mooda elavad erinevad inimesed samas maailmas erinevates reaalsustes.
Naiteks monele hullumaja elanikule on tema nagemused vaga reaalsed. Kas see et meie neid ei nae, tahendab, et neid ei eksisteeri? Aga kust me teame?

Depressiivik ja optimist voivad elada tapselt samades tingimustes (kyll ajutiselt, eks, sest nende ellusuhtumisest lahtuvalt olud ja tulevik muutub neil paris korralikult) ent ometigi naevad asju totaalselt erinevalt. Ja molema jaoks on see reaalsus.

Misasi see tegelikkus siis on ja kes otsustab selle yle, mis on reaalne ja mis mitte? Very Happy

Jaa, ma raakisin fantaseerimisest. Ent fantaasia ongi see, millest koik alguse saab. Arhitekt fantaseerib ka uhked majad peas valmis.. Ja lopuks saavad need teoks, eks Wink

Ulmefilmides naidatu on paljuski realiseerunud juba. Koik see yle moistuse kaiv tehnoloogia, mis tanapaeval igapaevaselt paljudel kasutuses.. Kunagi miski mees (oli see da vinci?) joonistas lennumasina.. Vaata neid lennukeid tanapaeval. Ulme? Fantaasia? Kohe paris kindlasti. Aga saanud reaalsuseks Smile


Tegelikkus on see, et mida me omale fantaasiates valmis meisterdame, saab tihti reaalsuseks. Ja piirid seame omale ise Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 3:52 pm

Kindlasti usun ma seda ka, et paljut meie fantaasiates on võimalik reaalsuseks luua ja sinu näidete põhjal ongi ju tehtud, tõepoolest. Kuid mul on siiski tunne, et mõned asjad siin universumis eksisteerivad ja ilma meie loomiseta. Ma mõtlen sellised asjad, mis on eksisteerinud enne meid ammuseid aegu ja mis on meie mõtetest ja kõigest sõltumatu. Kasvõi näiteks jumalik jõudki. Ma usun, et mitte meie ei ole Jumalat loonud vaid Ta tõesti ongi olemas oma teadvuses. Suudad sa Teda silme ette omale manada? Suudad sa tajuda seda jõudu oma meeltega terviklikult? Me suudame tajuda vaid selle erinevaid väljendusi meie elus aga mitte Teda kui ideed ennast. Või näiteks suudad sa ette kujutada, mis on universumi taga? Smile No vast suudad küll. Aga kas see ka tegelik reaalsus on? Kas meie universumi taga on ka tegelikult see, mida meie endale ette kujutame või siiski midagi hoopis teist, millest meil aimu pole meie piiratuse tõttu (piiratus tuleneb sellest, et me ei suuda oma enda Maaltki välja lennata, rääkimata universumi tagustest paikadest Very Happy ). Seetõttu ma mõtlengi, et mõned asjad on sellised, mis eksisteerivad ka meist sõltumatult ja millest meil aimugi pole.

Muide üks väga huvitav paralleel veel, mis mul just meelde tuli: püüa ette kujutada enda mitteeksisteerimist Smile Suudad? Või pigem suudad sa ette kujutada ennast vaatamast kuskilt eemalt Maad ilma endata? Või suudad sa kujutada ette, mis oli enne universumi teket, kui polnud veel MITTE MIDAGI? Paratamatult tekib silme ette pilt süsimustast paigast. Aga kuidas näeks see "mitte midagi" ette ilma musta värvuseta, õhuta, ruumita, ajata? Smile
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 5:11 pm

Hannah, mina suutsin seda postitust lugedes näha vaid seda, et sa oled oma piiratusega (sellega mida sa ei suuda) suurepärasele joondusele saanud. Teisisõnu - sa ise ehitad endale piire praegu. Katsu keskenduda hoopis sellele, mida suudad ja peagi ehk suudad juba rohkem Wink
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 5:57 pm

Oled sa kunagi selle peale moelnud, et koige lihtsamalt neile kysimustele vastused saad, kui Jumala kaest kysid ja siis ootad kuni sealt vastus tuleb? Loo see yhendus (salat) ja kysi. Kui vastuse saad teada, jaga meiega ka Smile See voib kyll moned kuud aega votta Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 8:07 pm

Jaa, muidugi ma võin seda Very Happy Tegelikult ma ei nuta seda üldse taga, sest mul on sügav uskumus, et pärast füüsilist surma saame me selle kõik teada niikuinii Smile Ja ma olen üpris kindel, et paljus ma endale ka neid piire ise loon, kuna ei ole veel vaimselt nii kõrgele arenenud, et uskuda, et olen kõigeks võimeline, kuid küllap seegi juhtub Jumala abiga Very Happy Ma usun küll, et juhtub! Aga see ei ole ju üldse mu point Laughing Kuulge, no te ju saite aru, mida ma silmas pidasin??! Laughing Päriselt! Ma ei räägi üldse sellest, et me ISE ei suudaks midagi. Ma räägin sellest, et paljut me lihtsalt ei TEA. Ja muidugi, selleks, et teada saada, on vaja palvetada Smile Ohh, aga igatahes on mul ammu juba meelest läinud, miks ma üleüldse sellest rääkima hakkasin Very Happy Lähen kohe meenutama!
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeKolm Jan 14, 2009 8:14 pm

Aa, jajah Very Happy Tuli meelde küll! Ma pidasin seda värssi silmas(81:29), mis ütleb, et meie tahtmine ei saa erineda Jumala omast. Vot! Seda ma mõtlesin Smile Ma püüan siin teile rääkida, et minu jaoks on see värss hakanud oma vastuolu vaba tahtega kaotama ja ma hakkan poindile pihta saama!! Laughing Mis te vaidlete? Laughing Ühesõnaga siis lühidalt uuesti Very Happy On üpris loomulik, et me ei saa tahta muud peale selle, mida Jumal on loonud meid tahtma. Ja siin ei pea ma silmas mitte meie suutlikkust, vaid meie teadlikkust sellest, mida tahta Smile Me saame kõike, mida me tahame. Seda usun ma ka ilma külgetõmbeteooriata, sest kõik on kinni meie tahtmistes Smile Selles olen ma terve elu veendunud olnud. See värss ütleks justkui esmapilgul vastupidist, aga tegelikult ei ole asjad üldse nii Smile Lihtsalt et me saame tahta kõike seda, millest meil teadmised olemas on - millest Jumal meile teadmised on andnud(mõelge kui palju inimesed veel ei tea ju tegelikult). Ükskõik, kas ainult fantaasia ja mõtte tasandil või füüsilised faktid. Sellepärast ongi arvatavsti ehk Jumal öelnud, et saame tahta kõike, mida Jumalgi, sest osa Temast on ju meie sees (meie vaimsus oma teadmistega). Oeh Very Happy
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeNelj Jan 15, 2009 2:59 am

üks salm, mis näib olevat seotud vaba tahte küsimusega:
8:53 That is because God was not to change anything He bestowed to a people, unless they change what is in themselves. God is Hearer, Knowledgeable.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitimeNelj Jan 15, 2009 8:33 pm

Jaa, see on tõesti asjakohane. Päris huvitav! Siis võib ikkagi öelda, et vaba tahe selles vormis nagu meie teda mõistame, on siiski koraanist tulenev.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe   Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Abraham Hicks, Jeesus, vaba tahe
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Abraham-Hicks - tervis&haige olek..
» Kylgetombeseadus. Miks me siia ilma syndisime. Abraham-Hicks jargi..
» "The Secret"& Abraham-Hicks: Videod sel teemal
» Sisemine Olend :) Abraham Hicksi jargi

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Tänapäevased õpetajad ja nende õpetused-
Hüppa: