Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.

Go down 
+5
Siiri
katlino
Hannah
Kadri
tarmo
9 posters
Mine lehele : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorTeade
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeKolm Okt 22, 2008 10:31 pm

kanep on läbi ajaloo olnud pea kõigis Euraasias levinud religioonides religioosseks sakramendiks.
kirjutasin sel teemal põhjaliku uurimustöö:
vt: http://www.oie.ee/?page_id=57
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 12:27 am

vaga hea valgustav artikkel kanepi kohta. taiesti oige tarvitada kanepit valuvaigitina ravimite asemel, ikkagi loodusik asi.
samas kas kanepist soltuvust ei teki,oleks tore kyll naha elu labi no roosade prillide Smile
muide, kuidas on kanep inglise keeles?
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 2:00 am

Ametlikus keeles "cannabis", slängis "pot" Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 2:03 am

Ma leian ka, et üks asi on see, kas selle kõigega ka 100% nõustuda, aga hoopis teine asi on saada kahtepidiseid argumente ühe teema kohta, mis valgustavad üht asja ka teisest küljest, millest meile muidu ajupesu tehakse, esitades vaid negatiivseid argumente. Väga palju sellest on tõsi, jah. Kanep on juba kasulik kasvõi näiteks ehituseski, söögitegemises või siis küttena või mis seal kõik veel olid... Ning kasvõi loodusliku valuvaigistina, just!
Tagasi üles Go down
Kadri

Kadri


Postituste arv : 124
Join date : 31/08/2008
Asukoht : Dublin

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 10:24 am

peaks vist yhe kanepitaime endale muretsema, ei tea kust neid saada voiks? Smile
Tagasi üles Go down
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 10:54 am

Kavatsed ära proovida? Very Happy
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 11:04 am

Need olid pelgalt Piibli viited. Kas midagi Koraanist ei ole leidnud kanepi kohta. Meil siin ju ikka moslemite 'klubi'. afro
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 11:46 am

mina ei seostaks kanepit usuga.. see et moned usklikud seda kasutavad, ei loe..
samas olen nous, et nii jube, nagu meedia seda yles on puhunud, kanep ei ole. Mida rohkem olen selle kohta uurinud, seda enam naen, et tegu on koige ehedama inimestele valetamisega..

katlino, mida sina kanepist tead/arvad? Very Happy
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 12:02 pm

Minu arvamus kanepist on negatiivne. Alhamdolillah, ma ole terve inimene ja ei näe mingit põhjust kanepit ei valuvaigistuseks või muudeks asjadeks vajalikuks. Ma ausalt ei kujuta ette, millises situatsioonis oleks kanep kasulik. Lähen loengut pidama väikse hea tujuga? drunken Või siis kui autot juhin, siis olen vähem depresiivne närviline autojuht? Lõõgastumiseks ei ole mul samuti vajadust end pilve tõmmata ja õlidena/määretena kasutan kaubanduses saadaval olevaid vahendeid.

Ei, ma tõesti ei kujuta ette, et ma kanepit kasutaksin. Mees tuleb koju, naine pilves. Laps vaatab, emmel jälle hea tuju ja ajab veidi segast.. ei tea, ei kujuta ette...

Ja kuna minu usus, Islamis, pole kanepist midagi juttu, aga pikalt sellest, kuidas kõiksugu meelemürgid on haram, siis ma ei tunne, et mu usuvabadust riivatakse. Long live Estonia! flower
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 12:28 pm

Tsiteerin: :
Ja kuna minu usus, Islamis, pole kanepist midagi juttu, aga pikalt sellest, kuidas kõiksugu meelemürgid on haram
aga millest sa jareldad et tegu meelemyrgiga on? kas sa oled seda teemat uurinud? voi teed jareldusi selle pohjal mida meile koolis opetatud on? Selles mottes just et enne kui nii kindel seisukoht votta, tuleks enne paris pohjalikult uurida ja rohkem kui yhest allikast. Islam ju opetab et kui mingi kahtlase vaartusega info sinuni jouab, siis enne selle uskumist tuleb veidi uurida ja mitte ennatlikke jareldusi teha.

ma muideks pole ise jargi proovinud kanepit ega pole kindel kas prooviks ka, aga seda olen varemgi avastanud et vaga paljude asjade osas inimestele "kägu" aetakse. Paris mitu sihukest asja avastanud, jargi proovinud ja nainud omadest kogemustest, et asjad on hoopis teisiti kui meid uskuma on pandud.

ma tean et tervisepoodides myyakse kanepitooteid ja et see omab positiivset effekti paljudele inimestele. Poes kus ma tootan, myyakse seda kraami. Toostuslikku versiooni siiski.

Tsiteerin: :
Ma ausalt ei kujuta ette, millises situatsioonis oleks kanep kasulik.
ega seda enne ei kujutagi, kui asja vastu huvi ei tunne ja ei uuri tausta Smile

Yks mu meedikust tuttav ytles et naiteks on see palju ohutum kui synteetilised valuvaigistid. Efektiivsem ja pysib kauem veres. Ei oma korvaltoimeid, nagu synteetiline kraam. Ei riku tervist vastupidiselt inimeste endi toodetule (Jumala looming vs inimeste looming, eks Wink arvata on et Jumala looming on efektiivsem). Seda saab kasutada efektiivse ravimina haiguste puhul, mille ees tavameditsiin on voimetu..

arvestades et paljud haigused on tekitatud meie liigsest arrituvusest, narveerimisest, pingetest jms. Teades et sarnane tombab ligi sarnast (vahemalt minu kogemused kinnitavad - piisab kui vaid yhest negatiivsest mottest kinni votta ja seda edasi arendada, kui seesuguseid motteid lendab kohale kubinal), siis juhul kui inimene suudab kunstlikult kasvoi end rahulikuks teha (muidugi saab ka niisama, seda endale sisendades) hakkab ta ligi tombama rahulikumaid motteid/syndmusi elus. Igal juhul on tal parem olla. Ja kui inimene tunneb end hasti, samas see ta tervist ei riku (niipalju kui ma olen uurinud, ei ole leidnud tosiseltvoetavaid uurimusi, mis toestaksid et kanep rikub tervist), siis mis selles halba on?

tekib kysimus kas naiteks synteetilised antidepressandid, mille eest tuleb ravimifirmadele suured summad valja kaia, mille tootmine rikub keskkonda ja mis voivad tekitada soltuvust, paris jubedaid korvaltoimeid jms, on paremad kui Jumala loodud taim, mis teeb sama too ara ja ei ohusta keskkonda ega inimesi?

ma olin ka vaga vaga vaga skeptiline, aga mida rohkem uurinud selle kohta, seda enam on mu arvamus muutunud. Ilmselgelt paistab silma et kanepivastasus on paras propaganda ja nii kole koll, kui sellest maalitud on, see tegelikult pole. Enamus inimesi kes kanepi teemal sona votavad ja negatiivsust valja toovad, ei ole palju selle kohta uurinud. Sest oiglaselt otsustamiseks peab ara kuulama molema poole argumendid.

See, kas mina seda kasutan voi ei, ei loegi. Ma voib-olla ei hakka seda iial tarbima aga teadmine et kui mul vaja on, siis ma saan, ilma et keegi mind seetottu vangi pistaks, on ka midagi vaart. Kysimus on pigem pohimottes: kui asi ei tee kahju, kyll aga on monele kasulik, siis miks keelata? Eriti veel kui samal ajal on lubatud palju ohtlikumad ja tervist kahjustavamad asjad nagu kohv (mida ometigi paljud moslemid kasutavad), alkohol voi tubakas.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 12:44 pm

Pange sõna kanep Wikipediasse.

Sealt mõned laused:

  • Seemneist õli pressides avastati Põhja-Aafrikas (või veidi varem Kesk- ja Lõuna-Aasias) kanepi mõningate alamliikide narkootilise mõjuga toksiline vaik.

    Tekib joove

    Kanepist pärinevate kannabinoidide regulaarse tarvitamise tulemusena tekkivaid psüühikahäireid klassifitseeritakse RHK-10-s koodiga F12.xx.

    Loomkatsed ja praktiline kogemus on näidatud, et kanep võib põhjustada sõltuvust

    Kanepi tarvitamisel tekkinud sõltuvus on psüühiline sõltuvus

    Väga sagedane kanepi tarvitamine halvendab lühimälu, mis küll taastub lühikese ajaga kui kanepi tarvitamine lõpetada.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 12:49 pm

Siiri kirjutas:
Selles mottes just et enne kui nii kindel seisukoht votta, tuleks enne paris pohjalikult uurida ja rohkem kui yhest allikast. Islam ju opetab et kui mingi kahtlase vaartusega info sinuni jouab, siis enne selle uskumist tuleb veidi uurida ja mitte ennatlikke jareldusi teha.

ma olin ka vaga vaga vaga skeptiline, aga mida rohkem uurinud selle kohta, seda enam on mu arvamus muutunud. Ilmselgelt paistab silma et kanepivastasus on paras propaganda ja nii kole koll, kui sellest maalitud on, see tegelikult pole. Enamus inimesi kes kanepi teemal sona votavad ja negatiivsust valja toovad, ei ole palju selle kohta uurinud. Sest oiglaselt otsustamiseks peab ara kuulama molema poole argumendid.

Minu väljaütlemised baseeruvad minu põhimõtetel ning ei vaja uurimistööd.

Sa kritiseerid, et ma ei toonud välja tõendeid enda arvamuse kohta. Ma ei näe sinu postitusest aga ühtegi kanepit toetavat argumenti ning paluks seda teha ikka Islami valguses.

Ühel moslemil pole kanepit vaja. Siiri, sa oled kogu aeg rääkinud, kuidas tekib suhe Jumalaga ning kui suur tunne on palvetamisel. Selle valguses ei näe ma põhjust, miks sa peaksid või miks üldse mõni moslem peaks kanepit tarbima, kui on selge, et sellel on tervist kahjustavad mõjud...
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 1:13 pm

katlino kirjutas:
Selle valguses ei näe ma põhjust, miks sa peaksid või miks üldse mõni moslem peaks kanepit tarbima, kui on selge, et sellel on tervist kahjustavad mõjud...

Ma olen ise ka üpris negatiivselt meelestatud, aga AINULT seetõttu, et arvan, et kõik, mida on võimalik saavutada abivahenditega, milleks on kanep, on võimalik saavutada usus ka ilma sellega Jumala abiga. Ühesõnaga kui tahan lõõgastuda ja inspiratsiooni saada, pean ma selleks vaid palvetama, mõtisklema, mediteerima, suhtlema Jumalaga jne. Aga ma arvan, et siinkohal pidas siiri silmas ikkagi seda (ja mida minagi olen hakanud mõtlema), et see ei ole SELGE 100% wikipedia info põhjal, et kanepi tarvitamine on tõepoolest kahjulik, sest meil ei ole vastuargumente.
Kui eksisteerib inimesi, kel on tõendid selle kohta, et see nii ikkagi ei ole, siis tuleks tõepoolest ÕIGLUSE nimel kuulata ära ka nende tõed ja info ja alles siis kujundada oma põhimõtted. Enne seda pole põhimõtetel erilist kaalu, kui omatakse vaid poolikut infot. Teada fakt on see, et IGAL ASJAL on mitu tahku, millest mõned on positiivsed ja mõned negatiivsed. Seega oleks üsna inimlik ja ka ratsionaalne kaaluda ka muid võimalusi siin elus. Pelgalt kuuldu põhjal (mis võib potensiaalselt olla ka propagandalik vale) ei saa ju selguda tõde.
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 1:23 pm

Ma tooks valja pooldavad argumendid tanapaeva meditsiini valguses:

http://en.wikipedia.org/wiki/Medicinal_cannabis

Moned tsitaadid wikist (paistab et sa seda lehte usaldad):

Tsiteerin: :

In a year 2002 review of medical literature, medical cannabis was shown to have established effects in the treatment of nausea, vomiting, unintentional weight loss, and lack of appetite.[34] Other "relatively well-confirmed" effects were in the treatment of "spasticity, painful conditions, especially neurogenic pain, movement disorders, asthma, [and] glaucoma."[34]

Elsewhere it has been shown to be beneficial in treating symptoms associated with treatments for cancer, AIDS, and hepatitis.

Cannabis also acts as an antispasmodic and anticonvulsant and is indicated for neurological conditions such as epilepsy especially complex partial seizures, multiple sclerosis, and spasms. As an analgesic and an immunomodulator it is indicated for conditions such as migraine, arthritis, spinal and skeletal disorders. As a bronchodilator it is beneficial for asthma. It also reduces the intraocular pressure and is indicated for glaucoma. Recent studies have shown the drug to be efficacious in treating mood disorders and mental health issues such as depression, post traumatic stress disorder, clinical depression, attention-deficit disorder, attention-deficit hyperactivity disorder, obsessive-compulsive disorder, panic disorder, Crohn's Disease[35] and bipolar disorder.[3] It is also indicated for premenstrual syndrome, hypertension, and insomnia. It is also reported to be an effective treatment for constipation.

According to a survey on the recommendation of cannabis in California,[36] cannabis is indicated for over 250 conditions.

Nagu naha kui asja moistusega tarbida ja vajaduse korral, on see igati omal kohal.
Koraan pole seda pannud keelatud asjade nimekirja.. Ja Koraan on detailne. Iga asi kui valesti kasutada, voib olla ohtlik. Liiga palju suhkrut sood, ei ole see yldse tervislik. Samas natuke pole ju paha ka. Seega milleks naha kolli seal kus seda pole?

pane inglisekeelsesse wikisse medical cannabis ja loe. Vagagi hariv leht. Nagu naha on Jumal andnud inimkonnale kasutada suureparase taime.. Nemad aga teevad valmiskallid ravimid ja myrgitavad rahvast nendega.. Meditsiini sa ju haramiks ei pea? Vaktsineerimist pooldad, eks? Pead seda moistlikuks? Islami seisukohast on Jumal see, kes tervise annab ja sind haigusest terveks ravib? Seega milleks on moslemil naiteks vaktsineerida end vaja?

(minu seisukoht muideks selles valla on et polegi vaja vaktsineerida, kuna see rohkem kahjukui kasu teeb.. jallegi vaga pohjalikult uurinud seda teemat ja omal yks lastest sai vaga vastikud korvalnahud.. taiesti terve lapse voivad vaktsiinid nii haigeks teha et jube.. aga noh see selleks.. igayhel oma arvamus)
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 2:06 pm

Tsiteerin: :
Many medical cannabis opponents note that smoking cannabis is harmful to the respiratory system. However, this harm can be minimalized or eliminated by the use of a vaporizer or ingesting the drug in an edible form or other non-smoking modes of delivery like tinctures. Vaporizers are devices that vaporize the active constituents (cannabinoids) and the fragrant aromatic substances in the preparation without combusting the plant material and thus preventing the formation of toxic substances. Studies have shown that vaporizers can dramatically reduce[48] or even eliminate[49] the release of irritants and toxic compounds.

In order to kill microorganisms, especially mold, the scientists \"Levitz and Diamond (1991) suggested baking marijuana in home ovens at 150 °C [302 °F], for five minutes before smoking. Oven treatment killed conidia of A. fumigatus, A. flavus and A. niger, and did not degrade the active component of marijuana, tetrahydrocannabinol (THC).\"[50]


nagu naha pole kanep eemale jaanud ka islamimaailmast.. Vaerm ei peetud seda haramiks.. vaid vagagi tohusaks RAVIMIKS

Ega aspiriini ei pea kah niisama naost sisse ajama, ent ometigi on see vabalt apteekides saadaval. Kanep aga, mis samuti toestatult tervisehadadele leevendust toob, on keelatud..

Kas kanepit tarbida voi ei, peaks olema siiski iga inimese vaba valik. Lisaks sellele aitab kaasa naiteks teavitustoo tegemine koolides.. Kui igapaevane tarbimine rikub malu ja on oeldud et tarbimise lopetamisel malu taastub, siis ei nae mina selle tarbimises midagi ohtlikku - kui malu vaja, siis lihtslat lopeta tarbimine.
Tsiteerin: :
Selle valguses ei näe ma põhjust, miks sa peaksid või miks üldse mõni moslem peaks kanepit tarbima, kui on selge, et sellel on tervist kahjustavad mõjud...
naiteks kohvil on tervist kahjustavad mojud. Kas tarbid?
Sool pole tervisele kasulik. Kas tarbid seda?
jne jne. moslemid tarbivad palju sellist, mis pole otseselt vajalik, kahjustab tervist ka ent ometigi ei poorata sellele tahelepanu.
Igat asja tuleb votta moistusega. Vaadates yle kanepi meditsiinilised omadused, kas su arvamus on endiselt sama, et sellele pole moslemi elus kohta? Naiteks sellise moslemi elus, kel tervisehada on? Naiteks epileptikust moslem: kui tema hada vastu aitab kanep ilma korvaltoimeteta ja kahjuliku mojuta tema tervisele voi peaks ta votma synteetilisi ravimeid, millel on terve rida korvaltoimeid, mis voivad pohjustada uusi tervisehadasid, mida tuleb ravida uute synteetiliste ravimitega?

voi naiteks depreka puhul?? Kas kasutada kanepit voi keemilisi ravimeid? Mina sain moned aastad tagasi oma deprekast lahti Jumala abiga, palvetades, moeldes jne. Aga on neid, kes ei saa, kelle side Jumalaga pole nii tugev.. ja kelle deprekas ehk tekitab Jumala suhtes kibestumistki.. Kes soovad tablette.. (ma tarbisin monda aega tablette enne seda ka naiteks. teevad kyll roomsamaks ent parsivad motlemisvoimet.. seega probleemide lahendamiseni nagu ei jouagi.. kanep kuulujutu kohaselt pidi vastupidi motlemist soodustama.. korvaltoimete pikas nimekirjas oli sel deprekaravimil muuhulgas naiteks \"kalduvus enesetapule\")..

Ja islami valguses:
\"arge keelake omale haid asju, mida Jumal pole keelanud...\" Maletad seda varssi?

Kui keegi valetab kanepile juurde naiteks halbu omadusi ja seetottu selle taime keelab, siis selliste valede ja kuulujuttude uskumine vaevalt et head teeb.. Otsesonu pole Jumal kanepit keelanud. Seega enne haram kategooriasse paigutamist tuleb hoolikalt uurida tausta. Justnimelt molemalt poolt: poolt ja vastuargumendid.. Kas kanep on hea? Kui on, siis millist moodi kasutades? Kas kanepi keelustamine teeb rohkem head voi halba? jne jne Neid kysimusi ja argumente on paris palju ja huvitav teema iseenesest Very Happy


Viimati muutis seda Siiri (Nelj Okt 23, 2008 2:09 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 2:08 pm

Mind see ei veena flower ja kanepi tarbijat minust iialgi ei saa.. Insha Allah.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 2:11 pm

Tsiteerin: :
Medieval Islamic world
In the medieval Islamic world, Arabic physicians made use of the diuretic, antiemetic, antiepileptic, anti-inflammatory, pain killing and antipyretic properties of Cannabis sativa, and used it extensively as medication from the 8th to 18th centuries

veel wiki lehelt..

Sinust ei saa tarbijat. Minust ka toenaoliselt ei saa.. See selleks..

Aga ma raagin pigem yldiselt. Pohimotteliselt. Kas sa leiad et see peaks olema keelustatud? VOi voiks see olla kattesaadav neile, kes soovivad kasutada? St. ilma et sellest seadusega pahuksisse laheks


Viimati muutis seda Siiri (Nelj Okt 23, 2008 2:12 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 2:12 pm

Koraan on täiuslik teos, millest pole midagi välja jäetud. eks?
mina pole suutnud tuvastada ühtegi Koraani salmi, mis otseselt kanepist räägiks.
st ei positiivses ega negatiivses mõttes.

siis miks arvata, et kanepit ei tohi tarvitada?
kui Jumal seda meile keelanud ei ole, siis miks inimesed seda endale ise keelavad?

põhjus võib olla selle, et väidetakse, et kanepist saab joobe.
tõepoolest - meeleseisund muutub. aga tegemist ei ole joobega. meeleseisundiks saab high. ja sõnasõnalt nii seda peakski tõlkima ka eesti keelde - kõrge. sa oled kõrgel.
kui võrrelda füüsilises plaanis, siis mäe otsas olles on palju ilusam vaade ja näeb ka rohkem kui mäe jalamilt.
vaimne ´nägemine´ on kõrgelt samamoodi selline, et sa näed rohkem ja kaugemale.
kuna sa suudad korraga rohkem haarata/tajuda, siis sa mõistad rohkem ja terviklikumalt.
Koraan ütleb, et
4:43 O you who believe, do not approach the communion while you are intoxicated, until you know what you are saying.
St kui sa nt alkoholi taritad, siis sa teatud joobeastmel ei tea, mida sa räägid. kui sa aga oled kanepit tarvitanud - oled kõrgemal - siis just vastupidi sa tead ohkem, mida sa räägid. järelikult ei räägi need Koraani salmid kanepist

kui seda uurimustööd lähemalt uurida, siis panete ka tähele, et piiblis kirjeldatakse, et just hommikul ja õhtul olid need toimingud ettenähtud. hommikul ja õhtul on ettenähtud ka palve. ühesõnaga - Moosesele Jumal ütles, et põlvest põlve peate te ennast kõrgemale tooma palve ajaks.
siinkohal ma nüüd suudan ühe seose välja tuua ka Koraaniga.
nagu öeldud, kõrgel olekust räägin siin mõistmise kontekstis. Jumal teab kõike - nii nähtavat kui nähtamatut - Ta on Kõige Kõrgem.
13:9 The knower of the unseen and the seen, the Great, the Most High.
palvetamise kohta on öeldud, et kummarda ja tule lähedale.
96:19 ... prostrate and come near.
vaimselt saab lähemale Jumale minna vaid ise vaimselt kõrgemale minnes.
Moosesel ja Aronil kästi palve aegadel just seda sama teha.

nüüd ok, Koraanis ei ole sellest juttu, sellest räägitakse piiblis (täpsemalt öeldes Tooras), et mis see meisse puutub?
vale lähenemine.
21:48 And We had given Moses and Aaron the Criterion, a shining light, and reminder for the righteous.
need, kes ennast ära tunnevad siin - righteous - siis see Toora on ka neile.
4:136 O you who believe; believe in God and His messenger, and the Scripture which was sent down to His messenger, and the Scripture that was sent before.
And whoever rejects God, and His angels, and His Scriptures, and His messengers, and the Last Day; then he has strayed a far straying.
usu varem alla saadetud Scripture-sse.
kui keegi ei usu, mida Jumal Moosesele Moosese raamatu 30. peatükis õpetas, see on strayed a far straying.

nagu näha, Koraanist ei ole midagi välja jäetud, Koraanis on öeldud, et usu seda, mida Tooras on öeldud ja Tooras on öeldud: "see olgu teie tulevastele põlvedele alaline suitsutusohver Issanda palge ees!"

muuseas. juba enne kui ma sain teada, et kaneh bosm, tähendab kanepit, enne kui sain kinnituse sellele, et suitsutusrohtudest rääkides räägitakse piiblis kanepist, juba enne seda olin ma selles kindel, et just nii see peab olema. 2+2 ehk loogika viis mu juba varem selleni. ma oleksin sarnase uurimustööga juba varem maha saanud aga kuna mul ühtegi lisatõendit polnud peale selle, mis oli minu sees, siis jäi see asi varem paremaid aega ootama.
nüüd on mul tõestus olemas.

40:50 They will say: “Did not your messengers come to you with proofs?” They will reply: “Yes.” They will say: “Then call out, for the call of the rejecters is nothing but in vain.”
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 2:34 pm

mina isiklikult Piibli suhtes olen skeptiline. Seda on muudetud. Ja toendeid on selle kohtaPiiblis endaski kirja.

Toora tahendab tolkes seadused ja Koraanis on need koik olemas. Koraan kirjutab eelmised kirjutised yle. Seega selles osas noustun katlino-ga. Mis puutub meisse Piibel, kui meil koik juba olemas on. KUi meil on teos, mis kirjutab yle koik varasema ja sisaldab koiki detaile, siis puudub vajadus minna piiblit uurima et sealt mingit usulist teavet saada.

Tsiteerin: :
nüüd ok, Koraanis ei ole sellest juttu, sellest räägitakse piiblis (täpsemalt öeldes Tooras), et mis see meisse puutub?
vale lähenemine.
21:48 And We had given Moses and Aaron the Criterion, a shining light, and reminder for the righteous.
need, kes ennast ära tunnevad siin - righteous - siis see Toora on ka neile.
4:136 O you who believe; believe in God and His messenger, and the Scripture which was sent down to His messenger, and the Scripture that was sent before.
And whoever rejects God, and His angels, and His Scriptures, and His messengers, and the Last Day; then he has strayed a far straying.
usu varem alla saadetud Scripture-sse.
kui keegi ei usu, mida Jumal Moosesele Moosese raamatu 30. peatükis õpetas, see on strayed a far straying.

2:97 Say, "Whoever is an enemy to Gabriel, then know that he has sent it down into your heart by God's permission, authenticating what is already present, and a guide and good news for those who acknowledge."
Koraan saab Piiblist kinnitada AINULT SEDA, mis on Koraanis juba olemas. Seega Koraan ei kinnita kanepijuttu Piiblis.. See on ainult sinu "wishful thinking". Ei ole oige omistada Jumalale seda, mille kohta teadmised puuduvad. See jutt Piiblis voib olla oige, ent paris kindlalt me seda ei tea. Tapselt sama nagu hadithite puhul. Valjaarvatud juhul, kui sa tervet Piiblit pead Jumala sonaks. voi nagu sunniidid, kes peavad haditheid Muhammadi sonadeks Aga sel juhul ei tohiks sa sealt valida vaid peaksid aktsepteerima koike selles..

3:7 He is the One who sent down to you the Scripture, from which there are governing verses; they are the essence of the Scripture; and others which are similar. As for those who have disease in their hearts, they will follow what is similar from it seeking to confuse, and seeking to derive an interpretation. But none know its interpretation except God and those who are well founded in knowledge; they say: “We believe in it, all is from our Lord.” And none will remember except the people of understanding.

3:7 silmas pidades tuleb olla ysna ettevaatlik interpretatsioonidega, sest see viitab nn haigusele sydames. Ysna libedale teele minek, sest seelabi voime eemalduda eneselegi markamata Jumalast. mitte pyyda Koraanile juurde omistada seda, mida seal pole. Ehk siis nad hakkavad jargima Koraani asemel oma tolgendusi labi oma kogemuste sellest. St nad arvavad et jargivad Koraani, ent tegelikult on nad juba selgelt oma tolgenduste jargimises.. ja seega Jumala rajalt eemale kaldunud.

those who are well founded in knowledge; they say: “We believe in it, all is from our Lord.”

tarmo, ara saa valesti aru, ma ei pyya sind kritiseerida, lihtsalt meelde tuletada.. Mohammad shaikh loengus juhtis ta tahelepanu sellele varsile ja see pani mindki motlema. Palju on nii et inimesed tolgendavad Koraani labi omade kogemuste.. Ent see on ainult Koraanile oma kogemuste juurdelisamine ja parast siis jargid juba neid oma interpretatsioone Koraanist. Need aga viivad Koraanist kaugemale, mitte ei too lahemale.

seeparast, nagu ma juba varem mainisin - ma ei seostaks seda taime usuga, kasvoi islamiga. kyll aga leian et see ei peaks olema keelatud asjade nimekirjas. Koraanis pole seda mainitud, seega sellega asi minu jaoks loppebki.

Muideks, Toora, injeel jne paistavad olema lihtsalt Koraani kirjeldused. Toora- seadused, injeel e gospel= head uudised. Ja Koraan sisaldab nii seadusi kui haid uudiseid usklikele. Ta sisaldab nii Toorat kui injeeli. Piibli vana testament, mida tooraks peetakse, on kohati ysna kurjust tais ja kohe kuidagi ei oska ma seda pidada Jumalast tulevaks. (a la abielurikkujate ja usust taganejate kividega surnukspildumised jms, mis on selgelt Koraaniga vastuolus. Jumal ei kasi kurja. pole kunagi kaskinud.. Tema seadused ei muutu, seega on alati Tema sonaga kaasnenud usuvabadus, mis teeb usust taganejate tapmise kasu saatanast tulevaks jne jne)
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 2:49 pm

Siiri kirjutas:
Sinust ei saa tarbijat. Minust ka toenaoliselt ei saa.. See selleks..

Aga miks? Sa ju toetad, et kanep võiks olla seaduslik ja toetad selle 'positiivseid' külgi.

Pea meeles, et rääkida ühte ja teha teist (ehk soovitada teistele, aga ise mitte teha) on kahepalgelisus (hypocrisy), mis Allahi silmis on kõige halvem, halvem kui olla mitte-usklik.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 3:03 pm

Ma kirjutasin et minust TOENAOLISELT ei saa kanepi kasutajat. Ma ei valistanud seda. Jumal teab, mida ma homme teen. Voib-olla proovin kunagi jargi. Voib-olla mitte.
ma lihtsalt ei nae et see oleks ilmtingimata vajalik mulle. Ent ma ei valista et moni teine voib leida selle kasulikuna. Smile
Inimesed kasutavad palju medikamente. Mina isiklikult valdin neid nii palju kui voimalik. Kas need peaksid olema keelustatud, kuna nad mulle ei meeldi? Ja kuna ma naen et need monedele inimestele kahju teevad?

Minu arusaamine haigustest ja nende tekkepohjustest on parajalt erinev sellest, mida enamus inimesi arvab. Ma usun et koige algpohjus on inimese peas. Tema mentaliteet ja korvalekaldumine Jumala rajalt. Ent samas Jumala rajad on huvitavad. Voib-olla mu arvamused ja arusaamised tulevikus teadmiste kasvades muutuvad.

Ma olen veendunud et sama high oleku saab ka mediteerides/palvetades, seega pole kanep mulle isiklikult vajalik selleks. On inimesi, kes kasutavad mingi aeg kanepit aga parast loobuvad kui on oppinud ilma kanepita samasse kohta joudma.


Kanepil on positiivseid kylgi. See on fakt. Seda tunnistab tanapaeva arstiteaduski. Kanepi mittekasutamine on olnud suht sama lyhiajaline nagu Noukogude Liit. (mil naiteks usk ara keelati).
Riikides, kus kanep on seaduslik, on selle tarbijaid kodanike hulgas protsentuaalselt vahem kui riikides, kus see on keelustatud. Meile on Jumal andnud usuvabaduse. Seega on igal kodanikul oigus elada oma parima aranagemise jargi. Niikaua kuni ta teisi ei kahjusta.

Kui mingi tegelane kanepit tarbib ja selllest "high" saab, siis vaevalt et ta kukub vagivallatsema. Kanepil on rahustav toime. Isegi kui see on tarbijale kahjulik (nagu sina oled veendunud et on), ent samas ta ei kahjusta seda tarbides teisi, siis kas on pohjust keelata?

Hasartmangud, mis kahjustavad inimesi, viivad pankrotti manguri pered jms, on seaduslikud.
Alkohol, mis teeb vagivaldseks ja on paljude surmade pohjustajaks (purjus peaga toime pandud kuriteod, autoonnetused jne), on seaduslik.
Miks on kanep ebaseaduslik? Mispoolest on kanepitarvitaja ohtlikum kui naiteks alkohoolik?
Tagasi üles Go down
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 3:39 pm

Tsiteerin: :
Pea meeles, et rääkida ühte ja teha teist (ehk soovitada teistele, aga ise mitte teha) on kahepalgelisus (hypocrisy), mis Allahi silmis on kõige halvem, halvem kui olla mitte-usklik.

seda kohe kindlasti Smile
koik, mida ma kanepi puhul soovitan, on jatta see vabalt igayhele otsustada, kas ta kasutab voi ei. St mitte keelustada seda koigile, kui osadele see ei meeldi..
tapselt nagu on see kohvi, alkoholi, tubaka, ravimite ja paljude muude asjadega. Neil on nii vastaseid kui pooldajaid. inimestel olgu vabadus valida tee, mida mooda nad kaivad. Kes oleme meie et keelata seda, mida Jumal pole keelanud? Ja isegi see, mille Jumal on keelanud, on Ta keelanud usklikele. Need, kes ei usu, neid ei huvita need keelud nagunii. Kas on moslemitel siis oigust oma usku teistele peale suruda? Kas on yldse oigus inimesel teisele midagi peale suruda voi keelata (niikaua kuni selle teise kaitumine ei takista kolmandatel inimestel elada samu vabadusi rakendades. ehk siis et niikaua kuni yhe tegevus teist ei kahjusta.. kui keegi iseennast tahab kahjustada, on ja peab see jaama tema vabaks valikuks. Nii on Jumal loonud selle elu siia ilma...)

ja see soovitada yhte, teha teist.. naiteks meditsiinis.. samale haigusele voib olla mitu ravimit. Yhe puhul toimib yks, teise puhul teine ja kolmas saab abi platseebost, ehk siis tema usk ravib ta terveks Smile Seega iga inimene on erinev ja saab abi sellest, millesse ta usub.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 3:59 pm

Tagasi algteema juurde tulles.. Tarmo, milleks sa tahaksid kanepit kasutada? Meditsiinivahendina? Lõõgastumiseks? Või Jumalale lähemale saamiseks?
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 4:31 pm

Ma isiklikult arvan, et see ei ole väga tugev argument, kui öelda, et kui koraanis keelatud pole, siis on ok tarvitada. Tänapäeval on väga palju selliseid aineid, tegevusi või isegi kohti, millega kokku puutumisel on meile äärmiselt negatiivne mõju (milles ei teki kahtlustki), kuid samas mida pole koraani kirja ka pandud. Eks seetõttu, et me ise ka oma peaga mõndasid asju taipaksime. Ma arvan, et näiteks suitsetamise, heroiini tarbimise, mängurluse või palju muu kohta ei teki kahtlustki, miks neist peaks eemale hoidma, ometi pole heroiinist näiteks sõnagi juttu koraanis. Või siis teised mürkained, mida tarvitatakse. Isegi tubakast pole juttu, et see oleks keelatud meile. Ometi on seegi (nagu ka kokaiin näiteks) Jumala looming looduses (saadakse taimedest). Siiski ei teki uuringute(endal ka suitsetamise kogemuste) põhjal kahtlusi, et kahjulikud asjad nad on.

Sama on ka kanepiga. Sellest ei ole sõnagi kirjas koraanis, ometi ei saa SELLE TÕTTU välistada selle kahjulikkust. Seda saavad välistada muud tõendid: näiteks kogemused, teadlaste uuringud, vaatlused, tarvitamise tagajärjed jne. Hetkel tundub, et on palju eriarvamusi selle kohta Smile Seega on õiglane jätta ka igaühele vabadus oma mõtete kujundamiseks sellel teemal.

Aga see oli lihtsalt väike märkus vahele Smile
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 4:48 pm

Siiri, nõustun sinuga selles osas, et piiblit ei saa 100 % usaldada.
Koraan on protected book ja piibel seda pole.

fakt on see, et kanep (ms seda ka süüakse) ei ole keelatud Koraani järgi.
6:119 And why should you not eat that on which God´s name has been mentioned, when He has fully detailed to you what has been made forbidden
mida ei ole keelatud, on järelikult lubatud.
6:145 Say: "I do not find in what is inspired to me forbidden except that it be already dead, or blood, or the meat of pig, for it is foul; or what is corruptly dedicated to other than God."; Whoever is forced without seeking disobedience or transgression, then your Lord is Forgiving, Merciful.

fakt on see, et kanepit peetakse Jumala loomingu hulgas kõige kasulikumaks taimeks. seda nii vanal ajal kui tänapäeval. oma piiratud taimealaste kogemuste piires olen selles ka isiklikult veendunud - st ma ei järgi konjektuuri.
5:87 O you who believe, do not forbid the good things that God has made lawful to you, and do not aggress; God does not like the aggressors.

JUMAL EI OLE KEELANUD KANEPIT.
Kanep on keelatud valitsejate poolt ja sedagi vaid viimase sajandi jooksul.

6:147 If they deny you, then say: "Your Lord has vast Mercy, but His Might will not be turned away from the criminal people."
6:148 Those who have set up partners
(siinses kontekstis: usuvad Jumala kõrval neid valitsejaid, kes kanepi keelanud on ja mitte Jumalat, kes seda keelanud ei ole) will say: "If God wished, we would not have set up partners, nor would have our fathers, nor would we have forbidden anything. Those before them lied in the same way, until they tasted Our might. Say: "Do you have any knowledge to bring out to us? You only follow conjecture, you only guess."
kas Katliinol on ANY isiklikku KNOWLEDGE kanepi kohta, kas ta on seda üldse proovinud, või ta ainult FOLLOW CONJECTURE?
6:149 Say: "With God is the greatest argument. If He wished He would have guided you all."
6:150 Say: "Bring forth your witnesses who bear witness that God has forbidden this". If they bear witness, then do not bear witness with them, nor follow the desires of those who deny Our revelations, and those who do not believe in the Hereafter; and they make equals with their Lord!


10:58 Say: "By God´s grace and His mercy." For that let them rejoice, that is better than all that they gather.
10:59 Say: "Have you seen what God has sent down to you from provisions, then you made some of it forbidden and some lawful?" Say: "Did God authorize you, or did you invent lies against God?"



enne kui isiklik seisukoht võtta, tuleks omada ISIKLIKKU kogemust, mitte järgida KONJEKTUURI. Sest konjektuuri järgimine on Jumalale partnerite seadmine, mis lõppeb Jumala kohta valede leiutamisega.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Sponsored content





kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6Mine lehele : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kas ja kuidas?
» VF:Kuidas te palvetate?
» VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse?
» Kuidas konto kustutada?
» VF: Ma ei tea mida edasi teha...kuidas end leida?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: