Islamifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islamifoorum

Foorum islamiteemadel arutlemiseks
 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.

Go down 
+5
Siiri
katlino
Hannah
Kadri
tarmo
9 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorTeade
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitimeNelj Nov 27, 2008 1:13 pm

katlino kirjutas:
Kanepijutule lisaks. Eilses (26.nov) Pealtnägijas räägiti kanepist. Põhiliselt seda, kuidas ta vaimuhaigusi tekitab. Et siis mõtlemiseks neile, kel plaanis kanepiga algust teha.
mitte ei tekita vaid võib esile kutsuda nendel, kellel on selleks niikuinii soodumus.
kas enne kui kanep eestis populaarseks sai, olid hullumajad tühjad?
need, kes sinna niikuinii jõuavad, jõuavad nüüd lihtsalt varem kuna kanep, nagu ma korduvalt olen varemgi maininud, võimendab olemasolevat. arstitädi liigub ka ajaga kaasas ja küsib, et kas olete tarvitanud narkootikume. kuna pooled kooliealised on kanepit proovinud, siis ongi kohe kanep süüdi... kas ikka on, alati?
mõelgem asjade peale ka väljaspool neid raame, milles neid meile ette söödetakse, eks Smile

vist absoluutselt iga loodusliku (ja loomulikult ka mitteloodusliku) aine suhtes on mingi osa inimesi, kellele see on vastunäidustatud. ei ole ka kanep selles suhtes erand.

üks huvitav artikkel täpselt samal teemal:
http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=20249935&l=fplink
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitimeNelj Nov 27, 2008 7:15 pm

paris hea artikkel jah Smile Vahelduseks natuke teaduslikest kanepiuuringutest ka juttu.

vaimuhaigusi tekitavad igasugu asjad.. stress naiteks, mis areneb depressiooniks.. vagivaldsed suhted, rahapuudus..
siis alkoholi liigtarbimine liiga pikka aega jne jne jne Wink

kysimus on selles, kas peab koik asjad ara keelama voi jatta inimestele siiski valikuvabadus?

Minule maalis ka arstitadi jubeda pildi silme ette, kui jatsin oma poja vaktsineerimata (tytar sai tysistusi vaktsiinidest, paris autist VIST ei ole (eks nad uurivad seda)). No selline sonalaviin, mis kulmineerus kooleraga ahvardamisega (noh koik selleks, et mind moistma panna kuivord ohtlik on laps vaktsineerimata jatta!). Siis selline tekst et kui kahju tal mu lapsest on ja et kahjuks on londonis vaktsineerimine siiani valikuline mitte USAS, kus kooligi last ei lasta kui vaktsineeritud pole.. Ma siis jalutasin suht segaduses kodupoole.. ja motlesin et mis see siis nyyd oli. Joudsin jareldusele et KOOLERA vastu ju ei vaktsineerita nagunii. Jareldasin et tegu on arstipoolse viimase katsega mind veenda last laskma vaktsineerida.. Ja see oli toepoolest meeleheitlik.
Hiljem sain teada et siinsed arstid saavad ravimifirmalt rahalist boonust iga lapse pealt kes on vaktsineeritud.. :S See on ari. Lihtsalt ari. Mis kasutab ara inimeste HIRME.

Samamoodi tekitatakse inimestes HIRME selle kanepiga. Meeleheitlik pyyd.. Artiklis oli raagitud vaimuhaigusest ja kanepist. Aga miks mitte naiteks taustsysteemist, kust need lapsed tulid? Miks mitte nende kodustest oludest? Sellest, mis neile stressi pohjustab ja mil maaral? Aga noh tavameditsiini puhul pole nagu midagi eriti imestada ka. Nad ei ole veel tihtipeale nii kaugele joudnud et pohjustesse syveneda.. Homeopaatia on selles mottes parem systeem ja toimib sama edukalt. Seal vaadatakse inimest kui tervikut. Mitte ainult fyysilist lihakeha, millel on teatud symptomid,vaid kui fyysilist keha koos selle vaimse aspektiga Wink Ja paranemiseks on vaja tuua sisse muutused ka vaimsel poolel. Nii ei tule jamad hiljem tagasi.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitimeReede Nov 28, 2008 10:14 am

Siiri kirjutas:
kysimus on selles, kas peab koik asjad ara keelama voi jatta inimestele siiski valikuvabadus?

Absoluutselt, kui inimene soovib oma tervist kahjutada, siis on tal selleks täielik õigus. Kahju on vaid sellest, me maksumaksjad, Wismaris istujate lebotamise kinni maksame.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
Siiri

Siiri


Postituste arv : 640
Join date : 26/08/2008
Asukoht : London

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitimeReede Nov 28, 2008 11:43 am

maksumaksjatena maksame ju paris paljude lobud kinni.. suitsetajate kopsuravi.. ja poliitikute uhked autod ja soomapeod kust alkoholgi puudu pole, anorektikute ravi ja palju muudki, millest meil aimugi pole kuhu see koik laheb. Ja pealegi.. inimesed, kes on kord terveks ravitud, hakkavad ka koigi eelduste kohaselt toole ja makse maksma.

Loppkokkuvotteks: kas on kahju makse maksta? Jumal naiteks annab lopmatult, ilma kahjutundeta.. Kadetsemine on rohkem inimeste parusmaa Wink

Pigem tunnen ma roomu sellest, et mul on tugev tervis, et jaksan tool kaia ja raha teenida. Peale maksude maksmist jaab ju omajagu ikka katte ka Smile Ei tunne kadedust nende yle, kes kusagil voorutusravi "naudivad", sest olgem ausad - mis nauding see ikka on? Oppimisvoimalusi on mitmeid. Teooria ja praktika. Kellele mis Smile Ja nagu ma aru olen saanud, lahevad wismarisse need, kes soovivad tegelikult ka ennast muuta. Kes on aru saanud et vastava aine tarbimine on nende jaoks probleem (kas see mitte Koraanis oleva repent&reform alla ei kuulu? st kahetseb tehtut ja hakkab ennast parandama).

Nagi Koraaniski on oeldud: usus pole sundust. Miks peakski? Ilmselge ju et usklik olla toob kasu eelkoige usklikule endale. Sama on koige muuga. Kui midagi mottetut voi tervistkahjustavat teed, tuleb endal tagajargedega elada. Mis ei tarvitse sugugi meeldivad olla.

Hollandi praktikast selgus et parast kanepi legaliseerimist tarbijate hulk vahenes!! Lihtsalt teavitustood hakati rohkem tegema.

Tapselt nagu alkoholi tarbimine voi mitte tarbimine on minu valik. Ma eelistan mitte tarbida. Kas peaks alko keelama siis koigile? Alust selleks ju oleks. Vaata kuhu padujoomarid lahevad.. Maksakahjustused ja teab veel mis hadad neid vaevavad. Raha juuakse korist alla, vagivaldsus, kaklused, liiklusonnetused jms. Ja ometigi on see legaalne. Inimese enda valik, kas tarbib voi ei. Ja ma isiklikult tean vaga paljusid inimesi, ka mittemoslemite seas, kes tilkagi ei vota.

Minul isiklikult ei ole kahju oma rahast inimeste aitamiseks Wink Kas kysib, sellele annan. Kui on Wink Jumal annab koigile, kel abi vaja. Usklik voi mitteusklik, tark voi rumal.
Tagasi üles Go down
katlino

katlino


Postituste arv : 148
Join date : 27/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitimeReede Nov 28, 2008 12:19 pm

Siiri kirjutas:
Hollandi praktikast selgus et parast kanepi legaliseerimist tarbijate hulk vahenes!! Lihtsalt teavitustood hakati rohkem tegema.

Siis on mul hollendlaste üle hea meel, et nad kanepi kahjulikkusest aru said. Meil siin eestlased tundub, et veel ei saa aru. Aga noh nagu öeldakse, enese vigadest õpitakse paremini. Rahast on mul kahju, kui see jodudele läheb. Parema meelega näksin ma raha andmist lastekodulastele. Sest nemad pole oma olukorras süüdi, narkomaanid aga küll.
Tagasi üles Go down
http://www.looduskalender.ee
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitimeNelj Dets 11, 2008 5:50 pm

Kanep, teatud sorti seened jms aineid nimetatakse psühhedeelikumideks. See sõna tuleneb kreeka keelsetest sõnadest psyche - hing ja deloo - paljastama. Psühhedeelia all võib mõista hinge nähtavaks tegemist. Psühhedeelsed droogid on hinge avavad ja meid ümbritsevat nähtamatut maailma avada aitavad ained.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitimeNelj Dets 11, 2008 6:24 pm

Lugesin täna üht raamatut ("Unustage, et teil on tütar"), mis räägib vanglaelust ja sellest, kuidas vanglas igasuguseid aineid pruugitakse. Muuhulgas rääkis üks endine vang, kes on ühtlasi ka raamatu autoriks, et kanep pidavat välja minema organismist 28 päevaga, samas kui näiteks heroiin kaob organismist vaid 2-3 päevaga. Tõi isegi elulise näite selle kohta, kuidas vangid õppisid selle ka kiiresti ära, mida millalgi tarbida tohib, sest vanglates tehakse pidevat kontrolli uriinianalüüsiga, et uimastisõltlased vahele võtta ning oli välja toodud selline huvitav fakt, et kui vangid terve nädalavahetus heroiini suitsetavad (oli vist suitsetamise kohta??) ja alles kolmapäeval on kontroll, siis võivad nad kindlad olla, et vahele ei jää. Samas kui kanepi pruukimisega pidid terve kuu põdema ja lootma, et kontrolli ei tule. Kui tuli, saadi kohe tuvastatud.

Kanepi kohta ma üldiselt ei tea midagi, aga olen kuulnud (keegi teist ütles, ma ei mäleta, kes), et kanep minevat organismist välja 7 päevaga.

Päris huvitav vastuolu. Selles mõttes, et minus tekib küsimus, et millest see, huvitav, sõltuda võib, kui kiiresti midagi organismist välja läheb Smile Kas võib ehk olla, et inimestel, kes tunnistavad, et see nädala ajaga toimub, on ehk organism kuidagi tugevam (või vastupidi nõrgem) või tuleb see kogemustest ja staa¾ist hoopis? Samas kuu aega läheb ära siis vastupidi teistel inimestel?

Lihtsalt mõtlesin, et on huvitav fakti jagada lol!
Tagasi üles Go down
tarmo

tarmo


Postituste arv : 421
Join date : 27/08/2008
Ikä : 46
Asukoht : Tallinn

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitimeNelj Dets 11, 2008 8:42 pm

Hannah kirjutas:
Kanepi kohta ma üldiselt ei tea midagi, aga olen kuulnud (keegi teist ütles, ma ei mäleta, kes), et kanep minevat organismist välja 7 päevaga.

Päris huvitav vastuolu. Selles mõttes, et minus tekib küsimus, et millest see, huvitav, sõltuda võib, kui kiiresti midagi organismist välja läheb Smile Kas võib ehk olla, et inimestel, kes tunnistavad, et see nädala ajaga toimub, on ehk organism kuidagi tugevam (või vastupidi nõrgem) või tuleb see kogemustest ja staa¾ist hoopis? Samas kuu aega läheb ära siis vastupidi teistel inimestel?

Lihtsalt mõtlesin, et on huvitav fakti jagada lol!
sellise info sain ma wismari haiglast. võib arvata, et nad ikka teavad, millest räägivad. esmakordsetel/harva tarvitajatel on uriinis tuvastatav mõne päeva jookusul, tihti tarvitajatel nädala jooksul pärast viimast tarvitamist.
Tagasi üles Go down
http://www.oie.ee
Hannah

Hannah


Postituste arv : 663
Join date : 26/08/2008

kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitimeNelj Dets 11, 2008 9:00 pm

Aga ometi ei saa ju oma jutuga pange panna ka need, kel on isiklikke kogemusi asjaga. Kui need vangid ikka kanepi tarvitamisega vahele jäid ja see ühe kuu jooksul tuvastati, ju siis ikka nii pidi olema. Oleks see keegi niisama teadlane või teoreetik, siis oleks asi kaheldav, aga need on ju inimesed, kel endal kogemused sellega. Minu meelest on sellise vastuolu puhul ikkagi asi taandatav sellele, et erinevatele inimestele mõjub järelikult erinevalt. Kuidas sa seda teisiti seletada oskaksid?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.   kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse. - Page 6 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
kuidas enamikes riikides (k.a. Eesti) usuvabadust piiratakse.
Tagasi üles 
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 6Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Kas ja kuidas?
» VF:Kuidas te palvetate?
» VF: Kuidas suhtute usu vahetamisesse?
» Kuidas konto kustutada?
» VF: Ma ei tea mida edasi teha...kuidas end leida?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Islamifoorum :: Üldised teemad :: Arvamused, mõtted, küsimused-
Hüppa: